Bu haber 08 Eylül 2019 23:59:00 Tarihinde eklenmiştir.

Ekrem İmamoğlu: Vakıflara Aktarılan 357 Milyon Lirayı Kestik

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB'den vakıflara aktarılan kaynaklarla ilgili, "İptal edilmiş 357 milyon liralık sürece nokta koymuş durumdayız. Bunun içinde sadece bir vakfa yemek desteğinin 56 milyon liralık bölümü var. Bu milletin parasını nereye harcıyorsunuz

Ekrem İmamoğlu: Vakıflara Aktarılan 357 Milyon Lirayı Kestik

Ekrem İmamoğlu: Vakıflara Aktarılan 357 Milyon Lirayı Kestik

İstanbul Büyüşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB'den vakıflara aktarılan kaynaklarla ilgili, "İptal edilmiş 357 milyon liralık sürece nokta koymuş durumdayız. Bunun içinde sadece bir vakfa yemek desteğinin 56 milyon liralık bölümü var. Bu milletin parasını nereye harcıyorsunuz? Bir bina yapılıyor, vakfa yapılmak üzere maliyeti 165 milyon lira. Artık o bina İstanbulluya ait. Bu daha başlangıç" ifadesini kullandı.


 

İBB Başkanı İmamoğlu, Saraçhane'deki Belediye Binasında Gündeme Dair Açıklamalarda Bulundu.

Belediye bünyesinde 200 bin kişiye iş bulma sözü hatırlatılan İmamoğlu, "Bu bizim 5 yıllık planımız. Şimdiden çalışmalarımıza başladık. Bana sorduğunuz ama iktidara soramadığınız bu soruyu ben sorayım onlara. İktidarın bu işsizlere nasıl iş bulunacağı konusunda takvimi var mı? İstanbul’un seçilmiş belediye başkanına laf atmakla sorunlar çözülmüyor. İşsizlik büyük bir sorun ve biz belediye olarak elimizden geleni yapacağız. İktidarın bu işsizlere nasıl iş bulunacağı konusunda takvimi var mı?" diye konuştu.

İmamoğlu bir gazetecinin, "Seçimlerden önce İBB’deki araçları Yenikapı’da sergileyeceğinizi söylemiştiniz" sorusuna, "Araçlar konusunda ben her gün arkadaşlarımı silkeliyorum. Araçla ilgili kısımda da ciddi bir yol aldık. Ne yazık ki israf var. Nasıl bir israfın olduğunu gözler önüne sereceğiz" yanıtını verdi.


 

'Milletin Parasını Nereye Harcıyorsunuz?'

İBB'nin vakıflara aktarılan bütçeleri hakkında bilgi veren İmamoğlu, "Daha işin başındayız. Şu an itibariyle iptal ettiğimiz vakıflara aktarılmış, verilmiş kaynaklar adına söylüyorum. İptal edilmiş tam 357 milyon liralık sürece nokta koymuş durumdayız. Bunun içinde sadece bir vakfa yemek desteğinin 56 milyon liralık bölümü var. İnanılmaz. Bu milletin parasını nereye harcıyorsunuz? Bir bina yapılıyor, vakfa yapılmak üzere maliyeti 165 milyon lira. Artık o bina İstanbulluya ait. Bu daha başlangıç" diye konuştu.


 

'Mitingden Gönderme Yapmanın Anlamı Yok'


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önceki gün Trabzon’da sarf ettiği, "İstanbul’a sahip çıkacağız bölücü örgüt destekçilerine peşkeş çekilmesine mani olacağız" sözleri ve kayyum açıklamaları anımsatılan İmamoğlu, şunları söyledi:

"Sayın Cumhurbaşkanı bu sözleri sarf ederken şöyle düşünüyor olabilir. Bir kişinin kararıyla her şey olur, yapılır gibi görünebilir. Bazen ‘mış’ gibi görünebilir. Milletin iradesi en öndedir. O iradeyle kendimizi öyle güçlü hissediyoruz ki tarifi yok."

İstanbul’un emin ellerde, parti ayrımı yapmayan, herkesi kucaklayan bir belediye başkanına emanet bulunduğuna dikkat çeken İmamoğlu, bir buçuk ay önce Erdoğan’dan randevu istediğini anımsatarak bu talebi yineleyen İmamoğlu, şöyle devam etti: 

O, Milletin Oylarıyla Seçilmiş Cumhurbaşkanı, Ben De Milletin Oyuyla Seçilmiş Türkiye’nin En Büyük, Dünyanın En Güzel Kenti İstanbul’un Belediye Başkanıyım

"O milletin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanı, ben de milletin oyuyla seçilmiş Türkiye’nin en büyük, dünyanın en güzel kenti İstanbul’un belediye başkanıyım. Bunları konuşacağımıza bize miting alanından böyle göndermeler yapmasının hiç bir anlamı yok. Ben hiç duymadım bile, hiç önemsemiyorum bile, çünkü arkamızda kocaman bir millet iradesi var. Onunla yürüyoruz ve millet iradesinin hiçe sayıldığı her hususun da karşısındayız."


 

'Otogar 15 Gün İçinde Tahliye Edilecek'

İmamoğlu, İBB tarafından 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'na yönelik 'boşaltın' tebligatına ilişkin, "Arkadaşlarımızdan süre istemişler. 15 gün içerisinde boşaltacaklarını bildirmişler. Arkadaşlarımız da bu süreyi verecektir" açıklamasında bulundu.

Tatil eleştirilerine de yanıt veren İmamoğlu, "Tatil konusu yeterince konuşuldu. Herkes bir yorum yaptı. Biz işimizin başındayız" dedi.

İmamoğlu, "Altyapı konusunda bütün sorunlu yerlerin çıkarılmasını istedim. Kalıcı çözüm üretelim dedik. Bu tespiti ilk defa biz mi yapıyoruz dedim 'hayır' dediler. 2017'den sonra kimse bir şey yapmamış. Sirkeci'deki sorunu kasım ayı itibariyle kalıcı olarak çözeceğiz. Bunların hepsi kalıcı çözülürse önemli. Bu tür vakalar 21. yüzyılın kenti İstanbul'a yakışmıyor" ifadesini kullandı.


 

Servislere 'Esnafı da Milleti de Düşünen Zam'

İmamoğlu, okul servisleriyle ilgili bir soruya ise şu yanıtı verdi: "Bugün ulaşım koordinasyon merkezinin toplantısı var servis araçları, taksi ve minibüslerle ilgili. Esnafı da ve milletimizi de düşünen; diğer toplu taşımalarda zam yapmaksızın bir zam oranı belirlenecek. Bugünkü toplantıda karara bağlanarak vatandaşı koruyan ve bu işi yapan insanların kalitesini düşürmeyecek oranda zam yapılacak."


Editör: Ahmet Şen


Etiketler
Yorum Yap
Asayiş
Sosyal Medyada Paylaşım Yapan DEAŞ Üyesi Yakalandı
Sosyal Medyada Paylaşım Yapan DEAŞ Üyesi Yakalandı
Geçtiğimiz pazartesi günü "yakında inşallah" ibareli DEAŞ Terör Örgütü yanlısı yazılar bulunan kağıt ile fotoğraf çekerek sosyal medyadan paylaşan bir kişi polis tarafından yakalandı.
Tüm Birikimi Çalınan Çiftçi: Siverek Halkı ve Güvenlik Güçleri Sayesinde Hayvanlarımıza Kavuştuk
Tüm Birikimi Çalınan Çiftçi: Siverek Halkı ve Güvenlik Güçleri Sayesinde Hayvanlarımıza Kavuştuk
Çiftçilik yapan Ahmet Kuramaz'ın ahırından geçtiğimiz hafta çalınan büyükbaş hayvanlar Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bulundu.
CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Türkiye Bir Avuç Tefeciye Teslim Edildi
CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Türkiye Bir Avuç Tefeciye Teslim Edildi
Denizli'de konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Savaş meydanında kazanılan zafer ekonomik zaferlerle taçlandırılmalı. Türkiye bir avuç tefeciye teslim edildi. Borçlanma Genel Müdürlüğü kuruldu, borçlar artık yönetilemiyor" dedi.
Kulp Belediyesine Kayyum Atandı
Kulp Belediyesine Kayyum Atandı
Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde 7 sivilin şehit olduğu terör saldırıyla ilgili tutuklanan HDP'li Kulp Belediye Başkanı Mehmet Fatih Taş'ın yerine Kaymakam Mustafa Gözlet kayyum olarak atandı
Şanlıurfa’da Kaçakçılık Operasyonu
Şanlıurfa’da Kaçakçılık Operasyonu
Şanlıurfa’nın Eyyübiye ile Haliliye ilçelerinde düzenlenen 'Türkiye Duman Uygulaması'nda 3 iş yerinde çok sayıda kaçak içki ve sigara ele geçirildi.
Şanlıurfa’da Cinayetten Aranan Milletvekili Ağabeyi Teslim Oldu
Şanlıurfa’da Cinayetten Aranan Milletvekili Ağabeyi Teslim Oldu
Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 4 kişinin öldüğü, 8 kişinin yaralandığı olayla ilgili aranan firari cinayet şüphelisi, 15 ay sonra yakını ve aşiret mensubu çok sayıda kişiyle birlikte adliyeye gelerek teslim oldu.
Şanlıurfa’da Akaryakıt Tankeri Alev Alev Yandı
Şanlıurfa’da Akaryakıt Tankeri Alev Alev Yandı
Şanlıurfa’nın Bozova ilçesinde akaryakıt tankerinde yangın çıktı. Yangın sonrası tanker kullanılamaz hale geldi.
Yeni Anayasayla Suriye’nin Milli Üniter Yapısının Korunması Şart’
Yeni Anayasayla Suriye’nin Milli Üniter Yapısının Korunması Şart’
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin Ankara’da gerçekleştirdiği üçlü zirvesini değerlendiren Prof. Hasan Ünal, “Yeni anayasa sürecindeki uzlaşmayla Suriye’nin milli üniter yapısının korunması şart” dedi.
Şanlıurfa Suruç Doğumlu Mehmet Deniz’den 1 Aydır Haber Alınamıyor!
Şanlıurfa Suruç Doğumlu Mehmet Deniz’den 1 Aydır Haber Alınamıyor!
En son Şanlıurfa'da görüldüğü ailesi tarafından teyit edilen Mehmet Deniz, yoğun aramalara rağmen hala bulunamadı.
Adnan Oktar Davası Öncesi Silivri'de Geniş Güvenlik Önlemi Alındı
Adnan Oktar Davası Öncesi Silivri'de Geniş Güvenlik Önlemi Alındı
Oktar ve grubuna yönelik 171'i tutuklu 226 sanık hakkında açılan dava bugün Silivri'de başlıyor. Silivri Ceza İnfaz Kurumları karşısındaki büyük salonda görülecek olan duruşma öncesi geniş güvenlik önlemleri alındı.
8 Ayda Yollarda 271 Bin Trafik Kazası Yaşandı, Bin 644 Kişi Öldü
8 Ayda Yollarda 271 Bin Trafik Kazası Yaşandı, Bin 644 Kişi Öldü
Yapılan tüm ikaz ve artan denetimlere rağmen kural tanımayan sürücüler can yakmaya devam ediyor. 2019'un ilk 8 ayında Türkiye genelinde meydana gelen 271 bin 993 trafik kazasında 189 bin 872 kişi yaralandı, bin 644 kişi hayatını kaybetti.
 Eşini Öldürtüp Yaktı, 13 Yıl Maaşını Çekip Yedi,
Eşini Öldürtüp Yaktı, 13 Yıl Maaşını Çekip Yedi, "Smile" Tişörtü Giyip Gülümsedi
Sevgilisine eşini bıçaklatıp öldürttükten sonra cesedini yakan ve 13 yıl boyunca maaşını çekip yiyen kadın, sevgilisiyle birlikte yakalanıp tutuklandı. "Smile" yazılı tişört giyen kadının cezaevine giderken gülümsemesi dikkat çekti.
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
04:40
Güneş
06:02
Öğle
12:26
İkindi
15:53
Akşam
18:38
Yatsı
19:53
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ