Bu haber 07 Ağustos 2017 13:12:02 Tarihinde eklenmiştir.

“Elektrik Kesintilerden Dolayı İş Yapamıyoruz”

Şanlıurfa’da sanayi esnafı, yaşanan sık elektrik kesintilerden dolayı iş yapamaz hale geldiklerini söyledi.

“Elektrik Kesintilerden Dolayı İş Yapamıyoruz”

Şanlıurfa’da sanayi esnafı sık yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle şikâyetlerini dile getirdi.


Neredeyse tüm işlerinin elektrikle yapıldığına belirten sanayi esnafı, yaşanan sık kesintilerden dolayı çoğu zaman söz verdikleri müşterilerinin ihtiyaçlarına zamanında cevap veremediklerini bunun da kendilerini çok mağdur ettiğini söyledi.


Yaşanan elektrik kesintilerinin makinelerinin yanmasına sebep olduğunu ifade eden sanayi esnafı, mağduriyetlerinin giderilmesi için de muhatap bulamadıklarını belirterek yetkililerin elektrik sorununa mutlaka bir çözüm bulması gerektiğini vurguladı.


Elektrik kesintilerinden dolayı bin 500 liralık makinesinin yandığını ileri süren Halis Şahap, “Esnaf olarak mağduruz, daha önce de mağduriyetimiz vardı, özelleştikten sonra iki katına çıktı. Yani sık sık elektriğimiz kesiliyor. Tam iş vakti bir bakıyoruz elektrik kesiliyor. Daha dün bin 500 liralık bir makinamız yandı. Bin 500 lira zararımız var. Muhatap bulamıyoruz, kimi arıyorsak telefonlarımıza cevap vermiyor. DEDAŞ özelleştikten bu yana sıkıntıdayız esnaf olarak. Oy verdiğimiz milletvekillerinin özellikle bu işe bir hassasiyet göstermesi lazım. Bakın işte bugün mesai günü, iş günü, sanayide ses seda yok. Sanayide ses seda olmamasının nedeni elektriğimizin olmamasıdır. Bu saatte, saat 11.00'de elektrik kesilir mi sanayide?” diye sordu.


İşlerinin yüzde 90’ının elektriğe bağlı olduğunu, elektrik sorununa mutlaka bir çözüm bulunması gerektiğini ifade eden Şahap, böyle giderse sanayinin yakında biteceğini söyledi.“Çok mağdur oluyoruz, müşterilerimize verdiğimiz sözleri yerine getiremiyoruz”Kesintilerden dolayı söz verdikleri müşterilerine zamanında iş yetiştiremedikleri için mahcup olduklarını belirten Necati Beyaz, “Çok mağdur oluyoruz. Müşterilerimize verdiğimiz sözleri yerine getiremiyoruz. Yani müşteriye söz veriyoruz yarın işinizi teslim edeceğiz diye bu sefer elektrik kesintilerinden dolayı müşteriye mahcup oluyoruz. Yetkililerin bu işe bir el atması lazım.” dedi.


İş çıkaramadıkları için de çoğu zaman elemanlarının bile haftalığını ödemede sorun yaşadıklarını dile getiren Beyaz, “Milletvekillerimiz sürekli hal edeceğiz hal diye bize söz veriyorlar. Onun için biz de onlara buradan sesleniyoruz. Bu işe el atıp bu işi halletmelerini istiyoruz.” ifadelerini kullandı.


“Oy zamanı geldiğinde milletvekilleri geliyor, oyumuzu veriyoruz bu sefer siz gelin bizim bu derdimize bir çare bulun”


Tüm halkın elektrik kesintilerinden dolayı mağdur olduğunu söyleyen Mahmut Gümüşkolan, “Elektrik mağduriyetinde görüyorsunuz kaynakçı dükkânının önündeyim elektrik yok, tankere su dolduracağım elektrik yok, adam dağda büyük baş hayvanlara su vermek için bekliyor, elektrik yok. Bizim milletvekillerimiz var onlara söylüyoruz duyuyorlar, haberlerde sürekli gündeme getiriyoruz ama boş. Yani ne söyledikse yerine gelmiyor. Oy zamanı geldiğinde milletvekilleri geliyor, oyumuzu veriyoruz bu sefer siz gelin bizim bu derdimize bir çare bulun.” diye konuştu.


Kapı işleri yapan çocuklarının elektrik kesintilerinden dolayı sürekli mağduriyet yaşadıklarını anlatan Mustafa Toprak da fazla gelen faturalardan şikâyetçi olduğunu söyledi.


“Ben 10 gündür evimde kalıyorum ama benden 50-60 lira alıyorlar”


Toprak, “Elektrikçiler gelip bizden fazla para alıyor. Devletimizden rica ediyoruz buna bir el atsın. Mahallenin kaçaklarını gelip üstümüze yıkıyorlar. Bu Allah'tan reva değil. Hükümet, bakanlar buna el atmalı. Ben 10 lira yakıyorum ama fatura geldiğinde 60 lira geliyor. Ben zaten 3 ayda 700 lira maaş alıyorum. Onlar da kapıya gelip, biz 10 gün kullanmamıza rağmen 50 lira geliyor. Yani biz devletten rica ediyoruz, buna el atsın. Elektrikler gelmiyor çoluk-çocuk çalışamıyor. Elektik bazen akşama kadar gelmiyor.” şeklinde konuştu.


“Elektrik olmayınca kameralar da devreye girmediği için hırsızlık oluyor”


Geceleri elektrik kesildiğinde, çalışmayan kameraları fırsat bilen hırsızların işyerlerine girdiğini ifade eden Mehmet Bağmancı ise yaşadıkları mağduriyeti şöyle dile getirdi:


“Elektrik kesintisinden dolayı rahatsızlık çekiyoruz sanayi sitesinde. Ve bundan dolayı da müşterilerimiz bizi arayıp işlerimizi yapamıyorsunuz diyorlar. Elektrik olmayınca da bizim kameralar da devreye girmiyor, yani geceleri hırsızlık oluyor. Elektrik kesintisinden dolayı kamera kesintileri oluyor. Geceleri de bazen elektrik gidiyor. Biz de burada 4 kişi akşama kadar oturuyoruz, iş yapmıyoruz. Kepenkler bile elektrik ile çalışıyor, elektrik gittiği zaman kepenlerimizi kapatamıyoruz. Elektrik gidince 3 saat boyunca gelmiyor. Geldikten bir saat sonra tekrar gidiyor. Elektrik sıkıntısından dolayı bizlere yardımcı olsalar iyi olur.”
Etiketler
Yorum Yap
Yurt
​Şanlıurfa Yolunda Ambulans ile Araç Çarpıştı! 2 Yaralı
​Şanlıurfa Yolunda Ambulans ile Araç Çarpıştı! 2 Yaralı
Hasta taşıyan ambulans ile hafif ticari aracın çarpışması sonucu 2 kişi hafif şekilde yaralandı.
​GAİB’İN E-İHRACAT EĞİTİMİ ŞANLIURFA’DA BAŞLIYOR
​GAİB’İN E-İHRACAT EĞİTİMİ ŞANLIURFA’DA BAŞLIYOR
Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) tarafından, birliğin temsilciliği bulunan bölge illerine yönelik düzenlenen Dijital Dönüşüm, E-Ticaret ve E-İhracat eğitiminin Gaziantep, Diyarbakır ve Mardin illerinin ardından yarın da Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) ev sahipliğinde, Şanlıurfa’da başlayacak.
Şanlıurfa’da Futbol Yaz Okuluna Yoğun İlgi
Şanlıurfa’da Futbol Yaz Okuluna Yoğun İlgi
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin gençler için düzenlediği futbol yaz okuluna ilgi devam ediyor.
Şanlıurfalılar Gap Vadisi Tesislerine Akın Ediyor
Şanlıurfalılar Gap Vadisi Tesislerine Akın Ediyor
Şanlıurfa'da sıcaklığın mevsim normalleri üzerinde seyretmesi ile birlikte vatandaşlar hafta sonlarını büyükşehir belediyesinin kentte kazandırdığı GAP Vadisi ve Cumhuriyet Sosyal Tesisleri'nde geçiriyor.
Urfa’da Resmi Araçla Piknik Keyfi!
Urfa’da Resmi Araçla Piknik Keyfi!
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinde 'israf'ın önüne geçilmek bilmiyor. Büyükşehir Belediyesi bünyesinde araçlar, kişiye özel işler için kullanılıyor. Bunun son örneği piknikte görüntülendi.Büyükşehir Belediyesinde çalışan ismi öğrenilemeyen bir kişi, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kullanılan araçla piknik keyfi yaptı.
Otomobilin Çarptığı Urfalı  İşçi Öldü
Otomobilin Çarptığı Urfalı İşçi Öldü
Şanlıurfa'da karşıdan karşıya geçmeye çalışan işçiye otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti.
Urfa'da Türktelekom'a Ait  Açık Rögar Kapakları Tehlike Saçıyor
Urfa'da Türktelekom'a Ait Açık Rögar Kapakları Tehlike Saçıyor
Şanlıurfa’da Türk Telekom’a ait rögar kapakları çalındı
Taştan, Yeni Görevinde Başarılar Dilerim
Taştan, Yeni Görevinde Başarılar Dilerim
Şanlıurfa İl Müftülüğü'nde Din Hizmetleri ve Eğitim Şube Müdürlüğü görevini yürüten Seyit Ahmet Sümer, Kırıkkale İl Müftülüğü Din Hizmetleri ve Eğitim Şube Müdürlüğüne, Hac ve Umre Şube Müdürlüğü görevini yürüten Sâni Soytürk Çorum İl Müftülüğü Din Hizmetleri ve Eğitim Şube Müdürlüğü, Hac ve Umre Şefi Ahmet Alpaya, Antalya Serik İlçe Müftülüğü Şefi olarak tayin oldu.
​Biber, Patlıcan Kurutma Zamanı Geldi! Yeni Sezon Fiyatları Ne Kadar?
​Biber, Patlıcan Kurutma Zamanı Geldi! Yeni Sezon Fiyatları Ne Kadar?
Sıcak havalarla birlikte kurutulmaya başlanan biber ve patlıcan gibi sebzeler, kenti kırmızıya boyadı.
Şanlıurfa’da Köy Okulu Öğrencilerinin Büyük Başarısı
Şanlıurfa’da Köy Okulu Öğrencilerinin Büyük Başarısı
Şanlıurfa'da köy okulu öğrencilerinin geliştirdiği ödüllü proje ile güneşten alınan enerji 7 kat daha verimli hale dönüştürülüyor.
​Göbeklitepe PTT Pullarında Yerini Aldı
​Göbeklitepe PTT Pullarında Yerini Aldı
Tüm dünyanın göz bebeği, ülkemizin önemli tarihi ve turistik değerlerinden Göbeklitepe, PTT pullarında yerini aldı.
​Şanlıurfa Bölgesinde Ürün Alımları Tüm Hızıyla Sürüyor
​Şanlıurfa Bölgesinde Ürün Alımları Tüm Hızıyla Sürüyor
Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Pazarlama Daire Başkanı İlyas Kılıç, 2019 yılı üretim sezonunda Türkiye Makarna Sanayicileri Derneği üyesi makarna fabrikaları için makarnalık buğday alımı yapan kooperatifleri ziyaret ederek yetkililerden süreçle ilgili bilgi aldı.
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
03:14
Güneş
05:00
Öğle
12:33
İkindi
16:24
Akşam
19:56
Yatsı
21:34
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ