Bu haber 11 Mayıs 2019 21:00:00 Tarihinde eklenmiştir.

​Fikret Orman, Son Kez Aday Oluyorum

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Olağan İdari ve Mali Genel Kurul’da konuştu. Yarın yapılacak olan seçimli genel kurulda son kez aday olduğunu söyleyen Orman, Galatasaray’ın 2 arazisini sattığını, Fenerbahçe’nin de para bulmak için kampanya başlattığını söyledi. Orman, görevde oldukları sürede Beşiktaş’ın hiçbir malını satmadıklarını da sözlerine ekledi.

​Fikret Orman, Son Kez Aday Oluyorum

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı kulüpte gerçekleşen Olağan İdari ve Mali Genel Kurul'da konuştu. Yarın yapılacak olan seçime dikkat çekerek sözlerine başlayan Orman, genel kurulların Beşiktaş'ın düğünü olduğunu söyledi. Güzel bir genel kurul geçirme dileğinde bulunan Orman, “Burası Beşiktaş'ın tartışılacağı yerdir ama bunu Beşiktaş nezaketi içinde tartışıp dışarıya kötü görünmeyelim. Güzel bir seçim olmasını diliyorum. 7 yıl 2 aylık süredir başkanlık yapıyorum. Çok güzel dönemlerimiz de oldu çok üzüldüğüm dönemler de oldu.Özellikle son 1-2 senede üzüldüğüm süreçler yaşadım. Ülkemizin tabiatı böyle. Top çizgiyi geçmediği zaman üzülüyoruz. Bu benim son seçimim. Yarın, Beşiktaş'ta yaşayacağım son seçim, tüzük de böyle emrediyor. Alınan avanslar bir borçtur ve bu borcu avans olarak göstermek doğru değildir. O dönem 431 milyon TL olan borcun üzerine 62 milyon avans alındı. 581 milyon TL dediğimiz miktar o dönemde, 326 milyon Dolar'a tekabül ediyordu. Bugün itibariyle baktığımız zaman 2 milyar 209 milyon net borcumuz var. Bunun karşılığı da 424 milyon Dolar yapıyor” ifadelerini kullandı. 

“Sadece tesislere KDV hariç 470 milyon harcadık”

Göreve geldiklerinde Fenerbahçe ve Galatasaray'ın yeni statlarda oynadığını söyleyen Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, “2 rakibimizin stadı yapılmış durumdaydı. Bizim stadımızın durumu belliydi. Altyapı tesisimizde oyuncularımız konteynerlerde kalıyordu. Antrenman tesislerimizin de durumu ortadaydı. Eski bir müzemiz vardı. Mağaza sayımız 21'di ve şu anda 105 civarında. Fulya AVM ise o zaman AVM değildi ve kiraya verilmişti. Maalesef dükkanların hepsi de boşaltılmış durumdaydı. Vodafone Park'a yapılan yatırımın yanı sıra Nevzat Demir Tesisleri'ne, Süleyman Seba AVM'sine, müzemize, Fulya Tesisleri'ne, Süleyman Seba Tesisleri'ne bu süreçte 470 milyon TL harcadık. Bu para sadece tesislere yaptığımız yatırımdır ve 70 milyon TL civarında KDV hariçtir” açıklamasını yaptı. 

“3 senedir bürokrasiyi aşamıyoruz”

Mağaza cirosunu 11 milyon TL'den 121 milyon TL'ye çıkardıklarını da hatırlatan Orman, “Fakat son dönemde ekonomik krizden dolayı düşüş kaydettik. Geçen sene 500 bin forma satışı varken bu sene 420 bine düştü. Şampiyon olmayınca bunlar olabiliyor. Geldiğimizde UEFA'da 66. sıradaydık, şu anda 26. sıradayız ve marka değerimizde büyük yükseliş yaşayarak Türkiye'nin en değerli 40. markası olduk. Göreve geldiğimizden bu yana toplam 3 milyar 109 milyon TL gelir elde ettik. Bu süreçte gider kaleminde ise 3 milyar 184 milyon TL harcama yaptık. Finansman gideri ve kur farkına 1 milyar 187 milyon TL harcamışız. 3 senede stadımızı yaptık ama 3 senedir bürokrasiyi aşıp altyapı tesisini Ümraniye'ye taşıyamadık” diye konuştu.
 

“Rakiplerimizin borcu, bizim borcumuzun yarısı kadardı”

Konuşmasının son bölümünde Galatasaray ve Fenerbahçe'nin borçlarından örnek veren Orman, “Bizim rakiplerimizin borçları bizim yarımız kadardı. Statlarını yapmışlardı, altyapı tesislerini kurmuşlardı, mağazacılıklarını oturtmuşlardı. Biz büyük bir mücadele verdik ve camiamız da bize sahip çıktı. Bazı rakiplerimiz mallarını sattı ve hala bizden fazla borçları var. Biz Beşiktaş'ın hiçbir tapusunu satmaya tenezzül etmedik. Diğer rakibimiz de şu anda kampanya gerçekleştiriyor, biz kimseye gidip rahatsızlık vermedik, kimsenin kapısını çalmadık.
Yeni başkanları bağış olarak dünya para koydu kulübe ve hala bizden yüzde 50 daha fazla borçları var. Allah yar ve yardımcıları olsun, işleri kolay değil. Atarken tutarken işler kolaydır ama ortaya parayı koymaya geldiğinde işler daha farklı oluyor. Yarın tüzüğümüzün gereğince son genel kurulum olacak ve benim de bundan daha fazla bir niyetim olmadı. Hayırlara vesile olan, Beşiktaş'a yakışan bir kongre olsun. Ramazan Ayı, kalp kırma ayı değil. Birbirimizin yüzüne bakacak halde olalım. Beşiktaş'a yakışan bir şekilde, ele güle güldürmeyecek şekilde bir kongre geçirelim” diyerek sözlerini tamamladı.   

Fikret Orman ve yönetimi, idari ve mali açıdan ibra edildi

Beşiktaş'ta gergin geçen Olağan İdari ve Mali Genel Kurul'da Fikret Orman ve yönetimi, oy çokluğuyla hem idari yönden hem de mali yönden ibra edildi.

Beşiktaş'ta gerçekleşen 2018 Yılı Olağan İdari ve Mali Genel Kurul'da Fikret Orman ve yönetimi, idari ve mali açıdan oy çokluğuyla ibra edildi. Erken saatlerde başlayan ve birçok kez yaşanan gerginliklerin damga vurduğu genel kurulda, önce 1 Ocak 2018 ile 16 Eylül 2018 arasında görev yapan yönetim oylandı.

İdari yönden ibra edilen Fikret Orman yönetimi, ardından da mali yönden oy çokluğuyla ibra edildi. 16 Eylül 2018 ile 31 Aralık 2018 tarihleri arasında görev yapan Fikret Orman ve yönetimi de aynı şekilde oy çokluğuyla önce idari yönden ardından da mali yönden ibra edildi.  

Editör: Bahar Yüksel
Etiketler
Yorum Yap
Spor
Şanlıurfaspor'a, FIFA Tarafından 6 Puan Daha Ceza Geldi
Şanlıurfaspor'a, FIFA Tarafından 6 Puan Daha Ceza Geldi
Lige eksi 6 puanla başlayan Şanlıurfaspor'a, FIFA tarafından 6 puan daha ceza geldi.
Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Yanmaz: Şanlıurfaspor/Suz
Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Yanmaz: Şanlıurfaspor/Suz
Son dönemlerde yaşadığı maddi ve manevi sıkıntılar sebebiyle gündemdeki yerini koruyan Şanlıurfaspor’la ilgili SP Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz’dan bir açıklama geldi. Yanmaz; sosyal medya hesabından: “Şanlıurfaspor/Suz” başlığı altında şunları kaydetti:
Urfalı Kaleci Ebubekir Elihoş Ziraat Türkiye Kupasında Takımı Pazarsporu Üst Tura Taşıdı
Urfalı Kaleci Ebubekir Elihoş Ziraat Türkiye Kupasında Takımı Pazarsporu Üst Tura Taşıdı
Urfalı Kaleci Ebubekir Elihoş Ziraat Türkiye Kupasında Takımı Pazarsporu Üst Tura Taşıdı
​Beşiktaş'tan Taraftara Bayram Hediyesi
​Beşiktaş'tan Taraftara Bayram Hediyesi
Beşiktaş, taraftarlarını sevindirecek bir sözleşmeye imza attı. Kulüp, Portekizli sol bek Pedro Rebocho'nun satın alma opsiyonu ile 1 yıllığına kiralandığını açıkladı.
​Şanlıurfasporlu Futbolculardan Mehmet Yılmaz’a İstifa Çağrısı
​Şanlıurfasporlu Futbolculardan Mehmet Yılmaz’a İstifa Çağrısı
Şanlıurfaspor kulübünde sular durulmuyor. Şanlıurfasporlu futbolcular ortak bir basın bildirisi yayınlayarak kulüp başkanı Mehmet yılmazı istifaya davet ettiler.
​Şanlıurfasporlu Futbolcular, Mehmet Yılmaz’ın Karşılıksız Çekine Karşılık Verdi
​Şanlıurfasporlu Futbolcular, Mehmet Yılmaz’ın Karşılıksız Çekine Karşılık Verdi
Şanlıurfasporlu futbolcular 2.etap kampına katılmıyor.
Mehmet kuş: Urfaspor’un 80 Milyon Borcu Hakkında Fikir Alışverişinde Bulunduk
Mehmet kuş: Urfaspor’un 80 Milyon Borcu Hakkında Fikir Alışverişinde Bulunduk
​Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, şanlıurfaspor’un son durumunu değerlendirmek üzere Şanlıurfa Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı, milletvekilleri ve STK’ların da bulunduğu toplantıya katıldı.
​Şanlıurfaspor’da Personel Topyekûn İş Bıraktı
​Şanlıurfaspor’da Personel Topyekûn İş Bıraktı
Sarı Yeşilli kulüpte kulüp çalışanları maaşları ödenmeden işe gitmeme kararı aldı. Aylardır maaş almadan kulüp menfaatlerini düşünerek çalışan Şanlıurfaspor kulübü personelleri bugün kendi aralarında aldıkları kararla iş bıraktılar.
​Şanlıurfaspor’da Futbolcular, Kampı Terk Ediyor
​Şanlıurfaspor’da Futbolcular, Kampı Terk Ediyor
İç transferde anlaştığı futbolculara kendi şahsi çeklerini ve kulüp senetlerini veren başkan Mehmet Yılmaz çekilerin ilk taksitlerini 23 Temmuza keserek futbolculara vermişti.
Karaköprü’de Gençler Yuvada Kaldı
Karaköprü’de Gençler Yuvada Kaldı
Şanlıurfa'da 3. Lig temsilcisi Karbel Karaköprü Belediyespor, genç futbolcuları Vedat Yeşilkaya ve Ali Sabuncu ile sözleşme yenileyerek kadroda tuttu.
​TFF 2. Lig Kuraları Çekildi! Şanlıurfaspor'un Mücadele Edeceği Grup Belli Oldu
​TFF 2. Lig Kuraları Çekildi! Şanlıurfaspor'un Mücadele Edeceği Grup Belli Oldu
2019-2020 TFF 2.lig kura çekimleri bugün saat 15.00da İstanbul Orhan Saka Tesislerinde çekildi.
Akaltun Başarı Bizim İşimiz.
Akaltun Başarı Bizim İşimiz.
Erzurum’da gerçekleştirilen büyükler, gençler, yıldız ve minikler bay-bayan Kıck Boks Türkiye şampiyonasını sona erdi. Gerçekleşen şampiyonada teknik direktör Murat Akaltun’un gözetimindeki Urfalı Kıck Boksçular, 4 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya alarak takı halinde Türkiye şampiyonu oldular.
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
04:40
Güneş
06:02
Öğle
12:26
İkindi
15:53
Akşam
18:38
Yatsı
19:53
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ