Güncel

Harran Üniversitesi’nde Kaç Akademisyen Ve Öğrenci Var

1993 yılında kurulan Harran Üniversitesi’nde 28 binin üzerinde öğrenci eğitim – öğretim görürken 1147 öğretim elemanının görev yaptığı öğrenildi.

27 yıldır binlerce öğrenci yetiştiren Harran Üniversitesi’nde onlarca bölüm okutuluyor.

Üniversitede Diş Hekimliği, Eğitim, Fen-Edebiyat, Güzel Sanatlar, İktisadi ve İdari Bilimler, İlahiyat, Mühendislik, Sağlık Bilimleri, Uygulamalı Bilimler, Tıp, Veteriner, Ziraat Fakültesi ve Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu belli başlı bölümler yer alıyor. YÖK’ün illere göre Türkiye’de Yükseköğretim Kurumları’ndaki Öğretim Elemanı Sayıları İstatistiklerine göre Şanlıurfa’da 1147 öğretim elemanı bulunuyor. Öğrenci sayısı ise 28 bin üzerinde bulunuyor.

Harran Üniversitesi Rektörü Mehmet Sabri Çelik;“28 binin üzerinde öğrencimiz var, bunların yaklaşık olarak 25 bini bizim. Türkiye Cumhuriyet uyrukludur. 2 bin 800 öğrencimizde yabancı dilden öğrencimiz var yani toplam 29 bin civarı öğrencimiz var. Bunların %34 kız %56 sı erkek %10’u yabancı uyrukludur ve 28 bin üzerinde Öğrencimizde Osmanbey kampüsünde eğitim görmekteler. 28 Bin Öğrencimizin yaklaşık olarak %60 üzeri merkezden diğerleri ise ilçelerden okumaktadır.” İfadelerini kullanmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı