Şanlıurfa Gündemini Belirleyen En Son Sıcak Gelişmeler, Şanlıurfa Kaza Haberleri, Beyaz Masadaki Siyasi Tartışmalar Urfa.com Farkı İle Sizlerle

Bu haber 13 Şubat 2018 16:32:47 Tarihinde eklenmiştir.

En Fazla Suriyeli Urfa'da,Biz Onlara Yüreğimizi Açtık..

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Av. Kemalettin Yılmaztekin, teröristlerin ve onların destekçilerinin sınırın sıfır noktasında Türkiye’ye karşı savaşacak yandaş bulamadıklarını belirtti. Yılmaztekin, mazlumların umudu olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye sevgisi taşıyan insanların bugün zalimlikle karşılaştıklarını belirterek, “Biz o insanlarla 100 sene önce aynı ülkedeydik. Emperyalist birileri eline cetveli alıp böldüğünde yüreklerimizi bölemedi. Cetvel ile haritaları bölenler, yürekleri asla bölemeyecek. Zafer ancak inananlarındır” dedi.

En Fazla Suriyeli Urfa'da,Biz Onlara Yüreğimizi Açtık..

Milletvekili Av. Yılmaztekin, TRT Radyo Haber’de yayınlanan “Mercek” programında, Belma Şahaner’in konuğu olarak, gündeme ilişkin sorularını
yanıtladı. Yılmazekin, Zeytin Dalı Harekâtında şehit olan vatan evlatlarına Allah’tan rahmet, gazilere acil şifalar dileyerek konuşmasına başladı. Yılmaztekin, GEAH’te tedavi gören gazileri ziyaret ettiğinde, onların “Bizim bir an önce ayağı kalkıp, arkadaşlarımızın yanına dönmemiz gerekir” dediklerini anımsatarak, yaşadığı duyguları dile getirdi.

Akçakaleli bir hemşerisinin de aralarında bulunduğu gazileri ziyareti sırasında anlattıklarından söz eden Yılmaztekin, “Gazi kardeşlerimiz, ‘bizim girdiğimiz bölgelere kilometrelerce öteye sadece uzaktan atış yaptığımızda darmadağın olarak kaçıyorlar. Allah’ın izniyle zafer bizim’ diyorlar. Biz milletçe de buna inanıyoruz” şeklinde konuştu.

HİÇBİR ZAMAN İŞGALCİ OLMADIK
Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Afrin’de işgalci olmadığını vurgulayan Yılmaztekin, “Tarihimizde de böyle bir şey yok. Biz hiçbir yere başkaları gibi kan ve gözyaşı götürmedik. Biz mazlumları ezmek için değil umut olmak için gidiyoruz. Zeytin Dalı Harekatımız da bir umut harekatıdır. Afrin’i Afrinlilere teslim etmek için yapılan bir harekattır. Fırat Kalkanında oluşturulan güvenli bölgeyi nasıl ki oranın gerçek sahibi olan mazlumlara teslim ettiysek, Afrin’de de böyle olacaktır. Bu harekât, küresel teröristlerin ve onların taşeronlarının orada kurmak istedikleri terör devletini engellemek üzere yapılan bir umut operasyonudur. Afrin’e sefer, bizim üzerimize düşen yükümlülük, zafer ise Allah’ın vaadidir.”

EN FAZLA SURİYELİ BARINDIRAN ŞEHİR
Yılmaztekin, Türkiye genelinde en fazla Suriyeli barındıran memleketi Şanlıurfa ile ilgili bir soruyu cevaplandırırken, “Suriyeli kardeşlerimize sadece kapılarımızı değil gönüllerimizi, yüreklerimizi de açtık” dedi.

Şanlıurfa’nın nüfusunun 2 milyon, Suriyeli misafirlerin mevcudunun 600 bin, yani dörtte birinden fazla olduğunu, seçim bölgesindeki ilçelerden Akçakale’nin nüfusunun 110 bin civarında, Suriyeli nüfusun ise 125 bin olduğunu vurgulayan Milletvekili Yılmaztekin, “Yani ilçe nüfusundan fazla Suriyeli kardeşlerimiz var. Bunları sayılarla ifade etmek kolay, ama
yüreğin genişliğini ifade etmek hakikaten yetersiz kalır. Fakat, oradaki misafirlerimizin temennisi bir an önce güvenli bölge oluşturulup kendi ülkelerine dönmektir. Bütün dünya kendilerine kapılarını kapatıp, zulmederken, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve bu kadroların kendilerini sahiplendiğini, umut olduğunu her zaman dile getiriyorlar” dedi.

SINIRIMIZA TEL ÖRGÜYÜ ÇEKENLER YÜREKLERİMİZE ÇEKEMEMİŞLER
Memleketi Akçakale ilçesi ile Suriye tarafındaki Tel Abyad ilçesi arasında 50 / 100 metre mesafe olduğunu vurgulayan Milletvekili Yılmaztekin, şöyle devam etti:

“Oradan bir tel örgüyle zamanında gelmiş ayırmış. Tabi bu tel örgüler konuluncaya kadar orası bizim topraklarımızdı, yani 100 sene önce oralar bizimdi. Oraya tel örgüyü çekenler yüreklerimize çekememişler. Biz o insanlarla 100 sene önce aynı ülkedeydik. Emperyalist birileri eline cetveli alıp böldüğünde yüreklerimizi bölemedi. Cetvel ile haritaları bölenler, yürekleri asla bölemeyecek. Küresel teröristlerin, PKK’lıların, Amerika’nın bu insanlardan öç almak istemelerinin sebebi onların yüreklerindeki Recep Tayyip Erdoğan sevgisi.”

YÜREĞİN HAYKIRDIĞINI SÖZLE İFADE EDEMEZSİNİZ
Yüreklerinde Recep Tayyip Erdoğan sevgisi taşıdıkları için sınırın ötesinde işkencelere ya da fiili durumlara maruz kalan insanların yaşadıklarından da örnekler veren Milletvekili Yılmaztekin, “Bunlar öğretmeyle olacak şeyler değil. Bunlar yüreğin haykırdığı sözler. Onlar, Cumhurbaşkanımızı yürekten seviyorlar ve bağlılar. Ama yüreğin haykırdığını sözle ifade edemezsiniz. Yani bu sevgiyi sözlerle ifade etmek mümkün değil. Biz onlar için hakikaten bir umuduz. Cenab’ı Hak bize bu misyonu yüklemiş. Mazlumların duaları bizimle. 15 Temmuz hain darbe girişiminde de bizi mazlumların duaları ayakta tuttu” dedi.

KUDÜS OLAYI
Yılmaztekin, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağını açıklamasının ardından Türkiye’nin bu konudaki tavrını net bir şekilde ortaya koyduğunu ve BM’de anlattığını belirtti. Türkiye’nin girişimleriyle hazırlanan ve Trump’ın Kudüs kararını eleştiren karar tasarısının BM Genel Kurulu’nda ABD’nin tehditlerine rağmen 9’a karşı 128 evet oyuyla kabul edildiğini hatırlatan Yılmaztekin, Kudüs konusunda ABD’nin aleyhine karar çıkarmasının baş aktörünün Türkiye olduğunu anlattı. Yılmaztekin, “Bu karar sayın Cumhurbaşkanımızın ve Türkiye’nin başarısıdır. İnsan hakları adına hukuku savunarak biz bir mücadele verdik ve dünya bunu gördü” diye konuştu.

GÜCÜN HUKUKU DEĞİL, HUKUKUN GÜCÜ
Gücün hukuku değil, hukukun gücünün galip geleceğinin altını çizen Milletvekili Yılmaztekin, “Biz İnsan hakları adına hukuku savunarak bir mücadele verdik. Dünya ; vicdan kör ve sağır değilse bunu görmek zorunda. Amerika’ya da senin gücünün hukuku her tarafta yürümeyecek hukukun gücü sana karşı üstün gelmiştiri ispatladık” dedi.

MAZLUMLARIN AHI, DÜNYAYI KENDİ ÇİFTLİĞİ SANAN AMERİKA’NIN YANINA KALMAYACAK
Amerika’ya da ‘senin hukuk gücün her yerde yürümeyecek adalet sana üstün gelmiştir’ mesajının verildiğini vurgulayan Milletvekili Av. Yılmaztekin, “Afrin’deki harekatımız da Allahlın izniyle başarıyla sonuçlanacak. Ondan sonraki süreçte ki hedeflerimizden bir tanesi de Münbiç. Afrin’den sonra Münbiç’i de asıl sahiplerine teslim edeceğiz Allah’ın izniyle. Mazlumların ahı, Dünyayı kendi çiftliği sanan Amerika’nın yanına kalmayacak”
ifadelerine yer verdi.

AFRİN’DEN SONRA SIRA MÜNBİÇ’TE
Afrin’den sonraki hedef olan Münbiç’in tam bir kavşak noktası olduğuna dikkati çeken Yılmaztekin, şöyle konuştu:

“Orada Amerika kendi eliyle yetiştirdiği teröristlerini yalnız bırakmadığını dünya kamuoyuna göstermeye çalışıyor ama biz de kararlılığımızı gösteriyoruz orada. ‘Siz istediğinizi yapın bu coğrafya bizim, sen 15 bin kilometre öteden gelip burada insanların hayatları ile oynamayı şımarık tavırla yürütüyorsan biz burada adaletin terazisini temsil eden insanlar olarak kendimizi de mazlumları da bölgemizi de coğrafyamızı da bu zalimlerin elinden kurtarmayı başaracağız’ mesajını veriyoruz.

KİLİT NOKTA TEL ABYAD
Sonrasında bir diğer kilit noktası olan Tel Abyad şundan dolayı önemli ; Orası Kobani ile Rasulaym arasında. Rasulaym bizim Ceylanpınar ilçemizin tam karşısında. Rakka’ya giden 70 -80 kilometrelik yolun üzerindeki kilit noktası Tel Abyad. Allahlın izniyle Türkiye Cumhuriyeti gerekli hamleleri yaptıktan sonra biz buradaki terör koridorunun ve teröristlerin belini orada kırmış olacağız.”

NEDEN TEL ABYAD VE RAKKA?
Tel Abyad ve Rakka’yı tutma sebeplerinden birisinin petrol mü olduğu yolundaki bir soru üzerine Milletvekili Yılmaztekin, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Petrol sebeplerden sadece bir tanesi. Tel Abyad ve Münbiç’in üzerinde durma sebepleri Rakka ve Aynularab Bölgesine bizi geçirtmemek. Oradaki teröristleri petrolle şımartıp ağızlarına bal çalmanın yolunu keseceği. Amerika’nın tırlarla gönderdiği silahın büyük bir kısmı Tel Abyad bölgesinde şu anda. Bunu da biliyoruz. Bu noktada onların orada gönderdiği silahların önemi yok. Çünkü altyapı açısından yandaş bulamazlar. Orada Müslüman Kürtleri de göç ettirdiler. Onlar Suruç’a, Akçakale’ye geldi. Berduş, ateist küçük bir kitleyi tuttular.

7 Haziran 2015 seçimlerinden bir hafta sonra Tel Abyad normalde DAEŞ’in elindeydi, Amerika sözde bombaladı. 20 kişilik DAEŞ’liler anahtar teslim 20 kişilik bir PYD’li gruba teslim ettiler. Tel Abyad dediğimiz bölgenin merkez nüfusu 25 - 30 bin. Tüm bölge 250 bin nüfusa sahip. 250 bin kişilik bölgeyi 20 kişilik bir PYD’li guruba verdi DAEŞ. Buradaki tezgâhın büyüklüğünü görmek ve DAEŞ’in de Amerika’nın bu terör örgütüne destek veren ülkelerden olduğunu ifade etmek için bu örneği veriyorum. DAEŞ’lileri Afrin’de hapisten salıp ‘Türk ordusuna karşı savaşın’ demeleri de bunun ifadesi.

Rakka’yı boşaltırken DAEŞ’ten sözde teslim aldıkları Rakka’da da DAEŞ’lilere tırlarla silahları alıp gidin diyerek şehri boşaltmaları da bunların oynadığı oyunun bir sahnesi. Ayrı ayrı bölgelerde sahnelenen piyesler bunlar. Bunların avantajları silah olması, dezavantajları ise arkalarından yürüyecek kimsenin olmaması. Bölgenin büyük kısmı Türkiye’yi seviyor. Arap aşiretleri var Türkmenler var ve oranları yüzde 95 – 96 civarında. ‘Bize işaret verin bu teröristleri kovmaya hazırız’ diyen bir coğrafyadan bahsediyorum.”

AK PARTİ – MHP İTTİFAKI

Milletvekili Yılmaztekin, AK Parti ile MHP arasındaki ittifakı konusundaki bir soru üzerine ise, 2019’da yapılacak seçimlerin önemine işaret etti. Bu ittifakın ülkemizdeki birliğin göstermek ve dünyaya mesaj vermek açısından büyük önem taşıdığını bildirdi. Bu ittifaka başka partilerin de katılacağını ifade eden Yılmaztekin, “Hem Cumhurbaşkanlığı hem milletvekilliği hem de belediye seçimlerine bu şekilde gideceğiz” dedi.

TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi de olan Milletvekili Yılmaztekin, bu ittifakın içeriği ile ilgili soru üzerine ise bu konuda Cumhurbaşkanlığı ya da Başbakanlığın açıklamaya yapabileceğini ifade etti. Ak Parti’nin sadece siyasi parti olmadığını vurgulayan Yılmaztekin, konuşmasını, “Bize Cenab-ı Allah öyle bir misyon yüklemiş ki 1.500 yıl öncesinden gelen bir misyonla hareket ediyoruz, yükümüzün ağır olduğunu biliyoruz. Allah’ın izniyle zafer bizim olacaktır” sözleriyle tamamlad
Etiketler
Yorum Yap
Güncel
Uyuşturucuyu Sakladığı Yer Polisin Gözünden Kaçmadı
Uyuşturucuyu Sakladığı Yer Polisin Gözünden Kaçmadı
Narkotik polisinin "dur" ihtarına uymayan sürücü yaşanan kovalamaca sonucunda kıskıvrak yakalandı. Polis, arabada yaptığı aramada oda spreyinin içinde uyuşturucu buldu.
Erdoğan'ın Mutlu Günü, Çiçek Yerine Bağış Yapın
Erdoğan'ın Mutlu Günü, Çiçek Yerine Bağış Yapın
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 7. torunu Fatıma Serra Erdoğan dünyaya geldi.
Apartmanın Bahçesinde Erkek Cesedi Bulundu
Apartmanın Bahçesinde Erkek Cesedi Bulundu
Apartmanın bahçesinde bulunan erkek cesedi korkuya neden oldu. Cesedin kimler tarafından apartmanın bahçesine koyulduğu henüz gizemini koruyor.
İğrenç İddia, Ceylanpınar’da Neler Oluyor?
İğrenç İddia, Ceylanpınar’da Neler Oluyor?
Telhamut Çadır Kenti’ndeki mülteci kadınların kamp çalışanları tarafından ihtiyaçları karşılığında cinsel ilişkiye zorlandıkları iddiası üzerine soruşturma başlatıldı.
Vali Erin, Bunun Vebali Çok Büyük!
Vali Erin, Bunun Vebali Çok Büyük!
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Ceylanpınar İlçesinin mahalle muhtarlarını makamında kabul ederek, sorunlarını dinledi ve yapılması gerekenleri istişare etti.
Komutanlar Urfa'ya Veda Etti
Komutanlar Urfa'ya Veda Etti
Yemeğin ardından Tuğgeneral İsmail Hakkı Köseali ve Tuğgeneral Nuri Öztürk’e plaket takdim eden Erin, her iki komutana Urfa’daki hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.
Vali Erin: Şehitlerimize Minnet Borçluyuz
Vali Erin: Şehitlerimize Minnet Borçluyuz
Abdullah Erin, 2015 yılında Hakkari Yüksekova’da PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Taş için okutulan mevlide katıldı.
Eyyübiye Belediyesi Kurban Bayramına Hazır
Eyyübiye Belediyesi Kurban Bayramına Hazır
Eyyübiye Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi hazırlıklarını tamamlama aşmasına getirip, vatandaşlara en hijyenik ortamı sunmak için çalışmalarına devam ediyor.
Urfalı Çocuklar Dikkat, Bu Haber Sizin İçin
Urfalı Çocuklar Dikkat, Bu Haber Sizin İçin
Trafik kazalarına karşı tedbirler alan İçişleri Bakanlığı Genel Müdürlüğü, “Bu Bayram Ben De Trafik Polisiyim – Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” adlı kampanya başlattı.
Yüzde Yüz Zam! Erdoğan, ABD’nin Anlayacağı Dilden Konuştu
Yüzde Yüz Zam! Erdoğan, ABD’nin Anlayacağı Dilden Konuştu
ABD’den ithal edilen bazı ürünlere ek vergi getirildi. Karar Resmi Gazete’de yayınlandı. pirinç, alkollü içecekler, yaprak tütün, binek otomobil, güzellik veya makyaj malzemelerinin olduğu ithalat listede yer alan ürünlerin ek mali yükümlülük oranları ikiye katlandı.
Belediyelerde Çalışan Taşeronlar İsyanda
Belediyelerde Çalışan Taşeronlar İsyanda
Belediye çalışanlarının merak ettiği soru , "Belediyelerde çalışan taşeronlar ikramiye alacak mı?" düzenlemeye gidilmemesi durumunda yüzbinlerce belediye çalışanı mağdur olacak.
Urfa’da Bıçaklı Kavga, 1 Suriyeli Öldü
Urfa’da Bıçaklı Kavga, 1 Suriyeli Öldü
Dün akşam saatlerinde Şanlıurfa’da meydana gelen bıçaklı kavgada,22 yaşındaki Suriyeli Muhammed Yazan Asho, üst üste aldığı bıçak darbeleriyle hayatını kaybetti.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
41°C / 26°C
Durum
Sıcak
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
04:07
Güneş
05:37
Öğle
12:36
İkindi
16:18
Akşam
19:23
Yatsı
20:45
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
1 Beşiktaş 34 23 3 8 +43 77
2 Medipol Başakşehir 34 21 3 10 +35 73
3 Fenerbahçe 34 18 6 10 +28 64
4 Galatasaray 34 20 10 4 +25 64
5 Antalyaspor 34 17 10 7 +7 58
6 Trabzonspor 34 14 11 9 +5 51
7 Akhisar Belediyespor 34 14 14 6 +4 48
8 Gençlerbirliği 34 12 12 10 -1 46
9 Atiker Konyaspor 34 11 13 10 -5 43
10 Kasımpaşa 34 12 15 7 -4 43
11 Karabükspor 34 12 15 7 -10 43
12 Aytemiz Alanyaspor 34 12 18 4 -11 40
13 Osmanlıspor FK 34 9 14 11 -8 38
14 Bursaspor 34 11 18 5 -24 38
15 Kayserispor 34 10 16 8 -11 38
16 Çaykur Rizespor 34 10 18 6 -9 36
17 Gaziantepspor 34 7 22 5 -35 26
18 Adanaspor 34 6 21 7 -29 25