Advert
Bu haber 07 Ağustos 2017 13:12:02 Tarihinde eklenmiştir.

“Elektrik Kesintilerden Dolayı İş Yapamıyoruz”

Şanlıurfa’da sanayi esnafı, yaşanan sık elektrik kesintilerden dolayı iş yapamaz hale geldiklerini söyledi.

“Elektrik Kesintilerden Dolayı İş Yapamıyoruz”

Şanlıurfa’da sanayi esnafı sık yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle şikâyetlerini dile getirdi.


Neredeyse tüm işlerinin elektrikle yapıldığına belirten sanayi esnafı, yaşanan sık kesintilerden dolayı çoğu zaman söz verdikleri müşterilerinin ihtiyaçlarına zamanında cevap veremediklerini bunun da kendilerini çok mağdur ettiğini söyledi.


Yaşanan elektrik kesintilerinin makinelerinin yanmasına sebep olduğunu ifade eden sanayi esnafı, mağduriyetlerinin giderilmesi için de muhatap bulamadıklarını belirterek yetkililerin elektrik sorununa mutlaka bir çözüm bulması gerektiğini vurguladı.


Elektrik kesintilerinden dolayı bin 500 liralık makinesinin yandığını ileri süren Halis Şahap, “Esnaf olarak mağduruz, daha önce de mağduriyetimiz vardı, özelleştikten sonra iki katına çıktı. Yani sık sık elektriğimiz kesiliyor. Tam iş vakti bir bakıyoruz elektrik kesiliyor. Daha dün bin 500 liralık bir makinamız yandı. Bin 500 lira zararımız var. Muhatap bulamıyoruz, kimi arıyorsak telefonlarımıza cevap vermiyor. DEDAŞ özelleştikten bu yana sıkıntıdayız esnaf olarak. Oy verdiğimiz milletvekillerinin özellikle bu işe bir hassasiyet göstermesi lazım. Bakın işte bugün mesai günü, iş günü, sanayide ses seda yok. Sanayide ses seda olmamasının nedeni elektriğimizin olmamasıdır. Bu saatte, saat 11.00'de elektrik kesilir mi sanayide?” diye sordu.


İşlerinin yüzde 90’ının elektriğe bağlı olduğunu, elektrik sorununa mutlaka bir çözüm bulunması gerektiğini ifade eden Şahap, böyle giderse sanayinin yakında biteceğini söyledi.“Çok mağdur oluyoruz, müşterilerimize verdiğimiz sözleri yerine getiremiyoruz”Kesintilerden dolayı söz verdikleri müşterilerine zamanında iş yetiştiremedikleri için mahcup olduklarını belirten Necati Beyaz, “Çok mağdur oluyoruz. Müşterilerimize verdiğimiz sözleri yerine getiremiyoruz. Yani müşteriye söz veriyoruz yarın işinizi teslim edeceğiz diye bu sefer elektrik kesintilerinden dolayı müşteriye mahcup oluyoruz. Yetkililerin bu işe bir el atması lazım.” dedi.


İş çıkaramadıkları için de çoğu zaman elemanlarının bile haftalığını ödemede sorun yaşadıklarını dile getiren Beyaz, “Milletvekillerimiz sürekli hal edeceğiz hal diye bize söz veriyorlar. Onun için biz de onlara buradan sesleniyoruz. Bu işe el atıp bu işi halletmelerini istiyoruz.” ifadelerini kullandı.


“Oy zamanı geldiğinde milletvekilleri geliyor, oyumuzu veriyoruz bu sefer siz gelin bizim bu derdimize bir çare bulun”


Tüm halkın elektrik kesintilerinden dolayı mağdur olduğunu söyleyen Mahmut Gümüşkolan, “Elektrik mağduriyetinde görüyorsunuz kaynakçı dükkânının önündeyim elektrik yok, tankere su dolduracağım elektrik yok, adam dağda büyük baş hayvanlara su vermek için bekliyor, elektrik yok. Bizim milletvekillerimiz var onlara söylüyoruz duyuyorlar, haberlerde sürekli gündeme getiriyoruz ama boş. Yani ne söyledikse yerine gelmiyor. Oy zamanı geldiğinde milletvekilleri geliyor, oyumuzu veriyoruz bu sefer siz gelin bizim bu derdimize bir çare bulun.” diye konuştu.


Kapı işleri yapan çocuklarının elektrik kesintilerinden dolayı sürekli mağduriyet yaşadıklarını anlatan Mustafa Toprak da fazla gelen faturalardan şikâyetçi olduğunu söyledi.


“Ben 10 gündür evimde kalıyorum ama benden 50-60 lira alıyorlar”


Toprak, “Elektrikçiler gelip bizden fazla para alıyor. Devletimizden rica ediyoruz buna bir el atsın. Mahallenin kaçaklarını gelip üstümüze yıkıyorlar. Bu Allah'tan reva değil. Hükümet, bakanlar buna el atmalı. Ben 10 lira yakıyorum ama fatura geldiğinde 60 lira geliyor. Ben zaten 3 ayda 700 lira maaş alıyorum. Onlar da kapıya gelip, biz 10 gün kullanmamıza rağmen 50 lira geliyor. Yani biz devletten rica ediyoruz, buna el atsın. Elektrikler gelmiyor çoluk-çocuk çalışamıyor. Elektik bazen akşama kadar gelmiyor.” şeklinde konuştu.


“Elektrik olmayınca kameralar da devreye girmediği için hırsızlık oluyor”


Geceleri elektrik kesildiğinde, çalışmayan kameraları fırsat bilen hırsızların işyerlerine girdiğini ifade eden Mehmet Bağmancı ise yaşadıkları mağduriyeti şöyle dile getirdi:


“Elektrik kesintisinden dolayı rahatsızlık çekiyoruz sanayi sitesinde. Ve bundan dolayı da müşterilerimiz bizi arayıp işlerimizi yapamıyorsunuz diyorlar. Elektrik olmayınca da bizim kameralar da devreye girmiyor, yani geceleri hırsızlık oluyor. Elektrik kesintisinden dolayı kamera kesintileri oluyor. Geceleri de bazen elektrik gidiyor. Biz de burada 4 kişi akşama kadar oturuyoruz, iş yapmıyoruz. Kepenkler bile elektrik ile çalışıyor, elektrik gittiği zaman kepenlerimizi kapatamıyoruz. Elektrik gidince 3 saat boyunca gelmiyor. Geldikten bir saat sonra tekrar gidiyor. Elektrik sıkıntısından dolayı bizlere yardımcı olsalar iyi olur.”
Etiketler
Yorum Yap
Yurt
​Miting Değil, Abdulhakim Ayhan’ın Büro Açılışı
​Miting Değil, Abdulhakim Ayhan’ın Büro Açılışı
Akçakale'nin mevcut Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan’ın seçim ve irtibat bürosu açıldı. Neredeyse Akçakalelilerin tümünün orada olduğu açılış alanı miting görüntülerini aratmadı.
​Mirkelam, Gençler, Çocuklar ve Engelli Vatandaşların Yüzünü Güldürecek
​Mirkelam, Gençler, Çocuklar ve Engelli Vatandaşların Yüzünü Güldürecek
Ak Parti Birecik belediye Başkan Adayı Mahmut Mirkelam 31 Mart Yerel Seçimleri için çalışmalara hız kesmeden devam ediyor.
​Özyavuz’a Destek Çığ Gibi Büyüyor
​Özyavuz’a Destek Çığ Gibi Büyüyor
Cumhur İttifakı adayı Mahmut Özyavuz, seçim çalışmaları kapsamında Yardımlı Mahallesini ziyaret etti. Sadece Harran değil bütün Urfalıların desteğini alan Özyavuz’a Yardımlı’dan da tam destek geldi.
İyi Parti meclis üyeleri Serhat Erdem dedi.
İyi Parti meclis üyeleri Serhat Erdem dedi.
İyi Parti Karaköprü Belediye Meclis Üyesi Adayları Başkan Adayları Yunus Çoban’ın kendilerini yolda bulduklarıyla değiştiğini belirterek bağımsız aday Serhat Erdem için çalıştıklarını söyledi.
​Şanlıurfa’da Annesinin Terk Ettiği Engelli Torununa 10 Yıldır Anne Babalık Yapıyor
​Şanlıurfa’da Annesinin Terk Ettiği Engelli Torununa 10 Yıldır Anne Babalık Yapıyor
Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde annelerinin terk ettiği biri yürüme engelli 2 çocuğa babaanneleri 10 yıldır hem annelik hem de babalık yapıyor. Kirada oturan yaşlı kadın kendisi için bakıcı maaşı, yürüme engelli torunu için de tedavi istiyor.
​Tarım Bakanı Açılış İçin Şanlıurfa’ya Gelecek
​Tarım Bakanı Açılış İçin Şanlıurfa’ya Gelecek
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Eyyübiye Belediye Başkan Adayı Mehmet Kuş’un seçim ve irtibat bürosunun açılışına katılacak.
​Şanlıurfa’da Çanakkale Şehidine Vefa
​Şanlıurfa’da Çanakkale Şehidine Vefa
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, Çanakkale Savaşı'nda şehit olan Teğmen İbrahim Naci adına kütüphane açıldı.
Başkan Adayı Hekimoğlu Kırsala Çıkarma Yaptı
Başkan Adayı Hekimoğlu Kırsala Çıkarma Yaptı
Saadet Partisi Haliliye Belediye Başkan Adayı Eczacı Mustafa Hekimoğlu, seçim çalışmaları kapsamında kırsal mahallelere çıkarma yaptı.
​HDP Oylarıyla Başkan Olacak Ama HDP’yi Kabul Etmiyor
​HDP Oylarıyla Başkan Olacak Ama HDP’yi Kabul Etmiyor
HDP oylarıyla başkan olmanın hayallerini kuran Essum Aslan HDP ile neden aynı kareye girmiyor. Yoksa HDP’nin siyasal bir parti olduğunu kabullenemiyor mu?.
​ŞURKAV’dan Kültür Konferansı
​ŞURKAV’dan Kültür Konferansı
Şanlıurfa İli Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV) “Gençlerle Kültür ve Sanat Buluşmaları” etkinlikleri kapsamında bu yıl Şanlıurfa Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerine, kültür sanat gezileri, konferanslar ve resim yarışmaları gibi etkinlikler düzenliyor.
​Başkan Güven, Çanakkale Bir Milletin Nasıl Birlik Olduğunun İfadesidir
​Başkan Güven, Çanakkale Bir Milletin Nasıl Birlik Olduğunun İfadesidir
AK Parti Şanlıurfa Kadın Kolları Başkanı Demet Saatçi Güven, Çanakkale zaferinin 104. Yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınladı.
​Harran Üniversitesi Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı Yaptı
​Harran Üniversitesi Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı Yaptı
Harran Üniversitesi’nin girişimleriyle Suriye, Somali ve Türkiye’nin çeşitli illerinde Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS) yapıldı.
Advert
Advert
Advert
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
7°C / 3°C
Durum
Kuvvetli Yağmurlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:01
Güneş
06:22
Öğle
12:40
İkindi
16:03
Akşam
18:45
Yatsı
20:00
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
Advert
ANKET
TÜMÜ