Bu haber 11 Eylül 2019 10:10:00 Tarihinde eklenmiştir.

HDP Kapısına Birlikte Dayandılar / ‘Evladımızı Almadan Burdan Gitmeyiz’

Diyarbakır’da PKK’nın kaçırdığı çocuklar için başlayan ‘evlat nöbeti’nin 8. gününde şehit ve gazi aileleri ziyarete geldi. Diyarbakır HDP il binası önündeki eyleme destek veren yüz kadar şehit ve gazi yakını, ‘Evladımızı almadan burdan gitmeyiz’ diyen ailelerle kucaklaştı.

HDP Kapısına Birlikte Dayandılar / ‘Evladımızı Almadan Burdan Gitmeyiz’

HDP Kapısına Birlikte Dayandılar


Diyarbakır’da PKK’nın kaçırdığı çocuklar için başlayan ‘evlat nöbeti’nin 8. gününde şehit ve gazi aileleri ziyarete geldi. Diyarbakır HDP il binası önündeki eyleme destek veren yüz kadar şehit ve gazi yakını, ‘Evladımızı almadan burdan gitmeyiz’ diyen ailelerle kucaklaştı.

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Başkanı Lokman Aylar ve beraberinde onlarca şehit ve gazi yakını dün Diyarbakır’da HDP il binası önündeydi. Siirt, Batman, Ankara, Diyarbakır ve Şırnak’tan toplanmışlar, çocukları PKK’ya kanmış, kaçırılmış, zorla alıkonulmuş ailelere destek olmak üzere HDP kapısına dayandılar. Hep birlikte tek yürek oldular, ailelerden yükselen sese katıldılar. Tarihi buluşma dün öğlen saatlerinde gerçekleşti. Yüzler tedirgin, hepsi de evlat acısını yüreğinde taşıyan vatandaşlar, Türk-Kürt bölücülüğünü ayaklar altına aldılar ve belanın geldiği kaynağa yöneldiler. Lokman Aylar, HDP önünde tehditlere, şantajlara aldırmadan “evlat nöbeti”ne devam eden ailelere şöyle seslendi:


 

Pkk’yı Bitirecek Fotoğraf

“Bu ülkenin başına bela olan terör örgütlerini biz de sizler gibi lanetliyoruz. Acılarınızı paylaşıyoruz, Yeterki teröre karşı dik duralım. Ülkemizi, bayrağımızı, çocuklarımızı, PKK’ya, teröre kurban vermeyelim. Bu ülkenin, bu vatanın çektiği artık yeter. Kürdü Türk’ü hepimiz aynıyız. Biz komşu değiliz kardeşiz. Hep beraberiz,e tle tırnak gibiyiz, biriz. İnşallah bu vatanı, bu toprakları terörden, PKK’dan temizleyeceğiz. Bunlara destek verenleri hep beraber lanetleyeceğiz. Evlatlarınızı zorla dağa götürdüler, yıllardır göremiyorsunuz. Görseniz teselli olursunuz ama dağa çıkarılınca göremiyorsunuz. Zenginlerin evlatları kolejlerde okuyor, ama sizlerin çocuklarını dağlara mahkum ediliyor. Biz doğusuyla, batısıyla hep beraber kardeşiz, aynı haklara sahibiz. Tüm Türkiye’deki kadınlarımızı, STK’larımızı, herkesi buraya davet ediyoruz. Sizinle beraber, tüm Türkiye acınızı paylaşıyor. Dik duruşumuzu hiçbir zaman bırakmayacağız. Bugün burada Şırnak’tan, Siirt’ten, Batman’dan şehit annesi, kardeşi, eşi var. Şehit aileleri, sizin bu kutlu davanızı takdir ediyoruz, yanınızdayız. Hiç kimse teröre yandaşlık, yataklık yaparak siyaset yapamaz. Sizin yanınızdayız. Biz bedel ödedik, siz ödüyorsunuz, başka aileler ödemesin artık. Sizi çocuklarınızı dağa kaçıranlara bu bedeli ödeteceğiz, hesabını soracağız.”

Ankara’dan Hanımca Derneği adına gelen Meyra Arslan da, annelere şöyle seslendi: “Kadın olarak başkentten geldik. Kıyamete kadar kopmaz bu bağlar” diyorum.


 

Yeni Katılanlarla 20 Aile Oldu

Dün sabah 9’da HDP kapısındaki nöbetçi ailelere yeni konuklar geldi. Salih Aydın, kameralar aracılığıyla oğlu Mehmet’e “Oğlum geri gel” diye seslendi. Diğer anne, Latife Ödümlü, Ordu’dan gelmişti, 11 ay önce PKK’nın el koyduğu 23 yaşındaki oğlu Özgür’ün peşindeydi... Böylece “evlat nöbeti”ndeki aile sayısı 20’ye ulaştı.

Diyarbakır’da yaşayan Salih Aydın tek geldi, işten izin almıştı, eşi ise oğlunun hasretiyle hastalanmış, evdeydi. Salih, “Bir de pazar günü geleceğim, izin aldıkça geleceğim” dedi.

Anlattıklarına göre, Diyarbakır’dan geliyordu ve çocuğu 21 Mart’ta HDP’nin düzenlediği Nevruz’dan bu yana kayıptı. Oğlu, 1999 doğumlu Mehmet Aydın çalışıyormuş. Bu yıl Nevruz’da, arkadaşı Mehmet Ildız, sabah arayıp mitinge çağırmış ve ‘Eylem yerini HDP biliyor, oraya git sor’ demiş. “Mehmet o gün gitti ve gelmedi. Arkadaşı Mehmet, bizim oğlanın Irak Metine kampında olduğunu söylüyor” diye anlatıyor gözü yaşlı baba... Hatta oğlunun PKK içindeki kod adını bile söylemiş: Tekuşer!


 

Oğlum Ses Duyuyorsun?

Dün sabahki ikinci katılımcı Latife Ödümlü, Ordu’dan yalnız geldi. Aslen Şirvanlı olan Ödümlü, 23 yaşındaki oğlu Özgür’ü kurtarmak umuduyla HDP kapısında nöbete başladı. Özgür, Dicle Üniversitesi’nde Kimya okuyordu, 3. senesiydi. Onbir ay önce dağa gitmiş. Anne Latife, Kürtçe aksanıyla, yarım Türkçesiyle oğluna şu çağrıyı yaptı: “Oğlum gelmezsen burdan kalkmıyorum.

Oğlum ses duyuyorsun? Bir defa seni görücem, gel oğlum gel. Ben aradım seni her yerde, hiçbir yer kalmadı. Yurtdışına üç defa gittim. İran’a gittim, Irak’a gittim, Mahmur’a gittim, bulamadım...”

Latife Ödümlü, on aydır bulamadığı oğlunu geri istiyor, “Bir oğlum askerde, bir oğlum kaçırıldı, PKK götürdü” diyor başka bir şey diyemiyor...


 

Milletvekilleri, 15 Temmuz Kahramanı, Öncü Kadın Bir Arada

Evlat Nöbeti’nin dünkü konukları arasında Ak Parti milletvekilleri Oya Erolat ve Zülfü Demirbağ’ın yanısıra Öncü Kadın GYK üyesi Mihriban Tatar, 15 Temmuz’da kendini FETÖ'cü sözde subayın kullandığı tankın önüne atarak protesto eden Metin Doğan ve Malatya’dan bir grup kadın ziyaretçi de vardı. Kendisi de bir şehit annesi olan Oya Erolat, evlatlarını HDP’den geri isteyen annelerle birlikte gözyaşı döktü “Sizi çok iyi anlıyorum, hasretinizi biliyorum” dedi.

Daha önce de iki kez Diyarbakırlı anneleri ziyaret eden Öncü Kadın heyetinde bu kez Mihriban Tatar’la birlikte başka isimler vardı. Ankara’dan gelen heyet, evlatlarını geri isteyen annelerle kucaklaştı, “Çocuklarınızı geri alıncaya kadar sizin yanınızda olacağız” mesajını verdi.


 

Tüm Milletimiz Pkk'ya Karşı Dreniş Başlamıştır

Vatan Partisi Merkez Yürütme Kurulu üyesi, Şehit Aileleri ve Gaziler Bürosu Başkanı Erten Acır, dünkü buluşmaya ilişkin olarak, “Tüm milletimiz PKK’ya karşı direniş başlatmıştır” dedi ve “Bu şanlı direnişe özellikle gazi ve şehit ailelerinin destek vermesi” çağrısı yaptı. Acır, HDP önündeki eylem için ise şunları söyledi:

“Hacire Akar’ın yaktığı ateş, HDP tarafından anaların isyanı olup dalga dalga büyüdü. ‘Başlarım Kürdistan’ına’ diye başlayan bir süreçte, oradaki analar, HDP’lileri bir figüran olarak görmek istemiyorlar. Bu işe aracılık ettikleri için çocuklarını PKK elinden kurtarmak için oradalar. HDP Kürt halkının desteklediği bir hareket de değil, halk üzerinde baskın bir güç oluşturuyorlar. Çocuklarını artık bu PKK illetine teslim etmemek için anaların isyanı başladı.”Editör: Ahmet Şen
Etiketler
Yorum Yap
Asayiş
Urfa'da Torbacı Operasyonu
Urfa'da Torbacı Operasyonu
Şanlıurfa’da uyuşturucu satıcılarına yönelik düzenlenen operasyonda 9 kişi tutuklandı.
Filmlere taş çıkartacak olay,3 Kişi Bakın Nasıl Yakalandılar
Filmlere taş çıkartacak olay,3 Kişi Bakın Nasıl Yakalandılar
Maltepe’de, polisiye filmlerine konu olacak senaryo gerçeğe dönüştü.Evde oturan 3 kişi, evlerine hırsız girdiği şüphesiyle polise ihbarda bulunup kendilerini evin odasına kapattı.
Kanlı İnfaz,Eski Eşinin Yanında Öldürüldü
Kanlı İnfaz,Eski Eşinin Yanında Öldürüldü
Bir kişi, eski karısının yanında 11 bıçak darbesiyle öldürüldü.
Urfa Emniyetinden Büyük Operasyon,5 Kişi Tutuklandı
Urfa Emniyetinden Büyük Operasyon,5 Kişi Tutuklandı
Şanlıurfa’da tefecilere yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda 5 kişi gözaltına alındı.
Siverekli İsyan Etti;'6 Ayda 3 Defa Oldu'
Siverekli İsyan Etti;'6 Ayda 3 Defa Oldu'
Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bir vatandaşın otomobili 6 ayda 3 defa kundaklandı
Urfa'da 5 kilogram Patlayıcı Bulundu
Urfa'da 5 kilogram Patlayıcı Bulundu
Kamyon lastiğine gizlenmiş plastik şişeler içerisinde bilye ile güçlendirilmiş patlayıcı bulundu
​MİT, FETÖ üyelerinin yeni taktiğini ortaya çıkardı... Minibüslerde toplantı
​MİT, FETÖ üyelerinin yeni taktiğini ortaya çıkardı... Minibüslerde toplantı
FETÖ/PDY üyelerine mali destek sağladıkları iddiasıyla MİT ve polisin düzenlediği operasyonla yakalanan 13 sanık ile ilgili çarpıcı detaylara ulaşıldı. FETÖ'nün örgütsel kodlarını gözler önüne seren ve yıllar içinde oluşturduğu kapalı yapısını şekillendiren hücre evlerinin deşifre olduğunu düşünen FETÖ’nün, Silivri ve Çatalca’da yeni hücre evleri oluşturduğu, örgütsel toplantıları seyir halindeki minibüslerde yaptıkları ortaya çıktı.
​Tabancasıyla Oynayan Kişi Kendini Vurdu
​Tabancasıyla Oynayan Kişi Kendini Vurdu
Bir kişi tabancasıyla oynadığı sırada yanlışlıkla kendini başından vurarak ağır yaralandı.
​Tacizci Suçüstündeyken Yakalandı!
​Tacizci Suçüstündeyken Yakalandı!
Birçok kadına cinsel tacizde bulunduğu öne sürülen ve polis ekiplerinin düzenlediği operasyonda yakalanan şüpheli tutuklandı…
​20’yi Aşkın Çocuğa Cinsel İstismarda Bulunan İmama İyi Hal İndirimi Verildi
​20’yi Aşkın Çocuğa Cinsel İstismarda Bulunan İmama İyi Hal İndirimi Verildi
Fıkıh-Der'e bağlı kaçak Kuran kursunda yatılı kalan çocukları istismar ettikleri gerekçesiyle, üç kişinin yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme heyeti, 'iyi hal' indirimi uygulayarak, Ömer Işıktekin’e 76 yıl 11 ay, Tarık Bektaş’a 25 yıl, Hacı Serkan Bektaş’ ise 37 yıl 6 ay hapis cezası verdi.
​Annesini bıçaklayan genç tutuklandı, ifadeleri ise kan dondurdu
​Annesini bıçaklayan genç tutuklandı, ifadeleri ise kan dondurdu
annesini 15 bıçak darbesiyle yaralayan, ardından da polise teslim olan 18 yaşındaki genç çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Mahkemede verdiği ifade kan donduran zanlı, “Korkutmak için yaptım” dedi.
​Hatır İçin Şirket Devraldı, Hapse Girdi
​Hatır İçin Şirket Devraldı, Hapse Girdi
Gülfem Ş. (34) isimli genç kadın, iddiaya göre beraber büyüdüğü kuzeninin ricası üzerine İstanbul’daki bir şirketi hatır için devraldı.
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:03
Güneş
07:27
Öğle
12:42
İkindi
15:23
Akşam
17:46
Yatsı
19:05
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ