Halfeti ilçe Müftüsü Ahıskalı görevine başladı

Halfeti ilçe Müftüsü Muhammed Ahıskalı görevine başladı. Muhammed Ahiskalı; 1992 yılında Erzurum’da doğdu.

Halfeti ilçe Müftüsü Ahıskalı görevine başladı

Muhammed Ahiskalı; 1992 yılında Erzurum’da doğdu. Ortaöğretimini bitirdikten sonra İstanbul Fatih İlçe Müftülüğü ’ne bağlı İsmailağa Kur’an Kursu’nda Hafızlık eğitimini tamamladı. Aynı kurs bünyesinde Arapça ve İslami İlimler eğitimine devam etti.

2011 yılında İstanbul/Kâğıthane İmam Hatip Lisesinden, 2016 yılında ise Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. İlçe Müftümüz ilk görevine 2013 yılında Kırklareli/Çayırlı köyünde İmam-Hatip olarak başladı. 2014-2017 yılları arasında Kocaeli/Darıca ilçesinde Kuran Kursu öğreticiliğine devam etti.

2020 yılında İstanbul Haseki Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi’nde “İhtisas Kursu” nu tamamladı. 2020 yılında Kocaeli ili Dilovası ilçe Müftülüğü bünyesinde vaiz olarak görevine başladı. Kısa bir süre vaizlik görevini yürüttükten sonra aynı yıl içerisinde Şanlıurfa ili Halfeti İlçe Müftüsü olarak atandı. Sakarya Üniversitesi İslam Hukuku anabilim dalında yüksek lisans eğitimine devam etmekte olan hocamız evli ve iki çocuk babasıdır.
Hocamıza görevinde muvaffakiyetler diliyoruz.

Basliksiz 6

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu