Bu haber 06 Ağustos 2019 20:52:38 Tarihinde eklenmiştir.

​Fırat’ın Doğusu için Takvim Kısaldı

AK Parti Sözcüsü Çelik :"Fırat'ın doğusu için takvimin kısaldığını söylemeliyim" dedi

​Fırat’ın Doğusu için Takvim Kısaldı

Fırat’ın Doğusu İçin Takvim KısaldıAK Parti Sözcüsü Çelik :"Fırat'ın doğusu için takvimin kısaldığını söylemeliyim" 

Türkiye kendi adımını kendi atacak kudrete kararlılığa sahiptir

Türkiye’nin önünde seçim yoktur" 

Türkiye’ye terör tehdidini bertaraf etmek için bu sorunun çözümünü hangi Ortadoğu devletine havale edeceğiz" 

 

Türkiye Kendi Adımını Atacak Kudrete Sahiptir

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Çelik ,”Türkiye’nin ulusal güvenlik kaygılarını süründürmeye yönelik tavırlar söz konusuysa Türkiye kendi adımını kendi atacak kudrete kararlılığa sahiptir. Türkiye’nin takvimin son derece kısaldığını ifade etmek isterim” dedi. 


 

Türkiye Bir Güvenli Bölge, Barış Koridoru Arayışı İçindedir

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Fırat'ın doğusuna yapılması planlanan operasyon için takvimin kısaldığını ifade eden Çelik, "Fırat'ın doğu ile ilgili ortaya çıkan gelişmeler Türkiye'nin güvenlik ihtiyaçları doğrultusunda artık adım atma konusunda takviminin son derece kısaldığı bir döneme girdiğimizi gösteriyor. Türkiye burada gerek diyalog, gerek diplomasinin yumuşak unsurlarıyla, gerek zorlayıcı diplomasiyle, gerek güç kullanarak kendi ulusal güvenliğini savunmadan kararlı olduğunu açık bir şekilde belirtiyor. Türkiye bir güvenli bölge, barış koridoru arayışı içindedir. Müttefiklerimizden son derece olumlu bir yaklaşım bekliyoruz. Türkiye’nin yaklaşımını, ulusal güvenliği ile ilgili yaklaşımlarını kaygılarını geri plana itmeye çalışan yaklaşımları kabul görmeyecektir. Güney sınırımızda terör bölgesi oluşturulmasın karşı müttefiklerimizle birlikte Türkiye'nin kontrolünde bir barış koridoru oluşturmak isteriz. Türkiye’nin ulusal güvenlik kaygılarını süründürmeye yönelik tavırlar söz konusuysa Türkiye kendi adımını kendi atacak kudrete kararlılığa sahiptir. Türkiye’nin takvimin son derece kısaldığını ifade etmek isterim" diye konuştu. 
 

"Türkiye’nin Önünde Seçim Yoktur" 

CHP yönetiminin açıklamalarını eleştiren Çelik, "CHP ‘de şaşırmaktan usandığımız bir tavır geldi. Fırat’ın doğusuna operasyon dillendirilmeye başlandıktan itibaren, CHP yönetimi, bu hazırlıkla ilgili 'seçim mi var, saf mı sıklaştırılıyor' gibisinden son derece basiretsiz, Türkiye'nin milli güvenlik ihtiyaçlarına karşı saygısız bir ifade kullandı. Uzun zamandır ifade edilen fiili bir konu olan meseleyi, basit bir polemikle geçiştirmeye çalışmak insanın aklına başka şeyler getiriyor. CHP ‘nin frenleyici ve şaşırtmaya yönelik açıklamaları, gündemi kaydırmaya yönelik açıklama yapması son derece ciddiyetsiz ve üzücüdür. Türkiye’nin önünde seçim yoktur. Bu açıklamaları yapanlar böyle bir milli duruştan yoksunsalar bile orada görev yapan TSK mensuplarımıza buradan verilen mesajları farkında olmalıdırlar. Ordumuz moral motivasyonu en yüksek ordudur. Buradan gidecek güçlü mesajlar, açıklamalar onlara motivasyon sağlayacaktır. Yapılan açıklamaların askerlerimizi nasıl etkilediği iyi düşünülmelidir" diye konuştu. 
 

"Dünyanın Tüm Devletleri Oradayken Türkiye'nin Orada Olmasını Yadırgamak Son Derece Tehlikedir" 

CHP'nin Ortadoğu tutumuna tepki gösteren Çelik, "Yine basiretsiz bir açıklama ' Ortadoğu meselesi Ortadoğu devletleri tarafından çözülmelidir' Dünyada dış politika konusunda söylenecek en basiretsiz açıklama budur. Bu yaklaşım Ortadoğu gerçeğine de şu anki filli duruma da aykırıdır. Dünya’da ne kadar güçlü devlet varsa şuanda Ortadoğu’da faaliyet gösteriyor. Türkiye’ye terör tehdidini bertaraf etmek için bu sorunun çözümünü hangi Ortadoğu devletine havale edeceğiz. Dünyanın tüm devletleri oradayken Türkiye'nin orada olmasını yadırgamak son derece tehlikedir. Yakın zamanlarda büyük projeler imza atıldı. Ne zaman açılış yapılsa CHP’den aynı polemikler geliyor. Esasında yaptıkları eserlerin yapılamaması gerektiğini söylemek. 'Yola ne gerek var, camiye ne gerek var' diye açıklama yapıyor. Başka üretme yapamıyor. Türkiye’ye kazandırılan eserler çeşitli yatırım modelleri gözetilerek, bu yatırım modellerinden hangisi uygunsa o şekilde hayata geçirildi. Proje sonunda devletimizin malı olacaktır, bir kazanım olmuştur. Yap işlet devret kamu özel ortaklığını yapmasaydık, bugüne kadarki projelerin bir çoğunu gerçekleştiremeyecektik, yapamayacaktık" ifadelerini kullandı. 

 

"Türkiye’nin Ekseni Ankara’dır" 

Bütün müttefiklik ilişkilerinde terörle mücadele konusunu kararlılıkla sürdürülmesi gerektiğini ifade eden Çelik, “Türkiye’nin ekseni Ankara’dır. Dünyanın çeşitli yerlerindeki dinamizme katkı sağlayacak, bu dinamizmin aktörü olacak şekilde Türkiye, inisiyatif almaya devam edecektir. Yeniden Asya demek bu ilişkilerin daha da güçlenmesi demektir. Bu kurduğumuz ilişkilerde herhangi bir çelişki ifade etmez. Ekonomik ilişkiler zamanla çeşitlenir ve değişir. Hükümetimiz Yeni Asya açılımını Asyalı paydaşlarıyla paylaşacaktır" İfadelerini kullandı. 
 

"Yapılan Düzenlemeler Hem Misafirimizin Rahatlığı Hem Vatandaşlarımız İçin Elzemdir" 

Türkiye'de göç sorunu olmadığının altını çizen Çelik, "Türkiye’de misafirimiz olan Suriyeli kardeşlerimizle ilgili çalışmalar ortaya konuldu. Sosyal medyada yalan haberler üretildiğini görüyoruz. Bütün bunlar konusunda hassas olunması gerek, yaptığımız iş doğrudur. Bütün mazlumlara kucak açtık; bunu onur madalyası olarak taşıyacağız. Türkiye’nin göç krizi yoktur. Yönetilmesi gerekir. İçişleri Bakanlığımız tarafından gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Hayatın devam ettiği yerde bir takım sorunların yönetilmesinden daha tabi bir şey yoktur. Yapılan düzenlemeler hem misafirimizin rahatlığı hem vatandaşlarımız için elzemdir. Milletimiz tarih boyunca olduğu gibi mazlumların yanındadır onların şemsiyesi ve koruyucusudur. Yanlış bilgilendirilen herkes, gelsin Türkiye'ye bu insani faaliyetleri doğru şekilde görsünler. Burada yapılan iş, bütün insanlığın alması gereken sorumluluğu Türkiye tek başına üstlenmiştir" diye konuştu. 
Editör: Ahmet Şen
Etiketler
Yorum Yap
Yurt
​Bilici, Erken Yaşta ve Zorla Evliliklerle Mücadele Çalıştayı Düzenledi
​Bilici, Erken Yaşta ve Zorla Evliliklerle Mücadele Çalıştayı Düzenledi
Şanlıurfa Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinasyonunda Şiddet Önleme ve İzleme Merkezimiz tarafından Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eylem Planı alt komisyonu ve Erken Yaşta ve Zorla Evliliklerle Mücadele Eylem Planı alt kurul üyelerine yönelik olarak ‘’Erken Yaşta ve Zorla Evliliklerle Mücadele’’ çalıştay düzenlendi.
​Harran Koşusunu Utkun Babacan Kazandı
​Harran Koşusunu Utkun Babacan Kazandı
Türkiye Jokey Kulübü ‘’Harran Belediyesi’’ koşusunu Utkun Babacan kazandı.
​Akçakale Belediyesi: Akçakale’nin Küçük Sokaklarına Kadar Gireceğiz
​Akçakale Belediyesi: Akçakale’nin Küçük Sokaklarına Kadar Gireceğiz
Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Şanlıurfa'nın Akçakale Belediyesi bünyesinde kullanılmak üzere bir adet hidrostatik yürüyüşlü kompakt vakumlu yol süpürme makinesi hibe edildi.
​Harran Üniversite, Rektör Çelik ile Hak Ettiği Yere Geliyor! Ülkede 3. Sıradayız
​Harran Üniversite, Rektör Çelik ile Hak Ettiği Yere Geliyor! Ülkede 3. Sıradayız
Harran Üniversitesi Rektörü, Atıf Sayısı Olarak Ülke Sıralamasında İlk Üçe Girdi
​HRÜ Halfeti’de Mehmetçik Vakfı için kermes düzenlendi
​HRÜ Halfeti’de Mehmetçik Vakfı için kermes düzenlendi
Harran Üniversitesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Kültürel Mirası Koruma Kulübü tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında ‘Farklı Kültürlere Yönelik Kermes Etkinliği’ düzenlendi.
​Başkan Kuş’un Acı Günü
​Başkan Kuş’un Acı Günü
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş'un kuzeni tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
​HRÜ’de genç iş sağlığı uzmanları bir araya geldi
​HRÜ’de genç iş sağlığı uzmanları bir araya geldi
Harran Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Genç İş Sağlığı ve Güvenliği Sempozyumu’nun 8.si düzenlendi.
​Başkan Özyavuz’dan Harran’a Müjdeler!
​Başkan Özyavuz’dan Harran’a Müjdeler!
Şanlıurfa’nın Harran ilçesi, Başkan Mahmut Özyavuz ile birlikte değişim ve gelişimini sürdürüyor.
​Taş Gibi Yönetim!
​Taş Gibi Yönetim!
Hak-İş Konfederasyonu'na başlı Öz Büro İş Sendikası Şanlıurfa İl Başkanlığında kan değişimine gidildi.
​Vali Erin, Suriye’de Yürütülen Çalışmaları Değerlendirdi
​Vali Erin, Suriye’de Yürütülen Çalışmaları Değerlendirdi
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Ceylanpınar ve Resulayn’da düzenlenen toplantılarda, Barış Pınarı Harekatı’nın başladığı tarihinden bu yana gerçekleştirilen hizmetleri değerlendirdi.
​Aksak: Daha güçlü kadın daha güçlü toplum demektir
​Aksak: Daha güçlü kadın daha güçlü toplum demektir
Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.
Rektör Çelik, Sanatçıları Üniversitede Ağırladı
Rektör Çelik, Sanatçıları Üniversitede Ağırladı
Harran Üniversitesi Tanıtım Ofisinin düzenleyip birçok kurumun destek verdiği sergi, Osmanbey Yerleşkesi Ziraat Fakültesi fuaye alanında gerçekleşti.
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:55
Güneş
07:22
Öğle
12:23
İkindi
14:54
Akşam
17:15
Yatsı
18:36
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ