Şanlıurfa Gündemini Belirleyen En Son Sıcak Gelişmeler, Şanlıurfa Kaza Haberleri, Beyaz Masadaki Siyasi Tartışmalar Urfa.com Farkı İle Sizlerle

Bu haber 08 Ağustos 2017 09:44:00 Tarihinde eklenmiştir. 247 Defa Okundu.

Trafik Işığı Bulunmayan Kavşağa Sürücülerden Tepki

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesindeki hizmete yeni açılan Sırrın Köprülü Kavşağı ile Akçakale çevre yolunu birleştiren dörtlü kavşakta trafik ışıklarının bulunmaması sürücüleri canın bezdirdi.

Trafik Işığı Bulunmayan Kavşağa Sürücülerden Tepki

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde hizmete açılan Sırrın Köprülü Kavşağı ile Akçakale çevre yolunu birleştiren dörtlü kavşakta trafik ışıklarının bulunmaması kazalara davetiye çıkarıyor. Kavşağın açılışından buna defalarca trafik kazasının meydana geldiğini belirten sürücüler, yetkililerden soruna çözüm bulunmasını talep etti.


Yetkililerin ışık takmaya üşendiklerini ve bundan dolayı can kaybının yaşandığını ifade eden Mehmet Demircan, güzel bir yol çalışmasının yapıldığını ancak trafik ışıklarının olmayışının büyük eksiklik olduğunu belirtti.


Diğer ülkelerdeki yol çalışmalarında trafik ışıkları ve üst geçit gibi aşamaların beraber bitirilerek yolu hizmete açıldığını söyleyen Demircan, bir kırmızı ışık taktırmanın bu kadar zor olmaması gerektiğini ifade etti.


"Geçiş hakkı bizim olduğumu halde yine de korkudan geçemiyoruz"


Yolun 2-3 yıldır açıldığını ifade eden Mahmut Tartal ise, "Günde 10 vatandaş burada yolda kalıyor. Yani bir ışık bir insandan daha da mı kıymetli? Benim gördüğüm kadarıyla 6 kaza oldu. Devletten ricamız buraya hakkımız olan bir ışık takılmasını rica ediyoruz. Perişan olmuşuz. Buraya geldiğimiz zaman geçiş hakkı bizim olduğumu halde yine de korkudan geçemiyoruz. Acaba karşıdaki bize çarpar mı diye cesaret edemiyoruz. Yol boş olsa da karşıdakiler süratli geldikleri için biz yine de duruyoruz. Işık olsa herkes önlemini alıyor." dedi.


Trafik ışığı bulunmayan kavşakta neredeyse her gün kazanın meydana geldiğini belirten İbrahim Bakay ise "İnsanlarımız biraz da sabırsız oldukları için önceliği kimseye vermiyorlar. Burada trafik kazaları meydana geliyor. Yetkililerin bunu görüp ışık takmaları gerekir. İlla Başbakan'ın veya bir Bakan'ın veya Cumhurbaşkanı'nın gelip 'buraya bir ışık yapın!' demesini mi bekliyorlar? Urfa'da maalesef hiçbir yetkili bunu görmüyor." şeklinde konuştu.


Trafik ışıklarının acil bir şekilde kavşağa takılması gerektiğini belirten Ahmet Doğan adlı sürücü, "Çünkü burada günlük kazalara şahit oluyoruz ve kazalara müdahale ediyoruz. Devrilmeli kazalarda oluyor, ölümlü kazalarda oluyor." diye belirtti.


Kavşakta trafik ışıklarının bulunmadığını ve bundan dolayı yolun düzensiz ve kontrolsüz olduğunu belirten Hasan Balıkçı, Ali Sağır ve Halit Bilik, ışıkların olmamasından dolayı yolun tehlike oluşturduğunu ve yetkililerden bir an önce bu yola trafik ışıklarının takılmasını istediler.
Etiketler
Yorum Yap
Güncel
Demirkol’dan Barcelona Paylaşımı
Demirkol’dan Barcelona Paylaşımı
Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, İspanya’nın Barcelona kentinde yaşanan terör saldırıları ile ilgili mesaj yayımladı.
Son nefesinde torunun ismini verdi
Son nefesinde torunun ismini verdi
İstanbul Esenyurt'ta Sevim Görmek isimli 70 yaşında yaşlı bir kadın evinde bıçaklanarak öldürüldü.
Dehşet! İşkence yaptılar
Dehşet! İşkence yaptılar
Resmi rakamlara göre kayıtlı 573 bin Suriyeli mültecinin yaşadığı İstanbul’da, son dönemlerde sıkça yaşanan ve gün be gün artış gösteren fidye amaçlı insan kaçırma olaylarının büyük bir kısmının arkasından şehirde mülteci olarak yaşayan Suriye, Afgan ve Irak uyruklu mülteciler çıkıyor.
Fakıbaba'dan Flaş Barcelona Paylaşımı...
Fakıbaba'dan Flaş Barcelona Paylaşımı...
Şanlıurfa Ak Parti Milletvekili ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, İspanya'nın Barcelona kentinde yaşanan terör saldırıları ile ilgili mesaj yayımladı.
Eyyübiye Belediyesinden Beklenen Açıklama Geldi
Eyyübiye Belediyesinden Beklenen Açıklama Geldi
Eyyübiye Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşların daha rahat ortamda kurban satış ve kesim işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için çalışmalarını sürdürüyor.
Valilikten ölü bulunan muhtara ilişkin açıklama
Valilikten ölü bulunan muhtara ilişkin açıklama
Hakkari Valiliği, Yüksekova ilçe kırsalında ölü halde bulunan köy Muhtarı Nurettin Altun’un PKK tarafından öldürüldüğü ihtimali üzerinde durulduğunu açıkladı.
İl Başkanı İstifa Etti
İl Başkanı İstifa Etti
AK Parti Hakkari İl Başkanı Nurettin Fırat, görevinden istifa ettiğini duyurdu.
Tüketici Hakem Heyeti Toplantısı Şanlıurfa'da Gerçekleştirildi
Tüketici Hakem Heyeti Toplantısı Şanlıurfa'da Gerçekleştirildi
GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI TÜKETİCİNİN KORUNMASI VE PİYASA GÖZETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN DÜZENLENEN 2017 YILI TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ BÖLGESEL EĞİTİM TOPLANTISI ŞANLIURFA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
Başkan Çiftçi'den Flaş Açıklama
Başkan Çiftçi'den Flaş Açıklama
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, belediye personelleriyle bir araya gelerek kentte yapılan ve yapılacak olan çalışmaları değerlendirdi.
Kaymakam Bey Sorumuzu Anlamamış
Kaymakam Bey Sorumuzu Anlamamış
Geçtiğimiz günlerde basın açıklamasını yayınladığımız Şanlıurfa Kültürel Mirası Düzenleme Derneği’nin haberi tepkilere yol açtı.
Kayıp köy muhtarı ölü bulundu
Kayıp köy muhtarı ölü bulundu
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde kendisinden 3 gündür haber alınamayan köy muhtarı, kırsal arazide ölü halde bulundu.
Muhtardan örnek Davranış
Muhtardan örnek Davranış
​Şanlıurfa Derikli Mahallesi muhtarı Mehmet Kestop Suriyeli aileyi ziyaret etti.