Bu haber 18 Haziran 2019 13:00:52 Tarihinde eklenmiştir.

Gündoğdu, Harran'ın Hakkını Verin

​Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ve Harran Belediyesi MHP Meclis Üyesi Mahmut Gündoğdu, Harran’a hizmet gitmediğini söyleyerek gerekli kurumlarla yapıtığı yazışmalardan bir sonuç almadığını ve Harran’ın yol ve su sorunlarının had safhada olduğunu belirtti.

Gündoğdu, Harran'ın Hakkını Verin

Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde hizmet kısıtlamasına gidildi. Harran yetkilileri, Büyükşehir tarafından verilmesi gereken hizmetlerin sekteye uğratıldığını, halkın su ve yol sorunu çektiğini ifade etti.

Bu yetkili isimlerden bir tanesi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ve Harran Belediyesi MHP Meclis Üyesi Mahmut Gündoğdu oldu. Gündoğdu, Harran’ın yol ve içme suyu sorununun olduğunu ifade ederek gerekli kurumlara ilettiği dilekçelerden hiçbir sonuç alamadığını ifade etti.
 
 
 

 

Gündoğdu, Harran Halkının Şikayetlerini Kurumlara İletti

Gündoğdu, verdiği dilekçelerde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Harran’a neden hizmet gitmediğini, içme suyu sorunlarının olduğunu, yol sorunlarından dolayı vatandaşların can ve mal güvenliğinin tehlikede olduğunu dile getirdi. Her seçim döneminde Harran halkının yüksek oy oranları ile gündemde olduğunu fakat bu oranların seçim bittikten sonra hiçbir değerinin kalmadığını ifade eden Gündoğdu, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine gönderdiği soru önergeleri ve şehrin sorunlarının dile getirildiği dilekçelerde şu konulara yer verdi;
 
 

 

Turizmin kalbi Harran İlkel Yollarla Uğraşıyor

Öncelikle Harran’ın yol konusuna değinen Meclis Üyesi Mahmut Gündoğdu, %98 oy oranına sahip Harran’ın seçimlerden önce dile getirilen bütün sorunlarının giderileceğini fakat giderilmediğini, özellikle Şanlıurfa turizminin kalbi olan Harran’ın yollarının ulaşıma elverişli olmadığını dile getirdi. Daha önce Koyunluca, konacık, Saide mahallerinden geçen ve önceki dönem yapılan beton yolların kenarlarında şarampol olmadığı bunun da can ve mal tehlikesi oluşturduğunu ifade etti.
 
Konu ile ilgili gerekli mercilere gönderilen dilekçelere herhangi bir cevap gelmedi.
 
  

Bir Kısım Hanenin Borcu Var Diye Bütün Mahalle Susuz Kalıyor

Harran’ın diğer bir büyük sorunu ise içme suyu. Mahmut Gündoğdu, vatandaşların şikâyetlerini değerlendirerek Büyükşehir Belediyesine gönderdiği dilekçede Harran’da ilkel yöntemlerle içme suyuna ulaştıklarını ifade ederek şunları dile getirdi;
 
“Nüfusun yoğun olduğu ve içme suları yetersiz olduğu halde, söz konusu mahallere dalgıçla verilen içme suyu 24 saatten 10 saate düşürüldü. Dalgıçların birinde herhangi bir problem yaşayan vatandaş sorunu meclis üyelerine iletiyor ve meclis üyeleri de arıza ekiplerini arayarak sorunu dile getiriyor. Arıza ekipleri söz konusu arızayı gideremeyeceklerini dile getirerek bunun sebebi olarak da mahallelerin su borcu olduğunu öne sürüyor. Söz konusu mahallenin %70’i su borcunu ödüyor, kalan %30’luk haneler yüzünden sorunu bütün mahalle halkı çekiyor. Belediyenin binlerce çalışanı görevlendirilse ve borcunu ödemeyen %30’luk kısmın kapıları tek tek çalınıp suları kesilse borcunu ödeyen vatandaşlar da rahat rahat içme suyuna kavuşur.”
 
 
 
 
 
 
 

Payımızı Verin Harran Halkına Hizmet Verelim

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ve Harran Belediyesi MHP Meclis Üyesi Mahmut Gündoğdu  Harran’ın yol ve içme suyu sorununa el atmayan büyükşehir belediyesine bir dilekçe daha göndererek şunları ifade etti;

“Şanlıurfa’nın Harran ilçesi niçin hizmet kısıtlamasına gidilmiştir? Halkımız Devletçi, Milliyetçi, Bayrakçı, devletine, bayrağına torağına sadık bir halktır. Niçin hizmet kısıtlamasına gidilmiştir. Yol, su stabilize, yama köprü, menfez, insanların temel ihtiyaçlarını tasarruf adı altında ve kısıtlı olarak kısıtlamaya gidilmiştir. Madem öyle; ilçemize İller Bankasındaki %40lık payımızı serbest bırakın belediyemize başkanımızla, belediye meclis üyelerimizle, belediyemizin elemanları ile ilçe halkımızın temel ihtiyaçlarını biz ilçe belediyesi olarak karşılayalım. Madem tasarruf yapıyorsunuz niçin bir sürü insanı daire başkanı şube müdürünü görevden alıp evinde oturtup aynı dairelere başka kişilere ve yandaşlarınızı aldınız. Büyükşehir Belediyesine büyük külfetler. Bu konu hakkında meclise meclis üyelerine bilgi verilmesini arz ve talep ediyorum”
 
 
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ve Harran Belediyesi MHP Meclis Üyesi Mahmut Gündoğdu’nun Harran halkı için verdiği bu çabaların ne zaman sonuçlanacağı bilinmemekle beraber, söz konusu kurumların konu hakkında cevap hakkı doğmuş olup açıklama yaptıkları takdirde Urfa.com Haber Sitemizde vatandaşlara duyurmaya hazırız.
 
 Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ve Harran Belediyesi MHP Meclis Üyesi Mahmut Gündoğdu’nun Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'ne gönderdiği dilekçeler; 
 
Editör: Bahar Yüksel
Etiketler
Yorum Yap
Ö-HABER
​Dünyada Bir İlki Gerçekleştiren O Profesör Şimdi Meydan Hastanesi'nde
​Dünyada Bir İlki Gerçekleştiren O Profesör Şimdi Meydan Hastanesi'nde
Şanlıurfa Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde görev yapan Kalp ve Damar Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Göz artık Özel Meydan Hastanesi'nde
Şanlıurfalı'ların Başı (ŞUTSO) Sağolsun; Meyan Şerbeti de Gitti
Şanlıurfalı'ların Başı (ŞUTSO) Sağolsun; Meyan Şerbeti de Gitti
Şanlıurfa'nın meşhur Meyan Şerbeti'ni de Kendi Adına Tescil Ettiler
​Şanlıurfa’da Araba Hırsızlığı! Aracın Kapılarını Söküp Boş Araziye Bıraktılar
​Şanlıurfa’da Araba Hırsızlığı! Aracın Kapılarını Söküp Boş Araziye Bıraktılar
Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde yaklaşık bir ay önce çalınan hafif ticari araç, kapıları ve kaput kapağı sökülmüş halde bulundu.
​Şanlıurfa’da 4 Yaşındaki Çocuğu Akrep Soktu! Durumu Ağır
​Şanlıurfa’da 4 Yaşındaki Çocuğu Akrep Soktu! Durumu Ağır
Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde 4 katlı binanın teras katında oyun oynayan iki yaşındaki çocuğu akrep soktu.
​Şanlıurfa’da 1 TL’ye Döner Olur Mu? Suriyeli Açarsa Olur!
​Şanlıurfa’da 1 TL’ye Döner Olur Mu? Suriyeli Açarsa Olur!
Şanlıurfa’da yaşayan bir Suriyeli açtığı dönerci dükkânında dönerin fiyatını 1 TL yapınca izdihama sebep oldu. “1 TL’ye döner olur mu?” diyen vatandaşlar, bu kadar ucuz fiyata dönerin olmasını şaşkınlıkla karşılayarak, bu tarz uygulamalar ile insanların sağlığıyla oynandıklarını ifade etti.
​Klaus Schmidt İçin Göbeklitepe’ye Pedal Çevirdiler
​Klaus Schmidt İçin Göbeklitepe’ye Pedal Çevirdiler
Göbeklitepe'de yürüttüğü kazı çalışmalarıyla insanlık tarihini yeniden şekillendiren Prof. Dr. Klaus Schmidt, vefatının 5'inci yıl dönümünde düzenlenen bisiklet turu ile anıldı.
Değeri 750 bin lira! Özel Yarışma Şanlıurfa'da da Yapılacak
Değeri 750 bin lira! Özel Yarışma Şanlıurfa'da da Yapılacak
Diyarbakır'da 21 Diyarbakır Posta Güvercin Sevenler Derneği tarafından düzenlenen 12 etaplı yarışın 12. etabı özel İstanbul yarışı için birçok ilden yaklaşık 120 kuşun katıldığı ve değerleri yaklaşık olarak 750 bin lira olan kuşlar bin kilometre hava mesafesinde yarışacak. Fiyatları 500 lira ile 20 bin lira arasında değişen posta güvercinleri İstanbul’dan bırakılacak. Beslendikleri evin damına ilk ulaşan güvercinin nesli koruma altına alınacak.
​Faruk Çelik: FETÖ’nün İlk Hedeflerinden Biriydim! Bursa’dan Urfa’ya Gönderilmem FETÖ Yapısıdır
​Faruk Çelik: FETÖ’nün İlk Hedeflerinden Biriydim! Bursa’dan Urfa’ya Gönderilmem FETÖ Yapısıdır
Eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, darbe girişimi gecesi kendisinin öldürüleceğine dair mesajlar aldığını belirtti. Çelik; "Bursa’da FETÖ’nün ilk hedeflerinden biriydim. Birincisi Urfa’ya gönderilmemdir. Urfa’ya gönderilmem, FETÖ yapısıdır. Cumhurbaşkanımız görevlendirdi ama Bursa’da olmamam gerektiği şeklinde raporlardır" yorumunda bulundu.
Aydınlık'tan Çağrı! Şanlıurfa’da Sayıları 300’e Yakın! 1 Kişi Vardı O Da Gitti
Aydınlık'tan Çağrı! Şanlıurfa’da Sayıları 300’e Yakın! 1 Kişi Vardı O Da Gitti
Şanlıurfa CHP Milletvekili Aziz Aydınlık, Şanlıurfa’da yaşayan ve doğuştan metabolizma hastalığı olan çocukların sesine ses olmak için sosyal medya hesabından bir video yayınladı.
​Şanlıurfalı Şampiyon, Vali Erin’in Makamında! Türkiye’yi Temsil Edecek!
​Şanlıurfalı Şampiyon, Vali Erin’in Makamında! Türkiye’yi Temsil Edecek!
Makam kapılarını sürekli açık tutarak vatandaşları randevusuz kabul eden Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’i bugün ziyaret edenler arasında bir şampiyon da yer aldı.
​Şanlıurfa Trafiğinde Tehlikeli Dakikalar! Çocuklar Araçların Arasına Dalıyor
​Şanlıurfa Trafiğinde Tehlikeli Dakikalar! Çocuklar Araçların Arasına Dalıyor
Şanlıurfa’da tehlikeye aldırış etmeyen çocuklar, trafik ışıklarında duran araçların arasına girerek su satmaya çalışıyor. Kameralara yansıyan görüntülerde araçların arasına dalan çocuklar, ezilme tehlikesi yaşıyor.
Şanlıurfa’ya Yeni Alınacak Otobüslerin Şoförleri Mülakatla Seçildi
Şanlıurfa’ya Yeni Alınacak Otobüslerin Şoförleri Mülakatla Seçildi
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi şehir içi toplu taşıma araçları için sürücüler zorlu süreçlerden geçti.
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
03:34
Güneş
05:14
Öğle
12:36
İkindi
16:26
Akşam
19:49
Yatsı
21:21
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ