Harran Üniversitesi Öğrencileri Yeni Bir Buluşa İmza Attı

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yürütülen ve bu yıl 10.’su düzenlenen “Türkiye Innovation Week” kapsamında düzenlenen ‘İnovaTim İnovasyon’ yarışmasında, Harran Üniversitesi öğrencileri büyük bir başarı elde etti.

Harran Üniversitesi Öğrencileri Yeni Bir Buluşa İmza Attı

Fen-Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü yüksek lisans öğrencisi Ümmühan Şaş ile lisans öğrencisi Bengü Kelender’den oluşan “algPack” takımı, yarışmada üçüncü olarak dereceye girdi.

Türkiye’nin 86 farklı üniversitesinden 2037 öğrencinin katıldığı yarışmada, Harran Üniversitesi öğrencileri 686 takım içerisinden ilk 10 takım arasına girerek, tüm etapları başarıyla geçti.

Yarışmada elde ettikleri başarı ile 60 bin liralık ödülün sahibi olan öğrenciler, projelerini yatırımcılara sunabilme imkânına da sahip oldular.

Danışmanlığını Fen- Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Kurt’un yaptığı projede; atık alglerden yüzde 100 doğada çözülebilen biyoplastik hammadde elde edilmesi ve farklı polimerlerle karışım yaparak plastik kullanılan birçok alanda değerlendirilmesi hedeflenmekte.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu