Bu haber 18 Haziran 2019 13:00:52 Tarihinde eklenmiştir.

Gündoğdu, Harran'ın Hakkını Verin

​Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ve Harran Belediyesi MHP Meclis Üyesi Mahmut Gündoğdu, Harran’a hizmet gitmediğini söyleyerek gerekli kurumlarla yapıtığı yazışmalardan bir sonuç almadığını ve Harran’ın yol ve su sorunlarının had safhada olduğunu belirtti.

Gündoğdu, Harran'ın Hakkını Verin

Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde hizmet kısıtlamasına gidildi. Harran yetkilileri, Büyükşehir tarafından verilmesi gereken hizmetlerin sekteye uğratıldığını, halkın su ve yol sorunu çektiğini ifade etti.

Bu yetkili isimlerden bir tanesi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ve Harran Belediyesi MHP Meclis Üyesi Mahmut Gündoğdu oldu. Gündoğdu, Harran’ın yol ve içme suyu sorununun olduğunu ifade ederek gerekli kurumlara ilettiği dilekçelerden hiçbir sonuç alamadığını ifade etti.
 
 
 

 

Gündoğdu, Harran Halkının Şikayetlerini Kurumlara İletti

Gündoğdu, verdiği dilekçelerde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Harran’a neden hizmet gitmediğini, içme suyu sorunlarının olduğunu, yol sorunlarından dolayı vatandaşların can ve mal güvenliğinin tehlikede olduğunu dile getirdi. Her seçim döneminde Harran halkının yüksek oy oranları ile gündemde olduğunu fakat bu oranların seçim bittikten sonra hiçbir değerinin kalmadığını ifade eden Gündoğdu, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine gönderdiği soru önergeleri ve şehrin sorunlarının dile getirildiği dilekçelerde şu konulara yer verdi;
 
 

 

Turizmin kalbi Harran İlkel Yollarla Uğraşıyor

Öncelikle Harran’ın yol konusuna değinen Meclis Üyesi Mahmut Gündoğdu, %98 oy oranına sahip Harran’ın seçimlerden önce dile getirilen bütün sorunlarının giderileceğini fakat giderilmediğini, özellikle Şanlıurfa turizminin kalbi olan Harran’ın yollarının ulaşıma elverişli olmadığını dile getirdi. Daha önce Koyunluca, konacık, Saide mahallerinden geçen ve önceki dönem yapılan beton yolların kenarlarında şarampol olmadığı bunun da can ve mal tehlikesi oluşturduğunu ifade etti.
 
Konu ile ilgili gerekli mercilere gönderilen dilekçelere herhangi bir cevap gelmedi.
 
  

Bir Kısım Hanenin Borcu Var Diye Bütün Mahalle Susuz Kalıyor

Harran’ın diğer bir büyük sorunu ise içme suyu. Mahmut Gündoğdu, vatandaşların şikâyetlerini değerlendirerek Büyükşehir Belediyesine gönderdiği dilekçede Harran’da ilkel yöntemlerle içme suyuna ulaştıklarını ifade ederek şunları dile getirdi;
 
“Nüfusun yoğun olduğu ve içme suları yetersiz olduğu halde, söz konusu mahallere dalgıçla verilen içme suyu 24 saatten 10 saate düşürüldü. Dalgıçların birinde herhangi bir problem yaşayan vatandaş sorunu meclis üyelerine iletiyor ve meclis üyeleri de arıza ekiplerini arayarak sorunu dile getiriyor. Arıza ekipleri söz konusu arızayı gideremeyeceklerini dile getirerek bunun sebebi olarak da mahallelerin su borcu olduğunu öne sürüyor. Söz konusu mahallenin %70’i su borcunu ödüyor, kalan %30’luk haneler yüzünden sorunu bütün mahalle halkı çekiyor. Belediyenin binlerce çalışanı görevlendirilse ve borcunu ödemeyen %30’luk kısmın kapıları tek tek çalınıp suları kesilse borcunu ödeyen vatandaşlar da rahat rahat içme suyuna kavuşur.”
 
 
 
 
 
 
 

Payımızı Verin Harran Halkına Hizmet Verelim

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ve Harran Belediyesi MHP Meclis Üyesi Mahmut Gündoğdu  Harran’ın yol ve içme suyu sorununa el atmayan büyükşehir belediyesine bir dilekçe daha göndererek şunları ifade etti;

“Şanlıurfa’nın Harran ilçesi niçin hizmet kısıtlamasına gidilmiştir? Halkımız Devletçi, Milliyetçi, Bayrakçı, devletine, bayrağına torağına sadık bir halktır. Niçin hizmet kısıtlamasına gidilmiştir. Yol, su stabilize, yama köprü, menfez, insanların temel ihtiyaçlarını tasarruf adı altında ve kısıtlı olarak kısıtlamaya gidilmiştir. Madem öyle; ilçemize İller Bankasındaki %40lık payımızı serbest bırakın belediyemize başkanımızla, belediye meclis üyelerimizle, belediyemizin elemanları ile ilçe halkımızın temel ihtiyaçlarını biz ilçe belediyesi olarak karşılayalım. Madem tasarruf yapıyorsunuz niçin bir sürü insanı daire başkanı şube müdürünü görevden alıp evinde oturtup aynı dairelere başka kişilere ve yandaşlarınızı aldınız. Büyükşehir Belediyesine büyük külfetler. Bu konu hakkında meclise meclis üyelerine bilgi verilmesini arz ve talep ediyorum”
 
 
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ve Harran Belediyesi MHP Meclis Üyesi Mahmut Gündoğdu’nun Harran halkı için verdiği bu çabaların ne zaman sonuçlanacağı bilinmemekle beraber, söz konusu kurumların konu hakkında cevap hakkı doğmuş olup açıklama yaptıkları takdirde Urfa.com Haber Sitemizde vatandaşlara duyurmaya hazırız.
 
 Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ve Harran Belediyesi MHP Meclis Üyesi Mahmut Gündoğdu’nun Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'ne gönderdiği dilekçeler; 
 
Editör: Bahar Yüksel
Etiketler
Yorum Yap
Ö-HABER
​Başkan Aksak’ın Olduğu İddia Edilen İçki Masası Fotoğrafı ile ilgili Açıklama
​Başkan Aksak’ın Olduğu İddia Edilen İçki Masası Fotoğrafı ile ilgili Açıklama
Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak'a sosyal medyada atılan iftira ile ilgili hakikat ortaya çıktı. Başkan Aksak'ın olduğu iddia edilen içkili masadaki şahıs ortaya çıktı.
​Şanlıurfa’da Balığa Rağbet Arttı
​Şanlıurfa’da Balığa Rağbet Arttı
Şanlıurfa’da havaların soğumasıyla vatandaşların balığa ilgisi arttı.
​Şanlıurfa’da bir PKK/YPG’li terörist yakalandı
​Şanlıurfa’da bir PKK/YPG’li terörist yakalandı
Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde, sınırı geçmeye çalışan PKK/YPG’li bir terörist güvenlik güçleri tarafından yakalandı.
​Vatandaşlar Fırat kıyısı Takoran’da Balık Mangal Keyfi Yapıyor
​Vatandaşlar Fırat kıyısı Takoran’da Balık Mangal Keyfi Yapıyor
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bulunan saklı cennet Takoran Vadisi olarak bilinen Fırat nehrinin kıyısında vatandaşlar balık yakalayıp, mangal yapıyor.
​Vekil Özyavuz’dan Şanlıurfa için Hızlı Tren Adımı
​Vekil Özyavuz’dan Şanlıurfa için Hızlı Tren Adımı
MHP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz, Şanlıurfa’ya hızlı tren getirilmesi için ilk adımı attı.
​Suriyeli Ülkelerine Kesin Dönüşleri Sürüyor
​Suriyeli Ülkelerine Kesin Dönüşleri Sürüyor
Suriye’nin sınır ilçesi olan Tel Abyad’dan Türkiye'ye sığınan yaklaşık 100 kişilik grup, minibüslerle ülkelerine geri dönüş yaptı.
​Güneydoğu'nun En Büyük Kitap Fuarı Kapılarını Açıyor
​Güneydoğu'nun En Büyük Kitap Fuarı Kapılarını Açıyor
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek olan '3.Ulusal Şanlıurfa Kitap Fuarı' ziyaretçilerine kapılarını açıyor. 50'si yerel olmak üzere 200'ye yakın şair-yazarın katılım göstereceği fuara yoğun katılım bekleniyor.
​Şanlıurfa’da Üniversiteli Genç Kazada Hayatını Kaybetti
​Şanlıurfa’da Üniversiteli Genç Kazada Hayatını Kaybetti
Şanlıurfa’da üniversite öğrencisi, yolun karşısına geçmeye çalıştığı sırada otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti.
​Şanlıurfa'da Toplantı Ve Gösteriler 1 Ay Boyunca Yasaklandı
​Şanlıurfa'da Toplantı Ve Gösteriler 1 Ay Boyunca Yasaklandı
Şanlıurfa Valiliği, açık alanlarda uygun görülen etkinliklerin dışındaki her türlü toplantı, yürüyüş ve basın açıklamasının 1 ay boyunca yasaklandığını bildirdi.
Amerika, 2 Urfalı'nın Mal Varlığına El Koydu
Amerika, 2 Urfalı'nın Mal Varlığına El Koydu
ABD Hazine Bakanlığı, Şanlıurfa merkezli bir şirket ve bu şirketin sahibi iki kardeş, İsmail Bayaltun ve Ahmet Bayaltun'a IŞİD'e kritik önemde mali ve lojistik destek sağladıkları gerekçesiyle ABD'deki varlıklarına el konulduğunu açıkladı.
​Şanlıurfa’da Otomobille Kamyon Yükü Taşıdılar
​Şanlıurfa’da Otomobille Kamyon Yükü Taşıdılar
Şanlıurfa’da arka arkaya seyir halindeki iki otomobile aşırı yük yükleyen sürücüler, diğer sürücüleri tehlikeye attı.
​Şanlıurfalı çiftçi traktör üzerinde namaz kıldı
​Şanlıurfalı çiftçi traktör üzerinde namaz kıldı
Şanlıurfa'da bir çiftçi tarlada buğday ekimi yaparken tarlanın çamur olmasından dolayı ikindi namazını traktörün üzerindeki düz zeminde kıldı.
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:39
Güneş
07:03
Öğle
12:16
İkindi
14:56
Akşam
17:18
Yatsı
18:37
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ