Bu haber 17 Mart 2019 08:00:19 Tarihinde eklenmiştir.

Erdoğan,Türkiye'yi, Saldırdıkları Tüm Değerlerin Temsilcisi Olarak Gördükleri İçin Hedef Alıyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tekirdağ mitinginde yaptığı konuşmada, “Tarihimizle, medeniyetimizle, kültürümüzle, inancımızla saldırdıkları tüm değerlerin temsilcisi olarak gördükleri için bizi hedef alıyorlar” dedi.

Erdoğan,Türkiye'yi, Saldırdıkları Tüm Değerlerin Temsilcisi Olarak Gördükleri İçin Hedef Alıyorlar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında Tekirdağ mitingine katıldı. Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı.


 

“Bu Vatanı Bize Çok Görenler Boş Durmuyor”

Tekirdağ’ın; kadim bir Türk yurdu, topraklarının tamamı Avrupa kıtasında olan, Türkiye’nin üç şehrinden de biri olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sizlerin buradaki varlığı, birliği, dirliği, temsil ettiğiniz değerler, Yeni Zelanda’da cami basıp Müslümanları katleden teröristin bile zoruna gitmiş” diye konuştu.
Söz konusu teröristin, katliamda kullandığı silahını, II. Viyana Kuşatması’nın tarihinden Haçlı Seferleri’nin zalim isimlerine kadar bilinen tüm Türk ve Müslüman düşmanlarının isimleriyle süslediğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, teröristin yazdığı bildiride ‘Boğaz’ın batısına geçerseniz sizi öldüreceğiz, İstanbul’a geleceğiz tüm camileri, minareleri yıkacağız’ dediğini de hatırlattı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul nere, Tekirdağ nere, Yeni Zelanda nere? Nasıl oluyor da, dünyanın öteki ucundaki bir katil, bir cani; Müslümanlarla ve Türklerle ilgili bunca fesatla kafası dolu olarak harekete geçirilebiliyor? Gördüğünüz gibi, Tekirdağ’ı, İstanbul’u, aslına bakılırsa topyekûn bu vatanı bize çok görenler boş durmuyor” diye konuştu.

 

“Bugün Türkiye, Bölgesinin Hem Güçlü Hem De En Müreffeh Devleti”

Alandaki bir vatandaşın Ayasofya’nın ibadete açılması yönünde slogan atması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mesele o değil, bu işin bir siyasi boyutu var, yanı var. Yan tarafta Sultanahmet’i doldurmayacaksın, ‘Ayasofya’yı dolduralım’ diyeceksin. Bu oyunlara gelmeyelim, bunların hepsi tezgâh; biz ne zaman neyin nasıl yapılacağını çok iyi biliyoruz. Bu namussuzlar böyle dedi diye biz adım atmayız. Adımı nasıl atacağımızı, bunun siyaset dilini de çok iyi biliriz” değerlendirmesinde bulundu.
Balkan Harbi sonrası, bölgede bulunan pek çok şehrin Türkiye sınırları dışında kaldığını ve bu şehirlerin çoğunun da tek kurşun atılmadan kaybedildiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz buna rağmen kimseye kin tutmadık, tavrımızı hep barıştan, huzurdan, dostluktan yana koyduk. Kaybettiklerimize değil elimizdekilere baktık, onları mamur etmenin, geliştirmenin, zenginleştirmenin gayreti içinde olduk” dedi.
Bugün Türkiye’nin, bölgesinin hem güçlü hem de en müreffeh devleti olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yakın çevremizde, çalışmadan, üretmeden, hak etmeden, tamamen oluk oluk akıtılan paralarla kurulan sahte refah düzenleri çatırdarken, biz adım adım 2023 hedeflerimize yaklaşıyoruz. Üstelik de tüm maruz kaldığımız saldırılara, önümüze kurulan tüm tuzaklara, oynanan tüm senaryolara rağmen bunu yapıyoruz” ifadelerini kullandı.


 

“Sınırlarımızın Dibinde Kurulmaya Çalışılan Terör Koridoru Senaryonun Bir Parçasıdır”

Yeni Zelanda’daki saldırının ve onun üzerinden Türkiye’ye verilen mesajların ilk olmadığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gezi olaylarında İstanbul’un sokaklarına ‘Zulüm 1453’te başladı’ yazılarının yazıldığını hatırlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu: “Avrupa’da her gün vatandaşlarımıza, onların derneklerine, camilerine, işyerlerine yönelik yeni saldırıların haberlerini alıyoruz. Sınırlarımızın dibinde kurulmaya çalışılan terör koridoru da, bu senaryonun bir parçasıdır. Bunların derdi, Tayyip Erdoğan değildir. Bunların derdi, AK Parti veya MHP’yle birlikte kurduğumuz Cumhur İttifakı da değildir. Bunların derdi doğrudan doğruya Türkiye’dir, Türk Milletidir. Bunların derdi doğrudan doğruya rabiadır.”
Konuşmasında vatandaşlarla birlikte ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet’ vurgusunda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Emin olun, Yeni Zelanda’daki saldırganın asıl hedefi de işte bunlardır. Tarihimizle, medeniyetimizle, kültürümüzle, inancımızla saldırdıkları tüm değerlerin temsilcisi olarak gördükleri için bizi hedef alıyorlar” sözlerine yer verdi.
Milletle birlikte, bugüne kadar nice oyunları bozdukları bu oyunu da yerle yeksan edeceklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İşte bunun için 31 Mart seçimleri beka seçimidir diyoruz, anladınız mı? İşte bunun için 31 Mart’ta sadece belediye başkanlarımızı seçmekle kalmayacağımızı, geleceğimizi de oylayacağımızı söylüyoruz” şeklinde konuştu.

 

“Tekirdağ, Türkiye’nin Büyüme Ve Gelişme Potansiyeli En Yüksek İllerinden Biri”

Tekirdağ’ın; Türkiye’nin büyüme ve gelişme potansiyeli en yüksek illerinden biri olmasına, hükümet olarak Tekirdağ’a her türlü yatırımı yapmalarına rağmen şehrin belediyecilik bakımından aynı gelişmeyi gösteremediğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Belediyelerin çoğu, Bakanlıklarımızın şehre gösterdiği ihtimamın yanına bile yaklaşamadı. Böyle olunca da yapılan işlerin çoğu yarım kalıyor, Tekirdağ halkı yeteri kadar istifade edemiyor” diye ekledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlara, “Gelin artık birilerinin, hiçbir iş yapmadan, sadece hepimize ait olan belli değerleri istismar ederek Tekirdağ’ın önünü tıkamasına izin vermeyelim. Gelin artık Tekirdağ’da istismar siyasetinin dönemini kapatıp hizmet siyasetinin devrini başlatalım” sözleriyle seslendi.
Hükûmetin, Cumhuriyet Halk Partili belediyelere para vermediği yalanının söylendiğine dikkat çekerek, “Hâlbuki biz her belediye gibi buraya da ödeneğini hep gönderdik. Ama buradaki iş bilmezler, beceriksizler bu parayı sizlere hizmete dönüştürecekleri yerde çarçur ettiler” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart seçimlerini, Tekirdağ’ı Trakya’nın ve Türkiye’nin incisi hâline getirmek için fırsata dönüştürmenin şehir halkının elinde olduğunu kaydetti.

 

“Milletimize Hizmet Etmeye Son Nefesimize Kadar Devam Edeceğiz”

“Biz, milletimize hizmet etmeye son nefesimize kadar devam edeceğiz” diye konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, aynı şekilde Tekirdağ’a da sonuna kadar hizmet etmeyi sürdüreceklerini, büyükşehriyle ve ilçeleriyle belediyelerde de bu ahengi yakaladıklarında Tekirdağ’ı kısa sürede şahlandıracaklarını vurguladı.
Konuşmasında, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı’nın Yeni Zelanda’daki terör eylemiyle ilgili yaptığı açıklamaya da yer veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilgili parti liderinin açıklamasında yer alan, ‘İslam dünyasından kaynaklanan terör’ ve ‘İslam dünyasının oturup düşünmesi lazım’ ifadeleriyle ilgili, “Senin o Avustralyalı senatörden ne farkın var? Yani terörün kaynağı İslam dünyası mı?” diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, söz konusu ifadelerle ilgili şu değerlendirmelere yer verdi: “Terörün kaynağının İslam dünyası olduğunu söyleyecek kadar izanını kaybetmiş, kendini kaybetmiş olan birisi, halkının yüzde 99’u Müslüman olan bu ülkede siyaset yapıyor. Bay Kemal, sen terörün kaynağının İslam dünyası olduğunu söylemeye ne yetkilisin, ne ehilsin. Sen önce kendini gözden geçir. Zira sen zaten şu anda teröristlerle berabersin, teröristlerle el elesin, teröristlerle kol kolasın. Sen zaten ta Kandil’dekileri, Tendürek’tekileri, Cudi’dekileri, Gabar’dakileri yanına alıp onlarla beraber yürüyüş yapan adamın ta kendisisin. Ama ben inanıyorum ki, benim Tekirdağlı kardeşlerim de, Türkiye’deki CHP’ye gönül veren kardeşlerim de sana inşallah 31 Mart’ta öyle bir Osmanlı tokadı atacak ki bir daha belini doğrultamayacaksın. Ve ben inanıyorum ki, artık bu millet, evet, CHP’yi de senden kurtaracak, yani buna da ihtiyacı var CHP’nin.”

 

Tekirdağ’a Yapılan Yatırımlar

Son 17 yılda Tekirdağ’a toplam 21 milyar liralık yatırım yaptıklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitim alanında 3 bin 284 yeni derslik, 3 bin 349 kişi kapasiteli yurtlar, gençlik merkezleri, spor eğitim merkezleri inşa ettiklerini, Namık Kemal Üniversitesi’ni hizmete açtıklarını, sağlık alanında 980 yataklı 14’ü hastane olmak üzere 30 sağlık tesisini şehre kazandırdıklarını aktardı.
İhtiyaç sahibi vatandaşlara 1,1 milyar liralık sosyal yardım, Tekirdağlı çiftçilere 3,1 milyar liralık tarımsal destek, Tekirdağlı yatırımcılara 24,6 milyar liralık yatırım teşviki ve şehirdeki 69 bin iş yerine 2,3 milyar liralık SGK prim teşviki sağladıklarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehirde 5 bin 376 konut projesini hayata geçirdiklerini, 87 km olan bölünmüş yol uzunluğunu 343 km’ye çıkararak 93 köprü, viyadük ve köprülü kavşak yaptıklarını, şehre dokuz yeni organize sanayi bölgesi, bir teknopark, 48 ar-ge merkezi, dokuz tasarım merkezi kurduklarını, şehirdeki 18 tarihî eseri restore ettiklerini üç baraj, dört gölet ve 57 taşkın koruma tesisi kurduklarını, şehrin içme suyu problemini çözmek için Naipköy Barajını, 38 kilometrelik isale hattını ve içme suyu arıtma tesisini inşa ettiklerini hatırlattı.
Ulaşım, eğitim, sağlık, tarım, sulama, teknoloji alanlarında şehre kazandırdıkları, yapım, proje ve ihale aşamasında olan diğer hizmet ve yatırımlardan da örnekler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, askerî birliklerin arazilerinden de istifadeyle şehre kuracakları 40 millet bahçesiyle Tekirdağ’ın çehresini değiştireceklerini, Atatürk’ün kurduğu 57’inci Alayın binalarını ihya ederek müze yapacaklarını, şehrin tüm sahil şeridini en güzel şekilde düzenleyerek Tekirdağ’ı bölgesinin en önemli turizm merkezi hâline getireceklerini, yapımı devam eden şehir hastanesini önümüzdeki yıl hizmete açacaklarını açıkladı.
Bütün bu yatırım ve hizmetleri önümüzdeki dönemde ilgili bakanlıklar ve belediyelerle yapacakları iş birliği içinde hayata geçireceklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yeter ki siz tercihinizi gönül belediyeciliğinden yana kullanın. Yeter ki siz Tekirdağ’daki istismar siyasetine son verip hizmet siyasetine destek olun” diye ekledi.Editör: Ahmet Şen


 
Etiketler
Yorum Yap
Güncel
​Otomobil Değil Sanki Kamyonet
​Otomobil Değil Sanki Kamyonet
Bir sürücünün otomobili aşırı derece yükleyip şehirler arası yolda gitmesi görüntülere yansırken, bu kadar da olmaz dedirtti.
​Lüks Araç Hurdaya Döndü: 1 Ölü, 1 Yaralı
​Lüks Araç Hurdaya Döndü: 1 Ölü, 1 Yaralı
tıra arkadan çarparak hurdaya dönen lüks aracın sürücüsü ağır yaralanırken, araçta yolcu olarak bulunan 1 kişi olay yerinde hayatını kaybetti.
Üniversite Öğrencileri Kiralık Otomobille Kaza Yaptı! 1 ölü, 6 yaralı
Üniversite Öğrencileri Kiralık Otomobille Kaza Yaptı! 1 ölü, 6 yaralı
Otomobil kiralayan üniversite öğrencileri, tır ile çarpıştı. Kazada öğrencilerden 1’i olay yerinde hayatını kaybederken, diğer 4’ü ve tırda bulunan 2 kişi hastaneye kaldırıldı.
Kayıp AA Muhabiri Bulundu! Arama Çalışmasında 2 Asker Şehit Olmuştu
Kayıp AA Muhabiri Bulundu! Arama Çalışmasında 2 Asker Şehit Olmuştu
13 gün önce yol çalışmalarını takip ettiği sırada kar kütlesinin kayması ile uçurumdan düşen Anadolu Ajans Muhabiri Abdülkadir Nişancı'nın cansız bedenine ulaşıldı. Nişancı’nın cenazesi Baynırt Devlet Hastanesine götürüldü.
​Bakan Soylu, YSK, Çalmayı Hukuk Diliyle Söyledi
​Bakan Soylu, YSK, Çalmayı Hukuk Diliyle Söyledi
Yüksek Seçim Kurulu’nun gerekçeli kararını açıklaması ile ilgili bir değerlendirme yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “gerekçeli karar hileleri ortaya koymuştur” açıklamasında bulundu.
​Sokak köpeğini bıçaklayarak ölüme terk ettiler
​Sokak köpeğini bıçaklayarak ölüme terk ettiler
Kimliği belirsiz kişi veya kişilerce bir sokak köpeği bıçaklanarak, ölüme terk edildi.
​Açıköğretim öğrencilerine yaz okulu müjdesi
​Açıköğretim öğrencilerine yaz okulu müjdesi
Anadolu Üniversitesi, 2018-2019 öğretim yılı yaz döneminde Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültesi öğrencileri için yaz okulu açacağını duyurdu.
BB Başkanı, Suriyeliler Ülkelerine Bayhram Tatiline Gidiyorsa Tehdit Yoktur
BB Başkanı, Suriyeliler Ülkelerine Bayhram Tatiline Gidiyorsa Tehdit Yoktur
Türkiye Barolar Birliği Başkanı: Suriyeliler ülkelerine ziyarete gidebiliyorlarsa tehdit yoktur
Son Dakika Askerlik Açıklaması! Kanun Yürürlüğe Girerse Askerler Terhis Olacak
Son Dakika Askerlik Açıklaması! Kanun Yürürlüğe Girerse Askerler Terhis Olacak
AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, “Yeni sistemde askerlik altı aya düşürülecek. Şu anda kışlada olan askerler kanun yürürlüğe girdiği andan itibaren terhis olma imkanına kavuşabilecekler” dedi.
​Gasilhanede Fark Ettiler! Yanlış Cenazeyi Aldılar
​Gasilhanede Fark Ettiler! Yanlış Cenazeyi Aldılar
Trafik kazasında hayatını kaybeden ses sanatçısı yakınlarına Adli Tıp Kurumu morgunda başkasının cenazesi verildi. Yanlışlığı gasilhanede fark eden yakınları, cenazeyi değiştirdikten sonra toprağa verdi.
​Şanlıurfa’da Dur İhratına Uymayan Sürücü Kovalamacanın Ardından Yakalandı
​Şanlıurfa’da Dur İhratına Uymayan Sürücü Kovalamacanın Ardından Yakalandı
Şanlıurfa'da "dur" ihtarına uymayan otomobilin sürücüsü kovalamaca sonucu yakalandı.
​Gölde erkek cesedi bulundu
​Gölde erkek cesedi bulundu
Topraklı mahallesinde bulunan Baraj Gölünde erkek cesedi bulundu.
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
03:21
Güneş
05:02
Öğle
12:27
İkindi
16:17
Akşam
19:42
Yatsı
21:16
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ