GenelGüncelSpor

Annesinin Puanlarıyla Sahte Şampiyon Oldu İddiası

Türkiye Wushu Federasyonu (TWF) Başkanvekili Abdurrahman Akyüz’ün kızı Elif Akyüz aynı turnuvaya hem hakem hem de sporcu olarak katıldığı iddia edildi.

Türkiye Wushu Federasyonu (TWF) Başkanvekili Abdurrahman Akyüz’ün kızı Elif Akyüz aynı turnuvaya hem hakem hem de sporcu olarak katıldığı iddia edildi.  Akyüz, annesinin ve kendisinin de dahil olduğu hakemlerin değerlendirmesiyle şampiyon olduğu iddia edildi.

TWF Başkanvekili Abdurrahman Akyüz’ün kızı Elif Akyüz kurallara aykırı olmasına rağmen Türkiye Wushu Kungfu Şampiyonası’na hem hakem hem de sporcu olarak katıldığı iddia edildi.

Akyüz’ün, annesinin de yer aldığı hakemlerin verdiği puanlar ile şampiyon ilan edildiği ortaya çıkarken kurallara göre bir sporcu hakemlik görevi yaptıktan sonra bir yıl içinde herhangi bir turnuvaya katılamıyor ve katıldığı takdirde ise gerekli cezai işlemler uygulanıyor.

İddialara göre birçok turnuvada Akyüz’ün akraba ve yakınlarını görevlendirdiği öğrenilirken, federasyondan konuyla ilgili hiçbir yetkili konuşmak istemedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı