Bu haber 09 Nisan 2019 16:30:30 Tarihinde eklenmiştir.

Beyazgül 11 Nisan'la İlgili Basın Açıklaması Yaptı

11 Nisan Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıldönümü dolasıyla Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Basın Toplantısı Düzenledi.

Beyazgül 11 Nisan'la İlgili Basın Açıklaması Yaptı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Toplantıda derelerle ilgili sorulan soruya “Acaba çok uçuk bir projemi diye tereddütle ifade ettim. Halktan da o talebi görünce Biz bu çalışmayı yürüteceğiz” dedi.

 Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa’nın Düşman işgalinden Kurtuluşunun 99. yılı dolasıyla toplantı düzenledi. Düzenlenen toplantıya AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Basın mensupları ve encümenler katıldı. Burada 11 Nisan programı ile ilgili kamuoyunu bilgilendiren Beyazgül, özellikle Karakoyun deresi ile ilgili gelen soruya acaba çok uçuk bir projemi diye tereddüt ettim ama halkımızın talebi ile bu projenin yapılabileceğini farkettim ve bu projeyle ilgili her türlü çalışmayı yapacağız dedi.


 

11 Nisan Zaferini Yeni Nesillere Aktarmalıyız

Yeni Nesillere Zaferimizi Aktarmamız Çok Önemli! Elbet eki 11 Nisan şu yönüyle çok önemli: mili birlik ve beraberlik içerisinde çok az bir grubun, yerel gücün emperyel güçlerle nasıl mücadele ettiğini, nasıl bir zafer kazandığını anlatmak ve görmek bakımından ve yeni nesillere aktarmak bakımından çok önemli. Sorgulanması Gereken Birçok Hususlar Var Yeni nesiller zaferi sorgulaması gerekiyor ifadelerini kullanan başkan Beyazgül “Yine sorgulanması gereken husus: binlerce kilometre öteden buraya gelen insanların işi neydi, burada ne yapmak istiyorlardı, bugün bu insanlar emellerinden vazgeçmişler mi? Bunu yeni nesillerin sorgulaması gerekir.” şeklinde konuştu Yine O Zamanlarda Ülkemiz Kıt İmkânlar İçerisindeydi Yine o zamanlarda ülkemiz yine kıt imkânları içerisinde yer alıyordu ifadelerini kullanan başkan Beyazgül “11 Nisan’da yine karşımıza çıkan unsurlar: yine o zamanlarda ülkemiz yine kıt imkânları içerisinde yer alıyordu, adeta silah, cephane, para olmaksızın bir mücadeleyi veriyorlar ve bu mücadele konusu içerisinde yine üstün üstün güçlere karşı çok önemli bir başarı elde ediyorlar ve Urfa bu konuda çok daha iyi, Urfa hiç dışardan yardım almadan kendi mücadelesini vermiştir ve Gaziantep, Urfa, Mardin ve Kahramanmaraş her biri uzman olmuştur. Geçtiğimiz günlerde de Şanlıurfa’mız istiklal madalyasını hak etmiştir.” İfadelerini kullandı 11 Nisan, Birçok Şölen Ve Etkinliklerle Kutlanacak 11 Nisan Zaferini yeni nesillere aktarmalıyız diye konuşan Zeynel Abidin Beyazgül “Yeni döneme birde eski dönemlere bakıyoruz, eski nesillerimizin gördüğü 11 Nisan var yeni nesillerin gördüğü 11 Nisan var. Programa baktığımız zaman kortej yürüyüşü ile başlayıp, birlik ve beraberliği temsil etmek bakımından çok anlamlı ve arkasında da birçok şölen ile yerel ve mahalli etkinliklerle devam edecek. Yapılacak olan etkinliğe tüm halkımızı davet ediyoruz.


 

Şölen İle Yerel Ve Mahalli Etkinliklerle Devam Edecek

Kurtuluş anma programı münasebetiyle geçmiş belediye başkanlarımızı, geçmişte bu memlekete görev yapan bütün hemşerilerimizi buraya davet ediyoruz ve bunu bir şölene, birlik ve beraberliğe dönüşmesine arzu ediyorum.” Diye konuştu Karakoyun Deresi İle İlgili Açıklama, Halktan Talep Var Acaba çok uçuk bir projemi diye tereddütle ifade ettim. Halktan da o talebi görünce Biz bu çalışmayı yürüteceğiz, halktan talepte geldi, bunun teknik yönü var parasal yönü var, buna rağmen bir çalışma yapma inancı benden oluştu. Tabi bu çalışmayı yürüteceğiz. Bunun idari yönü bunların hepsinin çalışmasını yürüteceğiz, inşallah halkımızın bu arzusu yerine gelir. Bu çalışmayı başlatacağız ama inşallah.
Editör: Ahmet Şen

 
Etiketler
Yorum Yap
Ö-HABER
Göbeklitepe Yılı ile Şanlıurfa Turizmi İvme Kazandı
Göbeklitepe Yılı ile Şanlıurfa Turizmi İvme Kazandı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2019'un 'Göbeklitepe Yılı' ilan edilmesinin ardından yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan Şanlıurfa’da otellerde doluluk oranı yüzde yüz seviyelerine ulaştı.
​Şanlıurfa’nın Çocuk Sayısı ve Türkiye Sıralaması Dudak Uçuklattı
​Şanlıurfa’nın Çocuk Sayısı ve Türkiye Sıralaması Dudak Uçuklattı
2018 yıl sonu itibariyle, Türkiye nüfusu 82 milyon 3 bin 882 iken bunun 22 milyon 920 bin 422'sini çocuk nüfus oluşturdu. Bebeklere konulan en popüler erkek isimleri, Yusuf, Eymen ve Ömer Asaf, en popüler kız isimleri ise Zeynep, Elif ve Defne oldu. Evlenme istatistiklerine göre; 16-17 yaş grubunda olan kız çocuklarının resmi evlenmelerinin toplam resmi evlenmeler içindeki oranı 2014 yılında yüzde 5,8 iken bu oran 2018 yılında yüzde 3,8'e düştü.
​Şanlıurfa’da Otomobil Köprüden Uçtu, 2 Yaralı
​Şanlıurfa’da Otomobil Köprüden Uçtu, 2 Yaralı
Şanlıurfa’da kontrolden çıkan otomobilin köprüden uçtuğu kazada 2 kişi yaralandı.
Urfa’da Kız Kardeşinin Evlenmesine Aracı Olan Şahsı Öldürdü
Urfa’da Kız Kardeşinin Evlenmesine Aracı Olan Şahsı Öldürdü
Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde bir kişi, kız kardeşini terk eden eniştesini vurmaya giderken yolda karşılaştığı aracıyı silahla vurarak öldürdü. Öldürülen şahsın yakınları da ağabeyi ağır yaraladı.
Urfa’da Aranan Hükümlü Mağarada Yakalandı
Urfa’da Aranan Hükümlü Mağarada Yakalandı
Şanlıurfa'da 4 ayrı suçtan aranan ve hakkında 21 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs saklandığı mağarada yakalandı.
Şanlıurfa’da Büyükşehir Meclis’inde İhtisas Komisyonları Seçimi Yapıldı
Şanlıurfa’da Büyükşehir Meclis’inde İhtisas Komisyonları Seçimi Yapıldı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Ahmet Kaytan başkanlığında gerçekleştirilen birleşimde komisyon seçimleri yapıldı.
Urfa’da Yaşlı Kadın Sulama Kanalında Telef Olan İneği İçin Dakikalarca Ağladı
Urfa’da Yaşlı Kadın Sulama Kanalında Telef Olan İneği İçin Dakikalarca Ağladı
Şanlıurfa’nın Bozova ilçesinde sulama kanalına düşerek telef olan ineğin sahibi yaşlı kadın, tek geçim kaynağı olan ineğinin başında dakikalarca ağladı.
Urfa'da Neden Yok
Urfa'da Neden Yok
2019 Göbeklitepe Yılı nedeniyle Türkiye’nin birçok yerinde Göbeklitepe T payeleri kullanılıyorken Urfa’da Kullanılmaması dikkatlerden kaçmadı
Halfeti’de Yeni Okullar Hizmete Sunuldu
Halfeti’de Yeni Okullar Hizmete Sunuldu
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in iki yıl önce başlattığı seferberlikle hızla yapımına başlanan okullar, öğrencilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor.
​Eyyübiye Belediyesinde Borç Kaosu! Ekinci 45 Milyon Dedi, Kuş 116 Milyon
​Eyyübiye Belediyesinde Borç Kaosu! Ekinci 45 Milyon Dedi, Kuş 116 Milyon
Son günlerin gündemden düşmeyen konusu olan Eyyübiye Belediyesi’nin borç meselesi kafalarda soru işaret bıraktı. Eski başkan Ekinci daha önce yaptığı açıklamada belediyenin 45 milyon borcu olduğunu açıklamışken, Nisan ayında yapılan 1. Olağan toplantıda yeni Başkan Mehmet Kuş, borcun 45 milyon değil, 116 Milyon olduğunu açıkladı.
​Şanlıurfa’da Yaşanan Bataklık Faciasında Acı Detay
​Şanlıurfa’da Yaşanan Bataklık Faciasında Acı Detay
Şanlıurfa'da hayvan gübresi dolu çukura düşen inek sahibi ve vatandaşlar tarafından kurtarıldıktan sonra herhangi bir önlem alınmayan çukura bu kez 3 yaşındaki kız çocuğu düşerek hayatını kaybetti.
Şanlıurfa’da Uykularında Şehit Edilen 2 Polisin Davasında Son Gelişme
Şanlıurfa’da Uykularında Şehit Edilen 2 Polisin Davasında Son Gelişme
Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde yaklaşık 4 yıl önce 2 polis memurunun evlerinde uyurken şehit edilmesiyle ilgili yargılanan 9 şüpheli hakkında 'cinayet' suçundan verilen beraat kararı, Bölge Adliye Mahkemesi tarafından onandı.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
7°C / 3°C
Durum
Kuvvetli Yağmurlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
04:13
Güneş
05:40
Öğle
12:32
İkindi
16:11
Akşam
19:11
Yatsı
20:31
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ