Bu haber 19 Eylül 2019 11:00:40 Tarihinde eklenmiştir.

​Şanlıurfa'da Çocuğu Ateşler İçinde Yanan Anne: Burada Herkes Uyuyor

Eyyübiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Acil Servisine giden vatandaş çocuğuyla ilgilenilmediği gerekçesiyle şikayette bulundu.

​Şanlıurfa'da Çocuğu Ateşler İçinde Yanan Anne: Burada Herkes Uyuyor

Şanlıurfa’da bir vatandaş, çocuğunun yüksek ateş ve kusma şikâyetleriyle Eyyübiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Acil Servisine gitti. Burada çocuklarının tedavisi için gerekli özenin gösterilmediğini dile getiren vatandaş: “Çocuğuma iğne yapıp serumu elime tutuşturup ilgilenmediler ifadelerine yer verdi. 

Bu Hastanede Herkes Uyuyor

Hastanenin pislik içinde olduğunu, hemşirelerin uykulu olduğunu dile getiren vatandaş, yaşadığı sorunu şu kelimelerle dile getirdi;"Eyyübüye Çocuk Acile geldik. Gece ateşli ve kusmalı olan çocuğuma hemşire sadece bir iğne yaptı. Serumu elime verip “Gidip yer bul yatır çocuğu” dedi. Bulduğumuz boş bir sedyenin üstüne bir örtü bile verilmedi. Hastanede örtü çarşaf yokmuş. Üşüme durumunda olan çocuğuma evden örtü alıp getirdik. Herkes uyuyor. Röntgenci bulmak için acilde yarım saat gezdik. Uykudan kalkıp geldi. Acil hemşireleri çocuğu yatırmadı. Yerine ellerinde telefonla oynadılar biz kendi kendimize yer arayıp bulup yattık. Yazık buraya gelen insanlara. Burası çocuk acil! Pislik içinde!” 

Hastane Yetkililerinden Açıklama Gelecek Mi?

Şikeyetini dile getiren vatandaşa sosyal medyadan öneriler de geldi. Kimi vatandaşlar yapılan şikayete katıldı ve benzeri şeyleri kendilerinin de yaşadığını dile getirdi. Birçok insan da durumu Sağlık Bakanlığı’na bildirmesi gerektiğini ifade etti. Konu ile ilgili Eyyübiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi yetkilileri herhangi bir açıklamada bulunmadı.
Editör: Bahar Yüksel
 
Etiketler
Yorum Yap Toplam : 8 Yorum
 • Mülayim Sert
  Mülayim Sert , 19 Eylül 2019 22:33:32
  Asparagas haber atılan manşet desen aynı haberciliğin bu noktaya geldiğini görmek beni üzdü . Ayrıca hasta yakının beklentilerini anlayabilmiş değilim hemşire doktorun yazdığı tedaviyi yapmakla mükelleftir, ayrıca 1500 ün altında hasta bakılmayan bir serviste bu tip şeyler çok yadırganmamalı çarşaf ve yastık konusunda şikayetçi olan hasta yakınları çantasına koyup eve götüren yine hasta yakınları birazda özeleştiri yapabilmeliyiz diye düşünüyorum
 • Feyyat AKBAŞ
  Feyyat AKBAŞ , 19 Eylül 2019 22:12:29
  Değerli okurlar
  Urfa.com un açık olan haberinde yayınlanmış olan haberin hasta yakınlarının sağlık çalışanlarına kasıtlı bir propagandası olduğunu bildirmek istiyorum.Haberde \"çocuğu ateşler içinde yanan anne \" ve \" Burada herkes uyuyor \"başlığı ile Ş.urfa ilimize en büyük sağlık hizmetini sağlayan Ş.urfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanlarına asılsız suçlamalarda bulunulmuştur.Bu durumun araştırılması neticesinde hasta ve yakınlarının herhangi bir mağduriyete uğramadığı aksine gereken hizmet ve tedavilerin sağlandığı tespit ile ıspat edilmiştir.Hasta yakınlarının bilinçsiz bir şekilde personeli suçlamasının temelinde \" Acil servislerde pike ve yastık \" bulunmadığını bilmemelerinden kaynaklıdır.Günlük bazda yaklaşık 1500 hastaya hizmet veren araştırma hastanesi Acil servis personellerinin memleketimize hizmet etmek hastalarımıza şifa dağıtmak için geldikleri ve göstermiş olduğu çaba ve emeklerinin gözardı edip Urfa.com haber sitesine şikâyette bulunan bilinçsiz ve vebal alan bu hasta yakınına personelin hakkını helal etmediğini duyuyur sağlık çalışanlarına karşı asılsız suçlamalarından dolayı özür dilemesinin beklenildiğini bildiririz.Unutmayın ki herşeyi duyan ve gören yalnızca rabbimizdir.İftira atarak çocuğunuza en büyük kötülüğü sizlerin yaptığını önemle hatırlatır Urfa.com sitesinin daha büyük hizmetlerde bulunabilmesi için bu tür asılsız şikâyetlere itibar etmemesini önemle rica ederiz.
 • Bmrar
  Bmrar , 19 Eylül 2019 22:11:10
  Yani siz bahar yüksel nasıl bir editör ve gazetecisinizki duyduğunuz her şeyi böyle doğruluğunu veya güvenirliğini sorgulamadan pat diye sitenize koyabiliyorsunuz anlamış değilim buyrun birgün urfadaki herhangi bir hastane acil servisine gidiniz ve sağlık çalışanlarının canını dişine takıp nasıl tüm gece hiç oturmadan sabahlara kadar uykusuz yorgun usanmadan çalıştığını kendiniz gözlemleyin sonra böyle kulaktan duyma haberleri yaparsınız yani söyleyebileceğim tek şey mahalle koca karısı kıvamında bir duyum alıp bunu gazetenize koyup haber yaptığınız için teşekkür ederiz siz gazeteci değilsiniz
 • vatandaş ı kandirmayin
  vatandaş ı kandirmayin , 19 Eylül 2019 20:05:27
  haber gerçekten cok komik, sadece ilk soru şikayetçi olan aileye alanda müdahale edecek hemşire mi bulamadınız olacaktı.
  uykulu hemşire bir çocuğa nasıl damar yolu açmış gerçekten helal olsun ders alınması gereken bir hemşire arkadaşmış tebrik ediyorum.
  pike konusunda ise bazı vatandaslarimiz alıp evlerine götürmüş 2 ay için de acil serviste tükendi. nebuluzator cihazları bile duvardan sökülüp alındığına şahitlik etmiştir acil servis. ayrıca çok bilmiş hanımefendiye buradan söylüyorum ateşi olan çocuğun üstü örtünmez evde sakin yapmasin havale geçirtir sonra yine hemşireyi suçlar. art niyetli insan olmazsa eğer alanda bulunan tek bir tane temizlik personelini çağırır örtüsünü degistirttirir.
  son olarak muhtemelen şahit olmuştur ama işine gelmediği için yazmamıştır bir çocuk hasta ile 3 4 bazen 10 kişi bile gelip çocuk acil müşahade alanında refakat ediyorlar gece yatakları uzanıp yatıyorlar yemek getirip yiyip icip kirletiyorlar daha sonra da alan da bulunan bir personelin her şeylerine yetişmelerini bekliyorlar.
  siz yayıncı kuruluş arkadaşlar daha kaliteli dürüst haber yapabilir insanları bu şekilde kandiracaginiza sosyolojik bir araştırma yapıp acil servis le alakalı toplumu aydinlatabilrsiniz tabi topluma fitne fesat haberler le germeyi ekmek kapısı bellemişsiniz işinize gelmez.
  size tavsiyem urfa da engelli çocuğu olup acil servis ihtiyacı olan hasta yakınlarına çocuk acil servisi çalışan hemşireleri sorun ve daha sonra bizi aydinlatin.
 • Ahmet demir
  Ahmet demir , 19 Eylül 2019 17:12:31
  Sayın urfa.Com. Öncelikle böyle yazıyı yayımlamadan önce haberin doğruluğunu ne kadar araştırdınız. Böyle hemen bir insanın söylemiyle acilde çalışan personellere haksızlık edip, onları zan altında bırakıyorsunuz. Biz hastane çalışanları olarak her gün binlerce hasta ile uğraşıyoruz. Batıda bir hemşire acilde yüz hastaya bakarken biz üç bin hastaya bakıyoruz. Ve bu her gün böyle. Eleman eksik diye sürekli fazla fazla ve 24 çalışıyoruz. Böyle bir durumda yorgun olmamiz ve uykulu olmamız gayet normal olmalı sanırım.
  “Çocuğuma iğne yapıp serumu elime tutuşturup ilgilenmediler \" böyle diye bir insanla sizce ilgilenilmemiş demek ne kadar doğru. Ayrıca tedavi yapan sağlık personelleri, tedaviyi yazan doktorlardır. Doktor ne tedavi yazarsa sağlık personelleri onu yapar. Buraya bu hastadan günde yüzlercesi geliyor. Hafif bir ateş için havele(nöbet) geçiren gerçekten hasta olan hastalara bakamıyoruz. Hasta yakını diyor ki çocuğum ateşler içinde ama nedense ateşler içinde olan hasta bide üşüyor. Nasıl bir çelişki. Buraya gelen insanların çoğu elinde telefon şikayet için bahaneler içindeler. Sizin gibi saçma medyalar da bunların peşinde herhalde. Burası Türkiye\'nin en yoğun çocuk acili. Buraya gelen hasta vip te hizmet mi bekliyor. Buraya gelen hastaya dr order yazdıktan sonra hemşire uygulamayı yapar daha sonrada muşahadeye gecer.
  \"Bulduğumuz boş bir sedyenin üstüne bir örtü bile verilmedi. Hastanede örtü çarşaf yokmuş. Üşüme durumunda olan çocuğuma evden örtü alıp getirdik\". Bu konuya gelince zamanında hasta yakınlarına carşaf ve örtü veriliyordu. Hasta yakınları ta ki bunları çalıp eve götürene kadar. Tabi sadece bunları çalmakla kalmadılar. Nebülizatör , oksijen maskesi, peçete bile çalan insanlar var.
  sizde bu ve bunlara benzer yalanları yayınlayıp insanları zan altında bırakıp, yalan yanlış haberler yapıyorsunuz. Artik düzgün haber yapın lütfen. Ayrıca bütün sağlık personellerinden özür dileme iz gerekiyor.


 • Hışman el ali
  Hışman el ali , 19 Eylül 2019 14:31:12
  Benim anlamadigim ne beklemis hemsirelerden . Yataklar kirli diyorsunuz krndiniz kirletiyorsunuz . 10dk bir personel temizliyor yine de surekli kirli . Carsaf yok diyorsunuz eskiden carsaf vardi cantaniza koyup eve goturuyorsunuz sirf siz goturuyorsunuz diye carsaf vermiyorlar . Uyuyorlar diyorsunuz kendi cocugu hemsire olsa veya kardesi acaba boyle konusacakmiydi yine . Butun problemler bitti urfa 10 numara insanlari 5 yildiz hemsireleri uyuyor diye saglik berbat durumda .
 • Yusuf Turgutalp
  Yusuf Turgutalp , 19 Eylül 2019 14:29:15
  Sayin urfa.Com. Oncelikle bu yaziyi yayimlamadan önce. Ne kadar doğruluğuna baktin. Biz hastane çalışanları olarak hergun binlerce hasta ile uğraşıyoruz. Batida bir hemsire acilde yüz hastaya bakarken biz üç bin hastaya bakiyoruz. Ve bu hergun boyle. Eleman eksik diye surekli fazla fazla ve 24 çalışıyoruz. Birincisi hasta gelir doktora muayene olur. Dr ordere yazar hemsirede uygular. Bir igne yapti diyor. Dr ne yazmissa hemsire de onu yapar. Bir igne yapilmis. Serum takilmis. Hasta müdahaleye alınmış. Bunda yanlis olan ne. O yaziyi yazan sahisa sorsaydiniz acilde ki çarşaf ve pikelere örtülere ne oldu diye. Hepsini calmasalardi burda carsafta ortude verilirdi. Sizde haberin ne olduguna bakmadan hemen yayinliyorsunuz. Buraya bu hastadan gunde yuzlerce geliyor. Hafif bir ateş için konvuzyon geciren gercekten hasta olan hastalara bakamiyoruz.hasta yakini demi ki çocuğum ateşler içinde ama nedense ateşler içinde olan hasta bide üşüyor. Nasil bir celiski. Buraya gelen insanlarin cogu elinde telefon sikayet için bahaneler icindeler. Sizin gibi saçma medyalarda bunlarin peşinde berhalde. Burasi turkiyenin en yoğun cocuk acılı.buraya gelen hasta vip te hizmet mi bekliyor. Buraya gelen hastaya dr order yazdiktan sonra hemsire uygulamayi yapar daha sonrada musahadeye gecer.sizde bu yalnalari yayinlayarak insanlari zan altinda birakiyorsunuz ve yalan yanlis haber yapiyorsunuz. Artik duzgun haber yapin lutfen. Ve saglikcilardan özür dilemeniz gerekiyor.
 • Abb sss
  Abb sss , 19 Eylül 2019 14:02:16
  Bu hastaneyi pislik için de bırakan siz hasta yakınlarısınız. Hemşireler uykulu halde diyorsunuz olamaz mı g3cenin 3 ü 4 ü kim olursa olsun uykulu halde olur. Hemşire iğne yapıp serumu elime verip yolladı diyorsun seni başının üstüne alacak değil ya. Her hastaya tedavisi uygulanıp daha rahat etmesi için müşadeye yollanır. Siz hasta yakınları o müsadeyi pislik içinde bırakıyorsunuz sonrada buraları pislik diyorsunuz . 10 dakikada bir oralar temizlenir ama ne yapsın temizlik personelleri sizin pisliginize yetişmiyorlar artık. Evet acilde yastık ve örtü yok doğrudur. Daha önce vardı ama maalesef siz hasta yakınları bütün yastık örtü ve nebulizator cihazlarını çalıp eve götürüyordunuz daha ne yapalım size . Karşındakini suçlamadan önce kendini bir sorgula. Bu haberi yayınlayan siteye de şunu söyleyeyim. Açıklama kısmında hemsirele4 uykulu diyorsunuz. Başlık kısmında da herkes uyuyor diyorsunuz.
Ö-HABER
Türk Askerleri Görevde, Urfa Kadınları Mutfakta
Türk Askerleri Görevde, Urfa Kadınları Mutfakta
Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde bir grup kadın, evde elleriyle hazırladıkları yemekleri, sınırın sıfır noktasında Barış Pınarı Harekatı kapsamında görev yapan Mehmetçiklere ikram etti.
​Terör Şehidi Öğretmene Şanlıurfa’da Ziyaret
​Terör Şehidi Öğretmene Şanlıurfa’da Ziyaret
Balıkesir Albay Cafer Tayyar Nuran Oğuz Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri, PKK terör örgütü tarafından kaçırılarak şehit edilen Öğretmen Necmettin Yılmaz’ın Şanlıurfa'da adının verildiği okulu ziyaret ederek, öğrencilere hediyeler dağıttı.
​Şanlıurfa’da Pamuk Yüklü Kamyonlar Çarpıştı! 1 Yaralı
​Şanlıurfa’da Pamuk Yüklü Kamyonlar Çarpıştı! 1 Yaralı
Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde pamuk yüklü kamyonların çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında bir kişi yaralandı.
​Şanlıurfa’da Otomobil Refüje Çarptı: 2 Yaralı
​Şanlıurfa’da Otomobil Refüje Çarptı: 2 Yaralı
Şanlıurfa’da otomobil refüje çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
​Şanlıurfa’ya Trambüsler Bugün Teslim Edilecekti! Bu Trambüsler Nerede?
​Şanlıurfa’ya Trambüsler Bugün Teslim Edilecekti! Bu Trambüsler Nerede?
Şanlıurfa'da ulaşımı rahatlatma amacıyla 60 milyon TL yatırılan ve zamanında test sürüşü gerçekleştirilen trambüslerin teslim süresi bugün (15 Ekim 2019) itibariyle doldu. Trambüsler Şanlıurfa’ya teslim edilmedi. Vatandaşlar yılan hikayesine dönen trambüs için açıklama bekliyor.
​Ceylanpınar'da Roket Düşen Evde Yangın Çıktı
​Ceylanpınar'da Roket Düşen Evde Yangın Çıktı
Şanlıurfa'nın Rasulayn sınırındaki Ceylanpınar ilçe merkezine peş peşe 2 roket düştü. Roketlerden birinin isabet ettiği evde yangın çıktı. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ediyor.
​Ceylanpınar'a 1 Saatte 25 Havan Mermisi Düştü
​Ceylanpınar'a 1 Saatte 25 Havan Mermisi Düştü
Türkiye'nin Suriye sınırında güvenli bölge oluşturulması amacıyla Fırat'ın doğusuna başlatılan Barış Pınarı Harekatı 6. gününde Suriye'nin Rasulayn kentinde sürdürülüyor. Terör hedefleri topçu bataryaları ve tanklar tarafından imha edilirken, Rasulayn'dan Ceylanpınar'a son 1 saat içerisinde 25 adet roket atıldı.
​Suruç’ta Terör Operasyonu: 2 Gözaltı
​Suruç’ta Terör Operasyonu: 2 Gözaltı
Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili sosyal medyadan terör propagandası yaptıkları iddiasıyla 2 şüpheli gözaltına alındı.
​Aşiret Liderlerinden Şanlıurfa Sınırında Barış Pınarı Harekatına Destek
​Aşiret Liderlerinden Şanlıurfa Sınırında Barış Pınarı Harekatına Destek
Suriye sınırında buluşan Suriyeli aşiret liderleri, Barış Pınarı Hareketi'ne destek verdi.
​Kızı Şehit Olan Urfalı Babadan Yürekleri Dağlayan Gurur
​Kızı Şehit Olan Urfalı Babadan Yürekleri Dağlayan Gurur
Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde evinin önündeyken teröristlerin attığı roketle hayatını kaybeden 11 yaşındaki Elif Terim’in babası Halil Terim'in sözleri hem yürekleri dağladı hem de gururlandırdı. Terim, "Kızımı kaybettim onun acısı bir yana ama vatanım için önemli değil" dedi.
​Akçakaleliler Geri Dönüyor, Tel Abyadlılar Dönüş Hazırlıklarına Başladı
​Akçakaleliler Geri Dönüyor, Tel Abyadlılar Dönüş Hazırlıklarına Başladı
Barış Pınarı Harekatı'nın başladığı günlerde terör örgütü PKK/YPG'nin attığı roketler nedeniyle ilçeyi terk eden Akçakaleliler, Tal Abyad'da kontrolün sağlanmasıyla geri dönmeye başladı. Tel Abyadlılar da dönüş hazırlıklarına başladı.
​Yıkılan minarenin yapımında malzemeden çalmışlar
​Yıkılan minarenin yapımında malzemeden çalmışlar
Büyüklüğünde yaşanan depremde minaresi yıkılan Hacı Ahmet Tükenmez Camii'nin inşaatında eksik malzeme kullanıldığı tespit edildi.
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:06
Güneş
06:26
Öğle
12:16
İkindi
15:24
Akşam
17:55
Yatsı
19:10
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ