Şanlıurfa Gündemini Belirleyen En Son Sıcak Gelişmeler, Şanlıurfa Kaza Haberleri, Beyaz Masadaki Siyasi Tartışmalar Urfa.com Farkı İle Sizlerle

Bu haber 16 Mayıs 2018 10:17:30 Tarihinde eklenmiştir.

Niyazi Yanmaz Seçim Vaatlerini Sıraladı

Saadet Partisi Şanlıurfa Milletvekili aday adayı Mustafa Niyazi Yanmaz basın toplantısı düzenledi. Basınla ve halkla bir araya gelen Yanmaz, seçim vaatlerini dile getirdi.

Niyazi Yanmaz Seçim Vaatlerini Sıraladı

Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı olan Mustafa Niyazi Yanmaz, seçimlerin 24 Haziranda yapılacağı açıklandıktan sonra Saadet Partisi’nden milletvekili aday adaylığı başvurusu yaptığını açıklamıştı. Adaylık başvurusundan sonra açıklamalarda bulunan Yanmaz, basın toplantısı düzenleyerek vatandaşlarla bir araya geldi.
Yanmaz seçim vaatlerini dile getirirken esnaf, çiftçi, genç, yaşlı, öğrenci demeden her platformda yenilikler sunacaklarını söyledi.

Yanmaz seçim vaatlerini şöyle açıkladı;
 

DEDAŞ Sorunu Bitecek

Biz istiyoruz ki 24 Haziran seçimlerine giderken Urfalılar olarak dertlerimiz olan her platformda dile getirdiğimiz Urfalı çiftçimizin, vatandaşımızın kangren olmuş DEDAŞ sorunu hallolsun. Allah’ın izniyle bu işi biz halledeceğiz.
 

Tefeciye Bulaşan Çiftçiyi Kurtaracağız

Çiftçimizin boğazına kadar tefeciye, faizciye düştüğü bir zamanda “Yok mu eyy beni kurtaran” diye bağırdığı bir zamanda 24 Haziran seçimlerinde Saadet Partisi olarak o çiftçimizi de kurtaracağız.
 

Kuyu Rezaletine Son Vereceğiz

GAP sulaması %30 oranında gerçekleşti. Bu %30 oranında gerçekleşen sulamayı %100 oranını çıkarmayı düşünüyoruz. Bizim çiftçimiz artık kuyu rezaletinden, elektrik probleminden kurtulmalıdır. Allah’ın izni ile Saadet iktidarında kurtulacaktır.
 

Fabrikalarla İşsizlik Son Bulacak

Özellikle Urfalı işsiz kardeşime sesleniyorum. Tarım alanlarının suya açılmasıyla ve şehrimizde yapılacak olan devletin teşvik ve bizatihi kendi doğrudan yatırımlarıyla fabrikalarla işsizlik sorunu yaşamayacak, stresten ve depresyondan çıkacak mutlu huzurlu bir aile ortamına kavuşturulacaksınız. Bu da bizim size teminatımızdır.
 

Urfa Tarım İşçisi Göçü Vermeyecek, Alacak

Tarım işçisi kardeşime Urfa’ya GAP gelecek Urfa’ya tarım işçisi göçü olacak denildiği halde Urfa’ya 20 yıldır GAP geldi ama Urfa hala dışarıya tarım işçisi veriyor. Bizim insanlarımız tarım işçisi olarak diyar diyar geziyor, yollarda, çadırlarda telef oluyorlar. Biz halkın sulamasıyla bütün GAP alanını sulamaya açarak bütün bu çileye de son vereceğiz ve şehrimizin dışarıdan tarım işçisi alan bir şehir olmasını sağlayacağız.
 

Öğrenciler KPSS ile Uğraşmayacak

Urfalı öğrenci kardeşime Eyyübiye’de üniversiteleşme oranı %4 biz Urfa’da eğitim seviyesini yükseltip, Urfalı çocukların iyi bir eğitim alması için var gücümüzle çalışacağız. Öğrencilerin KPSS gibi bir ucubeyle onun da sonrasında mülakat yapılarak yandaş, particilik, kayırmacılık, imtiyazlık gibi bu tür çirkin eylemlere son vereceğiz.

Ve değerli Urfalı esnaf kardeşim siftah peşinde koşarken kepengini kapatıp huzurlu ve bereketli şekilde evine gitmesine sebep olmak istiyoruz.
 

Urfa Güzel Ad İle Anılacak

Urfalı esnaf kardeşim, çiftçi, sanayici kardeşim Urfa’nın çirkin bir ad ile anlıyor olmasında biz de artık utanıyoruz ve yüzümüz kızarıyor. Urfa tefeciler şehri, faizciler şehri  olmaktan çıkacak, Urfa alnının teriyle helal kazancıyla ekmeğinin peşinde koşan bi peygamberler şehri olacak.
 

Şanlıurfa Tarihteki şanlı Ününe Kavuşacak

Tarihte ün yapmış Harran Üniversitesi’nin insanlığa sunduğu buluş ve icatlarla nasıl hizmet etmişse, Harran Üniversitesi’nin tarihteki şanlı, bilimsel teknolojiye katkı yapan bir üniversite olmasını sağlayan ve bir hale gelmesi için gereği neyse yapılacaktır.

Değerli arkadaşlar biz bunları söylerken neleri ifade etmek istiyoruz. Türkiye maalesef çok kötü durumda. 2002’den bu yana kesintisiz bir şekilde ülkenin idaresinde bulunan insanlar Belediye Başkanlığı, Valilik, Milletvekilliği, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık gibi bütün bürokrasi ellerindeyken; Türkiye’yi içinden çıkılmaz büyük bir çöküş haline getirdiler.

Siz kendilerine ve taraftarlarına sorsanız, ne yaptıklarını 3 kelime ile sıralayabilirler;
Bu yollar kimin zamanında yapıldı?
Bu köprüler kimin zamanında yapıldı?
Bu stadyumlar, yüksek binalar kimin zamanında yapıldı?


Gözlerine dizlerine dursun, bunların ağızlarına sakız olan bu 3 cümle var. Onun dışından siz sıralamaya başlayacaksınız;
Ekonomi çökmüş mü? Çökmüş!
Ahlak çökmüş mü?
Boşanma ve aile içi şiddet artmış mı?
Toplumda ayrım gericilik, çatışma almış başını gitmiş mi?
Particilik, yandaşlık, torpil artmış mı?
Rüşvet, vurgun, yolsuzluk, talan almış başını gitmiş mi?
Dış politikada şahsiyetsiz bir duruşla perişan bir duruma gelmiş miyiz?
Siz 2002’de geldiğinizde Türkiye Tarım ve hayvancılıkta kendi kendine yeten bir ülke iken buğu samanını buğday arpa mercimeğini ithal etmek için koşuyor muyuz?
Türkiye’nin 90 yıllık kazanımları olan TÜPRAŞ, Türk Telekom gibi kurumlar yandaşlara özelleştirme adı altında peşkeş çekilmiş mi?


Şimdi ben Urfalı kardeşlerime sesleniyorum; Eğe inanıyorsanız, yüksek bir sesle cevap vereceksiniz.
Sevgili kardeşlerim ülkede adalet sistemi var mı? Bir tane var diyen çıkar mı? Bugün cezaevlerinde anneleri babaları hiç yoktan yatan, işinden edilmiş keyfi uygulamalarla tekrar hiçbir suçu yokken yatan insanlar var mı?

Hukuk ayaklar altında, hukuk siyasallaşmış…

Vaatlerini dile getiren Niyazi Yanmaz’a basın toplantısında ilgi ve alaka oldukça yüksekti. Yanmaz, daha şimdiden 24 Haziran Seçimlerinde büyük destek göreceğe benziyor.

 
Etiketler
Yorum Yap
Güncel
Evlenmek Üzere Olduğu Kadını Başka Biriyle Görünce Cinnet Geçirdi
Evlenmek Üzere Olduğu Kadını Başka Biriyle Görünce Cinnet Geçirdi
Evlenmek üzere olduğu kadını başka biriyle gören adam cinnet geçirdi. Kadını ve yanında bulunduğu adamı bıçaklayan adam, kadının hayatına mal olurken, kadının yanında bulunan adam da ağır yaralandı.
​Muhtar Adayının İsmini Duyan Şaka Sanıyor
​Muhtar Adayının İsmini Duyan Şaka Sanıyor
20 yaşındaki genç muhtar adayı ismi ile mahallenin ilgi odağı oldu. Genç muhtar adayı, mahalleyi iyi bir şekilde yöneteceğini ifade ederek kendini mahalleliye tanıtma çalışmalarına başladı.
Çalışanları Rehin Alan Askere Uyarı
Çalışanları Rehin Alan Askere Uyarı
Gaziantep’te birliğinden firar eden bir asker, silahla alışveriş merkezine girdi. Mağaza çalışanlarını rehin alan firari asker psikolog eşliğinde ikna edildi.
Polisi Binlerce Kez Aradı, Hakkında 5 yıl Hapis İsteniyor
Polisi Binlerce Kez Aradı, Hakkında 5 yıl Hapis İsteniyor
155 Polis İmdat çağrı Merkezini 1 yılda tam 45 bin 210 kez arayan şahsa 5 yıl hapis istendi. Şahsın arama sebebi ise şaşırttı.
​Uyanıklığın Böylesi Pes Dedirtti
​Uyanıklığın Böylesi Pes Dedirtti
Kaçak bina yapanlar ve imar affından yararlanmak isteyen ev sahiplerinin oyunu pes dedirtti. Mahallelerine 15 Temmuz ismi vererek kaçak evlerin yıkımı engellenmek istendi.
Hastadan Ameliyat Malzemesi İstediler
Hastadan Ameliyat Malzemesi İstediler
Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde ameliyat olan kişilerden ameliyatta kullanılacak malzemeler talep edildi. Hasta yakınlarından ameliyat için solunum devresi ve ameliyat eldiveni istendiğinin ortaya çıkması tepkilere neden oldu.
TBMM Binali Yıldırım, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’yi ağırladı.
TBMM Binali Yıldırım, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’yi ağırladı.
Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım’ı Erzincan’ın Refahiye İlçesine bağlı Kayı köyünde ziyaret etti
 Fakir Olduğu İçin Cenazesi Kılınmadı
Fakir Olduğu İçin Cenazesi Kılınmadı
Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde fakir olduğu için cenaze namazı kılınmadı
 Meteorolojiden Urfa İçin  Uyarı Geldi
Meteorolojiden Urfa İçin Uyarı Geldi
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hava tahminlerine göre 44 il gök gürültülü sağanak yağış altında olacak...
Eyyübiye Ayhan Şahenk Mtal TÜBİTAK 4007 Fuarında
Eyyübiye Ayhan Şahenk Mtal TÜBİTAK 4007 Fuarında
Eyyübiye Ayhan Şahenk Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi TÜBİTAK 4007 fuarına katıldı
Memleket Hikayeleri  Adlı Program  Şanlıurfa’daydı
Memleket Hikayeleri Adlı Program Şanlıurfa’daydı
TRT haberde yayınlanan memleket hikayeleri adlı program bu hafta Şanlıurfa’daydı
Bilici şehidi son yolculuğunda Yalnız Bırakmadı
Bilici şehidi son yolculuğunda Yalnız Bırakmadı
AÇSH Müdür Yardımcıları Piyade Er Mehmet Boztepe’nin Cenaze Törenine Katıldı.
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:10
Güneş
06:32
Öğle
12:17
İkindi
15:18
Akşam
17:49
Yatsı
19:04
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
1 Beşiktaş 34 23 3 8 +43 77
2 Medipol Başakşehir 34 21 3 10 +35 73
3 Fenerbahçe 34 18 6 10 +28 64
4 Galatasaray 34 20 10 4 +25 64
5 Antalyaspor 34 17 10 7 +7 58
6 Trabzonspor 34 14 11 9 +5 51
7 Akhisar Belediyespor 34 14 14 6 +4 48
8 Gençlerbirliği 34 12 12 10 -1 46
9 Atiker Konyaspor 34 11 13 10 -5 43
10 Kasımpaşa 34 12 15 7 -4 43
11 Karabükspor 34 12 15 7 -10 43
12 Aytemiz Alanyaspor 34 12 18 4 -11 40
13 Osmanlıspor FK 34 9 14 11 -8 38
14 Bursaspor 34 11 18 5 -24 38
15 Kayserispor 34 10 16 8 -11 38
16 Çaykur Rizespor 34 10 18 6 -9 36
17 Gaziantepspor 34 7 22 5 -35 26
18 Adanaspor 34 6 21 7 -29 25