Bu haber 11 Nisan 2019 12:30:01 Tarihinde eklenmiştir.

​Harran İlçe Belediyesi İlk Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Cumhur İttifakı adayı olan Mahmut Özyavuz, Harran’da Belediye Başkanlığı koltuğuna oturmasından bu yana ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi.

​Harran İlçe Belediyesi İlk Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, ilkm meclis toplantısını gerçekleştirdi. Meclis üyeleriyle bir araya gelen Özyavuz açıklamalarda bulundu.


Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz yaptığı açıklamada "çok değerli meclis üyelerimiz,
kıymetli basın mensupları, ve değerli harranlı hemşehrilerim, öncelikle yeni dönemimizin tüm harranlılara ve siz değerli meclis üyelerimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.


Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin takdirleri, Sayın Cumhurbaşkanımızın destekleri, değerli hemşerilerimin teveccühleri ve Allah'ın Lütfü ile seçilmiş olduğumuz Harran Belediye Başkanlığı görevi için, bizlere güvenen, doğup büyüdüğüm yere hizmet etme şansını bana veren,
başta tüm Harranlı hemşerilerim olmak üzere, gece gündüz yanımızda olup, emeğini esirgemeyen tüm dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Rabbim Harran’a, ülkemize ve tüm insanlığa hayırlı hizmetlerde bulunmayı, sizlerin seçimine layık olabilmeyi nasip etsin inşallah.


Birlikte yürüyeceğimiz bu yeni dönemin hayırlara vesile olmasını dileyerek dua ve temennilerimizle yeni dönemimizin açılışını gerçekleştirmiş bulunuyoruz. ülkemiz son beş yılda 2 cumhurbaşkanlığı, 2 genel, 2 yerel ve bir referandum ile 7 seçim yaşamıştır. ve son olarak Türkiye bu seçimlerde de sağduyuyla hareket etmiş, özlenen demokrasiye kavuşmuştur.

Tehlike ve tehditlere boyun eğmeden, dik duruşundan, davasından bir an olsun vazgeçmeden,
kargaşaya sebep olmak isteyenlere fırsat vermemiş; seçimini demokrasiden yana kullanmıştır.
değerli meclis üyeleri, ne zaman ki hak ve özgürlüklerimizi başkalarının eline bırakırsak, o gün vazgeçmiş oluruz. ki bizim lügâtımızda “vazgeçmek” kelimesi yoktur!
“kaygı, kuşku, korku" bu kelimeleri de lügatınızdan çıkaracağız! onun yerine “cesaret, huzur ve güveni” getireceğiz!

ben bu konuşmayı sizlerin huzurunda yürekten yapıyorum. samimiyetimi en iyi şekilde anlamanızı istiyorum. sizlerin huzurunda harran’ı hak ettiği yere getirmeye söz veriyorum!
sizlere hizmet için yedi gün yirmi dört saat var gücümle çalışacağım.
Harran kalesi kadar güçlü,
Harran ovası kadar bereketli,
Harran sıcağı gibi samimi olacak;
ve Harran’ın ismi gibi kesişen tüm yolları kardeşliğe, refaha, huzura çıkaracağım!

Bugüne kadar hizmette yarım kalan Harran’ı Allah’ın izniyle bugünden sonra, Harran ovasının uçsuz bucaksız toprakları gibi; b hizmetle buluşturacağız.

Öncelikle çamurlu yollarınıza asfalt, doğal afetlerde Harran’lıların yaşamını zorlaştıran altyapıyı sağlamlaştıracağız. Fakat bilin isterim ki bizim belediyecilik anlayışımız, sadece alt yapı üstyapıdan ibaret değildir. İnsani yaşam koşullarının yanında, sosyal, kültürel anlamda da projelerimiz var. Artık Harranlı gençlerimiz gelecek için endişe etsin istemiyoruz. mesleki eğitimlerle donanımları artsın istiyoruz. Çocuklarımız hiçbir gelişmeden mahrum kalmasın,
7’den 70’e tüm harranlı hemşehrilerimizin ihtiyaçlarına cevap verelim istiyoruz. Bakın Harran, geçmişten geleceğe zenginliklerle dolu bir kültür şehridir. Dünyanın ilk üniversitesi buradadır.
harran, ticari yolların kesişme noktasıdır. Bu topraklar, nice bilim insanlarına, Peygamberlere (s.a.v), birçok değere ev sahipliği yapmıştır. Bu doğrultuda, gizemiyle merak uyandırıyor. bu büyük bir güç! harran’ı markalaştırarak, turizmde daha fazla ön plana çıkarmamız gerek!
Endişelerinizden arının. Biz Harran’ın yaralarına şifa olmaya geldik! Biliyoruz ki insanlık tarihi boyunca, karanlıkla aydınlığın savaşı hiç bitmedi. ama biz her daim aydınlıklar için savaştık!
Hiçbir güç bizi inancımızdan, kararlılığımızdan vazgeçiremedi. Attığımız hiçbir adımdan, aldığımız hiçbir karardan geri adım atmadık, atmayacağız! Değerli meclis üyeleri, Harran, taştan topraktan ibaret değildir. Harran toprağının özü, Harran insanıyla can bulur. biz tüm milletler bir arada yaşamayı bilen bir ülkeyiz. Bizim işimiz kimliklerle değil! Bizim işimiz hizmetle, eşitlikle huzurla!
ben bugün Harran da çekimser değil, hak ve özgürlüklerine sahip çıkan, sesini yükselten Harranlıları görüyorum. İnşallah bu heyecanınızı hiçbir zaman kaybettirmeyeceğiz!
Kapımız herkese açık olacak; bunu sakın unutmayın!
Değerli Meclis Üyeleri,
Dilerim ki Harranımıza dair atılacak tüm adımlarda hep birlikte şeffaf olalım. Bu hususu, hassasiyetle, altını çizerek belirtmek isterim: Bilgimiz dışında Harran’a, Harranlılara, demokrasiye, birliğe, bütünlüğe zarar verecek girişimlerde bulunulmamalıdır. Bu tür yanlışlıkları yapanların, her daim karşısında olacağımız, bilinsin isterim! Bir karar verilecekse, bir adım atılacakca buna oy birliğiyle karar vereceğiz. Harra^^n’ı şeffaf bir yönetim şekliyle hep birlikte yöneteceğiz.
Rabbim bizleri, bize güvenen ülkemize, Harranlı hemşerilerimize karşı mahcup etmesin inşallah!
Bizim kalemiz, inancımız,
Bizim kalemiz, cesaretimizdir!
Bizim kalemiz, Türkiye,
biz^^İm kalemiz, Harrandır!
Allah’ın selamı rahmeti ve bereketi üzerinize olsun. İlk belediye meclis toplantımızın Harran için hayırlara vesile olmasını diliyor; arkadaşlarımıza görevlerinde başarılar diliyorum." dedi.
Editör: Ahmet Şen
Etiketler
Yorum Yap
Yurt
​Biber, Patlıcan Kurutma Zamanı Geldi! Yeni Sezon Fiyatları Ne Kadar?
​Biber, Patlıcan Kurutma Zamanı Geldi! Yeni Sezon Fiyatları Ne Kadar?
Sıcak havalarla birlikte kurutulmaya başlanan biber ve patlıcan gibi sebzeler, kenti kırmızıya boyadı.
Şanlıurfa’da Köy Okulu Öğrencilerinin Büyük Başarısı
Şanlıurfa’da Köy Okulu Öğrencilerinin Büyük Başarısı
Şanlıurfa'da köy okulu öğrencilerinin geliştirdiği ödüllü proje ile güneşten alınan enerji 7 kat daha verimli hale dönüştürülüyor.
​Göbeklitepe PTT Pullarında Yerini Aldı
​Göbeklitepe PTT Pullarında Yerini Aldı
Tüm dünyanın göz bebeği, ülkemizin önemli tarihi ve turistik değerlerinden Göbeklitepe, PTT pullarında yerini aldı.
​Şanlıurfa Bölgesinde Ürün Alımları Tüm Hızıyla Sürüyor
​Şanlıurfa Bölgesinde Ürün Alımları Tüm Hızıyla Sürüyor
Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Pazarlama Daire Başkanı İlyas Kılıç, 2019 yılı üretim sezonunda Türkiye Makarna Sanayicileri Derneği üyesi makarna fabrikaları için makarnalık buğday alımı yapan kooperatifleri ziyaret ederek yetkililerden süreçle ilgili bilgi aldı.
​Mirkelam’dan, İstanbul’da Yıldırım’a Destek Toplantısı
​Mirkelam’dan, İstanbul’da Yıldırım’a Destek Toplantısı
Şanlıurfa Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam, İstanbul’da Şanlıurfalılarla buluştu.
Urfa’da İlk Defa Kapalı Yöntemle Böbrek Ameliyatı Gerçekleştirildi
Urfa’da İlk Defa Kapalı Yöntemle Böbrek Ameliyatı Gerçekleştirildi
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde ilk defa laparoskopik yani kapalı yöntemle bir hastanın çalışmayan böbreği alındı.
Urfa’da Çekirge İstilası
Urfa’da Çekirge İstilası
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde çekirgeler yine ortaya çıktı, birçok köyün merasını adete istila etti.
Harran’da Hummalı Çalışma Devam Ediyor
Harran’da Hummalı Çalışma Devam Ediyor
Harran Belediyesi park ve bahçeler Müdürlüğü personelleri ilçede mezarlık, park, bahçe ve mesire alanının daha güzel daha temiz olması için büyük bir efor ve özveriyle çalışıyor.
Siverek Merkez İçme Suyu Projesi Devam Ediyor
Siverek Merkez İçme Suyu Projesi Devam Ediyor
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından Siverek ilçesindeki alt yapı çalışmaları devam ediyor.
Urfa’da Mülteci Çocuklar Kendi Gününde Doyasıya Eğlendi
Urfa’da Mülteci Çocuklar Kendi Gününde Doyasıya Eğlendi
20 Haziran Dünya Mülteciler günü kapsamında düzenlenen etkinlikte, Şanlıurfa'daki mülteci çocuklar gönüllerince eğlendi.
Urfa'da Mobilyacılar Sitesi'nde Kura Çekilişi Yapıldı
Urfa'da Mobilyacılar Sitesi'nde Kura Çekilişi Yapıldı
Şanlıurfa Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanlığı’nın bugün Şanlıurfa Mobilyacılar Sitesi’nde Noter huzurunda kura sonucu gerçekleştirildi.
​ŞUTSO’DA, İNGEV GDM HİZMETLERİ, BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
​ŞUTSO’DA, İNGEV GDM HİZMETLERİ, BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
İNGEV GDM Hizmetleri, bilgilendirme toplantısı Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Göbeklitepe Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek de katıldı.
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
03:13
Güneş
04:59
Öğle
12:32
İkindi
16:24
Akşam
19:56
Yatsı
21:34
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ