Bu haber 19 Haziran 2019 18:00:07 Tarihinde eklenmiştir.

Urfa’da Şehit Komiser Yardımcısı Şükrü Can Kayadibi'nin İsmi Okula Verildi

Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde terör örgütüne yönelik düzenlenen meskun mahal operasyonu sırasında terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışma sonucu şehit olan Komiser Yardımcısı Şükrü Can Kayadibi’nin adının verildiği okulun açılışı gerçekleştirildi.

Urfa’da Şehit Komiser Yardımcısı Şükrü Can Kayadibi'nin İsmi Okula Verildi

Şanlıurfa Eyyübiye ilçesinde yapımı tamamlanan ve eğitim öğretimin hizmetine sunulan Şehit Şükrü Can Kayadibi Anadolu Lisesi’nin açılış törenine Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Eyyübiye Kaymakamı Adem Ünal, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, Şehit Şükrü Can Kayadibi’nin ailesi, çalışma arkadaşları ile vatandaşlar katıldı.

Okulun açılış kurdelesini şehidin ailesi protokol birlikte kesti. Programda konuşan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, kahraman şehit Şükrü Can Kayadibi’nin ailesini son görev yeri Şanlıurfa’da ağırlamaktan büyük onur duyduklarını belirterek, "Hem Şanlıurfa’nın hem de şehit kanlarıyla sulanmış vatan topraklarımızın, birliğimizin, beraberliğimizin muhafazası ve güçlendirilmesi anlamında Allah için, Peygamber için, Kur’an için, bayrağımız ve vatanımız için gözünü kırpmadan, gece gündüz demeden, büyük bir fedakarlık ve özveriyle görevini yerine getiren tüm kardeşlerimizi selamlıyoruz, milletimiz adına şükranlarımızı bir kez daha iletiyoruz. Ve bu uğurda gözünü kırpmadan şehadete yürüyen Şükrü Can kardeşimiz başta olmak üzere, vatanımızın, milletimizin aziz evlatları olan şehitlerimizin hepsini rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” diye konuştu.

Bütün farklılıklarına rağmen Türkiye’nin tek devlet, tek bayrak, tek vatan anlayışı içerisinde birbirine kenetlenmiş büyük bir millet olduğunu kaydeden Vali Erin, “Büyük bir tarihimiz, onurlu şerefli bir geçmişimiz var. Bu vatan toprakları uğruna, namusumuz, şerefimiz, onurumuz, bağımsızlık ve özgürlüğümüzü korumak uğruna bugüne kadar on binlerce şehit verdik. Bu aziz vatanı aziz kılan, bu şehitlerimizin kanıdır. Hür, bağımsız, başımız dik ve alnımız açık bir şekilde bu topraklarda yaşamaya devam edecek, bu aziz milletin aziz evlatları da yeryüzündeki tüm mazlumlara ilham kaynağı olmayı sürdürerek, zalimlerin de her zaman vesileyle korkulu rüyası olmaya devam edecektir” dedi.Türk milletinin 1000 yıldır bayraktarlığını yaptığı İslam dininin emri olarak dünyanın her tarafındaki mazlumlara da kol kanat gerdiğini hatırlatan Vali Erin, bu büyük sorumluluğun bedelinin de bugüne kadar ödendiğini ve bundan sonra da ödeneceğini ifade etti. Şehit Şükrü Can Kayadibi’ni uğurladıktan sonra da şehitler verildiğini dile getiren Vali Erin, şehadetin önemine vurgu yaparak, “Onlara ölüler demeyiniz. Şükrü Can Kayadibi gibi vatanı, milleti, namusu için canını veren kardeşlerimizin hepsi canlıdır ve yanımızdadır. Cenab-ı Allah’tan sadece, onların şefaat edeceği kullar arasına bizleri de dahil etmesini isteyebiliriz” şeklinde konuştu.

Şehidin ailesinin, annesinin, babasının, eşinin ve çocuklarının yüreğindeki acıyı paylaştıklarını ancak dindiremediklerinin farkında olduklarını ifade eden Vali Erin, “Şükrü’yü cennete uğurladık ama hayatta Allah hayırlı uzun ömür versin, tüm evlatlarımız sizin evlatlarınızdır. Bizler de öyle. Öyle kabul edin. Devlet olarak, yöneticiler olarak ve evlatlarınız olarak bundan sonraki, ömrümüzün geri kalan kısmında size sadece hürmet etmek, acınıza ortak olmak ve sevincinizi paylaşmak düşer bize. Söyleyeceğimiz son laf da şu, aslında sözlerin en güzelini Cenab-ı Allah söylemiş ve Peygamberimiz de izah etmiştir. Şehadet makamı, bir faninin ulaşabileceği en yüce mertebedir. Ve bu makam Peygamberimiz Muhammed Aleyhisselam’ın hemen yanıbaşıdır. Şehidimiz çok büyük bir fedakarlık gösterdi, çalışma arkadaşlarıyla sahurda oradaydı. Tanıdığımız, gözü kara Şükrümüz, yine büyük bir fedakarlıkla 3-4 kardeşimizin hayata tutunmasını sağladı. Büyük bir kahramanlık örneği gösterdi. Cenab-ı Allah’ın davetine evet dedi, gözünü kırpmadan yürüdü ve gitti. Dolaysıyla Şükrümüzün, kardeşimizin arkasından ah vah etmek değil, onun eriştiği o makama ve uğruna canını feda ettiği o değerlere sahip çıkmak düşer” diye konuştu.


Şehit Şükrü Can Kayadibi’nin şehadetiyle ilgili yaşanan olayı kısaca anlatan İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu ise, olay anında teröristlerin attığı el bombasının üstüne atılan Şükrü Can Kayadibi’nin diğer arkadaşlarının hayatını kurtardığına dikkat çekerek, “Kahraman Şükrü Can kardeşimizin aziz hatırasını ilelebet Türk milletinin yüreğinde yer bulacağına inancımız tamdır. Bu manada biz de Şükrü Can kardeşimizin adının yaşaması için bu okula ismini verdik. Rabbim tekrar, rahmetiyle muamele eylesin. İnancımıza göre, Peygamberlikten sonraki en büyük makam, şehadet makamıdır. Rabbim onu, bizden daha çok sevdi ve o makama layık gördü. Rabbim bizi onun şefaatine nail eylesin. Bir kez daha Şükrü Can kardeşimizi ve kutsal vatan toprağı uğruna kanlarıyla bayrağımızı bayrak yapan, canlarıyla topraklarımızı vatan yapan tüm şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde hürmetle eğiliyorum. Ruhları şad olsun” diye konuştu.
Tören, İl Müftüsü Mehmet Taştan’ın yaptığı dua ve okulun gezilmesinin ardından sona erdi.
Komiser Yardımcısı Şükrü Can Kayadibi 18 Mayıs 2019 günü Şanlıurfa ili Halfeti ilçesinde PKK terör örgütü üyelerine yönelik yapılan hücre evi baskınında çıkan çatışmada şehit olmuştu.


Editör: Ahmet Şen

 
Etiketler
Yorum Yap
Yurt
​Vali Erin Muhtarlar Gününü Kutladı
​Vali Erin Muhtarlar Gününü Kutladı
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, 19 Eylül Muhtarlar Gününü tebrik etti.
​ İstanbul Sanayi Odası ve İş Dünyası Temsilcileri, ŞUTSO’da Bir Araya Geldi
​ İstanbul Sanayi Odası ve İş Dünyası Temsilcileri, ŞUTSO’da Bir Araya Geldi
İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, Meclis Başkanı Zeynep Bodur Okyay ile Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri’nden oluşan heyet, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ŞUTSO) iş dünyası temsileriyle toplantıda, bir araya geldi.
Vekil Özyavuz'dan Yalçın’a Başsağlığı
Vekil Özyavuz'dan Yalçın’a Başsağlığı
MHP MYK Üyesi, Şanlıurfa Milletvekili İbrahim ÖZYAVUZ, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'a başsağlığında bulundu.
Siverek CHP’den Bir İstifa Daha
Siverek CHP’den Bir İstifa Daha
CHP'den bir istifa daha CHP Siverek ilçe başkan yardımcısı Mehmet şükrü kulaklı istifa etti.
​ŞANLIURFA’DAN BARIŞ PINARI HAREKÂTINA TAM DESTEK
​ŞANLIURFA’DAN BARIŞ PINARI HAREKÂTINA TAM DESTEK
Şanlıurfa’da sivil toplum Kuruluşları başkanlarının katılımıyla Barış Pınarı Harekâtına destek açıklaması gerçekleştirildi. Açıklamada destek mesajları verildi.
​ŞUTSO ÜYELERİ’NE BİR HİZMET DAHA: ALBARAKA TÜRK İLE PROTOKOL İMZALANDI
​ŞUTSO ÜYELERİ’NE BİR HİZMET DAHA: ALBARAKA TÜRK İLE PROTOKOL İMZALANDI
Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Albaraka Türk Katılım Bankası Güney Anadolu Bölge Müdürü İbrahim Halil Dülger arasında odamız üyelerine finansmanda avantajlar sağlayacak anlaşma imzalandı.
​Vali Erin, Yaralıları Ziyaret Etti
​Vali Erin, Yaralıları Ziyaret Etti
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Suruç’a atılan mühimmatların patlaması sonucu hayatını kaybeden vatandaşların ailelerine taziye ziyaretinde bulundu. Vali Erin, Suruç Devlet Hastanesi’nde de tedavisi devam eden yaralıları ziyaret etti.
İl Müftüsü Taştan, Barış Harekatında Hayatını Kaybeden Vatandaşların Taziyesine Katıldı
İl Müftüsü Taştan, Barış Harekatında Hayatını Kaybeden Vatandaşların Taziyesine Katıldı
Şanlıurfa İL Müftüsü Mehmet Taştan, Barış Pınarı Harekatı kapsamında hain terör örgütü tarafından atılan havan topu sonucu hayatını kaybeden Suruçlu vatandaşların taziyelerine katıldı
​Doktor Öncel Şanlıurfa’da! Tek Seansta Sigaradan İğrendiriyor
​Doktor Öncel Şanlıurfa’da! Tek Seansta Sigaradan İğrendiriyor
DR. Faruk ÖNCEL 15-18 Ekim tarihleri arasında Şanlıurfa'da konferans verecek.
Ömer Ay: Esnaf ve Sanatkarlarımızın Sorun ve Sıkıntıları Gerekli Yerlere Aktaracağım
Ömer Ay: Esnaf ve Sanatkarlarımızın Sorun ve Sıkıntıları Gerekli Yerlere Aktaracağım
​Akçakale Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Ömer Ay, esnafın sorunlarını gerekli kurumlara ileteceğini bildirdi.
​Ziraat Odası Başkanları TBMM’ye Çıkarma Yaptı
​Ziraat Odası Başkanları TBMM’ye Çıkarma Yaptı
Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin ve Denizli Ziraat Oda Başkanları üç gün boyunca Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Milletvekilleriyle görüşerek pamuk çiftçisinin sorunlarını yetkili mercilere iletti.
​Başkan Özyavuz’dan Kırsala Müjde
​Başkan Özyavuz’dan Kırsala Müjde
Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, beş yılın sonunda kırsalda kilitli parke taşı olmayan mahallemiz kalmayacak.
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:10
Güneş
06:30
Öğle
12:15
İkindi
15:20
Akşam
17:50
Yatsı
19:05
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ