Yurt

Haliliye Kaymakamlığından Kadına Şiddet Toplantısı

Haliliye Kaymakamlığı, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme toplantısı yaptı.

Son günlerde kadına şiddette artışların yaşanması ile beraber farkındalık oluşturulması amacıyla bir toplantı yapan Haliliye Kaymakamı Metin Esen, kadınlara yönelik şiddete karşı çıktıklarını ve bu konuda ellerinden geleni yapacaklarını belirtti. 

Kaymakamlık bünyesinde yapılan Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı’nın ardından şu açıklamalarda bulunuldu; 

“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü”nde toplumsal farkındalığın artırılması, koordinasyon ve iş birliğinin güçlendirilmesi ile yapılan faaliyetlerin ön plana çıkarılması amacıyla; “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı”, İlçemiz Kaymakamı Sayın Metin ESEN başkanlığında Haliliye Kaymakamlığı Makam odasında gerçekleştirildi.

Toplantıda, Kadına Yönelik Şiddet Hakkında İlçemizde dönem içerisinde yapılan faaliyetler değerlendirildi. Kurumlar arası uyum ve eşgüdümün önemine vurgu yapılarak başta eğitim faaliyetleri olmak üzere yapılacak faaliyetlerin ilgili kurumlarca bütüncül yaklaşımla etkin şekilde yapılması kararlaştırıldı. Gerçekleştirilen toplantı sonrası Kaymakam ESEN ve beraberindeki heyet Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele konularında değerlendirmelerde bulundu.

Düzenlenen toplantıya İlçemiz Kaymakamı Sayın Metin ESEN’in yanı sıra; İlçe Jandarma Komutanı Ümit Volkan ARHAN, İlçe Emniyet Müdürü Salim ŞEN, İlçe Müftüsü Abdülhekim ÖZ, İlçe Sağlık Müdürü İbrahim ATLAS, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet VURAL, Sosyal Hizmet Merkezi Müdür Vekili Mustafa ALTINGÖZ katıldı.

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı