Bu haber 11 Temmuz 2019 11:48:05 Tarihinde eklenmiştir.

Bilecik TSO’dan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’na Dilekçe

Bilecik TSO, Şanlıurfa Birecik ilçesi ile Halfeti ilçelerinin arasında bulunan, Kelaynak – Bağlar yolunda ki Yola düşen kayalar için Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’na dilekçe yazdı

Bilecik TSO’dan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’na Dilekçe

Bilecik TSO, Şanlıurfa Birecik ilçesi ile Halfeti ilçelerinin arasında bulunan, Kelaynak – Bağlar yolunda ki Yola düşen kayalar için  Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’na dilekçe yazdı.

İşte o dilekçe;

"Sayın Cumhurbaşkanım, Şanlıurfa İli Birecik ilçesi ile Halfeti ilçelerinin arasında bulunan, Kelaynak – Bağlar yolunda ki kayalar 13-14 Mayıs 2019 tarihlerinde heyelan sonucu yola düşmüş ve bu yol, bütün ilgili makamlara gerekli dilekçeler göndermemize rağmen hala açılmayarak o günden bugüne kadar kapalı ve ne olacağı belli olmayan bir şekilde bekletilmektedir.
İlgili makamlar ve Şanlıurfa’nın sorunlarını dile getirmek için seçilen 14 milletvekili bölge de yaşanan mağduriyeti bilmemekte midirler? Birecik ve Halfeti İlçelerine bağlı yüzlerce köy ve bu bölgede yaşayan insanların hali ne olacaktır? Bu şekilde nereye kadar devam edecektir? Halk’ından esnafına herkes sıkıntı yaşamaktadır. En çok Halfeti ve Birecik Hâl ve Kale Altı esnafları mağdur olmuşlardır. Dünyanın kuruluşundan beri bu yol iki ilçe ve bölgede ki yerleşim alanlarının kullandığı ortak bir yoldur. Bölge halkı yaşadığı mağduriyetten dolayı geçen hafta içinde Birecik Köprüsünü kapatmış ve Birecik Belediyesine yürüyüş yaparak eylem gerçekleştirmiştir. (Bu konu ile ilgili olarak olacakları daha önce ki gönderdiğim dilekçemde bulabilirsiniz). Bölge turizm için önemli bir bölgedir. Birecik ve Halfeti ilişkileri bu yol yüzünden kesilmiştir. Dünyanın 4 bir tarafından bölgemize ve ilçelerimize yerli ve yabancı turistler gelmektedir. Böyle bir olay başta Ülkemiz, Vilayetimiz, Bölgemiz ve bizler adına büyük bir ayıptır. Doğal afet sonucu yola düşen kayalar sonsuza kadar yolda mı kalacaktır? Bu ülkenin, memleketimizin, vilayetimizin ve vatandaşlarımızın sorumluları olarak sizlerden yardım beklemekteyiz.
       
       Sayın Cumhurbaşkanım, Bu iki güzide ilçemizin en işlek yolunun bu kadar uzun zamandır kapalı olmasının sebebi nedir? Yetkililer neden bir açıklama yapmıyorlar? Allah korusun bir gün Birecik köprüsü de yıkılsa aynı durum mu yaşanacaktır? Şanlıurfa’dan bu halka hizmet etmek için seçilen 14 Şanlıurfa Milletvekili nerede ve ne yapmaktadırlar? Milletvekilleri de Belediye Başkanları gibi seçildiği İl ve İlçede ikamet etmeli ve halkına hizmet etmeli değil midir? Bölgelerinde ki önemli sorunlar ile neden ilgilenmemektedirler? Bugün mecliste, ulusal veya yerelde bu olayı anlatan, dile getiren ve çaba sarf eden kimseyi neden duyamıyoruz? Şanlıurfa ve bölgede ki ilgili kurumlar ve makamlar neden bu yolu bir türlü kullanılabilir hale getirmemiş ve insanların hizmetine sunmamışlardır? Tüm yetkili birimleri ve Milletvekillerini konu ile ilgili olarak tekrar göreve davet ediyorum.
       
       Sayın Cumhurbaşkanım, Birecik’te 25 sivil toplum örgütü başkanları ile toplantı yapılmış ve bu yol ile ortak alınan karar ilgili kurumlara gönderilmiştir. Fakat somut yapılan hiçbir çalışma yoktur ve olmamıştır. Birecik ve Halfeti yolu arasında bulunan Kelaynak – Bağlar yolunun acil olarak açılması gerekmektedir. Tehlike arz eden yerlerin de dinamitlerle patlatılarak temizlenmesini ve ivedi olarak yolun insanların tekrar hizmetine sunulmasını saygılarımla arz ederim."Editör: Ahmet Şen

 
Etiketler
Yorum Yap
Güncel
​70 Yıllık Evlilik 26 Dakika Arayla Son Buldu
​70 Yıllık Evlilik 26 Dakika Arayla Son Buldu
92 yaşındaki Abdurrahman-Raziye Yılmaz çifti 26 dakika arayla hayatlarını kaybetti. 70 yıllık evliliklerinde 11 çocuk, 30 torun sahibi olan çiftin yaşarken, “İnşallah bu dünyadan aynı gün gideriz” dilekleri gerçek oldu.
Belediye Başkanından Skandal İcraat! Kendini Müdür Yaptı, Çift Maaş Alıyor
Belediye Başkanından Skandal İcraat! Kendini Müdür Yaptı, Çift Maaş Alıyor
Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, meclis kararıyla kendisini belediye şirketine müdür olarak atadı. Başkanlığının yanında kendini Müdür yapan Erdoğan, belediye başkanı maaşı dışında 7 bin 500 lira da müdür maaşı alıyor.
​Özhaseki: Bir Allah’ın Kulu Yok, Sadece Recep Tayyip Erdoğan Var
​Özhaseki: Bir Allah’ın Kulu Yok, Sadece Recep Tayyip Erdoğan Var
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, belediye tarafından yürütülen çeşitli projeleri incelemek üzere Ağrı’ya geldi. Özhaseki burada yaptığı konuşmada; “Bu ülke büyümesin, küçülsün istiyorlar. Bu coğrafyada bizden başka mazlumların sesini dile getirecek bir Allah'ın kulu var mı? Sadece Recep Tayyip Erdoğan var.” dedi.
​Davutoğlu'yla Program Yaptılar Diye İşten Çıkarıldılar
​Davutoğlu'yla Program Yaptılar Diye İşten Çıkarıldılar
Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun dün Yavuz Oğhan, Akif Beki ve İsmail Saymaz'la yaptığı program, üç deneyimli gazeteciyi işine mâl oldu.
​Sacda Yufka Ekmek Yapan Kadın Evi Ateşe Verdi
​Sacda Yufka Ekmek Yapan Kadın Evi Ateşe Verdi
Binanın çatısında yufka ekmeği yapılan sacdan çıktığı iddia edilen yangın itfaiyeyi alarma geçirdi.
Katliam Gibi Kaza! 17 Ölü, 50 Yaralı
Katliam Gibi Kaza! 17 Ölü, 50 Yaralı
(Güncellendi) Kaçak göçmenleri taşıyan minibüsün takla atması sonucu 5’i çocuk, 6’sı kadın olmak üzere 17 kişi hayatını kaybederken, 50 kişi de yaralandı. 16 kişilik minibüse 67 kişinin bindiği ortaya çıktı.
​Genç Kız Halk Otobüsünde Ölüme Gitti
​Genç Kız Halk Otobüsünde Ölüme Gitti
Bir genç kızın halk otobüsten inmeye çalışırken düşerek hayatını kaybettiği kaza anı güvenlik kamerasına yansıdı.
Sulama Kanalına Giren Çocuk Öldü
Sulama Kanalına Giren Çocuk Öldü
Serinlemek için sulama kanalına giren 10 yaşındaki Suriyeli kız çocuğu boğularak hayatını kaybetti.
27 Yıl Sonra Malkara’ya İlk Kez Kadın Savcı Atandı
27 Yıl Sonra Malkara’ya İlk Kez Kadın Savcı Atandı
1992 yılından sonra Malkara ilçesine ilk kez atanan kadın Cumhuriyet Savcısı Nilay Yılmaz, görevine başladı.
​Mete Yarar: Türkiye’de Darbe Sonrası İç Savaş Çıkar
​Mete Yarar: Türkiye’de Darbe Sonrası İç Savaş Çıkar
Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, “Eğer bu dönemi doğru okuyamazsak darbenin bir sonrası iç savaştır. Türkiye’de darbe sonrasında bir iç savaşın oluşabileceği politik, ekonomik, etnik ve mezhepsel konuların tamamını kaşıyıp ve bunun üzerine odaklandıkları bir dönem yaşatmaya çalışıyorlar. Suriyelilerin Türkiye’de yaşaması ve onlar üzerinden açılan bölümü de buna dahil edebilirsiniz” dedi.
​Yılanın ısırdığı adam yoğun bakımda Yaşam Mücadelesi Veriyor
​Yılanın ısırdığı adam yoğun bakımda Yaşam Mücadelesi Veriyor
ilçesinde Kenan Giray isimli vatandaş, yılan tarafından sokuldu. Rahatsızlanan Giray, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanelerine kaldırılarak tedavi altına alındı.
​Metil alkolden ölenlerin sayısı 18'e yükseldi
​Metil alkolden ölenlerin sayısı 18'e yükseldi
Metil alkol zehirlenmesi sebebiyle yoğun bakımda 4 gündür tedavi gören Zafer Sönmez hayatını kaybetti. Sönmez’in cenazesi yakınları tarafından defnedilmek üzere Adana Adli Tıp Morgu’ndan alındı.
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
03:34
Güneş
05:14
Öğle
12:36
İkindi
16:26
Akşam
19:49
Yatsı
21:21
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ