Bu haber 11 Nisan 2019 12:30:01 Tarihinde eklenmiştir.

​Harran İlçe Belediyesi İlk Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Cumhur İttifakı adayı olan Mahmut Özyavuz, Harran’da Belediye Başkanlığı koltuğuna oturmasından bu yana ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi.

​Harran İlçe Belediyesi İlk Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, ilkm meclis toplantısını gerçekleştirdi. Meclis üyeleriyle bir araya gelen Özyavuz açıklamalarda bulundu.


Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz yaptığı açıklamada "çok değerli meclis üyelerimiz,
kıymetli basın mensupları, ve değerli harranlı hemşehrilerim, öncelikle yeni dönemimizin tüm harranlılara ve siz değerli meclis üyelerimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.


Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin takdirleri, Sayın Cumhurbaşkanımızın destekleri, değerli hemşerilerimin teveccühleri ve Allah'ın Lütfü ile seçilmiş olduğumuz Harran Belediye Başkanlığı görevi için, bizlere güvenen, doğup büyüdüğüm yere hizmet etme şansını bana veren,
başta tüm Harranlı hemşerilerim olmak üzere, gece gündüz yanımızda olup, emeğini esirgemeyen tüm dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Rabbim Harran’a, ülkemize ve tüm insanlığa hayırlı hizmetlerde bulunmayı, sizlerin seçimine layık olabilmeyi nasip etsin inşallah.


Birlikte yürüyeceğimiz bu yeni dönemin hayırlara vesile olmasını dileyerek dua ve temennilerimizle yeni dönemimizin açılışını gerçekleştirmiş bulunuyoruz. ülkemiz son beş yılda 2 cumhurbaşkanlığı, 2 genel, 2 yerel ve bir referandum ile 7 seçim yaşamıştır. ve son olarak Türkiye bu seçimlerde de sağduyuyla hareket etmiş, özlenen demokrasiye kavuşmuştur.

Tehlike ve tehditlere boyun eğmeden, dik duruşundan, davasından bir an olsun vazgeçmeden,
kargaşaya sebep olmak isteyenlere fırsat vermemiş; seçimini demokrasiden yana kullanmıştır.
değerli meclis üyeleri, ne zaman ki hak ve özgürlüklerimizi başkalarının eline bırakırsak, o gün vazgeçmiş oluruz. ki bizim lügâtımızda “vazgeçmek” kelimesi yoktur!
“kaygı, kuşku, korku" bu kelimeleri de lügatınızdan çıkaracağız! onun yerine “cesaret, huzur ve güveni” getireceğiz!

ben bu konuşmayı sizlerin huzurunda yürekten yapıyorum. samimiyetimi en iyi şekilde anlamanızı istiyorum. sizlerin huzurunda harran’ı hak ettiği yere getirmeye söz veriyorum!
sizlere hizmet için yedi gün yirmi dört saat var gücümle çalışacağım.
Harran kalesi kadar güçlü,
Harran ovası kadar bereketli,
Harran sıcağı gibi samimi olacak;
ve Harran’ın ismi gibi kesişen tüm yolları kardeşliğe, refaha, huzura çıkaracağım!

Bugüne kadar hizmette yarım kalan Harran’ı Allah’ın izniyle bugünden sonra, Harran ovasının uçsuz bucaksız toprakları gibi; b hizmetle buluşturacağız.

Öncelikle çamurlu yollarınıza asfalt, doğal afetlerde Harran’lıların yaşamını zorlaştıran altyapıyı sağlamlaştıracağız. Fakat bilin isterim ki bizim belediyecilik anlayışımız, sadece alt yapı üstyapıdan ibaret değildir. İnsani yaşam koşullarının yanında, sosyal, kültürel anlamda da projelerimiz var. Artık Harranlı gençlerimiz gelecek için endişe etsin istemiyoruz. mesleki eğitimlerle donanımları artsın istiyoruz. Çocuklarımız hiçbir gelişmeden mahrum kalmasın,
7’den 70’e tüm harranlı hemşehrilerimizin ihtiyaçlarına cevap verelim istiyoruz. Bakın Harran, geçmişten geleceğe zenginliklerle dolu bir kültür şehridir. Dünyanın ilk üniversitesi buradadır.
harran, ticari yolların kesişme noktasıdır. Bu topraklar, nice bilim insanlarına, Peygamberlere (s.a.v), birçok değere ev sahipliği yapmıştır. Bu doğrultuda, gizemiyle merak uyandırıyor. bu büyük bir güç! harran’ı markalaştırarak, turizmde daha fazla ön plana çıkarmamız gerek!
Endişelerinizden arının. Biz Harran’ın yaralarına şifa olmaya geldik! Biliyoruz ki insanlık tarihi boyunca, karanlıkla aydınlığın savaşı hiç bitmedi. ama biz her daim aydınlıklar için savaştık!
Hiçbir güç bizi inancımızdan, kararlılığımızdan vazgeçiremedi. Attığımız hiçbir adımdan, aldığımız hiçbir karardan geri adım atmadık, atmayacağız! Değerli meclis üyeleri, Harran, taştan topraktan ibaret değildir. Harran toprağının özü, Harran insanıyla can bulur. biz tüm milletler bir arada yaşamayı bilen bir ülkeyiz. Bizim işimiz kimliklerle değil! Bizim işimiz hizmetle, eşitlikle huzurla!
ben bugün Harran da çekimser değil, hak ve özgürlüklerine sahip çıkan, sesini yükselten Harranlıları görüyorum. İnşallah bu heyecanınızı hiçbir zaman kaybettirmeyeceğiz!
Kapımız herkese açık olacak; bunu sakın unutmayın!
Değerli Meclis Üyeleri,
Dilerim ki Harranımıza dair atılacak tüm adımlarda hep birlikte şeffaf olalım. Bu hususu, hassasiyetle, altını çizerek belirtmek isterim: Bilgimiz dışında Harran’a, Harranlılara, demokrasiye, birliğe, bütünlüğe zarar verecek girişimlerde bulunulmamalıdır. Bu tür yanlışlıkları yapanların, her daim karşısında olacağımız, bilinsin isterim! Bir karar verilecekse, bir adım atılacakca buna oy birliğiyle karar vereceğiz. Harra^^n’ı şeffaf bir yönetim şekliyle hep birlikte yöneteceğiz.
Rabbim bizleri, bize güvenen ülkemize, Harranlı hemşerilerimize karşı mahcup etmesin inşallah!
Bizim kalemiz, inancımız,
Bizim kalemiz, cesaretimizdir!
Bizim kalemiz, Türkiye,
biz^^İm kalemiz, Harrandır!
Allah’ın selamı rahmeti ve bereketi üzerinize olsun. İlk belediye meclis toplantımızın Harran için hayırlara vesile olmasını diliyor; arkadaşlarımıza görevlerinde başarılar diliyorum." dedi.
Editör: Ahmet Şen
Etiketler
Yorum Yap
Yurt
​MHP İlçe Başkanı Sayık’tan Kandil Mesajı
​MHP İlçe Başkanı Sayık’tan Kandil Mesajı
MHP HALİLİYE İLÇE BAŞKANI SN. MAHMUT SAYIK, Berat Gecesi nedeniyle yaptığı açıklamada rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu gecenin birlik ve beraberliğimize vesile olmasını diledi. Berat Gecesi’nin başta şehrimiz olmak üzere İslam Alemine ve tüm dünyaya huzur ve hayırlar getirmesi temennisinde bulunan Başkan MAHMUT SAYIK, bu gecenin günahlardan arınmak, Yüce Rabbimizin affına nail olmak ve elif gibi dimdik olabilmek için bulunmaz bir fırsat olduğunu kaydetti.
​CHP İl Başkanından, İstanbul Seçimlerine Sahip Çıkanlara Teşekkür
​CHP İl Başkanından, İstanbul Seçimlerine Sahip Çıkanlara Teşekkür
CHP Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir, İstanbul’un seçimlerinde sandıklara sahip çıkan ve görev alan herkese teşekkür etti.
Atayık’a, Ak Partili Polat'tan Ziyaret
Atayık’a, Ak Partili Polat'tan Ziyaret
Ak Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi Vildan POLAT, Şanlıurfa Tarım ve Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti
​Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz’dan Berat Kandili Mesajı
​Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz’dan Berat Kandili Mesajı
Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Urfa'da Kuyuya Düşen Oğlak Yavrusunu İtfaiye Kurtardı
Urfa'da Kuyuya Düşen Oğlak Yavrusunu İtfaiye Kurtardı
Şanlıurfa'da sondaj kuyusuna düşen oğlak yavrusu, itfaiye ekipleri tarafından halkalı ip yardımıyla kurtarıldı.
Beyazgül Cumhurbaşkanı Erdoğan’la Bir Araya Geldi
Beyazgül Cumhurbaşkanı Erdoğan’la Bir Araya Geldi
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Ankara temasları çerçevesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi.
Urfa Halk Otobüsünde Yangın Tüpü Paniği
Urfa Halk Otobüsünde Yangın Tüpü Paniği
Şanlıurfa’da halk otobüsünde yangın tüpünün bir yolcu tarafından kazara açılmasıyla toz duman arasında kalan yolcular zor anlar yaşadı.
Urfa’da Sahte Euro Ve Dolarlarla Yakalandı
Urfa’da Sahte Euro Ve Dolarlarla Yakalandı
Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde jandarma ekipleri bir araçta yaptıkları aramada sahte euro ve dolarlar ele geçirdi. Araçtaki şüpheli gözaltına alındı.
​Şanlıurfa’da Kanala Düşen At, İş Makinesi ile Kurtarıldı
​Şanlıurfa’da Kanala Düşen At, İş Makinesi ile Kurtarıldı
Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde arıtma tesisine ait kanala düşen at, itfaiye ekiplerince kepçe yardımıyla kurtarıldı.
​Cevheri, Urfa’da Elektrik Kesintisi Tamamen Ortadan Kalkacak
​Cevheri, Urfa’da Elektrik Kesintisi Tamamen Ortadan Kalkacak
Şanlıurfa Ak Parti Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Enerji Bakanı ile yaptığı görüşmenin detaylarını aktardı. Cevheri, Şanlıurfa’da elektrik kesintileri ortadan kalkacak” dedi
Komşu İlde 4 Kişilik Aile Sele Kapıldı!
Komşu İlde 4 Kişilik Aile Sele Kapıldı!
Gaziantep'te tarladan dönen biri çocuk 4 kişilik ailenin bulunduğu traktör, bir anda taşan dere sularının arasında kaldı. Dakikalarca suyun içerisinde mahsur kalan aile, başka bir traktör yardımıyla kurtarıldı
​Özyavuz, Harran’ın Anahtarını Behçeli’ye Hediye Etti
​Özyavuz, Harran’ın Anahtarını Behçeli’ye Hediye Etti
Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye Harran’ın anahtarını hediye etti.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
7°C / 3°C
Durum
Kuvvetli Yağmurlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
04:11
Güneş
05:39
Öğle
12:31
İkindi
16:11
Akşam
19:11
Yatsı
20:32
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ