Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa Gündemini Belirleyen En Son Sıcak Gelişmeler, Şanlıurfa Kaza Haberleri, Beyaz Masadaki Siyasi Tartışmalar Urfa.com Farkı İle Sizlerle

Bu haber 08 Ekim 2017 00:26:02 Tarihinde eklenmiştir.

61 Yaşında Ki Kadın Herkesi Şaşırtıyor...

Şanlıurfa İl Müftülüğü tarafından Kur’an kursu hocalarını okumada teşvik amaçlı düzenlenen programa katılan Afife Küçükbenli, görenleri şaşırtıyor.

61 Yaşında Ki Kadın Herkesi Şaşırtıyor...

61 yaşındaki Küçükbenli, küçüklüğünden beri kitap okuduğunu ve ilerlemiş yaşına rağmen hâlâ günlük düzenli olarak kitap okuduğunu söyledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanmakta olan ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ münasebetiyle İl Müftülüğü tarafından Kur’an kursu hocalarını okumada teşvik amaçlı bir program düzenlendi.

Şair Nabi Konferans salonunda gerçekleşen programa konuşmacı olarak katılan Afife Küçükbenli, Okumanın öneminden bahsederek, okuma alışkanlığının nasıl olduğunu anlattı.

Programda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İl Müftüsü İhsan Açık, İslam medeniyetinin ilk emri "Oku" olduğunu ifade etti.

“Okumadan bir medeniyet ve bir şehir kurulmaz”

Açık, “Bir medeniyet kurmak bir şehir kurmak cami merkezli olabilmek adına. Tabii ki bu medeniyetin İslam medeniyetinin ilk kurucu cümlesi 'Oku'ydu. Okumadan bir medeniyet, bir şehir hatta bir cami bile kuramazsınız. Bu maksatla okumaya özendirmeli önce kendi personelimizden, Kur’an kursu hocalarımıza, bizim din gönüllülerimize, diyelim ki okumayı çok seven okumayı hayatının ortasına koyabilen bir şahsı tanıyalım dedik.  Bu şahısta Afife ablamız. Gerçekten bize örneklik verecek, hiçbir bahane üretmeden işte ben Toros Dağları'nın zirvesinden kitap okuyorum hem de her türlü kitabı okuyabiliyorum, okumayı çok seviyorum. Biz onun okumaya olan bu sevgisini hem kendimize hem de personellerimize hissettirebilmek adına bunu gerçekleştireceğiz.” dedi.         

“Çocukluğumdan beri her gün mutlaka kitap okuyorum”

Kayseri Yahyalı’nın Toros Dağlarından geldiğini ifade eden Afife Küçükbenli, “Okumayı çok seviyorum ve her şeyin okumakla başladığını, okumanın bizi geliştirdiğini, bakış açımızı değiştirdiğini inanıyorum. Kitapsız bir hayat düşünemiyorum. Kaç kitap okuduğumu bilemem ama her gün okuyan bir insanım.. 61 yaşındayım, çocukluğumdan beri her gün mutlaka kitap okuyorum. İlkokuldan sora tahsil yapamadım ama kitap okumayı çok seviyordum. Merakım vardı. Dünyayı merak ediyordum. Tahsil yapamadığım için de okumayı bırakmadım. Sürekli ve düzenli elime geçen her şeyi okudum. İmkân bulduğum zamanlar çok değişik kitaplar okuyup birbiriyle kıyaslayıp karşılaştırmak, okuduğum kitaptan zevk almak ve onu yorumlayabilmek bunu hissettiğiniz zaman zaten okuma zevki kendiliğinden geliyor.” ifadelerini kullandı.

“Kitapsız bir hayatı hiç düşünemiyorum”

Son olarak ise Küçükbenli, “Önce çocuk kitaplarını okuyarak başladım. Daha sonra başka kitaplara yöneldim. Ve kitapları okudukça zaten açılıyorsunuz. 3 çocuğum var onlar da araştırmayı seven, okumayı seven kişiler. Beni garipseyenlerde oluyor, takdir edenlerde oluyor. Ama evime gelip kitap alıp giden kişiler olduğu zaman çok mutlu oluyorum. Okuyun ve mutlaka okumalarını tavsiye ediyorum. Hayatınızın bir yerinde illa kitabınız olsun. Kitapsız bir hayatı hiç düşünemiyorum.” şeklinde konuştu. 

  
Etiketler
Yorum Yap
Güncel
Ahmet Çakar’dan inanılmaz FETO iddiası
Ahmet Çakar’dan inanılmaz FETO iddiası
Ahmet Çakar: “Ayağa kalk koreografisinin amacı ne?”
Acun Ilıcalı oyuncu oldu! İşte oynadığı film...
Acun Ilıcalı oyuncu oldu! İşte oynadığı film...
Acun Ilıcalı, TV8'den ayrılıp kendi yapım şirketlerini kuran '3 Adam'ın 27 Ekim'de vizyona girecek filmlerinde konuk oyuncu olarak rol aldı.
Urfa Büyükşehir Belediyesinde Neler Oluyor?,Yolsuzluk...
Urfa Büyükşehir Belediyesinde Neler Oluyor?,Yolsuzluk...
Büyükşehir'den O İddialara Cevap...
Park kavgası kanlı bitti
Park kavgası kanlı bitti
yaşanan park kavgasında bir kişi ağır yaralandı.
Yetim Merkezinin Açılışı Gerçekleşti
Yetim Merkezinin Açılışı Gerçekleşti
​Hayrat Yardım Derneği tarafından yaptırılan ve Urfa’da 3.sü olan yetimhanenin açılışı gerçekleştirildi.
Kandilin Nefesini Kesecek!
Kandilin Nefesini Kesecek!
Suriye’de, Hatay-Reyhanlı hattında ‘İdlib-Afrin koridoru’ kuran Türkiye, Hakkâri Şemdinli’de ‘Kandil’, Hakkâri Derecik hattında ise ‘Kerkük koridoru’ için 3 cephe oluşturdu
Hayatını Kaybetti...
Hayatını Kaybetti...
seyir halindeki otomobildeyken silahlı saldırıya uğrayan kişi hayatını kaybetti.
Açılışını Bakan Fakıbaba Yaptı
Açılışını Bakan Fakıbaba Yaptı
Karaköprü Belediyesi tarafından Esentepe Mahallesinde yapılan modern okuma salonu Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın katıldığı açılışla hizmete girdi.
  Karaköprü’de Muhtarlara 100 Adet Bilgisayar Dağıtıldı
Karaköprü’de Muhtarlara 100 Adet Bilgisayar Dağıtıldı
Karaköprü belediyesi ilçedeki 100 mahalle muhtarına törenle bilgisayar dağıtımı yapıldı. Bilgisayar dağıtım törenine Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba da katıldı.
Sağlık Bakanı Şanlıurfa'da
Sağlık Bakanı Şanlıurfa'da
Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, bir dizi inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’ya geldi.
Önen’den 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü mesajı
Önen’den 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü mesajı
“Gazetecilik dürüstlük ve fedakarlık ister”
Fakıbaba ve Vali Erin ‘Gece 2’ Mesaisinde!
Fakıbaba ve Vali Erin ‘Gece 2’ Mesaisinde!
Urfa İçin Daha Çok Çalışacağız