Bu haber 28 Kasım 2019 23:00:52 Tarihinde eklenmiştir.

​Çiftel: Siyaset kirli bir iş temiz insanların işi değil

31 martta meclis üyesi seçilen kısa süreden Siverek halkının sevgisin,i güvenini kazanan halkın çıkarını menfaatini korumak için çok ciddi mücadele verensiverek halkının güvenin,sevgisini kazanan belediyedeki yolsuzluklara adam kayırmacılığına karşı çok ciddi mücadele veren ve daha sonra arkadaşlarının mevcut yönetimle berber harekât etmesinde dolayı istifa eden Ali Çiftel urfa.com haber sitemizin sorularını cevapladı.

​Çiftel: Siyaset kirli bir iş temiz insanların işi değil

Çiftel: siyasetin kirli olduğunu siyasetin temiz insanların işi olmadığını ama siyasetin temiz insanlara ihtiyaç duyduğunu temiz insanların bu kirli siyaseti düzelteceğini söyledi.SORU: Siyasetle ilk ne zaman nasıl tanıştınız ?
Ali ÇİFTEL:  Siyasete ilk olarak 24 haziran seçimlerinde tanıştım.Cumhurittifakı seçim bürosu açarak 24 hazirandaSiverek’teCumhurittifakı için çaba gösterdim. Cumhurbaşkanlığı için sayınErdoğan’ı destekledim, milletvekilliği içinde MHP’ye destek verdim ve MHPSiverek’te 24 haziranda dönemin de Siverek’teki en yüksek oyunu aldı.

SORU: 31 martta CHP’den meclis üyesi adayı oldunuz  bu kararı nasıl aldınız ?
Ali ÇİFTEL :Bizailecek hep sağ partilere veya muhafazakar  partilere oy verdik . 31 marta ilk kez CHP ye oy verdik ve mücadele ettik. Adayımız  ve akrabamız CHP’den belediye başkan adayıydı  bizde akrabamızı destekledik yanında olduk, elimizden geldikçe kendisi için çalıştık çabaladık. 


SORU:31 mart seçimlerinde çok çalıştınız ev ziyaretlerinde bulundunuz,  ev ziyaretinde bulduğunuz evler nasıl belirleniyordu ?
Ali ÇİFTEL : Babam yılarca muhtarlık yaptı Siverek’teki bir çok kan davasının barışla sonuçlanması için aracı oldu.Siverek’te barış elçiliği yaptı ve halen de yapıyor. Ailem Çukan ailesi Siverek’te bilinen sevilen çevresi olan bir ailedir. Saydığım bu nedenlerden dolayı dostlarımız sevenlerimiz kirvelerimiz arkadaşlarımız  yani kısaca bizleri seven bir çok tanıdığımız bizleri evlerinde ağırladılar. Dostlarımız 24 Haziran ve 31 Mart seçimlerinde de bize destek verdiler.Ben burada sizin aracılığınızla tüm dostlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. 


SORU: 24 Haziran ve 31 Martta açtığınız seçim bürolarına ilgi yoğundu bunun nedeni nedir?
Ali ÇİFTEL: Ailem ve akrabalarımın sayıca çokluğu  dışındabağımsız herhangi bir aşiretle bağları olmayan dostlarımın  varlığı da seçim büromuzun yoğunluğuna vesile oldular. Sağ olsunlar 24 Haziranda ve 31 Martta beni yalnız bırakmadılar kardeşleri abileri evlatları olarak bağırlarına bastılar. 


SORU: Meclis üyesi seçildikten sonra kısa zamanda dikkatleri çeken, halkın sorunlarını anlatan biri oldunuz bunu nasıl başardınız?
Ali ÇİFTEL: Bunun için özel bir çabam olmadı. Ben buyum  olduğum gibi hep dürüst olmaya çalıştım. Temiz kalmaya çalıştım bilerek yanlışın içinde asla olmadım temiz bir siyaset yapmak istedim.
Halkımız bizi onurlandırmış meclis üyesi seçmişti. Bana düşen görevde onların haklarını korumaktı ve bende halkımın haklarını korumak için elimden geleni yaptım  yapmaya da devam edeceğim. Halkın çıkarını menfaatini koruyup savunmayacaksak neden meclis üyesi olduk. Madem meclis üyesi olduk bu sorumluluğu her ne pahasına olursa olsun yerine getirmek gerekir. Birilerini mutlu etmek birilerine şirin gözükmek için orda olmadım, halkımın menfaatini çıkarını korumak için ordaydım ve bunun içinde elimden geleni yaptım . 


SORU: İstifa kararını nasıl aldınız? Kimse istifa etmenizi istedi mi ?
Ali ÇİFTEL Dediğim gibi halkımın çıkarını menfaatini korumak için meclisteydim. Halkım haklarını savunmam için beni oraya yollamıştı . Bendehalkımın menfaati için çalıştım. Halkıma nasıl hizmet ederim nasıl halkıma faydalı olurum diye çaba gösterdim. Maalesef aynı partiden seçildiğimiz arkadaşlarımın ihanetine uğradım. Halkın yanında olmamız gerekirken halkın menfaatini düşünmemiz gerekirken maalesef arkadaşlarım mevcut yönetimin çıkarını menfaatini korumayı tercih ettiler.  Ben bu ihaneti kabullenmedim ve  istifa ettim. Hiç kimse istifa etmemi istemedi tamamen benim kararımdı. Arkadaşlarımın yaptığı yanlışlardan dolayı sürekli önümü kesip mevcut yönetimle beraber harekat etmeleri istifa etmeme neden oldu . 


SORU: Siyaset nasıl bir şey ?
Ali ÇİFTEL: Siyaset çok kirli bir şey siyaset temiz dürüst insanların yapacağı bir iş değildir. Siyasetin temiz dürüstahlaklı insanlarda ihtiyacı vardır onun için bu kirli siyaseti ancak temiz dürüst ahlaklı siyasetçiler düzeltebilir. Onu niçin dürüst ve temiz ahlaklı insanların siyasete kazandırılmalı. 


SORUSiverek Belediyesinin sizce durumu nasıldır?
Ali Çiftel : Siverek Belediyesinin durumu içler acısıdır. Huzur yok, güven yok, uyum yok,hizmet yok, kayırmacılık çok yandaşlık çok usulsüzlük çok ve bir birileriyle kavgalı bir yönetim var. Benim kanaatim ve şahit olduklarıma dayanarak söylüyorum bu yönetim Siverek’i büyük bir kayba uğratacak çünkü her biri bir başkan . 


SORU: Siverek Belediyesi sizce nasıl düzeltile bilir?
Ali ÇİFTEL :  Dürüst samimi hırsız olmayan bir başkan Siverek Belediyesini düzeltir. Siz de usulsüzlük olmadığında sizin yönetiminizde de usulsüzlük hırsızlık olmaz.  Sizin gözünüz akçeli işlerde varsa yönetiminizde de yanlış işler içinde olur. Dürüst samimi akçeli işlerde gözü olmayan bir başkan  başarılı bir başkan olur inşallah Siverek’imiz öyle bir başkanla tanışır. 


SORU: Siyaset yapmayı düşünüyormuşsunuz ?
Ali ÇİFTEL Dediğim gibi bu kirli siyasetçilere meydanı temiz siyasetçiler bırakmamalıdır. Siyaset olsun olmasın biz halkımızın hep emrinde olacağız.Halkımızaher zaman hizmet etmeye çalışacağız.Editör: Ahmet Şen 
Etiketler
Yorum Yap
Yurt
​AKP’li Siverek Belediyesi Halkın Sağlığı Üzerinden Skandal Bir Karar Aldı
​AKP’li Siverek Belediyesi Halkın Sağlığı Üzerinden Skandal Bir Karar Aldı
AKP’li Siverek Belediyesi tasarruf adı altında temizlik işleri bünyesinde faaliyet gösteren 10 adet aracı azaltma karı aldı. Temizlik araçlarından tasarruf eden belediye başkanı makam araçlarından tasarruf etmiyor.
​Bilici, Erken Yaşta ve Zorla Evliliklerle Mücadele Çalıştayı Düzenledi
​Bilici, Erken Yaşta ve Zorla Evliliklerle Mücadele Çalıştayı Düzenledi
Şanlıurfa Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinasyonunda Şiddet Önleme ve İzleme Merkezimiz tarafından Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eylem Planı alt komisyonu ve Erken Yaşta ve Zorla Evliliklerle Mücadele Eylem Planı alt kurul üyelerine yönelik olarak ‘’Erken Yaşta ve Zorla Evliliklerle Mücadele’’ çalıştay düzenlendi.
​Harran Koşusunu Utkun Babacan Kazandı
​Harran Koşusunu Utkun Babacan Kazandı
Türkiye Jokey Kulübü ‘’Harran Belediyesi’’ koşusunu Utkun Babacan kazandı.
​Akçakale Belediyesi: Akçakale’nin Küçük Sokaklarına Kadar Gireceğiz
​Akçakale Belediyesi: Akçakale’nin Küçük Sokaklarına Kadar Gireceğiz
Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Şanlıurfa'nın Akçakale Belediyesi bünyesinde kullanılmak üzere bir adet hidrostatik yürüyüşlü kompakt vakumlu yol süpürme makinesi hibe edildi.
​Harran Üniversite, Rektör Çelik ile Hak Ettiği Yere Geliyor! Ülkede 3. Sıradayız
​Harran Üniversite, Rektör Çelik ile Hak Ettiği Yere Geliyor! Ülkede 3. Sıradayız
Harran Üniversitesi Rektörü, Atıf Sayısı Olarak Ülke Sıralamasında İlk Üçe Girdi
​HRÜ Halfeti’de Mehmetçik Vakfı için kermes düzenlendi
​HRÜ Halfeti’de Mehmetçik Vakfı için kermes düzenlendi
Harran Üniversitesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Kültürel Mirası Koruma Kulübü tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında ‘Farklı Kültürlere Yönelik Kermes Etkinliği’ düzenlendi.
​Başkan Kuş’un Acı Günü
​Başkan Kuş’un Acı Günü
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş'un kuzeni tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
​HRÜ’de genç iş sağlığı uzmanları bir araya geldi
​HRÜ’de genç iş sağlığı uzmanları bir araya geldi
Harran Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Genç İş Sağlığı ve Güvenliği Sempozyumu’nun 8.si düzenlendi.
​Başkan Özyavuz’dan Harran’a Müjdeler!
​Başkan Özyavuz’dan Harran’a Müjdeler!
Şanlıurfa’nın Harran ilçesi, Başkan Mahmut Özyavuz ile birlikte değişim ve gelişimini sürdürüyor.
​Taş Gibi Yönetim!
​Taş Gibi Yönetim!
Hak-İş Konfederasyonu'na başlı Öz Büro İş Sendikası Şanlıurfa İl Başkanlığında kan değişimine gidildi.
​Vali Erin, Suriye’de Yürütülen Çalışmaları Değerlendirdi
​Vali Erin, Suriye’de Yürütülen Çalışmaları Değerlendirdi
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Ceylanpınar ve Resulayn’da düzenlenen toplantılarda, Barış Pınarı Harekatı’nın başladığı tarihinden bu yana gerçekleştirilen hizmetleri değerlendirdi.
​Aksak: Daha güçlü kadın daha güçlü toplum demektir
​Aksak: Daha güçlü kadın daha güçlü toplum demektir
Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:57
Güneş
07:24
Öğle
12:25
İkindi
14:55
Akşam
17:15
Yatsı
18:37
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ