Bu haber 16 Temmuz 2019 17:40:18 Tarihinde eklenmiştir.

​Şanlıurfa’da PKK Tarafından Kaçırılıp Şehit Edilen Öğretmen, Kabri Başında Anıldı

Görev yeri Şanlıurfa’dan memleketi Gümüşhane’ye dönerken Tunceli-Pülümür karayolunda bölücü terör örgütü mensupları tarafından kaçırılarak 23 yaşında şehit edilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz, vefatının 2. yılında kabri başında anıldı.

​Şanlıurfa’da PKK Tarafından Kaçırılıp Şehit Edilen Öğretmen, Kabri Başında Anıldı

İlçeye bağlı Demirkapı köyünde Torul Kaymakamı Onur Aykaç, Torul Belediye Başkanı Evren Özdemir, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyyüp Zengin, şehit öğretmenin babası Hamit, annesi Gülay, kardeşi Yahya ve abisi Ahmet Yılmaz ile meslektaşlarının katıldığı etkinlikte ilk olarak şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ın kabrinde Kur’an-ı Kerim okundu, dua edildi. 


Mezarının dibine gül fidanı dikilen etkinliğin ardından köy kahvehanesinde şehit öğretmenin babasına Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Necmettin Yılmaz’ın fotoğrafının yer aldığı posta pulu, kardeşine ise Türk bayrağı ve Kur’an-ı Kerim hediye edildi. 

Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz adına oluşturulan bahçede fidan dikiminin de gerçekleştirildiği etkinlikte konuşan Torul Kaymakamı Onur Aykaç, şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ı sadece burada toplananlar değil bütün Türkiye ve bütün İslam coğrafyasının hayırla ve minnetle yad ettiğini belirterek, “Defnedilişinin 2.yılında mezarı başında şehit öğretmenimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Şehidimiz inşallah Allah katında şehitler zümresine dahil olmuştur. Geride kalanlara sabır diliyoruz. Şehidimizin ailesi bundan sonra bizim ailemizdir. Onların her isteği bizim başımızın üzerindedir. Allah onlardan razı olsun ki Necmettin öğretmen gibi bir evlat yetiştirdiler. Ne yaparsak yapalım bizler Necmettin öğretmenin ulaştığı makama ulaşamayacağız. Allah inşallah ona nasip ettiği şehadet mertebesini birgün bizlere de nasip eder. O batıla o teröre o haksızlığa karşı dimdik durmuştur, o haksızlığa taviz vermemiştir. Bunun da bedelini şehadete yürüyerek ödemiştir” dedi.  

“Türkiye’nin her tarafında bu teröre, bu zulme, bu vatan hainlerine dur diyecek binlerce Ulubatlı Hasanımız var” 

Torul Belediye Başkanı Evren Özdemir ise vatanın sürekliliği için hayatını feda etmiş, şehitlik mertebesine ulaşmış Necmettin Yılmaz ve onun gibilerden Allah razı olsun diyerek, “Her zaman bu vatanın teröre, vatan hainlerine karşı şehit olacak binlerce ordusu vardır. Zamanında Ulubatlı Hasan İstanbul’un surlarına bayrağını dikerken bir tane Ulubatlı Hasan vardı ama şimdi Türkiye’nin her tarafında bu teröre, bu zulme, bu vatan hainlerine dur diyecek binlerce Ulubatlı Hasanımız var. Allah onlardan ve Necmettin öğretmenden razı olsun. Allah inşallah bu değerli makamı bizlere de nasip etsin diyorum” ifadelerini kullandı. 


İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan da geleceğin en önemli unsuru olan çocukların hayata hazırlanmasında çok büyük katkısı olan öğretmenlerin şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ın bıraktığı bu mücadeleyi devam ettireceğini belirterek, “Şehidimiz bir ışık gibi geleceğe yön veren bir mücadelenin içerisinde kendisi şehadet makamına ulaşırken tüm eğitim camiası olarak bu bilinç ve sorumlulukla şehidimizin kaldığı noktadan itibaren çalışmalarımızı devam ettiriyoruz, ettireceğiz” şeklinde konuştu. 
 

“İyi ki böyle bir milletin evladıyım ben” 

Şehit öğretmenin babası Hamit Yılmaz ise “İyi ki böyle bir milletin evladıyım ben. Necmettin de öyle bir evladımızdı. Nice Necmettinler yetiştirdi bu millet. Yetiştirmeye de devam edecek. Sizlerle beraber olmaktan gurur duyuyoruz. Bu milletin sırtı yere gelmez sizler varken. Bu savaş hak ve batıl savaşı. Duracak da değil. İnşallah Rabbim ayağımızı hak yolunda sabit kılar” diye konuştu. 

2016 yılında Şanlıurfa'nın Siverek ilçesindeki Çiftçibaşı İlkokulunda göreve başlayan sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz, 8 aylık öğretmen iken 16 Haziran 2017'de yaz tatilini geçirmek için Şanlıurfa'dan memleketi Gümüşhane’nin Torul ilçesine dönerken, Tunceli-Erzincan karayolunun Pülümür ilçesi kesiminde PKK’lı teröristler tarafından aracı yakıldıktan sonra kaçırıldı. Genç öğretmeni arama çalışmaları 27 gün boyunca aralıksız sürdükten sonra cansız bedeni 12 Temmuz 2017’de Pülümür çayında bulundu. Necmettin Yılmaz'ın cenazesi 16 Temmuz 2017'de Torul ilçe merkezinde düzenlenen törenin ardından baba ocağı Demirkapı köyündeki aile kabristanına defnedildi. 


Editör: Bahar Yüksel
Etiketler
Yorum Yap
Ö-HABER
Şanlıurfa'nın Hilvan İlçesine Bağlı Hasenik (Ovacık) Köyü Fıstık Sezonuna Çok Hareketli Başladı
Şanlıurfa'nın Hilvan İlçesine Bağlı Hasenik (Ovacık) Köyü Fıstık Sezonuna Çok Hareketli Başladı
Urfa'nın dünyaca ünlü diğer adıyla Şam Fıstığı; sezona hareketli başladı.
Şanlıurfa Eyyübiye Belediye Başkanı Kuş / İşgalleri Bir Bir Yıkacağız
Şanlıurfa Eyyübiye Belediye Başkanı Kuş / İşgalleri Bir Bir Yıkacağız
Bu gördüğünüz her bir metrekarede 400 bin Eyyubiyeli'nin hakkı var. Ama görüyoruz ki işgal edilmek isteniyor dedi
ÇAYKUR, Özelleştirilmek İçin Zarar mı Ettiriliyor
ÇAYKUR, Özelleştirilmek İçin Zarar mı Ettiriliyor
ÇAYKUR’un Varlık Fonu’na devredildiği 2017 yılı ve sonrasında zarar etmesi tesadüf mü?
​Şanlıurfa Sıcaklarına Araba Bile Dayanmadı
​Şanlıurfa Sıcaklarına Araba Bile Dayanmadı
Şanlıurfa’da hararet yapan otomobil, dumanlar içinde kayboldu.
​Şanlıurfa’daki Suriyeliler: Güvenli Bölge Oluşturulursa Ülkemize Gideceğiz
​Şanlıurfa’daki Suriyeliler: Güvenli Bölge Oluşturulursa Ülkemize Gideceğiz
Türkiye ile ABD arasında Fırat’ın doğusunda oluşturulması planlanan güvenli bölge çalışmaları devam ediyor. ABD’den 6 kişilik askeri heyet ile Türk yetkililerin Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde kurmayı planladıkları Müşterek Harekat Merkezi çalışmaları sürüyor. Türkiye’de yaşayan Suriyeliler de güvenli bölge oluşturulma çalışmalarını yakından takip ediyor. Suriyeliler, PKK/PYD terör örgütü tarafından halka yapılan zulmün son bulmasının tek yolunun Türkiye kontrolündeki güvenli bölge olduğunu söylüyor. Güvenli bölge oluşturulduğu takdirde 1 milyon insanın evine dönme imkanı yakalayacağı belirtildi.
Şanlıurfa’da Hırsızlar Fıstık Bahçesine Dadandı
Şanlıurfa’da Hırsızlar Fıstık Bahçesine Dadandı
Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde bir çiftçiye ait fıstık bahçesine dadanan hırsızlar, 500 kilo fıstık çalarak kayıplara karıştı.
​Harran Üniversitesi’ne YKS 2019’da rekor tercih
​Harran Üniversitesi’ne YKS 2019’da rekor tercih
Yükseköğretim Kurumları Sınavı tercih sonuçlarının açıklanmasıyla Harran Üniversitesi’ni tercih eden öğrencilerin sayısında önceki yıllara oranla önemli bir artış görüldü.
Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal / İmkan Olursa Su Verilecek
Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal / İmkan Olursa Su Verilecek
Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal çiftçinin mağduriyeti ile ilgili açıklama yaptı: İmkan Olursa Su Verilecek
Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak'tan  İşten Çıkarılan İşçilerle İlgili Bir Açıklama Geldi
Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak'tan İşten Çıkarılan İşçilerle İlgili Bir Açıklama Geldi
Ceylanpınar Belediyesi’den çıkarılan işçilerin, işlerini layıkıyla yapmadıklarını aktaran başkan Aksak, dışarıdan provokatör bir grup tarafından yönetilen işçiler ile yollarını ayırdıklarını dile getirdi.
​Şanlıurfa’ya Yeni Heyet Geldi
​Şanlıurfa’ya Yeni Heyet Geldi
Suriye’nin kuzeyinde güvenli bölge oluşturma çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Müşterek Harekat Merkezinin kurulacağı Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine yaklaşık 10 araçtan oluşan bir askeri heyet geldi.
​Akçakale Cezaevinden Firar Eden Suçlu Yakalandı
​Akçakale Cezaevinden Firar Eden Suçlu Yakalandı
Hakkında 13 yıl 4 ay hapis cezası bulunan, 3 ayrı suçtan aranan ve cezaevinden firar eden bir kişi Mardin’in Kızıltepe ilçesinde gerçekleştirilen uygulamada yakalandı.
​Şanlıurfa Tüketim Rekoru Kırdı! DEDAŞ Tasarruf Uyarısında Bulundu
​Şanlıurfa Tüketim Rekoru Kırdı! DEDAŞ Tasarruf Uyarısında Bulundu
Hava sıcaklığının gölgede 44 dereceyi bulduğu Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde günlük elektrik tüketimi 96 milyon kilowatt saate ulaştı. Bölgede tüm zamanların tüketim rekoru yaşanırken, 6 ile dağıtım hizmeti veren Dicle Elektrik, klima kullanımı ve tarımsal sulamanın etkisi ile olası dalgalanmalara ve bunun sebep olabileceği kesintilere karşı tüketicilere, ‘’Elektriği tasarruflu kullanın. İhtiyacınızın dışında israf etmeyin’’ çağrısı yaptı.
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
04:08
Güneş
05:36
Öğle
12:34
İkindi
16:18
Akşam
19:21
Yatsı
20:44
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ