Bu haber 10 Nisan 2018 17:23:44 Tarihinde eklenmiştir.

Urfa'da Fetö Nasıl Yükseldi,Flaş Açıklamalar!

Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosu’nun hazırladığı FETÖ/PDY iddianamesinde, Eski Ak Partili Vekil Ziyaeddin Akbulut’un ismi dikkat çekti. FETÖ'nün ilimizdeki örgütlenmesinde 1990-1996 yılları arasında Urfa Valisi olarak görev yapan Ziyaeddin Akbulut'un önemli rolünün olduğu iddia ediliyor.

Urfa'da Fetö Nasıl Yükseldi,Flaş Açıklamalar!

Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosu’nun hazırladığı FETÖ/PDY iddianamesinde, Eski Ak Partili Vekil Ziyaeddin Akbulut’un ismi dikkat çekti. FETÖ'nün ilimizdeki  örgütlenmesinde 1990-1996 yılları arasında  Urfa Valisi olarak görev yapan Ziyaeddin Akbulut'un önemli rolünün olduğu iddia ediliyor. 

FETÖ İDDİANAMESİ’NDEN ‘AKBULUT’ ÇIKTI


Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırlamış olduğu iddianame kapsamında Tekirdağ 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma’ iddiasıyla 32 kişiyle birlikte yargılanan Özkan Taşkıner, 25 Ocak 2017 tarihinde Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı’nda vermiş olduğu ifadesinde AK Parti Tekirdağ 22., 23. ve 24. Dönem Milletvekili Ziyaeddin Akbulut’un FETÖ içerisinde aktif olan isimlerden birisi olduğunu iddia etti.

FETÖ İMAMIYLA BİRLİKTE EŞ BAŞKANLIK YAPMIŞTI


FETÖ’den kapatılan Tekirdağ Aktif Sanayici ve İş adamları Derneği’nin (TASİAD) Eş Başkanlığı görevinde bulunan ve Terör Örgütü Lideri Fetullah Gülen’in talimatıyla Bankasya’ya destek amacıyla para yatırarak destek veren Özkan Taşkıner, Tekirdağ kamuoyunda Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel ve geçtiğimiz günlerde tüm malvarlıklarına el konulan ’Tekirdağ İmamı’ Kasım Özadalı’ya olan yakınlığıyla biliniyordu.

“BU YAPI İÇERİSİNDE AKTİF”


Taşkıner, 25/01/2017 tarihinde Cumhuriyet Başsavcılığında alınan ifadesinde; önceki ifadesinde eksik kalan kısımları anlatmak istediğini belirterek şu ifadeleri kullandı:” Bu yapı içerisinde aktif olarak olduğunu bildiğim şahıslardan biri 3. Dönem AK PARTİ milletvekilliğini yapan Ziyaeddin Akbulut’tur. Şu an FETÖ’den tutuklu olan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Resul Darama’yı özellikle Tekirdağ’a getirerek il müdürü yaptı. Aynı şekilde KYK’na Müdür olan Mehmet Yılmaz 'ı da Ziyaeddin Akbulut atamıştır. Bununla ilgili özel uğraştığını biliyorum. Yine İl Sağlık Müdürü Yavuz Akbulut, Ziyaeddin Akbulut aracılığı ile atanmıştır. O dönem siyaset yaptığım için Yavuz Akbulut için bendende yardım istendi. Bu konuda herhangi bir şey yapmadım ve bu durumdan Ziyaeddin Akbulut’a bahsetmedim. Yavuz Akbulut, direkt Fetullah Gülen ile görüşen birisidir, Fetullah Gülen Türkiye’de bulunduğu dönemde Akbulut’un evinde kalmıştır, bunu bana Yavuz Akbulut söylemiştir. Yavuz Akbulut, 2016 yılı haziran ayı içerisinde iş yerime gelerek helallik istemiş cemaate yazık olduğunu söylemiştir. Yavuz Akbulut, Kasım Özadalı ile yakın ilişkiler içerisindedir”
DAHA ÖNCEKİ FETÖ İDDİALARI AKILLARA GELDİ

Özkan Taşkıner’in iddianamede yer alan bu ifadeleri AK Parti Tekirdağ 22., 23. ve 24. Dönem Milletvekili Ziyaeddin Akbulut ile ilgili daha önce de dile getirilen FETÖ iddialarını akıllara getirdi.
“CEMAAT ONUN DÖNEMİNDE PALAZLANDI”

Daha önce Şanlıurfa Valisi olarak görev yapan Ziyaeddin Akbulut ile ilgili Şanlıurfalı Gazeteci Yazar Mehmet Faraç şu iddialarda bulunmuştu: ”Tarikatların bölüşemediği Urfa’ya son 25 yılda atanan valilere bakılırsa, Fetullahçı örgütlenmenin ivme kazanmasına en çok mülki amirler önayak olmuştu...

Fetullahçılar mülki amir üzerinden kenti öyle hızlı kuşattılar ki, Urfa bir süre sonra cemaatin neredeyse “merkez üs”lerinden biri haline getirildi...

İşte bu kuşatmayı, daha sonraları Refah Partisi’nden milletvekili adayı da olan Alpaslan Karaca’nın yerine vali olarak atanan Ziyaeddin Akbulut başlatmıştı... Vali Efendi Urfa’ya gelir gelmez cemaatin varlığını da hızlıca hissettirmişti...

Çünkü öğretmen olan eşiyle birlikte önce bürokrasi ve sivil toplum örgütlerinde arkadaş çevresi edinen Akbulut, cemaati güçlendirme uğruna, Urfa merkezdeki milyonlarca lira değerindeki bir arsayı aylık “150 TL” gibi komik bir kira karşılığında Fetullahçılara adeta peşkeş çekmişti... Bugün o arazide, cemaatin kurduğu “İpek Eğitim Vakfı”nın okulları var...

Yürü ya kulum!..

Cemaat Urfa’da işte bu çok değerli arazi yağmasının ardından iyice palazlandı, bürokrasiyi ele geçirdi...

“Darbe” operasyonlarının ardından kapısına kilit vurulan, her biri 2 bin öğrenci kapasiteli 4 lise, ilköğretim okulları, onlarca dershane, özel eğitim kurumları ve çok sayıda sağlık merkezi cemaatin Urfa’da nasıl büyüdüğünü göstermeye yetiyor...

Ziyaeddin Akbulut’un görevi sırasında Urfa “faili meçhul”lerle sarsılsa da kendisi cemaat sayesinde parlayan yıldızıyla İçişleri Bakanlığı’ndaki merdivenleri hızla tırmanmaya devam etti...

Örneğin, Konya’da valiyken Erbakan’ın seçim otobüsünün üzerine çıkacak kadar pervasızlaşan Akbulut’un kendine Osmanlı tuğralı kartvizit bastırması, hırsları ve hedefinin ne kadar büyük olduğunu da ortaya çıkardı.

Sonra ne mi oldu?.. Akbulut memleketi Tekirdağ’dan üç kez “AKP milletvekili” oldu ve İçişleri Bakanlığı’nda etkisini daha aktif olarak sürdürebildi...

Akbulut şimdi ne yapıyor bilinmiyor ama onun ardından Urfa’da görevlendirilen Yusuf Yavaşçan ile geçen yıllarda Bursa Valisi de olan Şehabettin Harput’un “FETÖ” operasyonunda gözaltına alınması, cemaatin ileriki yıllarda da Urfa’ya ilgisinin devam ettirdiğinin kanıtı...”
“HESAP VERMEDEN NASIL DOLAŞABİLİYOR?”

Gazeteci Yazar Kadir Usta ise bir köşe yazısında Ziyaddin Akbulut’un FETÖ’cü isimlere sahip çıktığını idddia ederek “devlet kurumuna yani il müdürlüğüne gizli kamera koyarken yakalanan Resul Darama hala keyfi yerinde dolaşmaya devam ediyor. Bu il müdürünü Urfa'da ki bir ilkokuldan alıp Tekirdağ’da Başka bir bakanlığın il müdürü yapan O dönemin AK Parti Milletvekili Ziyaeddin Akbulut tüm Tekirdağ'da ki FETÖ yapılanmasının baş siyasi aktörü olmasına rağmen kimse tek soru bile sormadı. Devlet kurumuna gizli kamera koyarken yakalanan il müdürünü bile savunmak için gazetecileri arayıp baskı kuran bu eski Fetullah Gülen sevdalısı vekil nasıl hala hesap vermeden dolaşabiliyor.” Diye sormuştu.

Kaynak: Kapaklı gazetesi/Tekirdağ
Etiketler
Yorum Yap
Güncel
Bu Kaymakam,Harranlıların Gönlünde Taht Kurdu
Bu Kaymakam,Harranlıların Gönlünde Taht Kurdu
Harran Kaymakamı Ömer Faruk Çelik Harran İlçe Milli eğitim Müdürlüğü'nün desteğiyle tüm sınıfların kapılarını yeniledi.
Eşi,'Seni Affettim' Deyince Atlamaktan Vazgeçti
Eşi,'Seni Affettim' Deyince Atlamaktan Vazgeçti
Eşinden ayrılmak istemediği için çatıya çıkarak intihara kalkışan şahsı, boşanmak üzere olduğu eşi ikna etti.
Mertcan'ın Karnesi Yürek Burktu
Mertcan'ın Karnesi Yürek Burktu
Dün 18 milyon öğrenci karne heyacanı yaşadı. Ancak Hayat'da babası tarafından sözde ödevleri için demir sopa ile dövülen ve hayatını kaybeden Mertcan'ın sınıfında ise burukluk vardı.
Özyavuz’dan Hayırlı Olsun Mesajı
Özyavuz’dan Hayırlı Olsun Mesajı
MHP’nin MYK üyesi İbrahim Özyavuz, ilçe belediye başkan adaylarımıza hayırlı olsun mesajı yayımladı.
Hastanelerde Kuduz Aşısı Skandalı
Hastanelerde Kuduz Aşısı Skandalı
CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Eskişehir'de geçtiğimiz hafta kuduz aşısı ihtiyacıyla hastanelere başvuranların geri çevrilmesini Meclise taşıdı.
Cemaat Yurdunda Yine Cinsel İstismar!
Cemaat Yurdunda Yine Cinsel İstismar!
Barış Yarkadaş, dini cemaatlerin yurt ve kurslarında yaşanan cinsel istismar vakalarını engelleyecek bir mekanizmanın olmamasının, çocukların geleceğini kararttığını söyledi. Yarkadaş son olayın Beykoz'un İshaklı Köyü'ndeki bir cemaat yurdunda yaşandığını belirtti.
22 Bin Tl Maaş Alan Vekillere 10 Bin Lira Promosyon
22 Bin Tl Maaş Alan Vekillere 10 Bin Lira Promosyon
Milletvekili maaşları ihalesini kazanan Halkbank, vekillere kişi başı 10 bin lira promosyon yatırdı. 22 bin lira maaş alan vekiller haberi duyunca piyango çıkmış gibi sevindi.
Haliliye Belediyesi’nden Çölyak Hastalarına Glütensiz Ekmek
Haliliye Belediyesi’nden Çölyak Hastalarına Glütensiz Ekmek
Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, çölyak hastalarına glütensiz ekmek ile 11 çeşit temel besin malzemelerinin içinde yer aldığı gıda kolisi desteğini bu ayda gerçekleştirdi.
Danaya Doğum Günü Sürprizi
Danaya Doğum Günü Sürprizi
​1 yaşına giren danasının doğum gününü kutlayan sahibi, buzağının yemeğine mum dikerek “İyi ki doğdum Ayşegül” demeyi de ihmal etmedi.
​Tacizi Boykot Eden Öğrencilere Tadir-Teşekkür Belgesi Verilmedi
​Tacizi Boykot Eden Öğrencilere Tadir-Teşekkür Belgesi Verilmedi
Tacize tepki gösteren ve uzaklaştırma cezasıyla cezalandırılmak istenen öğrencilere takdir teşekkür belgesi verilmedi.
​Cumhur İttifak Adayı Özyavuz, Seçim Çalışmalarına Hızlı Başladı
​Cumhur İttifak Adayı Özyavuz, Seçim Çalışmalarına Hızlı Başladı
Cumhur İttifakının Harran Adayı Sayın Mahmut Özyavuz sahaya indi Özyavuz Harana bağlı Aydıncık Demirli, Yenice, Şuayipşehri, Tanınmış, Kaymaklı, Damlasu köylerini ziyaret etti.
​Sayık, MHP Ülkü Ocakları Genel Merkezinde
​Sayık, MHP Ülkü Ocakları Genel Merkezinde
Şanlıurfa MHP Haliliye İlçe Başkanı Mahmut Sayık Ülkü Ocakları Genel Merkezine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
7°C / 3°C
Durum
Kuvvetli Yağmurlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:03
Güneş
07:29
Öğle
12:43
İkindi
15:21
Akşam
17:45
Yatsı
19:03
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koltuğunda Kimi Görmek İstersiniz?