Bu haber 11 Şubat 2020 21:14:10 Tarihinde eklenmiştir.

Bu Yol Hasırlı Mı? HIRSIZLI Mı?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal mahallelere yaptığı yollarda şartnamede belirtilen hasır demirleri kullanmaması tepkilere neden oldu.

Bu Yol Hasırlı Mı? HIRSIZLI Mı?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa’nın kırsal mahallelerine yol çalışması yaptığını duyurmuş ve bu çalışmaların şartnamesinde yapılacak olan yolun zeminine hasır demirler döşeneceğini belirtmişti. 

Urfa Halkına Duyuru Yapıldı

Duyuru, Şanlıurfa Belediyesi’nin resmi sitesinde video ve fotoğraflarla yapılmıştı. Duyurudan sonra alt yapı çalışmalarına başlayan Şanlıurfa Belediyesi, ekipleri kırsal mahallelerde işe koyulduklarını gösteren yayınlar da yaparak vatandaşlara “Çalışmalara başlandı” diyerek iletilmişti.


 

Döşenmesi Gereken Hasır Demirler Nerede?

Yayınlanan fotoğraflarda, şartnamede yer alan ve yapılacak yollara döşenecek olan hasır demirlerin görünmemesi akıllarda soru işareti bıraktı. Şartnamede yer almasına rağmen hasır demirlerin neden kullanılmadığını merak eden vatandaşlar “Döşenmesi gereken demirler nerede?” diye sormaktan kendini alamazken konu ile ilgili ilk tepki Mehmet Cafer’den geldi.Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Eski Meclis Üyesi Mehmet Cafer, verdiği tepkide; “BŞB başkanı hasır demirli yol diyor ama demir görünmüyor ihale şartnamesinin 16 ncı maddesinde hasır demirli yol diye geçiyor. facebook hesabımda ihale şartnamesini paylaştım oradan bakabilirsiniz. başkan bey yolda hasır demir olmadığını görüyor bunu urfa halkına izah etmelidir.” İfadelerine yer verdi. 

İhale Şartnamesinin 16. Maddesinde Ne Deniliyor?

16. Özel 16-) Beton Kaplama Yapılması


Beton Kaplama Yapılması- (Her şey Dahil)- m³
MSB.322/A /ÖZEL Pozundaki esaslar dahilinde ve projesinde gösterilen veya idarece verilen talimata uygun olarak C25/30 kalitesinde yol betonu dökülmesi, sıkıştırılması, tesviyesi, derzlerin bırakılması veya açılması ve teçhizi, doldurulması, itinalı bir suretle beton kürünün sulanmak, örtmek vs. şekillerde tamamlanması suretiyle her çeşit (taşıt yolu, yaya kaldırım, tünel içi kaldırım ve yol betonları ) beton yol yapılması; derz latalarının is başında temini ve yerleştirilmesi, bitüm ve boya malzemesinin iş başında temini ve kayma demirlerine bir kat sülyen, bir kat bitüm sürülmesi, gerekli beton veya çelik kalıp malzemelerinin is başında temini ve kalıpların yapılması, dilatasyon derzlerinin altına sabit derz latalarının temin edilerek yerleştirilmesi perdah makinesi ile perdahlanması beton yüzeyinin yol eksenine dik (enine) istikamette süpürülmesi, suretiyle beton yol, tretuvar, tünel içi kaldırım ve yol betonları yapılması ve diğer bütün islerin yapılması için lüzumlu her türlü işçilik, malzeme, makine, alet ve edevat masrafları ile yüklenici kârı ve genel masraflar ve nakliye dahildir.Q188/188 6 mm hasır çeliğin Y/23.011 Nervürlü çelik hasırın yerine konulması 3,001-10,000 kg/m2 (10,000 kg/m2 dahil) pozundaki esaslar dahilinde 4,00 mm ve daha büyük çaptaki StIVb evsafındaki çubuklardan nokta kaynağı ile hasır şekline getirilmiş çelik hasırın projesine uygun olarak yerine monte edilmesi, şartname ve detaylarına göre bindirme suretiyle eklenmesi ve mesnet teşkili, inşaat yerindeki yükleme, yatay ve düşey taşıma, boşaltma, her türlü malzeme ve zayiatı, işçilik, araç ve gereç giderleri, yüklenici genel giderleri, kârı ve nakliye dahildir.
 

Urfa Halkı Açıklama Bekliyor

Şanlıurfa halkı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nden konu ile ilgili açıklama bekliyor. 

Editör: Ahmet Şen 
Etiketler
Yorum Yap
Ö-HABER
​Urfa Barosu Da O Davaya Müdahil Oldu
​Urfa Barosu Da O Davaya Müdahil Oldu
Şanlıurfa Barosu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen Kanal İstanbul projesine ilişkin “Çevre Etki Değerlendirilmesi Olumlu” kararı aleyhinde iptali için davacı olduklarını açıkladı.
​Urfa Milletvekili Özcan: Köprülü Kavşak Bu Yıl Sonuna Kadar Bitecek
​Urfa Milletvekili Özcan: Köprülü Kavşak Bu Yıl Sonuna Kadar Bitecek
Şanlıurfa Ak Parti Milletvekili Halil Özcan, Şanlıurfa ile ilgili projeleri Ankara’da yakinen takip ettiğini ifade ederek çeşitli açıklamalarda bulundu. Özcan, yaptığı açıklamada Köprülü Kavşağı’nın bu senenin sonunda biteceği müjdesini verdi.
Bu Nasıl Yanlışlık! Eyyübiye Belediyesi’nin LGBT Yönetmeliği Meclise Gitti
Bu Nasıl Yanlışlık! Eyyübiye Belediyesi’nin LGBT Yönetmeliği Meclise Gitti
​Eyyübiye belediyesinde meclise sunulan yönergedeki LGBT maddesi tepkilere neden oldu. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un meclis oylamasına sunulmasını istediği yönergenin internetten kopyala yapıştır yöntemi ile yapıldığı ifade edildi.
​Vekil Halil Özcan’dan Tefecilere Net Mesaj
​Vekil Halil Özcan’dan Tefecilere Net Mesaj
Şanlıurfa’nın kanayan yarası haline gelen tefecilik ile igili Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan’dan flaş bir açıklama geldi.
Hilvan'a Sporu Sevdiren Kaymakam
Hilvan'a Sporu Sevdiren Kaymakam
Hilvan’a atandığı günden bu yana Hilvanlılar ile adeta bir aile olan Kaymakam Furkan Duman, özellikle gençler ve çocuklar tarafından çok seviliyor.
Büyükşehir Belediyesi Urfalıların Parasını Çar Çur Ediyor
Büyükşehir Belediyesi Urfalıların Parasını Çar Çur Ediyor
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi daha önce yol daraltma bahanesiyle 18 Mart caddesinde yaptığı kaldırımları bu sefer de yolu genişletme bahanesiyle tekrardan kaldırdı.
Ceylanpınar’da Köpekler Birbirini Yemeye Başladı
Ceylanpınar’da Köpekler Birbirini Yemeye Başladı
Ceylanpınar’da köpekler birbirini yemeye başladı.
Urfa Gureğhleri Tescillenecek
Urfa Gureğhleri Tescillenecek
Şanlıurfa'ya has Gureğh Çoban Köpeklerinin tanıtılması için 7 gıda tarım ve hayvancılık fuarında kurulan stant üç gün boyunca fuarın en gözdesi oldu.
Şanlıurfa Tarım ve Hayvancılık Fuarında Çocukların Ölümcül Oyunu
Şanlıurfa Tarım ve Hayvancılık Fuarında Çocukların Ölümcül Oyunu
Şanlıurfa tarım ve hayvancılık fuarında çocukların tehlikeli oyunu yürekleri ağza getirdi.
​Şanlıurfa’da Kumalık Cinayetinde Suriye’ye Kaçmak İsteyen 1 Kişi Tutuklandı
​Şanlıurfa’da Kumalık Cinayetinde Suriye’ye Kaçmak İsteyen 1 Kişi Tutuklandı
Şanlıurfa’da kumalığı kabul etmeyen kadını önce uçurumdan atıp ardından başını taşla ezen şüphelilerden biri tutuklandı.
​Balıklıgöl Devlet Hastanesi’nde Skandal
​Balıklıgöl Devlet Hastanesi’nde Skandal
Balıklıgöl Hastanesi’nde yaşlı bir vatandaşın kal aldırdıktan sonra ellerinin titremesi sebebiyle pamuğu koluna bastıramaması sonucu kolundan kan akması ve o kanın doktorun eline bulaşması tartışma yarattı.
​Şanlıurfa’da Araba Tarlaya Uçtu: Yola Savrulan 3 Kişi Yaralandı
​Şanlıurfa’da Araba Tarlaya Uçtu: Yola Savrulan 3 Kişi Yaralandı
Şanlıurfa’da meydana gelen kazada 3 kişi yaralandı. Kazanın etkisi ile alev alan araç beton mikserinde bulunan su ile söndürüldü.
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:33
Güneş
06:53
Öğle
12:43
İkindi
15:52
Akşam
18:23
Yatsı
19:37
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ