Şanlıurfa Gündemini Belirleyen En Son Sıcak Gelişmeler, Şanlıurfa Kaza Haberleri, Beyaz Masadaki Siyasi Tartışmalar Urfa.com Farkı İle Sizlerle

Bu haber 09 Eylül 2017 13:56:33 Tarihinde eklenmiştir.

Burcu Köksal Canlı Yayında Açıkladı

​Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar milletvekili Burcu Köksal çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Burcu Köksal Canlı Yayında Açıkladı

TBMM’de Anayasa görüşmelerine ara verildiği sırada canlı yayına bağlanan Köksal, “Anayasa’nın ilk dört maddesi değiştirilecek” dedi. 

Ak Parti Milletvekili İsmail Aydın kürsüde "Anayasının ilk dört maddesini değiştireceğiz." demesinin üzerine CHP Milletvekili Burcu Köksal, "Bu teklif 'Anayasa' değil 'OnaYasadır'. Rejimi değiştirmek istiyorlar niyetlerini belli ettiler." diyerek yaptığı yaklaşık 3 dakikalık canlı yayında şunları ifade etti;

“Sevgili yol arkadaşlarım şu an meclis genel kurulunda Anayasa görüşmelerine devam ediyoruz. Biraz önce Anayasa Komisyon Üyesi Ak Parti Milletvekili İsmail Aydın kürsüde Anayasanın ilk dört maddesinin değiştirilebileceğini söyledi. Bunun ardından AKP grubu bu konuda kendisini savunmaya çalıştı. Fakat İsmail Aydın kürsüye çıkıp aynı sözleri ikinci defa tekrarladı. Niyetlerini artık açık açık söylemeye başladılar. Baştan beri söylediğimiz şey buydu. İlk dört madde devletin şekli, nitelikleri, dili, milli marşı ve başkentini içerir. Dolayısıyla bu maddelerin değiştirilmesi teklif dahi edilemez. Ancak şu an da meclis kürsüsünde ne yazık ki böylesi acı bir itirafı duymuş olduk ve CHP’nin, bizlerin haklılığı, baştan beri HAYIR tavrımızın ne kadar yerinde ve doğru olduğu bir kez daha anlaşılmış oldu. yine söylüyorum bu bir siyasi parti meselesi değil, bu bir siyasi tercih meselesi değil, bu memleket meselesi, ülke meselesi, devlet meselesidir. Dolayısıyla ülkenin bekası için devletin devamı için, devletin ve milletin bölünmez bütünlüğü için bu teklife; hangi siyasi partiye oy vermiş olursanız olun, hangi siyasi partiyi desteklemiş olursanız olun ama bu teklife mutlaka ve mutlaka vatanını seven, devletin şeklinin, niteliklerinin değişmesini istemeyen, ilk dört madde benim için olmazsa olmazdır diyen, Türkiye Cumhuriyeti’nin bu şekliyle devam etmesini ve güçlenmesini istiyorum diyen herkes HAYIR demek zorunda.
Vicdanlarınıza sesleniyorum! Sevgili hemşerilerim, yurttaşlarım, beni izleyen tüm yol arkadaşlarım sizlere sesleniyorum. Daha önce başka siyasi partilere oy vermiş kıymetli yurttaşlarıma sesleniyorum. Lütfen elinizi vicdanınıza koyun. Bakın Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki dört tane maddenin değişebileceğinin AKP’nin komisyon üyesi, milletvekili itiraf etti. Üstelik düzeltme de yapmadı, çıktı ikinci kez yine aynı şeyleri söyledi. Dolayısıyla yarın pişman olmamak için, ben ne yaptım dememek için lütfen bundan sonraki olası bir referandum durumunda tercihiniz mutlaka HAYIR olsun. Biz burada sizler için, sizlerden aldığımız güç ile yetki ile sizin için, sonuna kadar HAYIR için, bu işin referanduma gelmeden TBMM’de çözülmesi için elimizden gelen her türlü mücadeleyi sonuna kadar göstereceğiz. Hepinize sevgi ve saygılarımla.”
Etiketler
Yorum Yap
Güncel
Abdülkerim Gök'ten Hilvan Belediyesi'ne Ziyaret
Abdülkerim Gök'ten Hilvan Belediyesi'ne Ziyaret
Şanlıurfa AK Parti 24. Dönem Milletvekili ve Kalkınma Bakanlığı Müşaviri Abdülkerim Gök bazı temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Hilvan'a gitti.
Nihat Çiftçi İstifa Etti mi?
Nihat Çiftçi İstifa Etti mi?
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın istifasının ardından Ankara Kuşu, flaş bir iddiada bulundu.
MGK Bildirisi: “IKBY’nin Referandum Kararı Gayrimeşrudur, Israr Edilmesi Hâlinde Vahim Sonuçlar Ortaya Çıkar
MGK Bildirisi: “IKBY’nin Referandum Kararı Gayrimeşrudur, Israr Edilmesi Hâlinde Vahim Sonuçlar Ortaya Çıkar"
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen MGK toplantısının ardından yapılan yazılı açıklamada, “IKBY'nin 25 Eylül 2017 tarihinde düzenleyeceğini açıkladığı referandumun gayrimeşru niteliği ve kabul edilemezliği bir kez daha belirtilmiştir. Türkiye’nin millî güvenliğini doğrudan tehdit eden bu adımın, Irak’ın siyasi birliği ve toprak bütünlüğü ile birlikte, bölgenin barış, güvenlik ve istikrarı için de tehdit oluşturan vahim bir yanlış olduğu kuvvetle vurgulanmıştır” denildi.
Başkan Çiftçi'den Urfalılara Davet!
Başkan Çiftçi'den Urfalılara Davet!
Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen İsot Festivali, 'Tarladan Sofraya İsot Serüveni' etkinliği ile devam ediyor.
Mehmet Yavuz mevlid-i Şerif Okutacak
Mehmet Yavuz mevlid-i Şerif Okutacak
​Geçen yıl şehit düşen Arda Şen’in seneyi devriyesi için mevlit okutulacak.
Türkiye bu vebale girmesin!
Türkiye bu vebale girmesin!
Kırgızistan uyruklu Khanifakhon (Hanife) Abdıkarımova ve 3 çocuğu 4 aydan beri hukuksuz bir şekilde Kırklareli Pehlivanköy GGM’nde mahpus gibi tutuluyor.
Hrü, Sağlık Bilimleri Fakültesiyle Eğitim-Öğretim Yılına Başladı
Hrü, Sağlık Bilimleri Fakültesiyle Eğitim-Öğretim Yılına Başladı
Harran Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ile 2017-2017 Eğitim Öğretim yılına başladı.
Başkan Demirkol, Çamlıdere’de Öğrencilerle Buluştu
Başkan Demirkol, Çamlıdere’de Öğrencilerle Buluştu
Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, 2017- 2018 Eğitim Öğretim Yılının başlaması dolayısıyla Çamlıdere İlk ve Ortaokulunu ziyaret ederek, öğrencilerle buluştu. İhtiyaç sahibi öğrenciler için okul idaresine kırtasiye setleri teslim ettiklerini söyleyen Başkan Demirkol, “Haliliye Belediyesi olarak her yıl eğitim, öğretim yılı başlangıcında okullarımızı ziyaret ederek, yardıma muhtaç öğrencilerimize destekte bulunuyoruz” dedi.
Kaya;
Kaya; "Şanlıurfa’ya Türkiyenin En Büyüğünü Kurduk”
Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Ticaret Borsası olarak Şanlıurfa’ya Türkiye’nin en büyük lisanslı depolarını kurduklarını söyledi.
Urfa'da Elektrikler Kesilecek,İşte O Mahalleler...
Urfa'da Elektrikler Kesilecek,İşte O Mahalleler...
Dicle EDAŞ, Cumartesi ve Pazar günleri Haliliye ve Eyyübiye ilçelerindeki bazı mahallelerde elektrik kesintisi uygulanacağını duyurdu.
Fakıbaba'ya Ne Dediler,Katarlı İş Adamları...
Fakıbaba'ya Ne Dediler,Katarlı İş Adamları...
Katar, yatırımlarla Türk iş adamlarına istihdam sağlamak istiyor
Fakıbaba'dan Müjde Üstüne Müjde!
Fakıbaba'dan Müjde Üstüne Müjde!
​Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "Bugün karar aldık. Artık 40'ın altındaki randımanlı fındıkları da alacağız. Üreticinin hep yanında olacağız" dedi.