Advert

Şanlıurfa Gündemini Belirleyen En Son Sıcak Gelişmeler, Şanlıurfa Kaza Haberleri, Beyaz Masadaki Siyasi Tartışmalar Urfa.com Farkı İle Sizlerle

Bu haber 16 Mayıs 2018 10:17:30 Tarihinde eklenmiştir.

Niyazi Yanmaz Seçim Vaatlerini Sıraladı

Saadet Partisi Şanlıurfa Milletvekili aday adayı Mustafa Niyazi Yanmaz basın toplantısı düzenledi. Basınla ve halkla bir araya gelen Yanmaz, seçim vaatlerini dile getirdi.

Niyazi Yanmaz Seçim Vaatlerini Sıraladı

Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı olan Mustafa Niyazi Yanmaz, seçimlerin 24 Haziranda yapılacağı açıklandıktan sonra Saadet Partisi’nden milletvekili aday adaylığı başvurusu yaptığını açıklamıştı. Adaylık başvurusundan sonra açıklamalarda bulunan Yanmaz, basın toplantısı düzenleyerek vatandaşlarla bir araya geldi.
Yanmaz seçim vaatlerini dile getirirken esnaf, çiftçi, genç, yaşlı, öğrenci demeden her platformda yenilikler sunacaklarını söyledi.

Yanmaz seçim vaatlerini şöyle açıkladı;
 

DEDAŞ Sorunu Bitecek

Biz istiyoruz ki 24 Haziran seçimlerine giderken Urfalılar olarak dertlerimiz olan her platformda dile getirdiğimiz Urfalı çiftçimizin, vatandaşımızın kangren olmuş DEDAŞ sorunu hallolsun. Allah’ın izniyle bu işi biz halledeceğiz.
 

Tefeciye Bulaşan Çiftçiyi Kurtaracağız

Çiftçimizin boğazına kadar tefeciye, faizciye düştüğü bir zamanda “Yok mu eyy beni kurtaran” diye bağırdığı bir zamanda 24 Haziran seçimlerinde Saadet Partisi olarak o çiftçimizi de kurtaracağız.
 

Kuyu Rezaletine Son Vereceğiz

GAP sulaması %30 oranında gerçekleşti. Bu %30 oranında gerçekleşen sulamayı %100 oranını çıkarmayı düşünüyoruz. Bizim çiftçimiz artık kuyu rezaletinden, elektrik probleminden kurtulmalıdır. Allah’ın izni ile Saadet iktidarında kurtulacaktır.
 

Fabrikalarla İşsizlik Son Bulacak

Özellikle Urfalı işsiz kardeşime sesleniyorum. Tarım alanlarının suya açılmasıyla ve şehrimizde yapılacak olan devletin teşvik ve bizatihi kendi doğrudan yatırımlarıyla fabrikalarla işsizlik sorunu yaşamayacak, stresten ve depresyondan çıkacak mutlu huzurlu bir aile ortamına kavuşturulacaksınız. Bu da bizim size teminatımızdır.
 

Urfa Tarım İşçisi Göçü Vermeyecek, Alacak

Tarım işçisi kardeşime Urfa’ya GAP gelecek Urfa’ya tarım işçisi göçü olacak denildiği halde Urfa’ya 20 yıldır GAP geldi ama Urfa hala dışarıya tarım işçisi veriyor. Bizim insanlarımız tarım işçisi olarak diyar diyar geziyor, yollarda, çadırlarda telef oluyorlar. Biz halkın sulamasıyla bütün GAP alanını sulamaya açarak bütün bu çileye de son vereceğiz ve şehrimizin dışarıdan tarım işçisi alan bir şehir olmasını sağlayacağız.
 

Öğrenciler KPSS ile Uğraşmayacak

Urfalı öğrenci kardeşime Eyyübiye’de üniversiteleşme oranı %4 biz Urfa’da eğitim seviyesini yükseltip, Urfalı çocukların iyi bir eğitim alması için var gücümüzle çalışacağız. Öğrencilerin KPSS gibi bir ucubeyle onun da sonrasında mülakat yapılarak yandaş, particilik, kayırmacılık, imtiyazlık gibi bu tür çirkin eylemlere son vereceğiz.

Ve değerli Urfalı esnaf kardeşim siftah peşinde koşarken kepengini kapatıp huzurlu ve bereketli şekilde evine gitmesine sebep olmak istiyoruz.
 

Urfa Güzel Ad İle Anılacak

Urfalı esnaf kardeşim, çiftçi, sanayici kardeşim Urfa’nın çirkin bir ad ile anlıyor olmasında biz de artık utanıyoruz ve yüzümüz kızarıyor. Urfa tefeciler şehri, faizciler şehri  olmaktan çıkacak, Urfa alnının teriyle helal kazancıyla ekmeğinin peşinde koşan bi peygamberler şehri olacak.
 

Şanlıurfa Tarihteki şanlı Ününe Kavuşacak

Tarihte ün yapmış Harran Üniversitesi’nin insanlığa sunduğu buluş ve icatlarla nasıl hizmet etmişse, Harran Üniversitesi’nin tarihteki şanlı, bilimsel teknolojiye katkı yapan bir üniversite olmasını sağlayan ve bir hale gelmesi için gereği neyse yapılacaktır.

Değerli arkadaşlar biz bunları söylerken neleri ifade etmek istiyoruz. Türkiye maalesef çok kötü durumda. 2002’den bu yana kesintisiz bir şekilde ülkenin idaresinde bulunan insanlar Belediye Başkanlığı, Valilik, Milletvekilliği, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık gibi bütün bürokrasi ellerindeyken; Türkiye’yi içinden çıkılmaz büyük bir çöküş haline getirdiler.

Siz kendilerine ve taraftarlarına sorsanız, ne yaptıklarını 3 kelime ile sıralayabilirler;
Bu yollar kimin zamanında yapıldı?
Bu köprüler kimin zamanında yapıldı?
Bu stadyumlar, yüksek binalar kimin zamanında yapıldı?


Gözlerine dizlerine dursun, bunların ağızlarına sakız olan bu 3 cümle var. Onun dışından siz sıralamaya başlayacaksınız;
Ekonomi çökmüş mü? Çökmüş!
Ahlak çökmüş mü?
Boşanma ve aile içi şiddet artmış mı?
Toplumda ayrım gericilik, çatışma almış başını gitmiş mi?
Particilik, yandaşlık, torpil artmış mı?
Rüşvet, vurgun, yolsuzluk, talan almış başını gitmiş mi?
Dış politikada şahsiyetsiz bir duruşla perişan bir duruma gelmiş miyiz?
Siz 2002’de geldiğinizde Türkiye Tarım ve hayvancılıkta kendi kendine yeten bir ülke iken buğu samanını buğday arpa mercimeğini ithal etmek için koşuyor muyuz?
Türkiye’nin 90 yıllık kazanımları olan TÜPRAŞ, Türk Telekom gibi kurumlar yandaşlara özelleştirme adı altında peşkeş çekilmiş mi?


Şimdi ben Urfalı kardeşlerime sesleniyorum; Eğe inanıyorsanız, yüksek bir sesle cevap vereceksiniz.
Sevgili kardeşlerim ülkede adalet sistemi var mı? Bir tane var diyen çıkar mı? Bugün cezaevlerinde anneleri babaları hiç yoktan yatan, işinden edilmiş keyfi uygulamalarla tekrar hiçbir suçu yokken yatan insanlar var mı?

Hukuk ayaklar altında, hukuk siyasallaşmış…

Vaatlerini dile getiren Niyazi Yanmaz’a basın toplantısında ilgi ve alaka oldukça yüksekti. Yanmaz, daha şimdiden 24 Haziran Seçimlerinde büyük destek göreceğe benziyor.

 
Etiketler
Yorum Yap
Güncel
Urfa'da Çatışma;3 Ölü!
Urfa'da Çatışma;3 Ölü!
​Şanlıurfa'nın Viramşehir ilçesinde henüz öğrenilemeyen bir nedenden dolayı çıkan silahlı kavgada 3 kişi hayatını kaybederken 3 kişi de yaralandı.
MHP'nin,Urfa Listesi Değişti!
MHP'nin,Urfa Listesi Değişti!
MHP Şanlıurfa 12. Sıra milletvekili adayı İsmet Sarmaca'nın yerine Ahmet Güllü'nün gösterildi.
MHP Şanlıurfa Kadın Kolları Dur Durak Bilmiyor
MHP Şanlıurfa Kadın Kolları Dur Durak Bilmiyor
24 Haziran 2018’de seçim yapılması ile beraber kesinleşen listelerde yer edinen adaylar seçim çalışmaları yapmaya başladı. Şanlıurfa’da ise seçim çalışmalarına hızla başlayan parti MHP oldu.
Türkab Mhp İl Başkanlığını Ziyaret Etti
Türkab Mhp İl Başkanlığını Ziyaret Etti
MHP Şanlıurfa İl Başkanlığı ziyaretçi akınına uğruyor. Yoğun seçim dönemine giren MHP birçok çalışma grubu, kurum ve kuruluş da dahil olmak üzere şahsi ziyaretleri büyük bir keyifle de kabul ediyor.
Urfa'da Kaç Kişi Hakkında İşlem Yapıldı?
Urfa'da Kaç Kişi Hakkında İşlem Yapıldı?
Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmalarına ilişkin son durumu anlatırken, 2 bin 344 kişi hakkında hukuki sürecin sürdüğünü bildirdi.
İtirazlara Cevap;Urfa Listesi Ankara'nın Kararı!
İtirazlara Cevap;Urfa Listesi Ankara'nın Kararı!
AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı tarafından düzenlenen basın toplantısına katılarak önemli açıklamalarda bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Genel seçimleri Türkiye'nin kaderinin
Fakıbaba'dan,İnce'ye Cevap!
Fakıbaba'dan,İnce'ye Cevap!
​CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'nin seçim faaliyetlerinde mazot fiyatları konusunda söylediği sözlerle ilgili olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba'nın yaptığı açıklamayı aşağıda sunuyoruz:
Tatlıses: Bana makamların en büyüğü bahşedildi
Tatlıses: Bana makamların en büyüğü bahşedildi
AK Parti'den aday adaylığı başvurusu yapan ancak yine aday gösterilmeyen İbrahim Tatlıses, ilginç bir açıklama yaptı.
Hilvan da Halk Buluşmaları Devam Ediyor
Hilvan da Halk Buluşmaları Devam Ediyor
Başkan Bayık "Halk Buluşmaları" kapsamında vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor
Büyükelçi Önen’in, İşbirliği Toplantıları Ve İftar Ziyafeti Sürüyor
Büyükelçi Önen’in, İşbirliği Toplantıları Ve İftar Ziyafeti Sürüyor
Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyetindeki (ÇHC) Büyükelçimiz Emin Önen, göreve başladığı günden itibaren bir yandan Türkiye’nin Çin başta olmak üzere çeşitli ülkelerle işbirliği çalışmalarını sağlamak maksadıyla ziyaretler ve Büyükelçilikte ziyaretçi kabul etmeleri sürdürürken, bir yandan da mübarek Ramazan ayı nedeniyle gereç yabancı ülke vatandaşı Müslümanlara ve gerekse Çin’de yaşayan yada işi gereği bulunan Türk vatandaşlarına iftar yemeği veriyor.
Alkan, İmdada Yetişti
Alkan, İmdada Yetişti
Antep – Urfa istikametinde meydana gelen kaza meydana geldi. Kamyonun devrilmesiyle meydana gelen kaza yerine kurtarma ekipleri ile beraber Şanlıurfa Şoförler Odası Başkanı Mahmut Alkan da intikal etti.
Beyazgül, Ak Parti İçin Durmak Yok Dedi
Beyazgül, Ak Parti İçin Durmak Yok Dedi
Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili adaylığı için İl Başkanlığı görevinden istifa eden Zeynel Abidin Beyazgül, milletvekili aday listesinde yer edinemeyince “nasip değilmiş ancak durmak yok” dedi.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
33°C / 20°C
Durum
Çok Bulutlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
03:20
Güneş
05:02
Öğle
12:29
İkindi
16:17
Akşam
19:43
Yatsı
21:17
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
1 Beşiktaş 34 23 3 8 +43 77
2 Medipol Başakşehir 34 21 3 10 +35 73
3 Fenerbahçe 34 18 6 10 +28 64
4 Galatasaray 34 20 10 4 +25 64
5 Antalyaspor 34 17 10 7 +7 58
6 Trabzonspor 34 14 11 9 +5 51
7 Akhisar Belediyespor 34 14 14 6 +4 48
8 Gençlerbirliği 34 12 12 10 -1 46
9 Atiker Konyaspor 34 11 13 10 -5 43
10 Kasımpaşa 34 12 15 7 -4 43
11 Karabükspor 34 12 15 7 -10 43
12 Aytemiz Alanyaspor 34 12 18 4 -11 40
13 Osmanlıspor FK 34 9 14 11 -8 38
14 Bursaspor 34 11 18 5 -24 38
15 Kayserispor 34 10 16 8 -11 38
16 Çaykur Rizespor 34 10 18 6 -9 36
17 Gaziantepspor 34 7 22 5 -35 26
18 Adanaspor 34 6 21 7 -29 25