Bu haber 11 Ağustos 2019 01:15:00 Tarihinde eklenmiştir.

Evini Sağlık Ocağına Hibe Etti

Akçakale Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer Ay, oturmakta olduğu evinin zemin katını Sağlık Ocağı’na hibe etti

Evini Sağlık Ocağına Hibe Etti

Akçakale Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer Ay oturmakta olduğu evinin zemin katını Sağlık Ocağı’na hibe ederek içinde yaşadığımız dönemde benzeri görülmemiş bir ilke imza atmış oldu.


 


Zor Bir Süreçten Geçiyoruz

Bürokratik ve politik arenada herhangi bir makamı elde eden bazı şahıslar genellikle mal edinmek için başta aziz şehitlerimizin, yetim ve dulların hakkı olan devlet malına göz dikmekten geri durmazlar. İçlerinde bazıları devletin ve halkın mukaddes emanetlerini koruyup çoğaltacakları yerde verilen görevi ve kendisine duyulan güveni suistimal ederler. Az sayıda politikacı ve bürokrat vardır ki aziz devletimizin zerre malına tenezzül etmez; tenezzül etmemekle kalmaz bu mukaddes yolda kendi öz malından bile  harcamaktan çekinmezler.


 

Fedakarlık ÖrneğiÖmer Ay da elbette bir bürokrat ancak toplumun güveninin politika, bürokrasi ve kutsal dinimiz İslam’a ve de en önemlisi babanın oğula; kardeşin kardeşe ve  insanın insana karşı zedelendiği bir çağda vatanseverliğin, insanlığın, yardımseverliğin, fedakarlığın, şecaatin tamamen yok olmadığının somut bir örneği oldu. Kuruşların dahi hesaplandığı bir dönemde ve hele özellikle “Arap Baharı” dolayısıyla ülkemize sığınan mülteci kardeşlerimize bir göz odasını dahi lüks daire fiyatına kiraya verip krizi fırsata çevirenlerin aksine oturduğu evin zemin katını sağlık ocağı gibi mühim bir kuruma hibe ederek yok olmaya yüz tutmuş; manevi kuraklığını yaşayan tüm duygularımıza rahmet yağmuru misali yağarak bizi yeniden heyecanlandırmış ve “istenilirse yapılabilir” ilkesini diriltmeyi başarmıştır.  

Sayılarının Çoğalmasını DiliyoruzRabbim bu cennet vatanda Ömer Ay gibi şahsiyetlerin sayısını ve rızkını arttırsın ki gözünü bu vatana dikmiş harici ve dahili düşmanların plan ve projeleri alt üst olsun. Tüm dünya ile birlikte hiç şüphesiz ülkemiz de ekonomik anlamda zor günler geçirmektedir. Devletin iktisadi eli artık her yere yetişemeyebiliyor; bazı  maddi ve manevi aksilikler sebebiyle zamanında olması gereken bazı projeler sekteye uğrayabiliyor. Malumdur coğrafyamız ateş altında ve hepimiz komşularımızın başına gelenleri yakinen bilmekte ve hatta görmekteyiz. Genelde bölgeye ve özelde de bu aziz vatanımıza göz diken bedbahtlar artık eski metdolarını kullanmıyorlar; nerede bir zayıf noktamız varsa oraya sessiz ve sinsice girip fay hatları oluşturarak yapay depremler oluşturabiliyorlar.  Bunun en önemlisi iktisadi gücümüzü zayıflatmayı planlamak ve devletimizi istikrarsızmış gibi göstermek çabalarıdır. Dövizin birkaç katı yükselmesi bunun en bariz örneğidir. 


Savaşlar Artık Silah Yerine Ekonomi ile GerçekleşiyorArtık savaşlar kılıç ve silah yerine daha sinsi bir şekilde sürdürülmektedir. Kurtuluş Savaşı’mızı bilmeyenimiz yoktur; hele isimleri tarihe yazılmış o kahramanlar asla unutulmazlar. Zira düşmana karşı malları ve canlarıyla mücadele etmişlerdir. Evet aslında bugün somut bir savaş vermesek de aslında çoktadır manevi bir savaşın içindeyiz. Zira kuyruk acısını unutmamış o Emperyalistler bugün hiç hesaba katmadığımız yöntem ve yollarla gelmektedirler. Tam da sessiz bir şekilde düşmana karşı  ikinci Kurtuluş Savaşı verdiğimiz bu dönemde bu aziz vatanın kahramanlara ve fedakar insanlara ihtiyacı vardır. Ömer Ay’ın belki bazılarına göre normal gibi gelen bu fedekarlığı aslında o kadar da küçümsenecek bir durum değildir. 

Bununla Safımı BelirliyorumHz. İbrahim (a.s) ateşe atılırken ağzıyla su taşıyan karıncaya sormuşlar ya “gücün ne ki?” diye o da “olsun bununla safımı belirliyorum” demiş. Safları çoğaltmak ve sıklaştırmak lazım ki deyim yerindeyse aramıza şeytan sızmasın ve ayaklarımızın altındaki topraklar kayıp gitmesin. Akçakale Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer Ay bu minvalde birinci saftaki yerini almış ve başka kahramanlar ve fedakarlar beklemektedir. Bu aziz günde bu kutsal haberleri duymak bize ikinci bayramı yaşatmıştır. Urfa.com olarak Ömer bey’in rol model olmasını diliyor ve başkalarına da örnek olması adına siz değerli okuyucularımızın dikkatine sunuyoruz.Editör: Ahmet Şen


 
Etiketler
Yorum Yap
Ö-HABER
​Şanlıurfa’da Baz İstasyonu Hırsızları Yakalandı
​Şanlıurfa’da Baz İstasyonu Hırsızları Yakalandı
Şanlıurfa’nın Bozova, Suruç, Halfeti ve Birecik ilçelerindeki bazı baz istasyonlarını yerinden söküp çaldıkları belirlenen 2 kişi jandarma tarafından yakalandı.
​26 Yıllık Asker Firarisi Şanlıurfa Yolunda Yakalandı
​26 Yıllık Asker Firarisi Şanlıurfa Yolunda Yakalandı
Tekirdağ Asliye Ceza Mahkemesi tarafından 1994 yılından beri asker firarisi olarak aranan şahıs, Diyarbakır'da yakalandı.
​Şanlıurfa’da Korkunç Olay! Arkadaşının Elinde Patlayan Av Tüfeğiyle Hayatını Kaybetti
​Şanlıurfa’da Korkunç Olay! Arkadaşının Elinde Patlayan Av Tüfeğiyle Hayatını Kaybetti
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde hayvan otlatan çocukların silahla oyunu acı bitti. 13 yaşındaki çocuk, arkadaşının elindeki av tüfeğinin kazara ateş alması sonucu hayatını kaybetti.
Eski Milli Görüşçü Beyazgül, Milli Görüşçüye Salon Vermedi
Eski Milli Görüşçü Beyazgül, Milli Görüşçüye Salon Vermedi
​Şanlıurfa Saadet Partisi Karaköprü İlçe Başkanı Kasım Şaşkın, Şanlıurfa Büyükşehir Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün AGD-MGV ve SAADET PARTİSİ'ne verilen salonları bahanelerle vermek istemediğini iddia etti.
​Açanal: Suriyeli Kardeşlerimizin Yaşam Kalitesini Yükseltmek İçin Projeler Yapacağız
​Açanal: Suriyeli Kardeşlerimizin Yaşam Kalitesini Yükseltmek İçin Projeler Yapacağız
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal’a Meclis’te yeni görev verildi. Mecliste alınan karar ile Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonunda görev alacağı belirtildi.
​Siverek'te Türüne Az Rastlanan Sırtlan Bulundu
​Siverek'te Türüne Az Rastlanan Sırtlan Bulundu
Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde türüne az rastlanan çizgili sırtlan leşi bulundu.
​Şanlıurfa’nın Suruç İlçesinde 105 Kilo Esrar Ele Geçirildi
​Şanlıurfa’nın Suruç İlçesinde 105 Kilo Esrar Ele Geçirildi
Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde uyuşturucu madde imal edip satan şahıslara yönelik düzenlenen operasyonda 10 kişi gözaltına alındı.
​Şanlıurfalı sporcu Nidanur akranlarına örnek oldu
​Şanlıurfalı sporcu Nidanur akranlarına örnek oldu
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sporcularından Nidanur Toprak, 950 atletin katıldığı Turkcell U16 Salon Atletizm Festivalinde Türkiye 3’üncüsü olarak Şanlıurfa'ya büyük gurur yaşattı.
​Şanlıurfa’da 104 adet tarihi eser ele geçirildi
​Şanlıurfa’da 104 adet tarihi eser ele geçirildi
​Şanlıurfa’da 104 adet tarihi eser ele geçirildi Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde jandarma tarafından 3 ayrı adrese düzenlenen operasyonda 104 adet tarihi eser ele geçirildi.
​Kazancı Bedih vefatının 16. yıl dönümünde anılacak
​Kazancı Bedih vefatının 16. yıl dönümünde anılacak
Şanlıurfa’nın unutulmaz gazelhanlarından ‘Kazancı Bedih’ olarak bilinen Bedih Yolluk vefatının 16. yılında anılacak.
​Suruç Devlet Hastanesine Yeni Atamalar Yapıldı
​Suruç Devlet Hastanesine Yeni Atamalar Yapıldı
Suruç Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Necmi Eşiyok, Suruç Devlet Hastanesine yeni personel atamalarının yapıldığını duyurdu.
​Şanlıurfa’da 2 Milli Eğitim Müdürünün Yerleri Değişti
​Şanlıurfa’da 2 Milli Eğitim Müdürünün Yerleri Değişti
Şanlıurfa’nın iki ilçesinin Milli Eğitim Müdürleri değişti.
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:03
Güneş
07:27
Öğle
12:42
İkindi
15:23
Akşam
17:46
Yatsı
19:05
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ