Bu haber 30 Ekim 2019 20:00:30 Tarihinde eklenmiştir.

​Vali Erin: Bu Milletin Sırtı Yere Gelmez

Şanlıurfa’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, akşam gerçekleştirilen kabul töreni ile sona erdi. Bir otelde gerçekleştirilen kabul töreninde Vali Abdullah Erin ve eşi Gülhan Erin, misafirleri kapıda karşıladı.

​Vali Erin: Bu Milletin Sırtı Yere Gelmez

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan kabul töreninde bir konuşma yapan Vali Erin, katılımcıları selamlayarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96’ıncı yıl dönümü münasebetiyle gerçekleştirilen törene teşriflerinden dolayı teşekkür etti. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitleri rahmet, minnet ve şükranla anan Vali Erin, “Bin yıldır, dünyanın en seçkin, en gözde ve en fazla mücadelenin yürütüldüğü bir coğrafyada yaşıyoruz. Büyük mücadeleler ve fedakarlıklar yapmak suretiyle, hür, bağımsız ve özgür bir şekilde bu topraklarda yaşama imkanına kavuştuk. Bunu, canları ile bizlere emanet eden kahraman şehitlerimiz var. Dünyanın hiçbir toprak parçasında bu kadar şehit verilen, muhafazası için bu kadar büyük fedakarlıklar yapılan bir vatan bulunmamaktadır” dedi.
Millet olarak bin yıldır sömürgeciler, emperyalistler, siyonistlere karşı mazlumların, mağdurların, haksızlığa uğramışların bayraktarlığını ve mücadelesini yaptığımızı ifade eden Vali Erin, ülkemize karşı çok yönlü saldırı, ihanet, tuzak, fitne ve fesadın devam ettiğini söyledi.
 

Erin: Çok Şükür Bugün Daha Güçlüyüz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayeti ve milletimizin kahramanlığının yanında bertaraf edilen FETÖ terör örgütünün yanında, kırk seneden fazla süredir PKK ve diğer terör örgütleriyle mücadelenin, tarihin tezahürü olan bir mücadele olduğunu dile getiren Vali Erin, “Bu mücadele, bir asır önce mağlup ettiğimiz, emperyalizmi temsil eden güçleri dize getirdiğimiz o gün bitmedi. O günden sonra farklı yöntem ve metotlarla devam ediyor. Çok şükür, bugün çok daha güçlüyüz. Millet olarak, Cumhurbaşkanımızla, bizi idare eden, yönetenlerle ve zaman içerisinde milli şuura varan milletimizle artık bu tehdit ve tehlikeleri daha iyi algılıyor, birlikteliğimizi, kardeşliğimizi bozmaya yönelen tehdit ve tehlikeleri önceden seziyor, millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde aynı safta karşı koyabiliyoruz. Uzunca bir süredir bizi bölmeye, birbirimize düşürmeye çalışan, kimler tarafından beslendiğini bildiğimiz güçler tarafından dizayn edilen terör örgütleri silahlı kuvvetlerimiz, güvenlik güçlerimizin kararlı mücadelesi sonucu başarılı olamadı. Kürdü Türkten, Türkü Araptan, Çerkezden, Lazdan ayırmayı başaramadılar. Tüm imkan ve silahlarını, tüm sermayelerini kullandılar ama yapamadılar. Diğer yerlerde başardılar. Yanı başımızdaki ülkelerin hepsini tarumar ettiler. Milyonlarca masum insanın, kadının, çoluğun çocuğun hayatına kıydılar. Ama açıklamalarına baktığınızda insan hayatının onlar için hiçbir kıymetinin olduğunu çok iyi görüyoruz. Irak’ta olduğu gibi, Suriye’de de tek dertleri, kaygıları büyük İsrail hedefini gerçekleştirmeye yönelik adımları atmanın yanında Suriye’deki petrol bölgelerinin korunmasını çok açık bir şekilde ifade ediyor ve söylüyorlar. Benzer uygulamaları Türkiye Cumhuriyeti devleti üzerinde de uygulamak suretiyle güçsüz, zayıf, ayakları üstünde duramayacak hale getirdikten sonra büyük İsrail hedefini gerçekleştireceklerdi. Ama bunu başaramadılar. 15 Temmuz ihanet teşebbüsü başarılı olsaydı, bugün Allah korusun Suriye gibi, Irak gibi paramparça olmuş, birbirine düşmüş olan bir manzara ile karşı karşıya kalmamamız için hiçbir sebep kalmayacaktı. PKK başta olmak üzere terör örgütlerini bugün neredeyse hareket edemeyecek hale, katılımları da sıfır noktasına getirmiş bulunmaktayız. Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi, birlik ve beraberliğimize, Türkiye Cumhuriyeti’nin istikbaline kasteden terör örgütleri ve onları himaye edenlerle sadece yurt içinde değil, nerede yuvalanırlarsa, nereye odaklanırlarsa odaklansınlar o yuvaları ve odakları tahrip etmenin gayreti içerisindeyiz. Son bir iki yıldır gözlerimizin içine baka baka yalan söyleyerek Suriye’de oluşturulmaya çalışılan terör koridoru var. Bunu İŞİD ile yapmaya çalıştılar ve bugün böyle bir örgüt yok” dedi.
Konuşmasında, emperyalistlerin amaçları için kurduğu İŞİD ve PKK terör örgütlerinin bu milletin değerleriyle bir ilgisinin olmadığını dile getiren Vali Erin, Zeytin Dalı, Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı Harekatı ile terör koridorlarının paramparça edildiğini hatırlatan Vali Erin, bu mücadelede görev alan Türk Silahlı Kuvvetleri ve Suriye Milli Ordusunun şehitlerini rahmet ve minnetle andıklarını ifade etti.
 

Yaralı Askerler Tedavilerini Olup Sınıra Dönmek İstiyor

Barış Pınarı Harekatı kapsamında mücadele ederken yaralanarak hastaneye kaldırılan bir askerle yaşadığı diyaloglardan birini anlatan Vali Erin, “Ziyaret ettiğimiz 20’li, 25’li yaşlardaki o kahraman askerlerimizin her birisi, ‘Sayın Valim, bir an önce tedavimizi yapın, kardeşlerimizin yanına gidip, onlara destek olalım’ diye yalvarıyorlar. Bunu başka bir millette, başka bir devletin milletin çocuklarınızda görme şansınız yok. Yaralı, bilincini kaybetmiş şekilde olan Jandarma mensubumuzun, ‘İsmail’im nerede?’ diye sürekli tekrarladığı bir durum vardı. Birecik Devlet Hastanesi’nde Kaymakamımızla birlikte başındaydık. İsmail baba mı, kardeş mi diye merak edip sorduğumuzda, İsmail’in yanı başındaki görev ve kader arkadaşı olduğunu öğrendik. Neredeyse ölüm noktasına geldiğinde bile omuz omuza mücadele ettiği kardeşinin ismini sayıklayabilen bir milletin sırtı Allah’ın izniyle yere gelmez” dedi.

Barış Pınarı Harekatı nedeniyle yaralanan tüm gazilere acil şifalar dileyen Vali Erin, şehitlerin yakınlarına da sabırlar diledi.

Harekattan en çok etkilenen ilin Şanlıurfa olduğunu kaydeden Vali Erin, “Şanlıurfa, milletin birlik ve beraberliği, ay yıldızlı al bayrağımız ve kutsal değerlerimiz için rüştünü defalarca ispat etmiş bir şehirdir” diye konuştu.

Kabul töreni, İl Müftüsü Mehmet Taştan’ın yaptığı duanın ardından sona erdi.

Editör: Ahmet Şen
Etiketler
Yorum Yap
Yurt
​Organize Sanayi Bölgesinden Telabyad’a İnsani Yardım
​Organize Sanayi Bölgesinden Telabyad’a İnsani Yardım
Barış Pınarı Harekatı ile terör unsurlarından arındırılan Tel Abyad’a Şanlıurfa OSB 2 tır insani yardım gönderdi.
​Harran Üniversite Hastanesi Başhekimliğine Ahmet Güzelçiçek Getirildi
​Harran Üniversite Hastanesi Başhekimliğine Ahmet Güzelçiçek Getirildi
Yaklaşık dört yıldır Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekim yardımcılığı ve Başhekimlik görevini yürüten Prof. Dr. Mehmet Akif Altay’ın görevden ayrılmasıyla boşalan Başhekimlik görevi aynı hastanenin Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalında görev yapan Dr.Öğr.ÜyesiAhmet Güzelçiçek’e verildi.
Başkan Baydilli Öğretmenlerle Sağlıklı Yaşam  İçin Yürüdü
Başkan Baydilli Öğretmenlerle Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdü
Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli Öğretmenler Haftası için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlenen programda öğretmenlerle birlikte farkındalık oluşturma adına sağlıklı yaşam yürüyüşü gerçekleştirdi
​Rektör Çelik: Üniversitemiz Uluslararası Yetki Belgesi Aldı
​Rektör Çelik: Üniversitemiz Uluslararası Yetki Belgesi Aldı
Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine, "Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi" verildi.
​Şanlıurfa DKKYB, Milletvekilleri ile Yetiştirici Sorunlarına Değindi
​Şanlıurfa DKKYB, Milletvekilleri ile Yetiştirici Sorunlarına Değindi
Şanlıurfa İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, yetiştiricilerin sorunlarına çözüm üretmek için Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Sayın Halil ÖZCAN ve Ak Parti Eski Şanlıurfa Milletvekili Sayın Seyit EYYÜPOĞLUile bir araya geldi.
Harran Üniversitesine Yeni Dekan
Harran Üniversitesine Yeni Dekan
Harran Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığına atanan yeni isim belli oldu.
​Şanlıurfa’da Binlerce Kişi Tirit Kuyruğunda
​Şanlıurfa’da Binlerce Kişi Tirit Kuyruğunda
Şanlıurfa'da, Haliliye Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak yapılan ve bu yıl 5’incisi düzenlenen tirit ziyafetinde, binlerce kişiye yöresel tirit ikramında bulunuldu.
​Rektör Çelik, Üniversite Hastanesinde İncelemelerde Bulundu
​Rektör Çelik, Üniversite Hastanesinde İncelemelerde Bulundu
Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde incelemelerde bulundu.
​Urfa Çalışma Grubu, Büyükşehir’e Urfa’nın Trafik ve Ulaşım Sorunlarını İletti
​Urfa Çalışma Grubu, Büyükşehir’e Urfa’nın Trafik ve Ulaşım Sorunlarını İletti
Urfa Çalışma Grubu, Şanlurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığının misafiri oldu.
​Harran Kaymakamı, Araba Tutkusu Olan Dawn Sendromlu Genci Arabasına Aldı
​Harran Kaymakamı, Araba Tutkusu Olan Dawn Sendromlu Genci Arabasına Aldı
Harran İlçe Kaymakamı Ömer Faruk Çelik, down sendromlu Harranlı gençle yolda karşılaşaran aracına aldı.
​Şanlıurfa’nın Hayırsever Vatandaşı Yıldırım, Hayatını Kaybetti
​Şanlıurfa’nın Hayırsever Vatandaşı Yıldırım, Hayatını Kaybetti
Şanlıurfa’nın Bozova ilçesinde yeni yapılacak olan hastane için tarlasını hibe eden hayırsever vatandaş Enver Yıldırım hayatını kaybetti.
​Urfa Cumhuriyet Başsavcısı da Şehrimizi Yeşillendirdi
​Urfa Cumhuriyet Başsavcısı da Şehrimizi Yeşillendirdi
Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı , 11 Kasım’da gerçekleştirilen fidan dikimine katıldı. Hakim ve savcılarla fidan dikimi için bir araya gelen Başsavcı Tolgahan Öztoprak, fidan dikimi öncesi Şanlıurfa Adliye önünde fidan dağıtımı da gerçekleştirdi.
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:39
Güneş
07:02
Öğle
12:16
İkindi
14:56
Akşam
17:19
Yatsı
18:37
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ