Bu haber 11 Nisan 2019 08:30:39 Tarihinde eklenmiştir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsterse Bir Oy Olsun Ama Şaibesiz Olsun

Cumhurbaşkanı, İstanbul’daki usulsüzlüklerin seçimi iptale götürebileceğini söyledi ve ekledi: Gelin şaibe kalmasın. YSK noktayı koysun. İsterse bir oy olsun. Başım gözüm üstüne diyelim.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsterse Bir Oy Olsun Ama Şaibesiz Olsun

Rusya dönüşü uçakta önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da seçimde yapılan usulsüzlüklerin seçimi iptale götürebileceğini ifade etti. Erdoğan, CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu'na cevaben söylediği “14 bin oyla seçimi kazandım demeye hiç kimsenin hakkı yok” şeklindeki sözlerine de açıklık getirdi.

 

Peşini Mi Bırakalım?

Erdoğan şöyle dedi: “İtirazlar üzerinde bir şeyler konuşulurken, İstanbul gibi 11 milyona yakın seçmenin olduğu bir şehirde, (oy farkı) 30 binle başlayacak, süratle 13 bine kadar düşecek. Neyle? Yapılan itirazlarla. Ne yapalım biz bunun peşini mi bırakalım? İtirazlar devam edecek. Nihai karar mercii YSK. YSK verir kararı, isterse bir oy olsun. Orası bu kararı verdiği zaman ‘eyvallah o zaman başım gözüm üstüne' dersin. Geçmişte benim bir milletvekili adaylığım söz konusu olmuştu. İstanbul'da İl Seçim Kurulu mazbatamı verdi. Tercihli seçim sisteminin olduğu dönemdi. Bir arkadaşımız kalktı, ki benim altımda, ben il başkanıyım o ilçe başkanı, onu getirdik aday yaptık, listeye de koyduk. Sonra Ankara'dan YSK'ya başvurdular. Benim milletvekilliğimi elimden aldılar. Tamam dedik kabul ettik. Mazbatayı iptal ettiler.


 

SONUNA KADAR TAKİPÇİYİZ

Şimdi burada İstanbul gibi bir şehirde vatandaşım ‘Benim kalbimin mutmain olması lazım, nereye itiraz yapılacaksa yapılsın' diyor. 13-14 bin oy fark olduğu zaman seçilmez gibi bir ifade söz konusu değil. Gelin tam manasıyla itirazları ortadan kaldıralım, şaibe şu bu kalmasın. YSK noktayı koysun. Biz de öper başımıza koyarız. Ama bunlar itirazları hazmedemiyor. Neye itiraz ediyorsun? Niye itiraz etmeyelim ki? Sonuna kadar işin takipçisi oluruz. Dünyada ve Türkiye'de bunun örnekleri var. Yalova, Ağrı seçimleri oldu, malum. ABD'de bakıyorsun iş öyle bir şey ki, itiraza bile bırakmıyor. Bazı eyaletler var ki yüzde bir fark varsa tekrar sayılıyor.”
İşi İptale Götürür

Seçimdeki usulsüzlere de temas eten Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları kaydetti: “Teşkilatımızın içerisinde sandıklara tam manasıyla hakimiyette, eksikler kusurlar olmuş olabilir. Bu konuda çok iddialı konuşamam. Ama şunu bilmemiz lazım. Bir defa sandık kurulları, sandık başkanları kamu görevlilerinden oluşur. Bakıyorsunuz, İstanbul'da belediyenin personeli, işçi sandık kurulu başkanı olmuş. Bazı yerlerde asker üye. TSK'da görevli, sivil personel de olsa, orada sandık kurulu başkanı olamaz. Bunları tespit etmiş durumda arkadaşlarımız. Tabi bunlar, işe usulsüzlük noktasında şaibe getiriyor. Tabii, aslında samimi bir davranış olsa, bu iptale götürür.
Şaibenin İspatı Yapılıyor
Diyorlar ki mesela boş arazi adres gösteriliyor. İki katlı bir bina, dört kat gösterilmiş... Bunlar, seçime ciddi manada bir şaibenin karıştığının ispatları. Ve bunu da tevsik (belgeleme) ediyorlar. Sonra birinci derecede, İlçe Seçim Kurulu, seçimin yenilenmesini getiriyor. İki, aynı zamanda Büyükşehiri getiriyor. Büyükşehirde fark daha büyük. Benzer şeylerin Maltepe'de olduğu da söyleniyor. Şimdi, geçersiz oylar noktasındaki çalışmalarda da buna benzer birçok şeyler vardır, bilemiyorum.”
Terör Bitecek Yatırım Akacak
Erdoğan'ın açıklamalarından notlar:


 

2019 Hızlı Geçecek

“Terörün üzerine üzerine gitmek suretiyle bölgeyi inşallah huzurlu hâle getireceğiz. Bir taraftan da ekonomideki yatırımlarımızı tepeden tırnağa hızlandıracağız. Yatırımlar öncelikli planımız. Yatırım olacak ki istihdam olsun, üretim olsun. Böylece tekrar o 15-16 yıl önceki gibi ülkemize yeni bir heyecanı vermiş olacağız. Hazine ve Maliye Bakanlığımızın yapacağı açıklaması var. Arkadan Tarım Bakanlığıyla ilgili geniş kapsamlı bir çalıştayımız olacak. Ticaret Bakanlığımızın aynı şekilde. Türkiye 2019'u çok çok hareketli, çok canlı olarak geçirecek. Bunların da kısa bir zaman içerisinde açıklamalarını yapacağım.”
 

Mir Atağı

Geçen yıl Türkiye'yi ziyaret eden Rus turist sayısı 6 milyonu bularak zirve yaptı. Bu yıl sayıyı artırmak hedeflerimiz arasında. Rus turistler Rusya'daki ödeme sistemi Mir kartlarını artık Türkiye'de kredi kartı olarak kullanabilecek. Vize muafiyeti için çalışmalarımız sürüyor. Sayın Putin'in de buna bakışı önceki gibi değil, daha sıcak.
İran Kararı Manidar: İran Devrim Muhafızları'nın ABD tarafından terör örgütü ilan edilmiş olması, İran'ın da aynı şekilde CENTCOM'u terör örgütü ilan etmiş olması… Bunlar sıradan olaylar değil. Bunların İsrail seçimiyle denk gelmesi veya denk getirilmesini yakıdan takip ediyoruz.
 

Mana Çıkarmayın:

Rusya seyahatimiz alelacele planlanmış bir seyahat değil. Seçimlerden sonraki haftada yaparız dedik. Yoksa “Amerikalılar şunu söylemiş, bunu söylemiş, buna dayalı olarak buna böyle bir misilleme mi...” Böyle bir şey asla söz konusu değil.
 

Macron Aradı:

Geçen gün (Fransa Cumhurbaşkanı) Macron aradı, “İstanbul Zirvesi'ndeki dörtlü olarak tekrar bir araya gelemez miyiz?” dedi. Ben de “Sayın Putin'le de istişare edelim, ondan sonra bunun kararını veririz” dedim. Putin ile görüştük. Olumsuz bakmıyor. Zirve büyük ihtimalle İstanbul olur. Ayrıca Astana'yı daha güçlü hâle getirmek için de bazı adımlar atılabilir. Ama buraya Lübnan ve Irak dâhil edilebilir. Sayın Putin “Buraya Çin de dâhil edilebilir” dedi. Hatta buraya gelişmeye göre Almanya da dâhil edilebilir. İstanbul Dörtlüsü olarak o da buraya dâhil edilebilir.
 

Dördüncü F-35'i Aldık:

F-35'ler konusunda üç taneyi önceden vermişlerdi, dördüncüyü de bugün verdiler. Dört F-35'i almış bulunuyoruz. Şu anda eğitimler devam ediyor. Bir tuğgeneralimizin riyasetinde ekibimiz, dört pilotumuz orada eğitim alıyor. F-35'lerle ilgili olumsuz herhangi bir beyan açıklama söz konusu değil.

 

Her Yerde S-400'ü Soruyorlar

Cumhurbaşkanı Rusya'dan S-400 füze sisteminin üç ay sonra teslim alınacağını söyledi. Erdoğan şöyle dedi: “S400 sadece Türkiye'nin değil tüm dünyanın gündeminde olan bir konu. Nereye gidersek gidelim herkes S-400'ü soruyor. Alıyor musunuz almıyor musunuz, niye almıyorsunuz, vazgeçin, bırakın falan. Biz de “Bu bizim bitmiş bir işimiz, her şeyimiz tamam” diyerek cevap veriyoruz. S-400 füze savunma sisteminin Temmuz'da teslimi söz konusu idi, belki öne de çekilebilir. Mike Pence'in açıklaması bağlayıcı değil. Bağlayıcı olan NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'in açıklamasıydı. Ne derlerse diyorlar. Bizim de bu konuyla ilgili tavrımız net. S-400 ile ilgili anlaşma bitmiştir, biz artık işin teslim sadedindeyiz. Ülkemizin güvenliği için attığımız bu adım ne üçüncü bir ülkeyi hedef alıyor ne de egemenlik haklarımızın tasarrufunun yetkisini üçüncü ülkelere veriyor. Bu yetki bizimdir.”


Editör:Ahmet Şen


 
Etiketler
Yorum Yap
Güncel
 İmamoğlu Küçükçekmece'de Cinsel İstismara Uğrayan Çocuğun Ailesini Ziyaret Etti
İmamoğlu Küçükçekmece'de Cinsel İstismara Uğrayan Çocuğun Ailesini Ziyaret Etti
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Küçükçekmece Kanarya Mahallesi’nde cinsel saldırıya uğrayan çocuğun ailesini ziyaret etti.
Yaza Fit Girmenin Tüyoları Açıklandı
Yaza Fit Girmenin Tüyoları Açıklandı
Diyetisyen Nurdan Balakçı, kış aylarının bitmesi baharın sıcak yüzünü göstermesi ile yaza formda girmek isteyenlere bir takım tüyolar verdi.
​Seyir Halinde Nişanlısıyla Tartışan Sürücü, Felakete Yol Açtı, 2 Ölü
​Seyir Halinde Nişanlısıyla Tartışan Sürücü, Felakete Yol Açtı, 2 Ölü
Seyir halinde iken nişanlısıyla tartıştığı öne sürülen sürücü, direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu karşı yönden gelen otomobile çarptı. Kazada 2 kişi öldü, 2 kişide yaralandı. Kaza, Kastamonu-İnebolu karayolu Seydiler ilçesi Ödemiş Mevki'inde meydana geldi.
​Asansörde Korkunç Kaza! Ölen Eşini Mezarına Giderken hayatını Kaybetti
​Asansörde Korkunç Kaza! Ölen Eşini Mezarına Giderken hayatını Kaybetti
Engelli bir kadın, eşinin mezarını ziyarete giderken 3 katlı evine kendi imkanlarıyla yaptırdığı asansörün halatının kopması sonucu düşerek hayatını kaybetti.
​Buzdolabından Yaptıkları Sal Sonları Oldu
​Buzdolabından Yaptıkları Sal Sonları Oldu
Buzdolabı kasasından yaptıkları salın gölette alabora olması sonucu suya düşen 2 kişi boğuldu.
YSK'dan MHP'nin İtirazına Ara Karar
YSK'dan MHP'nin İtirazına Ara Karar
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), MHP’nin Maltepe ve İstanbul için yaptığı olağanüstü itirazlar için sandık kurulu başkan ve üyelerinin kamu görevlisi olmayanlardan, il ve ilçe dışı ikameti olanların görevlendirilip görevlendirilmediğinin, Maltepe 1. ve 2. İlçe Seçim kurullarınca tespit edilmesi itirazını kabul etti.
​Koyunları Otlatmaya Çıkaran Köylüler Leopar Buldu
​Koyunları Otlatmaya Çıkaran Köylüler Leopar Buldu
Hayvan otlatan çobanlar tarafından bir yetişkin ve 3 yavru leopar görüldü.
Son Dakika! CHP’ye İkinci Saldırı
Son Dakika! CHP’ye İkinci Saldırı
CHP'ye ikinci saldırı daha geldi. CHP Gelen Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan sldırıyı kınamak ve basın açıklamasından bulunmak için toplanan CHP'liler başka bir vatandaşın tepkisi ile karşılaştı.
65 Yaşındaki Adamı Otobüse Almayıp Darp Etmişti! O Şoför Görevden Alındı
65 Yaşındaki Adamı Otobüse Almayıp Darp Etmişti! O Şoför Görevden Alındı
​ Özel Halk otobüs şoförünün yaşlı bir yolcuyu iterek yaralanmasına neden olduğu iddia edildi. Olay yerindeki vatandaşlar, otobüs şoförüne tepki gösterdi
​Son Dakika! YSK’dan 2 Kabul 1 Ret
​Son Dakika! YSK’dan 2 Kabul 1 Ret
AK Parti’nin İstanbul’da kısıtlı seçmenlerin oy kullandığı ve bazı sandık kurullarının usulsüz oluşturulduğuna yönelik iddialarının araştırılmasına karar veren YSK, KHK’dan ihraç edilen seçmenlerle ilgili itirazı ise reddetti.
​Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na, Ben bile şehit evine gitmeden soruyorum
​Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na, Ben bile şehit evine gitmeden soruyorum
Kılıçdaroğlu'nun şehit cenazesine habersiz gitmesini eleştiren Erdoğan "Ben bile şehit evine önce soruyorum, rahatsızlık varsa gitmeyip evimde dua ediyorum" dedi.
​Çocuk Bayramında 5 Yaşındaki Kıza Cinsel Taciz! Ailesi Kapının Önünde Kanlar İçinde Buldu
​Çocuk Bayramında 5 Yaşındaki Kıza Cinsel Taciz! Ailesi Kapının Önünde Kanlar İçinde Buldu
5 yaşındaki bir kız çocuğu, kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi tarafından cinsel istismara uğradığı iddia edildi. Kapılarının önünde baygın halde bulunan küçük çocuğun yoğun bakımdaki tedavisi sürerken, babasının da olaydan dolayı sinir krizleri geçirdiği öğrenildi.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
7°C / 3°C
Durum
Kuvvetli Yağmurlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
04:01
Güneş
05:31
Öğle
12:30
İkindi
16:12
Akşam
19:17
Yatsı
20:39
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ