Advert

Şanlıurfa Gündemini Belirleyen En Son Sıcak Gelişmeler, Şanlıurfa Kaza Haberleri, Beyaz Masadaki Siyasi Tartışmalar Urfa.com Farkı İle Sizlerle

Bu haber 06 Ekim 2017 14:33:06 Tarihinde eklenmiştir.

Vali Erin Özbeklerle Bir Araya Geldi

​Şanlıurfa’nın tüm mahalle ve ilçelerine yaptığı gezilerle vatandaşlarla buluşan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in Ceylanpınar’a yaptığı gezide ilk durağı, 1982 yılında yaşanan Afgan-Rus savaşında Türkiye’ye sığınan Afganistanlı Özbeklerin yaşadığı Özbek mahallesi oldu.

Vali Erin Özbeklerle Bir Araya Geldi

Şanlıurfa’nın tüm mahalle ve ilçelerine yaptığı gezilerle vatandaşlarla buluşan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in Ceylanpınar’a yaptığı gezide ilk durağı, 1982 yılında yaşanan Afgan-Rus savaşında Türkiye’ye sığınan Afganistanlı Özbeklerin yaşadığı Özbek mahallesi oldu.


Özbek mahallesi sakinlerinin çiçeklerle karşıladığı Vali Erin, geleneksel Özbek pilavı günü etkinliğine katıldı. Yapılan duaların ardından halka pilav dağıtan Vali Erin, daha sonra Şanlıurfalı Özbekler Sosyal Yardımlaşma Kültür ve Dayanışma Derneği merkezinde Özbek Türkleriyle hasbihal etti.


Orta Asya Türk kültür ve geleneklerinin yaşatıldığı mahallede, mahalle sakinleriyle birlikte yemek yiyen Vali Erin, yemekten önce Özbek Türklerinin geleneği olan ve misafire hürmetlerini  simgeleyen el yıkama yaptı. Yemek sonrası geleneksel Özbek giysileri hediye edilen Vali Erin, burada bir konuşma yaparak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve devlet büyüklerinin selamlarını iletti.


Burada sizlerle birlikte yaşamaktan son derece mutluluk duyuyoruz diyen Vali Erin, “Sizlerde Türkiye Cumhuriyeti’nin birinci sınıf vatandaşısınız. Vatandaşlarımıza götürmeye çalıştığımız hizmetlerin aynısını, hatta daha iyisini sizlere ulaştırmanın, sizlere getirmenin çabası içerisinde olacağız. Biz gelemediğimiz zaman Kaymakamımız burada, her zaman kendisini ziyaret edebiliriz, dertlerinizi, sıkıntılarınızı dile getirebilirsiniz. Her zaman kapımız, gönlümüz sizlere açıktır” dedi.


Anadolu toprakları ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ulu bir çınar olduğunu ve bu ulu çınarın kollarının bir kısmının zaman içerisinde çeşitli sebeplerle koptuğunu dile getiren Vali Erin, “Ama ulu çınarın kökleri bu topraklardadır. Bugün dünyada o çınarın gövdesinin bir uzvu olan kardeşlerimizin yanısıra, sıkıntı çeken ve zulüm gören tüm milletlerin sığınağı haline gelmiş durumdadır. Bugün sizlerle birlikte neredeyse yetmiş milletten insanlar burayı sığınacakları yer olarak görüyorlar ve geliyorlar. Biz de her zaman Kürt kardeşlerimize de Arap kardeşlerimize de Türkmen kardeşlerimize de kapılarımızı açtık. Gelmek isteyenlere, medeniyim diyen ülkelerin yaptığı gibi bir tutum içinde olmadık bugüne kadar. Aslında bu topraklar, bütün insanlığa uygulamalı şekilde bir insanlık dersi veriyor. Mazlumların kimliği, sıkıntıda olanın milliyeti, mahsum insanların mezhebi, meşrebi sorgulanmaz. Onun için de Türkiye Cumhuriyeti açık kapı politikasını öteden beri uygular. Sınırına dayanan tüm mazlumları kucaklamaya, onları burada barındırmaya hatta kendi vatandaşlarıyla eşit haklara sahip onurlu, şerefli insanlar olarak yaşamaları için gerekli koşulları oluşturmaya çalışıyor, çaba sarfediyor” dedi.


Ceylanpınar’daki Özbeklerin 35 yıldır Türkiye’de bulunduğunu ve bu sürede çalışkanlıkları, ortak değerlerimize olan bağlılıkları, bu topraklarda yaşayan dirliği, birliği, bağımsızlık ve özgürlüğü temelindeki ilkelerine uyumu ile takdir ve teşekkürü hak ettiğini kaydeden Vali Erin, “Ortak değerler dediğimiz bu ülkenin daha çok büyümesi, mazlum ve ezilmiş insanlara daha çok kucak açabilmesi, destek olabilmesi için devletimiz, milletimiz, vatanımız, bayrağımız ve inancımıza sadakatle bağlı olduktan ve samimiyetle bu ilkeler etrafında birleşmekten başka beklediğimiz bir şey yok. Bu otuzbeş senede rüşdünüzü ispatladınız. Allah sizden razı olsun. Bizlerin sunmamız gereken hizmetlerde aksaklık oldu ise, bilin ki bu kasıtlı olarak ihmal edilen bir hizmet değildir. Geniş bir coğrafyamız var ve bu insanlarımıza hizmet götürme zorunluluğumuz var. Türkiye Cumhuriyeti Devleti de sizin geldiğiniz 35 sene önceki devlet değil. Şu an çok daha güçlüyüz. Dünyada her an hesaba katılması gereken bir ülkeyiz. Yeryüzünde, emperyalizmin acı çektirdiği derdine ve feryadına koşabilen ve bunun için sesini yükseltebilen bir ülkeyiz. Birliğimizi, beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz sürece daha da yükseleceğiz. Bunu bozmaya çalışan, engel olmaya çalışanlar var. Bunların hiçbirine fırsat vermeyeceğiz. Biz biliyoruz ki, Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla, Acemiyle, Özbeğiyle, Lazıyla, Çerkeziyle herkes eşittir, herkes aynı haklara sahiptir. Birbirimize dayandıkça, birbirimize güç verip, birbirimizin derdiyle dertlendikçe inşallah daha büyük bir ülke olacağız. Zenginliğimiz artacak, çoluk çocuğumuzun geleceği daha aydınlık olacak. Sadece yaşadığımız topraklar ve komşu ülkelere değil, daha önceden yaptığımız gibi dünyanın dört bir tarafına iyiliği, adaleti, merhameti, şefkati yayacak devlet olacağız, çünkü bizim dedelerimiz bunu yaptı. İnşallah onların yolunda ilerleyecek ve dünyanın dört bir yanına daha adil bir yönetim, daha hakkaniyete dayalı bir paylaşım, çocukların ve anaların ağlamadığı, kimsenin hakkının gaspedilmediği bir dünyanın olmasını arzu ediyoruz. Bu da kötü bir şey değil. Hepimizin bu uğurda çaba sarfetmesi lazım. Tekrar, ev sahipliğinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.


Aynı mahallede kurulu bulunan ve Özbek vatandaşların işlettiği bir konfeksiyon atölyesini de ziyaret eden Vali Erin, daha sonra Ceylanpınar ilçe merkezine geçerek esnaf ziyaretleri yaptı. Bir kahvehanede çok sayıda vatandaşla bir araya gelen Vali Erin, vatandaşların sorunlarını dinleyip, onlarla sohbet etti.


Vali Erin’e ziyaretinde, Vali Yardımcısı Ufuk Akıl, Ceylanpınar Kaymakamı Ahmet Karatepe, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu ve İl Jandarma Komutanı Albay Nuri Öztürk eşlik etti. 
Etiketler
Yorum Yap
Güncel
Bizimle Bir Alakası Yok!
Bizimle Bir Alakası Yok!
​Çiftlik Bank'ın Tarım Bakanlığı ile ne bir ilgisi var, ne verdiği bir hibe var
Büyük Skandal!Belgelendi...
Büyük Skandal!Belgelendi...
Terör örgütü YPG-PKK'ya yaptığı ağır silah yardımını sonlandırmayan ABD, terör örgütleri ile ilişkisini çekinmeden ortaya koyuyor. ABD askerleri, Tel Abyad'daki PKK'lı cenazesine katıldı.
Tatlıses'e Şok,Kızım için olsa bile...
Tatlıses'e Şok,Kızım için olsa bile...
İbrahim Tatlıses'in torunu Mert Tatlıses, Cerensu Yılmaz'la önceki akşam Grand Cevahir Hotel'de evlendi. Düğün törenine İbrahim Tatlıses'in eski eşi Ayşegül Yıldız, kızları Elif Ada Tatlıses ve Dilan Çıtak Tatlıses de katıldı.
Hilvan'da, Şehitler Mezarları Başında Anıldı
Hilvan'da, Şehitler Mezarları Başında Anıldı
Hilvan da Çanakkale Zaferinin 103. Yıl Dönümü ve Şehitleri anma günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Karaköprü Belediyesi’nde Taşeron İşçiler İçin Kadro Sınavı Başladı
Karaköprü Belediyesi’nde Taşeron İşçiler İçin Kadro Sınavı Başladı
Karaköprü Belediyesi, bünyesindeki taşeron personelin sürekli kadroya geçişleriyle ilgili sınav dönemini başlattı.
Mevsimlik tarım işçileri için eğitim programları başladı
Mevsimlik tarım işçileri için eğitim programları başladı
Eyyübiye Halk Eğitim merkezi, Yavuz Gıda ve UTZ işbirliği ile mevsimlik tarım işçisi kadınlar için hazırlanan eğitim programı bugün başladı.
Erdoğan'a izlettim, çıldırdı!
Erdoğan'a izlettim, çıldırdı!
AK Parti'li Şamil Tayyar’dan yargıya şok suçlama. Tayyar, AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamir Tayyar, katıldığı bir programda, iş adamlarının ‘itirafçı’ denilerek tahliye edildiğini ve bu durumdan dolayı FETÖ borsası kurulduğunu öne sürdü. Şamil Tayyar, bu borsada ‘milyon dolarların döndüğünü’ söyledi.
Milletvekili Yılmaztekin, kan davasını barışla sonlandırdı
Milletvekili Yılmaztekin, kan davasını barışla sonlandırdı
Saramda ve Abu Asi aşiretleri barış yemeğinde buluştu
Son dakika:
Son dakika: "Türkiye emir verirse gireriz!"
Zeytin Dalı Harekâtı’nda görev alan ÖSO grupları, Afrin-Halep arasında geçiş noktası olan Tel Rıfat kasabası için ‘hazırız’ diyor.
Urfa'da İlkokulda Silahlar Çekildi,Can Pazarı!
Urfa'da İlkokulda Silahlar Çekildi,Can Pazarı!
Husumetli Aileler Okul Etkinliğinde Karşılaştı.
Önce Erdoğan,Sonra Fakıbaba!Afrin...
Önce Erdoğan,Sonra Fakıbaba!Afrin...
Fakıbaba'dan Afrin ve Çanakkale benzetmesi...
Urfa'da Çatışma 1 Ölü!
Urfa'da Çatışma 1 Ölü!
Şanlıurfa'da arazi anlaşmazlığı yüzünden çıkan silahla kavgada 1 kişi hayatını kaybetti.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
27°C / 14°C
Durum
Parçalı Bulutlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:01
Güneş
06:22
Öğle
12:40
İkindi
16:03
Akşam
18:45
Yatsı
20:00
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
1 Beşiktaş 34 23 3 8 +43 77
2 Medipol Başakşehir 34 21 3 10 +35 73
3 Fenerbahçe 34 18 6 10 +28 64
4 Galatasaray 34 20 10 4 +25 64
5 Antalyaspor 34 17 10 7 +7 58
6 Trabzonspor 34 14 11 9 +5 51
7 Akhisar Belediyespor 34 14 14 6 +4 48
8 Gençlerbirliği 34 12 12 10 -1 46
9 Atiker Konyaspor 34 11 13 10 -5 43
10 Kasımpaşa 34 12 15 7 -4 43
11 Karabükspor 34 12 15 7 -10 43
12 Aytemiz Alanyaspor 34 12 18 4 -11 40
13 Osmanlıspor FK 34 9 14 11 -8 38
14 Bursaspor 34 11 18 5 -24 38
15 Kayserispor 34 10 16 8 -11 38
16 Çaykur Rizespor 34 10 18 6 -9 36
17 Gaziantepspor 34 7 22 5 -35 26
18 Adanaspor 34 6 21 7 -29 25