Şanlıurfa Gündemini Belirleyen En Son Sıcak Gelişmeler, Şanlıurfa Kaza Haberleri, Beyaz Masadaki Siyasi Tartışmalar Urfa.com Farkı İle Sizlerle

Bu haber 10 Nisan 2018 17:23:44 Tarihinde eklenmiştir.

Urfa'da Fetö Nasıl Yükseldi,Flaş Açıklamalar!

Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosu’nun hazırladığı FETÖ/PDY iddianamesinde, Eski Ak Partili Vekil Ziyaeddin Akbulut’un ismi dikkat çekti. FETÖ'nün ilimizdeki örgütlenmesinde 1990-1996 yılları arasında Urfa Valisi olarak görev yapan Ziyaeddin Akbulut'un önemli rolünün olduğu iddia ediliyor.

Urfa'da Fetö Nasıl Yükseldi,Flaş Açıklamalar!

Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosu’nun hazırladığı FETÖ/PDY iddianamesinde, Eski Ak Partili Vekil Ziyaeddin Akbulut’un ismi dikkat çekti. FETÖ'nün ilimizdeki  örgütlenmesinde 1990-1996 yılları arasında  Urfa Valisi olarak görev yapan Ziyaeddin Akbulut'un önemli rolünün olduğu iddia ediliyor. 

FETÖ İDDİANAMESİ’NDEN ‘AKBULUT’ ÇIKTI


Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırlamış olduğu iddianame kapsamında Tekirdağ 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma’ iddiasıyla 32 kişiyle birlikte yargılanan Özkan Taşkıner, 25 Ocak 2017 tarihinde Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı’nda vermiş olduğu ifadesinde AK Parti Tekirdağ 22., 23. ve 24. Dönem Milletvekili Ziyaeddin Akbulut’un FETÖ içerisinde aktif olan isimlerden birisi olduğunu iddia etti.

FETÖ İMAMIYLA BİRLİKTE EŞ BAŞKANLIK YAPMIŞTI


FETÖ’den kapatılan Tekirdağ Aktif Sanayici ve İş adamları Derneği’nin (TASİAD) Eş Başkanlığı görevinde bulunan ve Terör Örgütü Lideri Fetullah Gülen’in talimatıyla Bankasya’ya destek amacıyla para yatırarak destek veren Özkan Taşkıner, Tekirdağ kamuoyunda Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel ve geçtiğimiz günlerde tüm malvarlıklarına el konulan ’Tekirdağ İmamı’ Kasım Özadalı’ya olan yakınlığıyla biliniyordu.

“BU YAPI İÇERİSİNDE AKTİF”


Taşkıner, 25/01/2017 tarihinde Cumhuriyet Başsavcılığında alınan ifadesinde; önceki ifadesinde eksik kalan kısımları anlatmak istediğini belirterek şu ifadeleri kullandı:” Bu yapı içerisinde aktif olarak olduğunu bildiğim şahıslardan biri 3. Dönem AK PARTİ milletvekilliğini yapan Ziyaeddin Akbulut’tur. Şu an FETÖ’den tutuklu olan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Resul Darama’yı özellikle Tekirdağ’a getirerek il müdürü yaptı. Aynı şekilde KYK’na Müdür olan Mehmet Yılmaz 'ı da Ziyaeddin Akbulut atamıştır. Bununla ilgili özel uğraştığını biliyorum. Yine İl Sağlık Müdürü Yavuz Akbulut, Ziyaeddin Akbulut aracılığı ile atanmıştır. O dönem siyaset yaptığım için Yavuz Akbulut için bendende yardım istendi. Bu konuda herhangi bir şey yapmadım ve bu durumdan Ziyaeddin Akbulut’a bahsetmedim. Yavuz Akbulut, direkt Fetullah Gülen ile görüşen birisidir, Fetullah Gülen Türkiye’de bulunduğu dönemde Akbulut’un evinde kalmıştır, bunu bana Yavuz Akbulut söylemiştir. Yavuz Akbulut, 2016 yılı haziran ayı içerisinde iş yerime gelerek helallik istemiş cemaate yazık olduğunu söylemiştir. Yavuz Akbulut, Kasım Özadalı ile yakın ilişkiler içerisindedir”
DAHA ÖNCEKİ FETÖ İDDİALARI AKILLARA GELDİ

Özkan Taşkıner’in iddianamede yer alan bu ifadeleri AK Parti Tekirdağ 22., 23. ve 24. Dönem Milletvekili Ziyaeddin Akbulut ile ilgili daha önce de dile getirilen FETÖ iddialarını akıllara getirdi.
“CEMAAT ONUN DÖNEMİNDE PALAZLANDI”

Daha önce Şanlıurfa Valisi olarak görev yapan Ziyaeddin Akbulut ile ilgili Şanlıurfalı Gazeteci Yazar Mehmet Faraç şu iddialarda bulunmuştu: ”Tarikatların bölüşemediği Urfa’ya son 25 yılda atanan valilere bakılırsa, Fetullahçı örgütlenmenin ivme kazanmasına en çok mülki amirler önayak olmuştu...

Fetullahçılar mülki amir üzerinden kenti öyle hızlı kuşattılar ki, Urfa bir süre sonra cemaatin neredeyse “merkez üs”lerinden biri haline getirildi...

İşte bu kuşatmayı, daha sonraları Refah Partisi’nden milletvekili adayı da olan Alpaslan Karaca’nın yerine vali olarak atanan Ziyaeddin Akbulut başlatmıştı... Vali Efendi Urfa’ya gelir gelmez cemaatin varlığını da hızlıca hissettirmişti...

Çünkü öğretmen olan eşiyle birlikte önce bürokrasi ve sivil toplum örgütlerinde arkadaş çevresi edinen Akbulut, cemaati güçlendirme uğruna, Urfa merkezdeki milyonlarca lira değerindeki bir arsayı aylık “150 TL” gibi komik bir kira karşılığında Fetullahçılara adeta peşkeş çekmişti... Bugün o arazide, cemaatin kurduğu “İpek Eğitim Vakfı”nın okulları var...

Yürü ya kulum!..

Cemaat Urfa’da işte bu çok değerli arazi yağmasının ardından iyice palazlandı, bürokrasiyi ele geçirdi...

“Darbe” operasyonlarının ardından kapısına kilit vurulan, her biri 2 bin öğrenci kapasiteli 4 lise, ilköğretim okulları, onlarca dershane, özel eğitim kurumları ve çok sayıda sağlık merkezi cemaatin Urfa’da nasıl büyüdüğünü göstermeye yetiyor...

Ziyaeddin Akbulut’un görevi sırasında Urfa “faili meçhul”lerle sarsılsa da kendisi cemaat sayesinde parlayan yıldızıyla İçişleri Bakanlığı’ndaki merdivenleri hızla tırmanmaya devam etti...

Örneğin, Konya’da valiyken Erbakan’ın seçim otobüsünün üzerine çıkacak kadar pervasızlaşan Akbulut’un kendine Osmanlı tuğralı kartvizit bastırması, hırsları ve hedefinin ne kadar büyük olduğunu da ortaya çıkardı.

Sonra ne mi oldu?.. Akbulut memleketi Tekirdağ’dan üç kez “AKP milletvekili” oldu ve İçişleri Bakanlığı’nda etkisini daha aktif olarak sürdürebildi...

Akbulut şimdi ne yapıyor bilinmiyor ama onun ardından Urfa’da görevlendirilen Yusuf Yavaşçan ile geçen yıllarda Bursa Valisi de olan Şehabettin Harput’un “FETÖ” operasyonunda gözaltına alınması, cemaatin ileriki yıllarda da Urfa’ya ilgisinin devam ettirdiğinin kanıtı...”
“HESAP VERMEDEN NASIL DOLAŞABİLİYOR?”

Gazeteci Yazar Kadir Usta ise bir köşe yazısında Ziyaddin Akbulut’un FETÖ’cü isimlere sahip çıktığını idddia ederek “devlet kurumuna yani il müdürlüğüne gizli kamera koyarken yakalanan Resul Darama hala keyfi yerinde dolaşmaya devam ediyor. Bu il müdürünü Urfa'da ki bir ilkokuldan alıp Tekirdağ’da Başka bir bakanlığın il müdürü yapan O dönemin AK Parti Milletvekili Ziyaeddin Akbulut tüm Tekirdağ'da ki FETÖ yapılanmasının baş siyasi aktörü olmasına rağmen kimse tek soru bile sormadı. Devlet kurumuna gizli kamera koyarken yakalanan il müdürünü bile savunmak için gazetecileri arayıp baskı kuran bu eski Fetullah Gülen sevdalısı vekil nasıl hala hesap vermeden dolaşabiliyor.” Diye sormuştu.

Kaynak: Kapaklı gazetesi/Tekirdağ
Etiketler
Yorum Yap
Güncel
Bayraktar;Anız Kar Değil,Zarardır’
Bayraktar;Anız Kar Değil,Zarardır’
Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, anız yakmanın, çevreye, biyoçeşitliliğe ve tarımsal üretime zarar veren ilkel bir yöntem olduğunu bildirdi.
Başkan Çiftçi, O İddialar için Ne Dedi?
Başkan Çiftçi, O İddialar için Ne Dedi?
Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sadettin Bilgin'in Halfeti ve Birecik'in Şanlıurfa'dan ayrılıp Gaziantep'e bağlanması gerektiğini açıklaması üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi resmi twitter hesabından bir açıklama yaptı.
Birecik TSO, Yayınlar Karalama Amaçlı Yapılmıştır Dedi
Birecik TSO, Yayınlar Karalama Amaçlı Yapılmıştır Dedi
Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Saadettin Bilgin, gündeme düşen Birecik Antep’e bağlansın açıklaması ile ilgili yarın Urfa.com’a özel açıklamalarda bulunacak.
Urfa’da Feci Kaza,1 Ölü
Urfa’da Feci Kaza,1 Ölü
Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesine Bağlı Kubacık Mahallesinde Meydana Gelen Kazada, Traktörle Kafa Kafaya Çarpışan Motor Sürücüsü, Kurtarılamayarak Hayatını Kaybetti.
Ölüyü Diriltemeyince Gözaltına Alındı
Ölüyü Diriltemeyince Gözaltına Alındı
Etiyopya'nın Celile Kasabasında Peygamber Olduğunu Söyleyen Bir Kişi, Bir Ölüyü Diriltme Girişimi Başarısızlıkla Sonuçlanınca Gözaltına Alındı.
Faruk Çelik ve Adnan Oktar,Bu İddia Gündeme Bomba Gibi Düştü
Faruk Çelik ve Adnan Oktar,Bu İddia Gündeme Bomba Gibi Düştü
Faruk Çelik, 1999 yılında Meclis Genel Kurulu'nda Adnan Oktar’la ilgili yaptığı konuşmasının ‘sahiplenme, savunma’ gibi gösterilmesinin doğru olmadığını bildirdi.
4 Kilo Fasulye, 360 Bin Liraya Satıldı.
4 Kilo Fasulye, 360 Bin Liraya Satıldı.
Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde yetiştirilen ve 'Pazaryeri boncuğu' olarak satışa sunulan fasulyenin 4 kilogramı müzayedeyle 360 bin liraya bölgede üretim yaptıran bir iş adamı tarafından alındı.
Başkan Bayraktar’dan Fındığa Karşı, Sıfır Faizli Kredi Talebi
Başkan Bayraktar’dan Fındığa Karşı, Sıfır Faizli Kredi Talebi
Fındıkta ürün ihtisas borsalarıyla ürün senedine karşılık sıfır faizli kredi alması sağlanmalıdır.Külleme hastalığı,nedeniyle fındık rekoltesinde düşüş bekliyoruz
112 Ekibine Saldırı. Doktor Kafa Travması Geçirdi
112 Ekibine Saldırı. Doktor Kafa Travması Geçirdi
Ankara Öveçler'de 112 sorumlusu doktora bir vakaya müdahalesi sırasında saldırıda bulunuldu. Doktorun kafa travması geçirdiği bildirildi.
Yangın, Evi Küle Çevirdi
Yangın, Evi Küle Çevirdi
Şanlıurfa’nın Haliliye İlçesine Bağlı, Selehattin Eyyubi Mahallesinde Bulunan 5 Katlı Bir Binanın En Üst Katında Yangın Çıktı. Yangından Geriye Hiçbir Şey Kalmadı.
Dembele, Annesinin Adına Cami Yaptırıyor
Dembele, Annesinin Adına Cami Yaptırıyor
Barcelona ve Fransız Milli Takımı'nın yıldız oyuncusu Ousmane Dembele sahalarda gösterdiği başarısını sosyal hayatta da devam ettiriyor.
Bilici, Çokim Ve Çocuk Evlerini Ziyaret Etti
Bilici, Çokim Ve Çocuk Evlerini Ziyaret Etti
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Bilici, Çocuk Koordinasyon Merkezi Müdürlüğüne bağlı Çocuk Koruma Birimi(ÇOKİM) ve Çocuk evlerini ziyaret etti.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
40°C / 27°C
Durum
Sıcak
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
03:35
Güneş
05:15
Öğle
12:39
İkindi
16:26
Akşam
19:49
Yatsı
21:21
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
1 Beşiktaş 34 23 3 8 +43 77
2 Medipol Başakşehir 34 21 3 10 +35 73
3 Fenerbahçe 34 18 6 10 +28 64
4 Galatasaray 34 20 10 4 +25 64
5 Antalyaspor 34 17 10 7 +7 58
6 Trabzonspor 34 14 11 9 +5 51
7 Akhisar Belediyespor 34 14 14 6 +4 48
8 Gençlerbirliği 34 12 12 10 -1 46
9 Atiker Konyaspor 34 11 13 10 -5 43
10 Kasımpaşa 34 12 15 7 -4 43
11 Karabükspor 34 12 15 7 -10 43
12 Aytemiz Alanyaspor 34 12 18 4 -11 40
13 Osmanlıspor FK 34 9 14 11 -8 38
14 Bursaspor 34 11 18 5 -24 38
15 Kayserispor 34 10 16 8 -11 38
16 Çaykur Rizespor 34 10 18 6 -9 36
17 Gaziantepspor 34 7 22 5 -35 26
18 Adanaspor 34 6 21 7 -29 25