Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa Gündemini Belirleyen En Son Sıcak Gelişmeler, Şanlıurfa Kaza Haberleri, Beyaz Masadaki Siyasi Tartışmalar Urfa.com Farkı İle Sizlerle

Bu haber 12 Ekim 2017 14:53:30 Tarihinde eklenmiştir.

Sosyal Medyanın Gücü Yaşlı Adamı Hayata Döndürdü

​Sosyal medyanın gücünü gösteren gençler sokakta yaşamaya mahkum kalmış üstelik ameliyatlı olan yaşlı vatandaş için barınabileceği yer buldu. ameliyatlı bir şekilde sokaklarda yamak zorunda kalan bir yaşlı vatandaşın halini gören gençler yardım elini uzattı. Ne ameliyatı geçirdiği bilinmeyen yaşlı vatandaşın karnından operasyon geçirdiği ve sargılı bir şekilde sağlıksız koşullarda sokaklarda kalmaya mahkûm olduğunu gören duyarlı gençlerimiz sosyal medyadan yardım çağrısında bulundu.

Sosyal Medyanın Gücü Yaşlı Adamı Hayata Döndürdü

Tahminen 65-70 yaşlarında yaşlı bir vatandaş gideceği yeri, kalacağı evi olmadığı için sokaklarda kalıyor. Üstelik ameliyatlı olan bu vatandaş kaldırım kenarlarında sabahlıyor. Çevredeki insanların yiyecek ve içecek bir şeyler getirdiği bu yaşlı vatandaş’ın bu şekilde hayatını devam ettiremeyeceğini gören gençler yardım çağrısında bulundu. 

Teknoloji çağının nimetlerinden fazlasıyla faydalandığımız bu dönemde gençlerimizi güvenli internet kullanma konusunda uyarıp, onları tehlikeye atacak her türlü şeyden uzak tutmaya çalışırken, aklı başında gençlerimiz sace tek bir yazı  ve fotoğrafla insanların hayatlarına dokunabiliyor.

Bunun örneklerinden bir tanesi de geçen hafta twitter üzerinden yaşandı. Sokaktan geçerken kaldırımda oturan yaşlı bir vatandaşı görüp onunla sohbete koyulan genç sohbet sırasında yaşlı vatandaşın evsiz olduğunu, sokaklarda yaşadığını ve üstelik ameliyatlı olduğunu öğrendi. bunun üzerine yaşlı adamın fotoğrafını çekip sosyal medyada yayınlayarak yardım çağrısında bulundu.

Ailesinden kimsesi kalmadığını ve maaşının da olmamasından dolayı huzur evine alınmadığını söyleyen yaşlı amcamıza yardım etmek isteyen gençler Türkiye’nin birçok yerinden yardım desteği gördü. Hayırsever vatandaşlar yaşlı amcaya ulaşmak seferber oldular. Yaşlı amcaya ulaşıp ona yardım etmek isteyen insanlar arasında Şanlıurfa Eyyübiye Belediye Başkan’ı Mehmet Ekinci de vardı. Ekinci paylaşılan fotoğrafın altına; “Amcamız hakkında detaylı bilgi alabilir miyiz..?Şu an nerede ne durumda? Onunla iletişime geçebilecek bir tanıyan veya irtibat numarası var mı?” yorumunda bulundu.

Paylaşımdan kısa bir süre sonra bu yaşlı amcanın Adana’da olduğunu ve yetkili kişiler tarafından önce hastaneye götürülüp gerekli bakımların yapıldığını, ardından barınması için huzur evine yerleştirileceği bilgisi geldi.
Etiketler
Yorum Yap
ÖZEL HABER
Urfa'daki Sanatçılar Sanat Evi istiyor
Urfa'daki Sanatçılar Sanat Evi istiyor
Urfalı kültür ve sanat düşkünleri ilginç ve bir o kadar da olması gereken büyük bir eksikliği dile getirerek istekte bulundular. “Şanlıurfa’mızda o kadar yanık ses varken bizler neden bunlardan mahrum kalıyoruz. Belediye kültür evi tarzında bir yer yapıp sanatseverlere sunamaz mı?” dedi.
Halfeti'deki Kaçak Dubalara Belediye'nin Gücü Yetmiyor
Halfeti'deki Kaçak Dubalara Belediye'nin Gücü Yetmiyor
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı yıllardır Halfeti’de kaçak dubalarla sürdürdüğü mücadeleyi bir türlü kazanamıyor. İlçede bulunan turizm işletmelerinin sahilde kaçak duba yapmaları diğer işletme sahiplerini de kızdırıyor. Güneydoğunun Bodrum’u olarak anılan ilçedeki kaçak yapılar turizmi sekteye uğrattığı gibi işletme sahiplerinin ceplerine de zarar veriyor.
Urfa'daki Kaldırımlar Kiraya Mı Verildi
Urfa'daki Kaldırımlar Kiraya Mı Verildi
​Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçesinde yayaların en yoğun olduğu kaldırımları işgal eden elektrik, telefon panoları vatandaşı rahatsız ediyor. Yaya kaldırımlarını işgal eden ve dükkan önlerini kapatan elektrik, telefon ve kablolu televizyon panoları vatandaşı ve esnafı çileden çıkartıyor.
Topdağı Çukur Dağına Döndü
Topdağı Çukur Dağına Döndü
​Şanlıurfa sokaklarındaki çukur sorunlarının ardı arkası kesilmiyor. Hemen hemen adım atılan her sokakta tehlikeli bir çukura rastlamak mümkün. Dün yayınladığımız tehlikeli çukur haberinden sonra ihbar hattımıza gelen onlarca aynı şikayet üzerine tekrar gündeme getirme zorunluluğu hissettiğimiz bir çukur vakası daha var.
Kırsaldakilerin Vay Haline
Kırsaldakilerin Vay Haline
​Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde çalışma nedeniyle yollarda oluşan çukurlar sürücülerin korkulu rüyası haline geldi. Her gün yüzlerce aracın ve motosikletin geçtiği yolda kazalar yaşanıyor ve yaşanmaya da devam edecek gibi görünüyor. Çukuru sonradan fark edip kaçmak isteyen araçlar ani manevralar yaparak kazaya neden oluyor.
Araba Değil Su Tankeri
Araba Değil Su Tankeri
​Urfa’da yaşanan tehlikeli yolculuk görenleri hayrete düşürdü.
Urfa'daki Ölüm Çukuru Vatandaşı İsyan Ettirdi
Urfa'daki Ölüm Çukuru Vatandaşı İsyan Ettirdi
​Şanlıurfa Bağlarbaşı Mahallesi’ndeki çukur etrafa tehlike saçıyor. Hangi kurum tarafından açık bırakıldığı bilinmeyen çukur mahalle sakinleri ve özellikle çocuklar için büyük tehlike oluşturuyor. Kötü kokuların da yayıldığı çukur için tedirgin olan vatandaşlar yetkililerden yardım bekliyor.
Birecik'teki Bisiklet Yolu, Engel Yolu Oldu
Birecik'teki Bisiklet Yolu, Engel Yolu Oldu
​Birecik’teki bisiklet yolu sorunu bitmek bilmedi. Daha önce motosikletli bir gencin ipe takılıp hayatını kaybetmesiyle başlayan Birecik bisiklet yolu sorununa şimdi de köprü engeli takıldı. Belediyenin muhteşem mimarlık örneği sergilediği bisiklet yolunun bir süre sonra kesintiye uğraması vatandaşın haklı tepkisine maruz kalıyor.
Urfa Şarkıları Artık Kitap Halinde
Urfa Şarkıları Artık Kitap Halinde
​Urfa’nın Şarkıları kitap oldu. Yasin Küçük urfa Şarkılarını bir kitapta toplayarak Urfa’nın sanat kültürünü geleceğe taşıdı. 1927 – 29 yıllarına ait Urfa Şarkıları bir kitapta toplandı. Yasin Küçük’ün ilham aldığı ve kendi imzasını taşıyan kitabın çalışması için birçok kişi yardımlarını esirgemedi
Şuski Karaköprü'de Yine Patladı
Şuski Karaköprü'de Yine Patladı
​Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçesinin içme suyunu karşılayan su hattı patladı. Patlamanın etkisiyle yollar göle dönüştü. Çevre halkı isyan ederek seslerini duyurmaya çalışıyor.
Siverek'teki Tarihi Mekan Kaderine Terk Edildi
Siverek'teki Tarihi Mekan Kaderine Terk Edildi
​Şanlıurfa’nın Siverek İlçesindeki tarihi mekânın içler acısı hali görenlerin yüreğini burkuyor. Tahmini olarak 1726 yılında yapılmış olan Cıncıklı Hamam’ın harabe hali Siverek’in tarihi dokulara verdiği önemi gözler önüne seriyor. Evliya Celebi’nin Seyahatname’sinde yer verdiği Cıncıklı Hamam yaklaşık 300 yıllık geçmişini şu anki harabe haliyle ayakta tutmaya çalışıyor.
Suruç'a Su Tarlalara Geldi Ama Yollar Sulu Tarlaya Dönüştü
Suruç'a Su Tarlalara Geldi Ama Yollar Sulu Tarlaya Dönüştü
​Suruç’ta tarımsal sulama nedeniyle bataklığa gönüşen yol kenarı sürücüler için tehlike oluşturuyor. Aynı yerde ikinci kazanın meydana gelmesi bile yetkilileri ayağa kaldırmadı. Halk kızgın “Daha büyük felaketler olduğu zaman anca el atarlar” diye isyan etti.