Haliliye’de eğitim merkezinde hazırlanıp üniversiteyi kazandılar

Haliliye Belediyesi bünyesinde sunulan eğitim hizmetleri ile sınava hazırlanan 143 öğrenci üniversiteyi kazandı.

Haliliye Belediyesi bünyesinde bulunan Bahçelievler Gençlik ve Eğitim Merkezi ile üniversite sınavlarına hazırlanan gençler, sessiz ve nezih bir ortamda ders çalışma fırsatı bularak soru çözümleriyle de eksik konularını tamamladı. Yıl boyu eğitim merkezinde sunulan imkanlarla üniversite sınavına hazırlanan gençler, Alan Yeterlilik Deneme Sınavı (AYT) ve Temel Yeterlilik Testinde (TYT) gösterdikleri başarı ile üniversiteli oldu.

 

Belediye bünyesindeki merkez ile hem hocalar eşliğinde derç çalışma fırsatı hem de yapılan denemelerle eksik konularını tamamlama şansı yakalayan 143 öğrenci, üniversitede istedikleri bölüme yerleşti. 4 tıp, 5 diş hekimliği, 2 eczacılık, 3 hukuk, 1 mimarlık, 2 yazılım mühendisliği, 2 okul öncesi öğretmenliği, 2 özel eğitim öğretmenliği, 1 veterinerlik, 4 hemşirelik, 10 ilahiyat fakültesi başta olmak üzere hayallerindeki mesleği kazanan gençler, konu anlatımları, soru çözümleri, tercih danışmanlığı ile Haliliye Belediyesi’nin hep yanlarında olduklarını ifade etti. Bu süreçte kendilerine verilen destek ile motive olduklarını belirten gençler, Haliliye Belediyesine sundukları hizmet için teşekkür etti.

 

CANPOLAT: HER ZAMAN GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ

 

Her zaman gençlere destek olacaklarını ve eğitime verdikleri desteğin artarak devam edeceğini kaydeden Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, şu değerlendirmede bulundu:

 

“Haliliye Belediyemiz bünyesinde sunduğumuz hizmetlerle gençlerimizi emin adımlarla geleceğe hazırlıyoruz. Hocalarımız konu anlatımlarıyla gençlerimize destek olurken, düzenli olarak yaptığımız deneme sınavlarıyla da öğrencilerimizi üniversite sınavlarına hazırlıyoruz. Kaynak noktasında gençlerimizin sorun yaşamaması için soru bankası setlerimizi hediye ediyoruz. Biz, Haliliye Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı gençlerimiz için seferber ettik, etmeye devam edeceğiz. Üniversiteyi kazanan genç kardeşlerimi ve ailelerini tebrik ediyorum, başarıları daim olsun inşallah. Gençlerimiz bizim geleceğimiz, her zaman yanlarında ve destekçileriyiz”.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu