Bu haber 19 Haziran 2019 18:00:07 Tarihinde eklenmiştir.

Urfa’da Şehit Komiser Yardımcısı Şükrü Can Kayadibi'nin İsmi Okula Verildi

Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde terör örgütüne yönelik düzenlenen meskun mahal operasyonu sırasında terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışma sonucu şehit olan Komiser Yardımcısı Şükrü Can Kayadibi’nin adının verildiği okulun açılışı gerçekleştirildi.

Urfa’da Şehit Komiser Yardımcısı Şükrü Can Kayadibi'nin İsmi Okula Verildi

Şanlıurfa Eyyübiye ilçesinde yapımı tamamlanan ve eğitim öğretimin hizmetine sunulan Şehit Şükrü Can Kayadibi Anadolu Lisesi’nin açılış törenine Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Eyyübiye Kaymakamı Adem Ünal, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, Şehit Şükrü Can Kayadibi’nin ailesi, çalışma arkadaşları ile vatandaşlar katıldı.

Okulun açılış kurdelesini şehidin ailesi protokol birlikte kesti. Programda konuşan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, kahraman şehit Şükrü Can Kayadibi’nin ailesini son görev yeri Şanlıurfa’da ağırlamaktan büyük onur duyduklarını belirterek, "Hem Şanlıurfa’nın hem de şehit kanlarıyla sulanmış vatan topraklarımızın, birliğimizin, beraberliğimizin muhafazası ve güçlendirilmesi anlamında Allah için, Peygamber için, Kur’an için, bayrağımız ve vatanımız için gözünü kırpmadan, gece gündüz demeden, büyük bir fedakarlık ve özveriyle görevini yerine getiren tüm kardeşlerimizi selamlıyoruz, milletimiz adına şükranlarımızı bir kez daha iletiyoruz. Ve bu uğurda gözünü kırpmadan şehadete yürüyen Şükrü Can kardeşimiz başta olmak üzere, vatanımızın, milletimizin aziz evlatları olan şehitlerimizin hepsini rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” diye konuştu.

Bütün farklılıklarına rağmen Türkiye’nin tek devlet, tek bayrak, tek vatan anlayışı içerisinde birbirine kenetlenmiş büyük bir millet olduğunu kaydeden Vali Erin, “Büyük bir tarihimiz, onurlu şerefli bir geçmişimiz var. Bu vatan toprakları uğruna, namusumuz, şerefimiz, onurumuz, bağımsızlık ve özgürlüğümüzü korumak uğruna bugüne kadar on binlerce şehit verdik. Bu aziz vatanı aziz kılan, bu şehitlerimizin kanıdır. Hür, bağımsız, başımız dik ve alnımız açık bir şekilde bu topraklarda yaşamaya devam edecek, bu aziz milletin aziz evlatları da yeryüzündeki tüm mazlumlara ilham kaynağı olmayı sürdürerek, zalimlerin de her zaman vesileyle korkulu rüyası olmaya devam edecektir” dedi.Türk milletinin 1000 yıldır bayraktarlığını yaptığı İslam dininin emri olarak dünyanın her tarafındaki mazlumlara da kol kanat gerdiğini hatırlatan Vali Erin, bu büyük sorumluluğun bedelinin de bugüne kadar ödendiğini ve bundan sonra da ödeneceğini ifade etti. Şehit Şükrü Can Kayadibi’ni uğurladıktan sonra da şehitler verildiğini dile getiren Vali Erin, şehadetin önemine vurgu yaparak, “Onlara ölüler demeyiniz. Şükrü Can Kayadibi gibi vatanı, milleti, namusu için canını veren kardeşlerimizin hepsi canlıdır ve yanımızdadır. Cenab-ı Allah’tan sadece, onların şefaat edeceği kullar arasına bizleri de dahil etmesini isteyebiliriz” şeklinde konuştu.

Şehidin ailesinin, annesinin, babasının, eşinin ve çocuklarının yüreğindeki acıyı paylaştıklarını ancak dindiremediklerinin farkında olduklarını ifade eden Vali Erin, “Şükrü’yü cennete uğurladık ama hayatta Allah hayırlı uzun ömür versin, tüm evlatlarımız sizin evlatlarınızdır. Bizler de öyle. Öyle kabul edin. Devlet olarak, yöneticiler olarak ve evlatlarınız olarak bundan sonraki, ömrümüzün geri kalan kısmında size sadece hürmet etmek, acınıza ortak olmak ve sevincinizi paylaşmak düşer bize. Söyleyeceğimiz son laf da şu, aslında sözlerin en güzelini Cenab-ı Allah söylemiş ve Peygamberimiz de izah etmiştir. Şehadet makamı, bir faninin ulaşabileceği en yüce mertebedir. Ve bu makam Peygamberimiz Muhammed Aleyhisselam’ın hemen yanıbaşıdır. Şehidimiz çok büyük bir fedakarlık gösterdi, çalışma arkadaşlarıyla sahurda oradaydı. Tanıdığımız, gözü kara Şükrümüz, yine büyük bir fedakarlıkla 3-4 kardeşimizin hayata tutunmasını sağladı. Büyük bir kahramanlık örneği gösterdi. Cenab-ı Allah’ın davetine evet dedi, gözünü kırpmadan yürüdü ve gitti. Dolaysıyla Şükrümüzün, kardeşimizin arkasından ah vah etmek değil, onun eriştiği o makama ve uğruna canını feda ettiği o değerlere sahip çıkmak düşer” diye konuştu.


Şehit Şükrü Can Kayadibi’nin şehadetiyle ilgili yaşanan olayı kısaca anlatan İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu ise, olay anında teröristlerin attığı el bombasının üstüne atılan Şükrü Can Kayadibi’nin diğer arkadaşlarının hayatını kurtardığına dikkat çekerek, “Kahraman Şükrü Can kardeşimizin aziz hatırasını ilelebet Türk milletinin yüreğinde yer bulacağına inancımız tamdır. Bu manada biz de Şükrü Can kardeşimizin adının yaşaması için bu okula ismini verdik. Rabbim tekrar, rahmetiyle muamele eylesin. İnancımıza göre, Peygamberlikten sonraki en büyük makam, şehadet makamıdır. Rabbim onu, bizden daha çok sevdi ve o makama layık gördü. Rabbim bizi onun şefaatine nail eylesin. Bir kez daha Şükrü Can kardeşimizi ve kutsal vatan toprağı uğruna kanlarıyla bayrağımızı bayrak yapan, canlarıyla topraklarımızı vatan yapan tüm şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde hürmetle eğiliyorum. Ruhları şad olsun” diye konuştu.
Tören, İl Müftüsü Mehmet Taştan’ın yaptığı dua ve okulun gezilmesinin ardından sona erdi.
Komiser Yardımcısı Şükrü Can Kayadibi 18 Mayıs 2019 günü Şanlıurfa ili Halfeti ilçesinde PKK terör örgütü üyelerine yönelik yapılan hücre evi baskınında çıkan çatışmada şehit olmuştu.


Editör: Ahmet Şen

 
Etiketler
Yorum Yap
Yurt
Haşere İlaçlamasında 16 Kişi Zehirlendi
Haşere İlaçlamasında 16 Kişi Zehirlendi
Haşere İlaçlamasında 16 Kişi Zehirlenerek Hastaneye kaldırıldı
Sen Başbakan Gibi Görün Ama Başbakan Gibi Olma
Sen Başbakan Gibi Görün Ama Başbakan Gibi Olma
Ahmet Davutoğlu; Youtube kanalı üzerinden yayınlanan programda İsmail Saymaz, Akif Beki ve Yavuz Oğhan’ın sorularını cevapladı
Engelli Oğlunu Bırakıp Gitti, Ardından Haciz Gönderdi
Engelli Oğlunu Bırakıp Gitti, Ardından Haciz Gönderdi
Engelli oğlunu bırakıp gitti, yetmezmiş gibi bir de haciz gönderdi
Şanlıurfa'da Trafik Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
Şanlıurfa'da Trafik Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Türkiye genelindeki ölümlü trafik kazalarının ilk etapta yüzde 50 oranında azaltılması için hükümet tarafından alınan kararların hayata geçirilmesi ve hedefe ulaşılmasına katkı sunulması için Şanlıurfa olarak üzerlerine düşen görevi fazlasıyla yapmak istediklerini söyledi.
Vekil Yıldız, Ekibiyle Gece Gündüz Demeden Çalışıyor
Vekil Yıldız, Ekibiyle Gece Gündüz Demeden Çalışıyor
Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili ve MKYK Üyesi İbrahim Halil Yıldız, Ekibi ile beraber halka hizmet hakka hizmet şuuruyla gece gündüz demeden aralıksız çalışmaya devam ediyor.
​Şanlıurfa’da, Hassas Tarım ve Sürdürülebilir Uygulamalarının Yaygınlaştırılması Projesini Başlattı
​Şanlıurfa’da, Hassas Tarım ve Sürdürülebilir Uygulamalarının Yaygınlaştırılması Projesini Başlattı
GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı koordinasyonunda TÜBİTAK Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, “Hassas Tarım ve Sürdürülebilir Uygulamalarının Yaygınlaştırılması Projesi” uygulamaya başladı.
​Halfeti’de 15 Temmuz Kutlandı
​Halfeti’de 15 Temmuz Kutlandı
Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde, Belediye tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla program düzenlendi.
​Vali Erin: Amaçları Sevr’i Gerçekleştirmekti
​Vali Erin: Amaçları Sevr’i Gerçekleştirmekti
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Şanlıurfa’da düzenlenen programda konuşan Vali Abdullah Erin, “Sabahın üçünde darbe yapıp, tüm sınır boyunca yerleştirdikleri adamları vasıtasıyla gerçekleştiremedikleri Sevr’i gerçekleştirmek niyetinde olanlar vardı” dedi.
​Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Yapıcıer, Göreve Başladı
​Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Yapıcıer, Göreve Başladı
İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer, göreve başladı. Bugün görevine başlayan Yapıcıer bir mesaj yayınladı.
Harran’da ​15 Temmuz Programı Düzenlendi
Harran’da ​15 Temmuz Programı Düzenlendi
Harran Belediyesi’inin düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programına katılan yüzlerce vatandaş, ellerindeki Türk bayraklarıyla program alanını doldurdu.
​Başkan Canpolat Her An Sahada
​Başkan Canpolat Her An Sahada
Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, ekipleri ile sahaya inerek talep, öneri ve isteklere anında çözüm buluyor. Başkan Canpolat’ın talepleri anında yerine getirmesi ise vatandaşların yüzünü güldürüyor.
Şanlıurfa’da 15 Temmuz Şehitleri Anıldı
Şanlıurfa’da 15 Temmuz Şehitleri Anıldı
Şanlıurfa’da 15 Temmuz darbe girişiminin 3’ncü yıl dönümünde İstanbul’da şehit düşen üniversite öğrencisi Mustafa Direkli mezarı başında anıldı.
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
03:32
Güneş
05:12
Öğle
12:36
İkindi
16:26
Akşam
19:50
Yatsı
21:23
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ