Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa Gündemini Belirleyen En Son Sıcak Gelişmeler, Şanlıurfa Kaza Haberleri, Beyaz Masadaki Siyasi Tartışmalar Urfa.com Farkı İle Sizlerle

Bu haber 11 Ekim 2017 14:48:56 Tarihinde eklenmiştir.

Plakasız Motosikletlere Dur Diyen Yok

​Urfa’daki motosikletler trafiğe uygun olmayan şekilde caddelerde cirit atıyor. Plakasız motorların trafiğe çıkmasının yasak olduğunu bilen vatandaşlar, bu kuralı hiçe sayarak trafiğe çıkmaya devam ediyorlar.

Plakasız Motosikletlere Dur Diyen Yok

Urfa’da ve Türkiyenin birçok yerinde plakasız ve çalıntı motorlar trafikte kol geziyor. Ehliyet sahibi olmayan insanların motorları trafiğe uygun olmayan koşullarda kullanması hem kendi hem de etrafındaki diğer insanların canlarını tehlikeye atmaktan öteye gitmiyor. Denetimlerin yeterince yapılmadığı, cezaların kesilmediği Urfa’da bu manzaralarla daha çok karşılaşacağız gibi görünüyor.

Trafik ekiplerinin kontrol noktalarından özellikle geçmeyen bu plakasız sürücüler, motorları trafiğe uygun halde kullanabilmek için bir çok prosedürün olduğunu ve bunlara yapılan masrafın bir motor fiyatı kadar olduğunu, bu yüzden plaka kayıtlı motor kullanmadıklarını dile getiriyorlar.

Trafik düzenleme kurallarına uymayıp bir de kendilerini bu şekilde haklı çıkarmaya çalışan motor sürücüleri hatalarını ikiye katlıyorlar.
 
Etiketler
Yorum Yap
ÖZEL HABER
Her Yerde Var Urfa'da Neden Yok
Her Yerde Var Urfa'da Neden Yok
​İstanbul Büyükşehir Belediyesi ‘Duvarbahçe’ ve elektrik direklerine ‘modüler saksı’ projelerini geliştirdi. ‘Duvarbahçe’ projesi ile yolların kenarlarındaki duvarlar çiçek açarken, ‘modüler saksı’ projesi ile de yolların aydınlatılmasını sağlayan elektrik direkleri çiçeklendiriliyor.
Göbeklitepe'ye Yakışan Bu Mu?
Göbeklitepe'ye Yakışan Bu Mu?
​"Dünyanın en eski tapınak merkezi" kabul edilen ve UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne alınan Göbeklitepe''de üst yapı ve çevre düzenleme çalışmalarının son aşaması olan gölgelik yapımının sonuna gelindi.
Urfa'daki Sanatçılar Sanat Evi istiyor
Urfa'daki Sanatçılar Sanat Evi istiyor
Urfalı kültür ve sanat düşkünleri ilginç ve bir o kadar da olması gereken büyük bir eksikliği dile getirerek istekte bulundular. “Şanlıurfa’mızda o kadar yanık ses varken bizler neden bunlardan mahrum kalıyoruz. Belediye kültür evi tarzında bir yer yapıp sanatseverlere sunamaz mı?” dedi.
Halfeti'deki Kaçak Dubalara Belediye'nin Gücü Yetmiyor
Halfeti'deki Kaçak Dubalara Belediye'nin Gücü Yetmiyor
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı yıllardır Halfeti’de kaçak dubalarla sürdürdüğü mücadeleyi bir türlü kazanamıyor. İlçede bulunan turizm işletmelerinin sahilde kaçak duba yapmaları diğer işletme sahiplerini de kızdırıyor. Güneydoğunun Bodrum’u olarak anılan ilçedeki kaçak yapılar turizmi sekteye uğrattığı gibi işletme sahiplerinin ceplerine de zarar veriyor.
Urfa'daki Kaldırımlar Kiraya Mı Verildi
Urfa'daki Kaldırımlar Kiraya Mı Verildi
​Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçesinde yayaların en yoğun olduğu kaldırımları işgal eden elektrik, telefon panoları vatandaşı rahatsız ediyor. Yaya kaldırımlarını işgal eden ve dükkan önlerini kapatan elektrik, telefon ve kablolu televizyon panoları vatandaşı ve esnafı çileden çıkartıyor.
Topdağı Çukur Dağına Döndü
Topdağı Çukur Dağına Döndü
​Şanlıurfa sokaklarındaki çukur sorunlarının ardı arkası kesilmiyor. Hemen hemen adım atılan her sokakta tehlikeli bir çukura rastlamak mümkün. Dün yayınladığımız tehlikeli çukur haberinden sonra ihbar hattımıza gelen onlarca aynı şikayet üzerine tekrar gündeme getirme zorunluluğu hissettiğimiz bir çukur vakası daha var.
Kırsaldakilerin Vay Haline
Kırsaldakilerin Vay Haline
​Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde çalışma nedeniyle yollarda oluşan çukurlar sürücülerin korkulu rüyası haline geldi. Her gün yüzlerce aracın ve motosikletin geçtiği yolda kazalar yaşanıyor ve yaşanmaya da devam edecek gibi görünüyor. Çukuru sonradan fark edip kaçmak isteyen araçlar ani manevralar yaparak kazaya neden oluyor.
Araba Değil Su Tankeri
Araba Değil Su Tankeri
​Urfa’da yaşanan tehlikeli yolculuk görenleri hayrete düşürdü.
Urfa'daki Ölüm Çukuru Vatandaşı İsyan Ettirdi
Urfa'daki Ölüm Çukuru Vatandaşı İsyan Ettirdi
​Şanlıurfa Bağlarbaşı Mahallesi’ndeki çukur etrafa tehlike saçıyor. Hangi kurum tarafından açık bırakıldığı bilinmeyen çukur mahalle sakinleri ve özellikle çocuklar için büyük tehlike oluşturuyor. Kötü kokuların da yayıldığı çukur için tedirgin olan vatandaşlar yetkililerden yardım bekliyor.
Birecik'teki Bisiklet Yolu, Engel Yolu Oldu
Birecik'teki Bisiklet Yolu, Engel Yolu Oldu
​Birecik’teki bisiklet yolu sorunu bitmek bilmedi. Daha önce motosikletli bir gencin ipe takılıp hayatını kaybetmesiyle başlayan Birecik bisiklet yolu sorununa şimdi de köprü engeli takıldı. Belediyenin muhteşem mimarlık örneği sergilediği bisiklet yolunun bir süre sonra kesintiye uğraması vatandaşın haklı tepkisine maruz kalıyor.
Urfa Şarkıları Artık Kitap Halinde
Urfa Şarkıları Artık Kitap Halinde
​Urfa’nın Şarkıları kitap oldu. Yasin Küçük urfa Şarkılarını bir kitapta toplayarak Urfa’nın sanat kültürünü geleceğe taşıdı. 1927 – 29 yıllarına ait Urfa Şarkıları bir kitapta toplandı. Yasin Küçük’ün ilham aldığı ve kendi imzasını taşıyan kitabın çalışması için birçok kişi yardımlarını esirgemedi
Şuski Karaköprü'de Yine Patladı
Şuski Karaköprü'de Yine Patladı
​Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçesinin içme suyunu karşılayan su hattı patladı. Patlamanın etkisiyle yollar göle dönüştü. Çevre halkı isyan ederek seslerini duyurmaya çalışıyor.