Bu haber 15 Nisan 2019 22:30:31 Tarihinde eklenmiştir.

Ekrem İmamoğlu'ndan Açıklamalar

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın ardından kameraların karşısına çıkan CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı açıklamalarda bulundu. Yıldırım'ın iddialarına yanıt veren İmamoğlu, "31 Mart'tan sonraki süreçte 15 günü bitirdik. Günler su gibi akıyor. Tarkiye tarihinde bu kadar anlamsız yere meşgul edilen bir seçim yoktur" diye konuştu..

Ekrem İmamoğlu'ndan Açıklamalar

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’ın ardından kameraların karşısına geçen CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, seçim sonuçlarına yapılan itirazlara ilişkin Seçim Koordinasyon Merkezinde açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, “Üç başlıkta hile ve usulsüzlük olduğunu iddia ediyorlar. Bir sayımdan kaynaklanan usulsüzlük iddiası, seçmen listelerinden kaynaklanan usulsüzlük iddiası ve sandık kurullarından kaynaklanan iddialar. Bir kere seçmen listeleri ve sandık kurullarıyla ilgili iddialar seçim öncesi döneme aittir. Seçim öncesi döneme ait dememin sebebi şu; sayın bakan çıktı açıklama yaptı 'Türkiye dünyanın en güvenilir seçim sistemine sahiptir' diye. Yüksek Seçim Kurulu, seçmen listeleri konusunda teminat verdi, hiçbir şekilde taşıma ve hayali seçmen yoktur diye ulusa seslenip teminat verdiler. Bizim taşıma seçmen konusunda oluşan bütün kaygılarımızı reddettiler. Sayın rakibimizin özellikle bu konuları dile getirmiş olması, seçim öncesi hiçbir işlem yapmaması, seçimden sonra bunları tek tek açıklama ve buradan bir şeyler elde etme çabasını anlayabilmek mümkün değil” dedi.
 

Türkiye 5 Milyona Doğru Giden Bir İşsiz Sayısına Sahip

Hükümet sorunlara değil bu sorunların sonuçlarına yani semptomlarına dönük örtüleme peşinde, başka bir arayış içerisinde. Ekonomik kriz, politik krizle bütünleşiyor. Kriz çıkararak krizi unutturma peşinde. En acı noktalardan birisi son TÜİK rakamlarına göre 1 yılda toplam işsiz sayısı 1 milyon 259 bin artış gösterdi. İşsizlik oranı 3.9 puan daha artarak yüzde 14.7'ye çıktı ki, son 10 yılın en büyük işsizlik oranını yaşıyor Türkiye. Genç işsizlik yüzde 26.7'ye yükseldi. 3 gençten birisi işsiz. 4 milyon 668 bin kişi toplam işsiz sayısı. 5 milyona doğru giden bir işsiz sayısına sahip Türkiye.


 

Sayın Yıldırım O Fotoğrafa Neden İzin Verdi?

Sayın rakibimiz 2 saat boyunca somut bir usulsüzlük, somut bir aykırılık size anlattı mı? Açık söyleyeyim ben anlamadım. Anladığım şeyler var. Özellikle sormam gereken sorular var. Örneğin 'acelecilik yaptı' diyor benim için. Beni acelecilikte suçluyor. Ama hepiniz hatırlıyorsunuz, rakibimiz tam bir yıldırım hızıyla seçimi '3 bin 870 ben kazandım' dedi. Hem de küçümsüyorlar ya bizim rakamı. 'Görmemişlik yaptı' diyor. Sabah itibarıyla tüm İstanbul'a 'Gönül belediyeciliği kazandı' diye afiş asan ben olsaydım görmemiş olurdum. Ne demek istediğimi anladılar. Bunları üzülerek bunları anlatıyorum. Sayın Cumhurbaşkanı tek başına afiş assaydı, 25 belediyeyi kazandığını ifade edebilirdi. Sayın Yıldırım neden kendi fotoğrafını oraya koymasına izin verdi, bunu anlamış değilim. 

Sayın Bakanlar Seçim Sisteminin Güvenliği Olduğunu Söylediler

Bu konularla ilgili yaptığı açıklamalardan hiçbir bir şey anlamadığım rakibimizin anlatmak istediklerine ben katkı sunacağım. Ama şunu söyleyeyim, sayın Yıldırım'ın bıkkınlığı aslında bugün ekranlardan her şeyi anlatıyor. Kendi iddialarını bile anlatamaması bıkkınlığın bir göstergesidir. Üç başlıkla hile ve usulsüzlük olduğunu iddia ediyorlar. 1- Sayımdan kaynaklanan usulsüzlük iddiası, 2- Seçmen listelerinden kaynaklanan usulsüzlük iddiası, 3- Sandık kurulundan kaynaklanan iddialar. Seçmen listeleriyle ilgili iddialar seçim öncesi dönemine aittir. Sayın Bakanlar 'Türkiye dünyanın en güvenilir seçim sistemine sahiptir' diye açıklama yaptılar. Hiçbir şekilde taşıma, hayali seçmen yoktur diye ulusa seslendiler ve teminat verdiler. Bizim tüm kaygılarımızın birçoğunu reddettiler İstanbul'da.


 

Büyükçekmece'de Emniyet Mensuplarına Ayıp Edilmiştir

YSK’nın bütün oyların yeniden sayılmasını reddettiğini söyleyen İmamoğlu, “Ama iddia üretimine maalesef ve maalesef Büyükçekmece'de birçok kamu kişileri dahil edilmeye çalışılmış, rencide edilmiş emniyet mensuplarına ayıp edilmiştir. Suç ve suçlu oluşturma çabası gösterilmiştir. Bir başka husus AK Parti'nin sayımdan kaynaklanan usulsüzlük iddiaları. YSK bütün oylarının yeniden sayılmasını reddetti. Demek istiyor ki böyle bir usulsüzlük yok diyor. İkna edici gerekçe ve kanıt olmadığı için tüm oyların tamamının yeniden sayılmasını reddettiğinden konu kapanmıştır


 

Kendi Mantığını Kanıt Ve Delil Zannediyor

Sayın Yıldırım'ın seçimi mundar ilan etmesi, çok net söylüyorum hukuka saygısızlıktır. Hani hukuka saygı gerekirdi. Bana tavsiyede bulunuyor. Hani ağırbaşlı olmak gerekirdi i. Hani YSK'ya saygı duymak gerekiyordu. Hani devlet adamları bunu yapmayı gerektirirdi? Binali Bey'in neden geçersiz oylar benim lehime artmaktadır, yanlışlık varsa her iki adayın oyları aynı oranda artması gerekir, bu da gösteriyor ki, oylarımız sandıklarda iç edilmiştir diyor. Kendi mantığını, akıl yürütmesini kanıt ve delil zannediyor. Vay halinize! Reklam ajansınızla konuşun. Habire 'bas mührü ampule diye bir ilan yapmışlar. Geçersiz oyların birçoğunda oylar mühür olarak logonun üstüne basılmış. Bu sayı biraz az, onlarda biraz fazla. Buradan iç güdüsel olarak kendi akıl yürütmesiyle bunu delil kabul ederek bir şeyler aramanın ne kadar acizlik olduğunu halkımıza duyurmak istiyorum.

 


Ysk'yı Maça Giderek Nasıl Baskı Altında Tutarım, Anlamadım

Kendisini gören insanların gülümsediğini kaydeden İmamoğlu, “Ben toplumu infiale sokuyormuşum. Ben topluma iyi mesajlar vermiyormuşum. Hatta İstanbul'u hareketlendiriyormuşum. Hareketlendirdiğim doğru, nereye gitsem binlerce insan etrafıma toplanıyor. Hareketlendiriyorum, beni gören İstanbullular gülümsüyor. Görmek istiyorsa Sayın Yıldırım’ı pazara davet ediyorum, yemeğe davet ediyorum, kahvaltıya davet ediyorum. Hatta İstanbul’un üç güzide kulübü Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş maçına da davet ediyorum. Beraber gidelim, hareketliliğin ne olduğunu orada görsün. Yani YSK’yı ben maça giderek nasıl baskı altında tutarım anlamış değilim. Galatasaray-Fenerbahçe maçına giderek YSK nasıl baskı altında tutulur inanın futbolu takip eden birisi olarak stratejik anlamda nasıl bir amacı olabilir bulamadım


 

Şu Anda Sizin Yaptığınız Organize Kötülüktür Arkadaş!

Seçimden sonra bazı bakanlarla toplantı yapıyorsanız işte o YSK'ya baskı anlamına gelebilir. Ben toplumu pozitif anlamda hareketlendirecek karakterim ama toplumun, bu güzel milletin, 16 milyon İstanbullunun kol kola olabilmesi, halay çekebilmesi, horon tepmesi konusunda hiçbir hareket yapmam, benim bildiğim hareketlilik bu. Bir de tırnak içinde 'organize kötülük' dedi. Vallahi billahi ben ruhumda hiç kötülük, ihanet, ihtiras, kin nefret gibi duyguları hiç bilmem. Ruhumda taşımadım Allah'a çok şükür. Bu duyguları hiç taşımayın mutlu olursunuz. Bunu nasıl uydurdular açık söyleyeyim, herhalde başkalarını kendileri gibi gören anlayış bunu söyleyebilir. Şu anda sizin yaptığınız halkın iradesine karşı organize kötülüktür arkadaş. Bu organize kötülükten vazgeçin. İnsanların canını sıkmayın.

 


1994 Yılında Şu Anki Cumhurbaşkanına Görev Teslim Edildi

Maltepe seçim sayımında yaptıklarını sanki CHP yapmış gibi ifade ettiler. Olayı çıkaranlar, kim oldukları, nasıl çıkarılmış devletin hakimleri yazmış, alın okuyun. Sayımı kim engeliyor? Biz sayım yapılsın diye çırpınıyoruz. Sayımı biz engellemiyoruz. Onun da belgesi burada. Orada muhalif olanlar belli. Sayımı bizim engellediğimizi söyleyen sayın Yıldırım yanına oturduklarınızla yanıldınız. 31 Mart'tan sonraki süreç üzülerek artık 15 günü de bitirdik. Günler su gibi akıyor. Türkiye tarihinde bu kadar anlamsız yere bu kadar meşgul edildiği başka seçim yoktur. Beraber kucaklamaya hazır olduğum AK Partili kardeşlerime, vatandaşlarıma seslenmek istiyorum. 1994 yılında bu şehirde bir seçim oldu. Bu seçimi kazanan sayın Cumhurbaşkanına, o dönem DYP ve SHP'nin iktidar döneminde karar vericiler görevi teslim ettiler. 2002'de AK Parti kazandı, o dönemin karar vericileri AK Parti'ye teslim etti. Gelen alkışlanır, gidenlere yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür edilir, eksiklikleri sorgulanır.Editör: Ahmet Şen
  
Etiketler
Yorum Yap
Güncel
​Bakanlık Birlik Operasyonu Görüntülerini Basınla Paylaştı
​Bakanlık Birlik Operasyonu Görüntülerini Basınla Paylaştı
İçişleri Bakanlığı, 5 ton toz esrarın ele geçirildiği uluslararası uyuşturucu ticareti yapan teknelere yönelik “Birlik Operasyonu”nun görüntülerini paylaştı.
İbrahim Tatlıses’in Ekibindendi! 10 Yıldır Hastanelerde Yaşıyor
İbrahim Tatlıses’in Ekibindendi! 10 Yıldır Hastanelerde Yaşıyor
68 yaşındaki vatandaş, 10 yıldır geceleri hastanelerde kalıyor. Fazlı Bilgili isimli vatandaşın daha önce İbrahim Tatlıses’in orkestrasında zurna çaldığı öğrenildi
​Yediği Cezayı Az Bulunca Üzüldü
​Yediği Cezayı Az Bulunca Üzüldü
Trafik polislerinin yaptığı uygulamada 81 promil alkollü çıkan sürücü, kendisine yazılan bin 2 TL cezayı bulunca, ‘Biraz daha içerdim’ dedi.
​Erdoğan, Yola Devam Edilmesin Dedi! AK Parti'de On İl Başkanı Topun Ağzında
​Erdoğan, Yola Devam Edilmesin Dedi! AK Parti'de On İl Başkanı Topun Ağzında
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti teşkilat yönetimi ile bir araya gelerek 81 ilin seçim performansını masaya yatırdı. 10’un üzerinde il başkanı ve bazı ilçe başkanlarıyla yola devam edilmeme kararı alındı.
İmamoğlu: Tebrik Çiçekleriniz LÖSEV, Mehmetçik Vakfı ve ÇYDD'ye Bağış Olsun
İmamoğlu: Tebrik Çiçekleriniz LÖSEV, Mehmetçik Vakfı ve ÇYDD'ye Bağış Olsun
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, görevi devralmasının ardından bir duyuru yayımladı
Kanseri Yenen Öğretmene Okulunda Göz Yaşartan Karşılama
Kanseri Yenen Öğretmene Okulunda Göz Yaşartan Karşılama
Yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle 8 ay süreyle ayrı kaldığı öğrencileri tarafından sevgi gösterileriyle karşılanan 27 yıllık öğretmen Muharrem Poyrazoğlu yaşadığı o anları anlattı.
​AK Parti YSK Temsilcisi Özel, İstanbul için itiraz kabul edilirse seçim tarihi 2 Haziranı geçer
​AK Parti YSK Temsilcisi Özel, İstanbul için itiraz kabul edilirse seçim tarihi 2 Haziranı geçer
AK Parti Yüksek Seçim Kurulu Temsilcisi ve Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Recep Özel, İhlas Haber Ajansı’na özel açıklamalarda bulundu. Özel, "Yoğun bir şekilde beklentimiz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için olağanüstü itiraz sürecinin başlaması” dedi.
​Erdoğan, Suriyeliler Yedirmeye İçirmeye Devam Edeceğiz
​Erdoğan, Suriyeliler Yedirmeye İçirmeye Devam Edeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, MEMUR-SEN Genel Merkez yeni hizmet binası açılışında yaptığı konuşmada, “Ülkemizin bekasını ilgilendiren meselelerde, siyasi görüş ayrılıklarımızı bir tarafa koyarak, 82 milyon hep birlikte ‘Türkiye İttifakı’ olarak hareket etmeliyiz. Vatandaşlarına ve kardeşlerine güven veren bir Türkiye için hep beraber elimizi taşın altına koymalıyız” dedi.
​Havadan Trafik Denetimlerinde Binleri Aşan Kural İhlali Tespit Edildi
​Havadan Trafik Denetimlerinde Binleri Aşan Kural İhlali Tespit Edildi
Polis ve jandarma birimleri tarafından 4 Ocak'tan bu yana helikopter ve drone ile yapılan trafik denetimlerinde 13 bin 613 kural ihlali belirlendi.
​YSK, AK Parti ve MHP'nin Olağanüstü İtirazlarını Ele Alacak
​YSK, AK Parti ve MHP'nin Olağanüstü İtirazlarını Ele Alacak
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), İstanbul'da AK Parti ve MHP tarafından yapılan olağanüstü itirazları görüşecek.
​Ak Partiliye, Belediyede Özel Alan
​Ak Partiliye, Belediyede Özel Alan
Meclis Salonu’nda AK Partililerin talebi üzerine engelli meclis üyesi Ahmet Uğur Baran’ın tekerlekli sandalyesini koyabileceği alan yapılırken, Baran, Soyer’e hassasiyetlerinden dolayı teşekkür etti.
Ak Parti Yeni Yol Haritasını Belirledi! Yeni Bir Dil Geliştirilecek
Ak Parti Yeni Yol Haritasını Belirledi! Yeni Bir Dil Geliştirilecek
AK Parti, bir taraftan 31 Mart Mahallî İdareler Seçimlerinin ilk analizini yaparken bir taraftan da yeni yol haritasını hazırlıyor.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
7°C / 3°C
Durum
Kuvvetli Yağmurlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
04:11
Güneş
05:39
Öğle
12:31
İkindi
16:11
Akşam
19:11
Yatsı
20:32
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ