Bu haber 19 Eylül 2019 11:00:40 Tarihinde eklenmiştir.

​Şanlıurfa'da Çocuğu Ateşler İçinde Yanan Anne: Burada Herkes Uyuyor

Eyyübiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Acil Servisine giden vatandaş çocuğuyla ilgilenilmediği gerekçesiyle şikayette bulundu.

​Şanlıurfa'da Çocuğu Ateşler İçinde Yanan Anne: Burada Herkes Uyuyor

Şanlıurfa’da bir vatandaş, çocuğunun yüksek ateş ve kusma şikâyetleriyle Eyyübiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Acil Servisine gitti. Burada çocuklarının tedavisi için gerekli özenin gösterilmediğini dile getiren vatandaş: “Çocuğuma iğne yapıp serumu elime tutuşturup ilgilenmediler ifadelerine yer verdi. 

Bu Hastanede Herkes Uyuyor

Hastanenin pislik içinde olduğunu, hemşirelerin uykulu olduğunu dile getiren vatandaş, yaşadığı sorunu şu kelimelerle dile getirdi;"Eyyübüye Çocuk Acile geldik. Gece ateşli ve kusmalı olan çocuğuma hemşire sadece bir iğne yaptı. Serumu elime verip “Gidip yer bul yatır çocuğu” dedi. Bulduğumuz boş bir sedyenin üstüne bir örtü bile verilmedi. Hastanede örtü çarşaf yokmuş. Üşüme durumunda olan çocuğuma evden örtü alıp getirdik. Herkes uyuyor. Röntgenci bulmak için acilde yarım saat gezdik. Uykudan kalkıp geldi. Acil hemşireleri çocuğu yatırmadı. Yerine ellerinde telefonla oynadılar biz kendi kendimize yer arayıp bulup yattık. Yazık buraya gelen insanlara. Burası çocuk acil! Pislik içinde!” 

Hastane Yetkililerinden Açıklama Gelecek Mi?

Şikeyetini dile getiren vatandaşa sosyal medyadan öneriler de geldi. Kimi vatandaşlar yapılan şikayete katıldı ve benzeri şeyleri kendilerinin de yaşadığını dile getirdi. Birçok insan da durumu Sağlık Bakanlığı’na bildirmesi gerektiğini ifade etti. Konu ile ilgili Eyyübiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi yetkilileri herhangi bir açıklamada bulunmadı.
Editör: Bahar Yüksel
 
Etiketler
Yorum Yap Toplam : 8 Yorum
 • Mülayim Sert
  Mülayim Sert , 19 Eylül 2019 22:33:32
  Asparagas haber atılan manşet desen aynı haberciliğin bu noktaya geldiğini görmek beni üzdü . Ayrıca hasta yakının beklentilerini anlayabilmiş değilim hemşire doktorun yazdığı tedaviyi yapmakla mükelleftir, ayrıca 1500 ün altında hasta bakılmayan bir serviste bu tip şeyler çok yadırganmamalı çarşaf ve yastık konusunda şikayetçi olan hasta yakınları çantasına koyup eve götüren yine hasta yakınları birazda özeleştiri yapabilmeliyiz diye düşünüyorum
 • Feyyat AKBAŞ
  Feyyat AKBAŞ , 19 Eylül 2019 22:12:29
  Değerli okurlar
  Urfa.com un açık olan haberinde yayınlanmış olan haberin hasta yakınlarının sağlık çalışanlarına kasıtlı bir propagandası olduğunu bildirmek istiyorum.Haberde \"çocuğu ateşler içinde yanan anne \" ve \" Burada herkes uyuyor \"başlığı ile Ş.urfa ilimize en büyük sağlık hizmetini sağlayan Ş.urfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanlarına asılsız suçlamalarda bulunulmuştur.Bu durumun araştırılması neticesinde hasta ve yakınlarının herhangi bir mağduriyete uğramadığı aksine gereken hizmet ve tedavilerin sağlandığı tespit ile ıspat edilmiştir.Hasta yakınlarının bilinçsiz bir şekilde personeli suçlamasının temelinde \" Acil servislerde pike ve yastık \" bulunmadığını bilmemelerinden kaynaklıdır.Günlük bazda yaklaşık 1500 hastaya hizmet veren araştırma hastanesi Acil servis personellerinin memleketimize hizmet etmek hastalarımıza şifa dağıtmak için geldikleri ve göstermiş olduğu çaba ve emeklerinin gözardı edip Urfa.com haber sitesine şikâyette bulunan bilinçsiz ve vebal alan bu hasta yakınına personelin hakkını helal etmediğini duyuyur sağlık çalışanlarına karşı asılsız suçlamalarından dolayı özür dilemesinin beklenildiğini bildiririz.Unutmayın ki herşeyi duyan ve gören yalnızca rabbimizdir.İftira atarak çocuğunuza en büyük kötülüğü sizlerin yaptığını önemle hatırlatır Urfa.com sitesinin daha büyük hizmetlerde bulunabilmesi için bu tür asılsız şikâyetlere itibar etmemesini önemle rica ederiz.
 • Bmrar
  Bmrar , 19 Eylül 2019 22:11:10
  Yani siz bahar yüksel nasıl bir editör ve gazetecisinizki duyduğunuz her şeyi böyle doğruluğunu veya güvenirliğini sorgulamadan pat diye sitenize koyabiliyorsunuz anlamış değilim buyrun birgün urfadaki herhangi bir hastane acil servisine gidiniz ve sağlık çalışanlarının canını dişine takıp nasıl tüm gece hiç oturmadan sabahlara kadar uykusuz yorgun usanmadan çalıştığını kendiniz gözlemleyin sonra böyle kulaktan duyma haberleri yaparsınız yani söyleyebileceğim tek şey mahalle koca karısı kıvamında bir duyum alıp bunu gazetenize koyup haber yaptığınız için teşekkür ederiz siz gazeteci değilsiniz
 • vatandaş ı kandirmayin
  vatandaş ı kandirmayin , 19 Eylül 2019 20:05:27
  haber gerçekten cok komik, sadece ilk soru şikayetçi olan aileye alanda müdahale edecek hemşire mi bulamadınız olacaktı.
  uykulu hemşire bir çocuğa nasıl damar yolu açmış gerçekten helal olsun ders alınması gereken bir hemşire arkadaşmış tebrik ediyorum.
  pike konusunda ise bazı vatandaslarimiz alıp evlerine götürmüş 2 ay için de acil serviste tükendi. nebuluzator cihazları bile duvardan sökülüp alındığına şahitlik etmiştir acil servis. ayrıca çok bilmiş hanımefendiye buradan söylüyorum ateşi olan çocuğun üstü örtünmez evde sakin yapmasin havale geçirtir sonra yine hemşireyi suçlar. art niyetli insan olmazsa eğer alanda bulunan tek bir tane temizlik personelini çağırır örtüsünü degistirttirir.
  son olarak muhtemelen şahit olmuştur ama işine gelmediği için yazmamıştır bir çocuk hasta ile 3 4 bazen 10 kişi bile gelip çocuk acil müşahade alanında refakat ediyorlar gece yatakları uzanıp yatıyorlar yemek getirip yiyip icip kirletiyorlar daha sonra da alan da bulunan bir personelin her şeylerine yetişmelerini bekliyorlar.
  siz yayıncı kuruluş arkadaşlar daha kaliteli dürüst haber yapabilir insanları bu şekilde kandiracaginiza sosyolojik bir araştırma yapıp acil servis le alakalı toplumu aydinlatabilrsiniz tabi topluma fitne fesat haberler le germeyi ekmek kapısı bellemişsiniz işinize gelmez.
  size tavsiyem urfa da engelli çocuğu olup acil servis ihtiyacı olan hasta yakınlarına çocuk acil servisi çalışan hemşireleri sorun ve daha sonra bizi aydinlatin.
 • Ahmet demir
  Ahmet demir , 19 Eylül 2019 17:12:31
  Sayın urfa.Com. Öncelikle böyle yazıyı yayımlamadan önce haberin doğruluğunu ne kadar araştırdınız. Böyle hemen bir insanın söylemiyle acilde çalışan personellere haksızlık edip, onları zan altında bırakıyorsunuz. Biz hastane çalışanları olarak her gün binlerce hasta ile uğraşıyoruz. Batıda bir hemşire acilde yüz hastaya bakarken biz üç bin hastaya bakıyoruz. Ve bu her gün böyle. Eleman eksik diye sürekli fazla fazla ve 24 çalışıyoruz. Böyle bir durumda yorgun olmamiz ve uykulu olmamız gayet normal olmalı sanırım.
  “Çocuğuma iğne yapıp serumu elime tutuşturup ilgilenmediler \" böyle diye bir insanla sizce ilgilenilmemiş demek ne kadar doğru. Ayrıca tedavi yapan sağlık personelleri, tedaviyi yazan doktorlardır. Doktor ne tedavi yazarsa sağlık personelleri onu yapar. Buraya bu hastadan günde yüzlercesi geliyor. Hafif bir ateş için havele(nöbet) geçiren gerçekten hasta olan hastalara bakamıyoruz. Hasta yakını diyor ki çocuğum ateşler içinde ama nedense ateşler içinde olan hasta bide üşüyor. Nasıl bir çelişki. Buraya gelen insanların çoğu elinde telefon şikayet için bahaneler içindeler. Sizin gibi saçma medyalar da bunların peşinde herhalde. Burası Türkiye\'nin en yoğun çocuk acili. Buraya gelen hasta vip te hizmet mi bekliyor. Buraya gelen hastaya dr order yazdıktan sonra hemşire uygulamayı yapar daha sonrada muşahadeye gecer.
  \"Bulduğumuz boş bir sedyenin üstüne bir örtü bile verilmedi. Hastanede örtü çarşaf yokmuş. Üşüme durumunda olan çocuğuma evden örtü alıp getirdik\". Bu konuya gelince zamanında hasta yakınlarına carşaf ve örtü veriliyordu. Hasta yakınları ta ki bunları çalıp eve götürene kadar. Tabi sadece bunları çalmakla kalmadılar. Nebülizatör , oksijen maskesi, peçete bile çalan insanlar var.
  sizde bu ve bunlara benzer yalanları yayınlayıp insanları zan altında bırakıp, yalan yanlış haberler yapıyorsunuz. Artik düzgün haber yapın lütfen. Ayrıca bütün sağlık personellerinden özür dileme iz gerekiyor.


 • Hışman el ali
  Hışman el ali , 19 Eylül 2019 14:31:12
  Benim anlamadigim ne beklemis hemsirelerden . Yataklar kirli diyorsunuz krndiniz kirletiyorsunuz . 10dk bir personel temizliyor yine de surekli kirli . Carsaf yok diyorsunuz eskiden carsaf vardi cantaniza koyup eve goturuyorsunuz sirf siz goturuyorsunuz diye carsaf vermiyorlar . Uyuyorlar diyorsunuz kendi cocugu hemsire olsa veya kardesi acaba boyle konusacakmiydi yine . Butun problemler bitti urfa 10 numara insanlari 5 yildiz hemsireleri uyuyor diye saglik berbat durumda .
 • Yusuf Turgutalp
  Yusuf Turgutalp , 19 Eylül 2019 14:29:15
  Sayin urfa.Com. Oncelikle bu yaziyi yayimlamadan önce. Ne kadar doğruluğuna baktin. Biz hastane çalışanları olarak hergun binlerce hasta ile uğraşıyoruz. Batida bir hemsire acilde yüz hastaya bakarken biz üç bin hastaya bakiyoruz. Ve bu hergun boyle. Eleman eksik diye surekli fazla fazla ve 24 çalışıyoruz. Birincisi hasta gelir doktora muayene olur. Dr ordere yazar hemsirede uygular. Bir igne yapti diyor. Dr ne yazmissa hemsire de onu yapar. Bir igne yapilmis. Serum takilmis. Hasta müdahaleye alınmış. Bunda yanlis olan ne. O yaziyi yazan sahisa sorsaydiniz acilde ki çarşaf ve pikelere örtülere ne oldu diye. Hepsini calmasalardi burda carsafta ortude verilirdi. Sizde haberin ne olduguna bakmadan hemen yayinliyorsunuz. Buraya bu hastadan gunde yuzlerce geliyor. Hafif bir ateş için konvuzyon geciren gercekten hasta olan hastalara bakamiyoruz.hasta yakini demi ki çocuğum ateşler içinde ama nedense ateşler içinde olan hasta bide üşüyor. Nasil bir celiski. Buraya gelen insanlarin cogu elinde telefon sikayet için bahaneler icindeler. Sizin gibi saçma medyalarda bunlarin peşinde berhalde. Burasi turkiyenin en yoğun cocuk acılı.buraya gelen hasta vip te hizmet mi bekliyor. Buraya gelen hastaya dr order yazdiktan sonra hemsire uygulamayi yapar daha sonrada musahadeye gecer.sizde bu yalnalari yayinlayarak insanlari zan altinda birakiyorsunuz ve yalan yanlis haber yapiyorsunuz. Artik duzgun haber yapin lutfen. Ve saglikcilardan özür dilemeniz gerekiyor.
 • Abb sss
  Abb sss , 19 Eylül 2019 14:02:16
  Bu hastaneyi pislik için de bırakan siz hasta yakınlarısınız. Hemşireler uykulu halde diyorsunuz olamaz mı g3cenin 3 ü 4 ü kim olursa olsun uykulu halde olur. Hemşire iğne yapıp serumu elime verip yolladı diyorsun seni başının üstüne alacak değil ya. Her hastaya tedavisi uygulanıp daha rahat etmesi için müşadeye yollanır. Siz hasta yakınları o müsadeyi pislik içinde bırakıyorsunuz sonrada buraları pislik diyorsunuz . 10 dakikada bir oralar temizlenir ama ne yapsın temizlik personelleri sizin pisliginize yetişmiyorlar artık. Evet acilde yastık ve örtü yok doğrudur. Daha önce vardı ama maalesef siz hasta yakınları bütün yastık örtü ve nebulizator cihazlarını çalıp eve götürüyordunuz daha ne yapalım size . Karşındakini suçlamadan önce kendini bir sorgula. Bu haberi yayınlayan siteye de şunu söyleyeyim. Açıklama kısmında hemsirele4 uykulu diyorsunuz. Başlık kısmında da herkes uyuyor diyorsunuz.
Ö-HABER
​Şanlıurfa’da Mahkemeleri Görüldü! Barış Pınarı Harekatı’nın 8 Teröristi Tutuklandı
​Şanlıurfa’da Mahkemeleri Görüldü! Barış Pınarı Harekatı’nın 8 Teröristi Tutuklandı
PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütü üyelerine yönelik Barış Pınarı Harekatı esnasında yakalanan 8 terörist, Şanlıurfa'da sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
​Şanlıurfa Su Altı Dalgıç Polisleri: 45 Yaşındaki Adamın Cansız Bedenine Ulaştık
​Şanlıurfa Su Altı Dalgıç Polisleri: 45 Yaşındaki Adamın Cansız Bedenine Ulaştık
Balık tutmak için Murat Nehri'ne giden ve geceden itibaren haber alınamayan 45 yaşındaki Zülfü Şeker'in cansız bedenine ulaşıldı. Dalgıçların ulaştığı Şeker'in cansız bedeni sudan çıkarıldı.
Son Dakika! ​Eyyübiye Belediyesi’nin Açıklamasına, Harita Mühendisleri Odası’ndan Yalanlama
Son Dakika! ​Eyyübiye Belediyesi’nin Açıklamasına, Harita Mühendisleri Odası’ndan Yalanlama
Harita Kadastro Mühendisleri Odası Şanlıurfa İl Temsilciliği’nden Eyyübiye Belediyesi’ne yalanlama geldi. Odanın Şanlıurfa İL Temsilciliği yaptığı açıklamada; “Eyyübiye Belediyesi, 918 hektarlık alan için değil, Eyyübiye Belediyesi sınırları içerisinde herhangi bir yerin fiyat araştırmasını istedi.” dedi.
​Deriye Ses Veren Son Usta, Şanlıurfa’da
​Deriye Ses Veren Son Usta, Şanlıurfa’da
Tarihin en eski el sanatlarından ve mesleklerinden biri olan kürkçülük ile defçilik, Şanlıurfa’da yaşatılmaya devam ediyor. Şanlıurfalı son def ustası Mehmet Karaca, zahmetli bir uğraşın ardından koyun derisini müzik aletine dönüştürdüklerini söyledi.
​Şanlıurfa’da Soğuk Hava, Limona Olan Talebi Arttırdı
​Şanlıurfa’da Soğuk Hava, Limona Olan Talebi Arttırdı
Şanlıurfa'da havaların soğuması ve mevsim geçişinde oluşan, soğuk algınlığı, grip enfeksiyonu gibi hastalıklardan korunmak için vatandaşlar, bağışıklık sistemini güçlendiren C vitamini olan limona talebi arttı.
Eyyübiye Belediyesi'nde 10 Milyonluk Vurgun! Eyyübiye Belediyesi'ne Kayyum Atansın
Eyyübiye Belediyesi'nde 10 Milyonluk Vurgun! Eyyübiye Belediyesi'ne Kayyum Atansın
​Eyyübiye Belediyesi’nde bir skandal daha gündeme oturdu. Belediye, 9.821.520,00 TL verip 65 araç kiraladı. Yapılan araştırmalarda 65 aracın bedeli olan 10 Milyon TL ile ortalama fiyatı 70.00 TL olacak şekilde yaklaşık 142 araç satın alınabileceği tespit edildi.
​Şanlıurfa’da Hırsızlar, Atm’leri Paramparça Ettiler
​Şanlıurfa’da Hırsızlar, Atm’leri Paramparça Ettiler
Şanlıurfa’da hırsızlar 2 ATM'den para çalmak için makinelere zarar verdi.
Suruç Belediye Başkanına suikast! O terörist Şanlıurfa’da yakalandı
Suruç Belediye Başkanına suikast! O terörist Şanlıurfa’da yakalandı
Suruç Belediye Başkan vekiline suikast hazırlığındaki Mazlum Muhammed Ali isimli terörist Şanlıurfa’da yakalandı.
Urfa Kebabı Ünlü Şeflerin Dilinde! Vedat Milor: Yediğim En Lezzetli Kebap Şanlıurfa’da
Urfa Kebabı Ünlü Şeflerin Dilinde! Vedat Milor: Yediğim En Lezzetli Kebap Şanlıurfa’da
Yemek eleştirmeni, Ünlü Şef ve Gurme olan Prof. Dr. Vedat Milor, Şanlıurfa’da tattığı bir kebabı eleştirdi. Milor, Urfa’da yediği kebabın ardında şu ifadelere yer verdi: Yediğim en leziz kebaplardan birini yapan yeri Lezzet Rehberi’ne ekledik. Şanlıurfa”
​Şanlıurfa’da Teslim Olmuştu! HDP Önünde Nöbet Tutan Anne Çocuğuna Kavuştu
​Şanlıurfa’da Teslim Olmuştu! HDP Önünde Nöbet Tutan Anne Çocuğuna Kavuştu
HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan Hatice Ceylan, dağdan kaçan oğluna kavuştu. Annesine seslenen Cafer Ceylan, “Anne üzülme kavuştuk işte” dedi.
​Şanlıurfa’da Kaza! Ticari Araç Tıra Çarptı! 4 Yaralı
​Şanlıurfa’da Kaza! Ticari Araç Tıra Çarptı! 4 Yaralı
Şanlıurfa’da hafif ticari araç ile tırın çarpışması sonucu 4 kişi yaralandı.
​Kuveytliler, Şanlıurfa’ya El Uzattı
​Kuveytliler, Şanlıurfa’ya El Uzattı
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in kurduğu sıcak diyalog ve ikili ilişkilerle gelişen Türkiye ve Kuveyt arasındaki kardeşlik bağı sayesinde Şanlıurfa’ya gelen Kuveytli hayırseverler, başta okul olmak üzere çeşitli hayır hizmetleri yapmaya devam ediyorlar.
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:55
Güneş
07:22
Öğle
12:23
İkindi
14:54
Akşam
17:15
Yatsı
18:36
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ