Bu haber 13 Haziran 2018 01:43:45 Tarihinde eklenmiştir.

Şanlıurfa Türkiye’nin İlk On Şehri Arasında...

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, ramazan ayı münasebetiyle ikinci kez gittiği Siverek’te, sabaha kadar süren toplantısında yüzlerce kişiyi dinledi.

Şanlıurfa Türkiye’nin İlk On Şehri Arasında...

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, ramazan ayı münasebetiyle ikinci kez gittiği Siverek’te, sabaha kadar süren toplantısında yüzlerce kişiyi dinledi.

Ramazan ayı boyunca çalışmalarını gece gündüz sürdüren Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, önceki akşam Siverek’te kanaat önderleriyle bir araya geldi.

Hafta içi gerçekleşen Siverek ziyaretinde muhtarlar ve STK temsilcileriyle bir araya gelen Vali Erin, daha geniş bir katılımla gerçekleşecek kanaat önderleriyle buluşma için gittiği Siverek’te ilk önce Siverek Kaymakamlığını ziyaret etti. Siverek Kaymakamı Metin Demirel ile bir değerlendirme toplantısı yapan Vali Erin, ardından Siverek kanaat önderleriyle bir araya geldi.

Göreve başladığı günden bu yana tüm ilçelere, mahallelere ziyaretler gerçekleştirdiğini bu amaçla Siverek’e de ziyaretler gerçekleştirdiklerini hatırlatan Vali Erin, nüfusu Türkiye’nin bir çok ilinden daha büyük olan Siverek’e diğer ilçelerden daha çok zaman ayırmak zorunda olduklarını kaydetti.
Kanaat önderleriyle buluşmasında, ülkemizin ve özellikle bölgemizin çok zorlu bir süreçten geçtiğinin altını çizen Vali Erin, Türkiye’nin bölgesinde söz sahibi bir ülke olmaya başladığını, dünyanın hızla gelişen ekonomileri arasında adından söz edilmeye başladığını ifade ederek, böylesi bir süreçte uluslar arası arenada siyasi, ekonomik ve askeri gelişmelere dikkat çekti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin, emperyalizmin cehenneme çevirdiği bir coğrafyada dik durabilmesinin, hürriyet ve bağımsızlığını koruyabilmesinin önemine işaret eden Vali Erin, “Tüm dünyayı kendi çıkarları doğrultusunda şekillendirmek isteyen malum devletlerin emperyalist amaçlarına hizmet eden hesapları bozan, planlarını ters çeviren bir Türkiye Cumhuriyeti var” dedi.

Emperyalist güçlerin planlarını bozan bir Türkiye’nin, batılı zihniyet tarafından kabul edilemediğini, bu sebeple çeşitli plan ve operasyonlarla Türkiye’yi zayıflatmaya, güçsüz düşürmeye, iç karışıklık çıkarılmaya çalışıldığına işaret eden Vali Erin, “Türkiye Cumhuriyeti, 40 yıla yakın zamandır terör belası ile bu yüzden uğraşıyor. Onbinlerce insanını bu yüzden kaybetti. Milyarlarca dolar para terörle mücadeleye bu yüzden harcandı. Türkiye’nin terör sorununa da son noktayı koyarak önüne bakacağını gören zihniyet, denediği her türlü plan boşa çıkınca şimdi de ekonomik operasyonlarla Türkiye’yi zayıf düşürmeye çalışıyor. Ancak, milli birlik ve beraberliğimiz, birbirimize olan saygı sevgimiz ile bunun da üstesinden geleceğimizi biliyoruz” diyerek, her türlü kışkırtma ve ayrımcılığa karşı birlik ve beraberliğin önemine değindi.

Türkiye’de ve Şanlıurfa’da son 15-20 yılda gerçekleşen ekonomik rakamlardan da bahseden Vali Erin, “Şanlıurfa son 15 yıldır yıllık ortalama 1 milyar TL, yani bir katrilyonluk kamu yatırımı alıyor. Bu yatırım rakamı ile Şanlıurfa Türkiye’nin ilk on şehri arasında. Tabi bu yatırımlardan nüfusu itibariyle en çok faydalanan ilçemiz de Siverek’tir” dedi.

Siverek’in, zorlu bir coğrafya olduğunu ancak Sivereklilerin devletine olan bağlılıklarını da bildiklerini kaydeden Vali Erin, “Siverek, geçmişinden bugüne taşıdığı medeniyet anlayışıyla, insanların ortak değerler etrafında saygıyla bir araya geldiği mümtaz şehirlerimizden biri. Değerlendirilmeyi bekleyen çok büyük tarım, hayvancılık ve turistik değerleri var. İl olmayı çoktan hak etmiş bir şehir olan Siverek’in bu değerlerini ekonomiye kazandırmak, genç nüfusunun başta eğitim olmak üzere sorunlarını çözmek, istihdam olanakları sağlamak için enerjimizi sarfetmek zorundayız” diye konuştu.
Sabah saatlerine kadar devam eden buluşmada, Siverekli kanaat önderlerinin sorularını cevaplayarak istişarelerde bulunan Vali Erin, böyle bir buluşmayı organize eden Siverek Kaymakamlığına ve Belediye Başkanlığına teşekkür etti.

Vali Erin’in Siverekli kanaat önderleri ile buluşmasına Siverek Kaymakamı Metin Demirel, Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Albay Nuri Öztürk ve İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu da eşlik etti. 
Etiketler
Yorum Yap
Ekonomi
Vali Erin Uyardı, Cezası 45 Bin TL
Vali Erin Uyardı, Cezası 45 Bin TL
Türkiye pamuk üretiminin yaklaşık yüzde 50’sini karşılayan Şanlıurfa’da, pamuğun kalitesini koruma ve geliştirmeye yönelik Şanlıurfa Valiliği koordinesindeki çalışmalar, ilgili kamu kuruluşları, mesleki kuruluş temsilcileri, sanayiciler ve çiftçi temsilcilerinin katılımıyla devam ediyor.
Başkan Peltek, Asgari Ücret İşveren Desteği Uzatılsın
Başkan Peltek, Asgari Ücret İşveren Desteği Uzatılsın
Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler, Hazine ve Maliye ile Ticaret Bakanlıklarına birer yazı göndererek Asgari Ücret İşveren Desteği’nin uzatılmasını talep etti.
İşkur’dan 2000 Dolarlık İş!
İşkur’dan 2000 Dolarlık İş!
Hükümetin 1.5 milyon kişiyi işe yerleştirerek rekora imza attığı istihdam seferberliği sınırı aştı.
Asgari Ücretlinin Bir Ayda Aldığını Bir Haftada Kazanıyorum!
Asgari Ücretlinin Bir Ayda Aldığını Bir Haftada Kazanıyorum!
Tarım ve Orman Bakanlığının kırsal kalkınmayı teşvik amacıyla başlattığı Genç Çiftçiler Projesi'nden faydalanarak aldığı hibelerle iş kuran çiftçilerle Kızılcahamam'ın Bedirler mahallesinde bir araya gelen Dr. Pakdemirli, verilen desteklerle oluşturulan ekili alanları gezdi.
Başkan Peltek Müjdeyi Verdi, Bir Nefes Kredisi Daha
Başkan Peltek Müjdeyi Verdi, Bir Nefes Kredisi Daha
Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) üyelerine yönelik yeni Nefes Kredisi başlattı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde Türkiye’deki tüm oda ve borsaların katılımıyla uygulamaya giren nefes kredisinden ŞUTSO üyeleri de faydalanabilecek.
Urfa’da Aralarında, 1 Milyar $’Lık Yatırım
Urfa’da Aralarında, 1 Milyar $’Lık Yatırım
Yenilenebilir enerji hamlesi ile dışa bağımlılığı sonlandırmayı hedefleyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, ikinci Güneş Enerjisi Santrali ihalesi için çağrıya çıktı. Bu kapsamda Şanlıurfa, Hatay ve Niğde'de güneş enerjisi santrallerinin kurulması amacıyla toplam bin megavat bağlantı kapasiteli üç ayrı ihale yapılacak.
Hilvan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nden Fiyat Denetimi
Hilvan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nden Fiyat Denetimi
Hilvan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların yoğunlukta alışveriş yaptığı ulusal ve yerli marketlerde fiyat denetimi yaptı.
Zabıta Ekiplerinden Fiyat Denetimi
Zabıta Ekiplerinden Fiyat Denetimi
Viranşehir Belediyesi zabıta ekipleri son günlerde marketlerde satılan ürünlerdeki fiyat dalgalanmalarına karşı büyük marketlerde günlük denetim yapmaya başladı. Belediye Başkan Yardımcısı Halaf Kete ve Zabıta memurları fiyat etiketlerine bakarak artış olup olmadığını kontrol ediyor.
Türkiye Ve İran Tarımda İşbirliğine İmza Attı
Türkiye Ve İran Tarımda İşbirliğine İmza Attı
Türkiye- İran 7. Dönem Tarım Yürütme Komitesi Toplantısı dolayısıyla Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli'nin başkanlığında Tahran'a giden üst düzey heyet, tarım alanında uygulanacak işbirliği anlaşmalarına imza attı.
Urfalı Eski Başkan Hakkında Bomba İddia!
Urfalı Eski Başkan Hakkında Bomba İddia!
Başkan Tuna, belediyenin hafriyat gelirinin aylık 30 bin Türk Lirası iken, belediyeye devrolduktan sonra ortalama 15 milyon TL'ye çıktığını söyledi.
9 Ayda 900 Bin Kişiye İş Kapısı
9 Ayda 900 Bin Kişiye İş Kapısı
Türkiye kur üzerinden yürütülen ekonomik kuşatma operasyonuna karşı dimdik ayakta dururken, istihdamda bir rekora daha imza atmaya hazırlanıyor.
Harran'a 2.7 Milyon Liralık Yatırım
Harran'a 2.7 Milyon Liralık Yatırım
Dicle Elektrik, Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde 2 milyon 700 bin liralık yatırım gerçekleştirecek. İlçeye bağlı mahallelerdeki elektrik şebekesini güçlendirecek olan bu yatırımdan 4 bin abone olumlu yönde etkilenecek.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
7°C / 3°C
Durum
Kuvvetli Yağmurlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:02
Güneş
07:28
Öğle
12:43
İkindi
15:22
Akşam
17:47
Yatsı
19:05
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koltuğunda Kimi Görmek İstersiniz?