Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa Gündemini Belirleyen En Son Sıcak Gelişmeler, Şanlıurfa Kaza Haberleri, Beyaz Masadaki Siyasi Tartışmalar Urfa.com Farkı İle Sizlerle

Bu haber 08 Ağustos 2017 09:44:00 Tarihinde eklenmiştir.

Trafik Işığı Bulunmayan Kavşağa Sürücülerden Tepki

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesindeki hizmete yeni açılan Sırrın Köprülü Kavşağı ile Akçakale çevre yolunu birleştiren dörtlü kavşakta trafik ışıklarının bulunmaması sürücüleri canın bezdirdi.

Trafik Işığı Bulunmayan Kavşağa Sürücülerden Tepki

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde hizmete açılan Sırrın Köprülü Kavşağı ile Akçakale çevre yolunu birleştiren dörtlü kavşakta trafik ışıklarının bulunmaması kazalara davetiye çıkarıyor. Kavşağın açılışından buna defalarca trafik kazasının meydana geldiğini belirten sürücüler, yetkililerden soruna çözüm bulunmasını talep etti.


Yetkililerin ışık takmaya üşendiklerini ve bundan dolayı can kaybının yaşandığını ifade eden Mehmet Demircan, güzel bir yol çalışmasının yapıldığını ancak trafik ışıklarının olmayışının büyük eksiklik olduğunu belirtti.


Diğer ülkelerdeki yol çalışmalarında trafik ışıkları ve üst geçit gibi aşamaların beraber bitirilerek yolu hizmete açıldığını söyleyen Demircan, bir kırmızı ışık taktırmanın bu kadar zor olmaması gerektiğini ifade etti.


"Geçiş hakkı bizim olduğumu halde yine de korkudan geçemiyoruz"


Yolun 2-3 yıldır açıldığını ifade eden Mahmut Tartal ise, "Günde 10 vatandaş burada yolda kalıyor. Yani bir ışık bir insandan daha da mı kıymetli? Benim gördüğüm kadarıyla 6 kaza oldu. Devletten ricamız buraya hakkımız olan bir ışık takılmasını rica ediyoruz. Perişan olmuşuz. Buraya geldiğimiz zaman geçiş hakkı bizim olduğumu halde yine de korkudan geçemiyoruz. Acaba karşıdaki bize çarpar mı diye cesaret edemiyoruz. Yol boş olsa da karşıdakiler süratli geldikleri için biz yine de duruyoruz. Işık olsa herkes önlemini alıyor." dedi.


Trafik ışığı bulunmayan kavşakta neredeyse her gün kazanın meydana geldiğini belirten İbrahim Bakay ise "İnsanlarımız biraz da sabırsız oldukları için önceliği kimseye vermiyorlar. Burada trafik kazaları meydana geliyor. Yetkililerin bunu görüp ışık takmaları gerekir. İlla Başbakan'ın veya bir Bakan'ın veya Cumhurbaşkanı'nın gelip 'buraya bir ışık yapın!' demesini mi bekliyorlar? Urfa'da maalesef hiçbir yetkili bunu görmüyor." şeklinde konuştu.


Trafik ışıklarının acil bir şekilde kavşağa takılması gerektiğini belirten Ahmet Doğan adlı sürücü, "Çünkü burada günlük kazalara şahit oluyoruz ve kazalara müdahale ediyoruz. Devrilmeli kazalarda oluyor, ölümlü kazalarda oluyor." diye belirtti.


Kavşakta trafik ışıklarının bulunmadığını ve bundan dolayı yolun düzensiz ve kontrolsüz olduğunu belirten Hasan Balıkçı, Ali Sağır ve Halit Bilik, ışıkların olmamasından dolayı yolun tehlike oluşturduğunu ve yetkililerden bir an önce bu yola trafik ışıklarının takılmasını istediler.
Etiketler
Yorum Yap
Güncel
Urfa Karanlığa Gömülecek!
Urfa Karanlığa Gömülecek!
Şanlurfa'da hafta sonu bir çok mahallede yine elektrik kesintisi uygulanacak.
Vali Erin Muhtarlar Gecesinde Konuştu
Vali Erin Muhtarlar Gecesinde Konuştu
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet Parkı sosyal tesislerinde düzenlenen 19 Ekim Muhtarlar Günü etkinliğinde konuştu.
Urfalı Büyükelçi'den Urfa Valisine Ziyaret...
Urfalı Büyükelçi'den Urfa Valisine Ziyaret...
BÜYÜKELÇİ ÖNEN'DEN VALİ ERİN'E ZİYARET
AB Türkiye'nin 20 Kentindeki Etkinliklerle İklim Haftasını Kutluyor
AB Türkiye'nin 20 Kentindeki Etkinliklerle İklim Haftasını Kutluyor
Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu,” İklim Haftası’nı” 16-27 Ekim tarihleri arasında ülke genelinde “Herkes bir fark yaratabilir” temalı etkinliklerle kutluyor. Etkinliklerin resmi açılışı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger'in katılımıyla 16 Ekim'de Ankara'da gerçekleşti.
Başkan Ekinci Muhtarlar Gününü Kutladı
Başkan Ekinci Muhtarlar Gününü Kutladı
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle, Eyyübiye Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Kestop ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya geldi.
Hülya Avşar Cezadan Kurtulamadı
Hülya Avşar Cezadan Kurtulamadı
​Hülya Avşar’ın “Erkekler eşlerini arada bir çaktırmadan aldatmalı” sözlerini RTÜK affetmedi. ‘Genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırılıktan’ Star TV’ye en yüksek orandan ceza kesilmesine karar verdi.
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim?
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim?
CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı belli oldu
Urfalı Velilerden Sert Tepki!
Urfalı Velilerden Sert Tepki!
Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde bir okulun harabeye dönmesine tepki gösteren veliler, yetkililerden denetimlerin sıklaştırılmasını istediler.
Bilimi Avrupa’ya Müslümanlar Taşıdı
Bilimi Avrupa’ya Müslümanlar Taşıdı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 'Bilim Küllerinden Doğuyor' sloganıyla hazırlanan ve Turgut Özal parkında gerçekleşen 'TÜBİTAK 4007 Şanlıurfa Bilim Şenliği' açılış töreninde konuşan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, “Bilimi Avrupaya Müslümanlar taşıdı” dedi.
Urfalı Başkana Şok Gönderme:'Altını...'
Urfalı Başkana Şok Gönderme:'Altını...'
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in istifası gündemdeki yerini koruyor... Bülent Arınç ise Twitter'dan çok konuşulacak harekete imza attı. Bülent Arınç, Twitter hesabında daha önce attığı bir tweeti “sabitlenmiş tweet” haline getirdi.
Urfalılar Ölüm Nedeni Belli Oldu!
Urfalılar Ölüm Nedeni Belli Oldu!
3 Çocuk Tarlada Ölü Bulunmıuştu.
Fakıbaba'dan, CHP'ye Jet Hızında Yanıt!
Fakıbaba'dan, CHP'ye Jet Hızında Yanıt!
'Her Şey Helal'