Harran Üniv. Rektörü Bilim Adamları Arasına Girdi

Harran Üniversitesi Rektörü Dünyanın En Etkili Bilim Adamları Arasına Girdi.

aaaaa

Amerika Birleşik Devletleri ve Hollanda’dan araştırmacıların yer aldığı bir ekibin bilimsel makale sayısı, atıf sayısı, yazar sırası gibi değişkenlerden oluşan kompozit indikator bilimsel etki endeksini kullanarak 22 anabilim dalı ve 176 alt bilim dalında oluşturduğu en etkili bilim insanları listesinde Harran Üniversitesi Rektöri Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik de yer aldı.

Liste Uzman kişiler tarafından oluşturuldu

Türkiye’den 196 bilim insanının yer aldığı liste bilimsel makalelerin sayısı, atıf sayısı, yazar sırası gibi değişkenlerden oluşan kompozit indikator bilimsel etki endeksini kullanarak, 22 anabilim dalı ve 176 alt bilim dalında, dünyanın en etkili bilim insanları uzman bilim insanlarınca belirlendi. Plos Biology isimli bilimsel dergide yayımlanan listede, Harran Üniversitesi de yer aldı.

Çevre Bilimlerinden Listeye Girdi

Yer ve Çevre Bilimleri dalında Prof. Dr. A. M. Celal Şengör, Prof. Dr. Aral I. Okay, merhum Prof. Dr. Aykut Barka, emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Naci Görür ve Prof. Dr. Mehmet S. Çelik yer alırken Kimya dalında Prof. Dr. Yusuf Yağcı, Prof. Dr. Oğuz Okay, merhum Prof. Dr. Niyazi Bıçak ve Prof. Dr. Ümit Tunca listeye girdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu