GenelGüncel

Harran Belediyesi Camileri İbadete Hazırlıyor

Harran Belediyesi pandemi normalleşme süreci kapsamında 29 Mayıs’ta açılacak olan camilerde hazırlık çalışmalarını başlattı.

Harran Belediyesi pandemi normalleşme süreci kapsamında 29 Mayıs’ta açılacak olan camilerde hazırlık çalışmalarını başlattı. Ekipler, camilerde temizlik, ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarına başladı

Harran Belediyesi, Korona virüs tedbirleri kapsamında 16 Mart tarihinden itibaren ibadete kapalı olan ve 29 Mayıs Cuma günü ibadete açılacak camilerde ilaçlama, dezenfekte ve genel temizlik çalışması yaparak hazır hale getiriyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısında, cami ve mescitlerin cemaatle ibadete açılmasına yönelik alınacak tedbirlerin değerlendirildiği belirtilen genelgede, Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda, 29 Mayıs Cuma günü belirlenecek kurallar çerçevesinde öğle, ikindi ve cuma namazlarının camilerde cemaatle kılınabileceği kararı alınmıştı.

Yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Özyavuz; “16 Mart tarihinden bu yana kapalı olan camilerimizin 29 Mayıs’ta sosyal mesafe kurallarına uyularak tekrardan ibadete açılacak olması bizleri çok sevindirdi. Devletimizin açıkladığı normalleşme kararlarından sonra bizlerde Harran Belediyesi olarak vatandaşlarımızın daha refah, daha sağlıklı ortamda ibadet etmeleri için camilerimizin genelinde ilaçlama ve dezenkte çalışmasını başlattık” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı