Advert
Bu haber 17 Mart 2019 08:00:19 Tarihinde eklenmiştir.

Erdoğan,Türkiye'yi, Saldırdıkları Tüm Değerlerin Temsilcisi Olarak Gördükleri İçin Hedef Alıyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tekirdağ mitinginde yaptığı konuşmada, “Tarihimizle, medeniyetimizle, kültürümüzle, inancımızla saldırdıkları tüm değerlerin temsilcisi olarak gördükleri için bizi hedef alıyorlar” dedi.

Erdoğan,Türkiye'yi, Saldırdıkları Tüm Değerlerin Temsilcisi Olarak Gördükleri İçin Hedef Alıyorlar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında Tekirdağ mitingine katıldı. Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı.


 

“Bu Vatanı Bize Çok Görenler Boş Durmuyor”

Tekirdağ’ın; kadim bir Türk yurdu, topraklarının tamamı Avrupa kıtasında olan, Türkiye’nin üç şehrinden de biri olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sizlerin buradaki varlığı, birliği, dirliği, temsil ettiğiniz değerler, Yeni Zelanda’da cami basıp Müslümanları katleden teröristin bile zoruna gitmiş” diye konuştu.
Söz konusu teröristin, katliamda kullandığı silahını, II. Viyana Kuşatması’nın tarihinden Haçlı Seferleri’nin zalim isimlerine kadar bilinen tüm Türk ve Müslüman düşmanlarının isimleriyle süslediğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, teröristin yazdığı bildiride ‘Boğaz’ın batısına geçerseniz sizi öldüreceğiz, İstanbul’a geleceğiz tüm camileri, minareleri yıkacağız’ dediğini de hatırlattı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul nere, Tekirdağ nere, Yeni Zelanda nere? Nasıl oluyor da, dünyanın öteki ucundaki bir katil, bir cani; Müslümanlarla ve Türklerle ilgili bunca fesatla kafası dolu olarak harekete geçirilebiliyor? Gördüğünüz gibi, Tekirdağ’ı, İstanbul’u, aslına bakılırsa topyekûn bu vatanı bize çok görenler boş durmuyor” diye konuştu.

 

“Bugün Türkiye, Bölgesinin Hem Güçlü Hem De En Müreffeh Devleti”

Alandaki bir vatandaşın Ayasofya’nın ibadete açılması yönünde slogan atması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mesele o değil, bu işin bir siyasi boyutu var, yanı var. Yan tarafta Sultanahmet’i doldurmayacaksın, ‘Ayasofya’yı dolduralım’ diyeceksin. Bu oyunlara gelmeyelim, bunların hepsi tezgâh; biz ne zaman neyin nasıl yapılacağını çok iyi biliyoruz. Bu namussuzlar böyle dedi diye biz adım atmayız. Adımı nasıl atacağımızı, bunun siyaset dilini de çok iyi biliriz” değerlendirmesinde bulundu.
Balkan Harbi sonrası, bölgede bulunan pek çok şehrin Türkiye sınırları dışında kaldığını ve bu şehirlerin çoğunun da tek kurşun atılmadan kaybedildiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz buna rağmen kimseye kin tutmadık, tavrımızı hep barıştan, huzurdan, dostluktan yana koyduk. Kaybettiklerimize değil elimizdekilere baktık, onları mamur etmenin, geliştirmenin, zenginleştirmenin gayreti içinde olduk” dedi.
Bugün Türkiye’nin, bölgesinin hem güçlü hem de en müreffeh devleti olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yakın çevremizde, çalışmadan, üretmeden, hak etmeden, tamamen oluk oluk akıtılan paralarla kurulan sahte refah düzenleri çatırdarken, biz adım adım 2023 hedeflerimize yaklaşıyoruz. Üstelik de tüm maruz kaldığımız saldırılara, önümüze kurulan tüm tuzaklara, oynanan tüm senaryolara rağmen bunu yapıyoruz” ifadelerini kullandı.


 

“Sınırlarımızın Dibinde Kurulmaya Çalışılan Terör Koridoru Senaryonun Bir Parçasıdır”

Yeni Zelanda’daki saldırının ve onun üzerinden Türkiye’ye verilen mesajların ilk olmadığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gezi olaylarında İstanbul’un sokaklarına ‘Zulüm 1453’te başladı’ yazılarının yazıldığını hatırlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu: “Avrupa’da her gün vatandaşlarımıza, onların derneklerine, camilerine, işyerlerine yönelik yeni saldırıların haberlerini alıyoruz. Sınırlarımızın dibinde kurulmaya çalışılan terör koridoru da, bu senaryonun bir parçasıdır. Bunların derdi, Tayyip Erdoğan değildir. Bunların derdi, AK Parti veya MHP’yle birlikte kurduğumuz Cumhur İttifakı da değildir. Bunların derdi doğrudan doğruya Türkiye’dir, Türk Milletidir. Bunların derdi doğrudan doğruya rabiadır.”
Konuşmasında vatandaşlarla birlikte ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet’ vurgusunda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Emin olun, Yeni Zelanda’daki saldırganın asıl hedefi de işte bunlardır. Tarihimizle, medeniyetimizle, kültürümüzle, inancımızla saldırdıkları tüm değerlerin temsilcisi olarak gördükleri için bizi hedef alıyorlar” sözlerine yer verdi.
Milletle birlikte, bugüne kadar nice oyunları bozdukları bu oyunu da yerle yeksan edeceklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İşte bunun için 31 Mart seçimleri beka seçimidir diyoruz, anladınız mı? İşte bunun için 31 Mart’ta sadece belediye başkanlarımızı seçmekle kalmayacağımızı, geleceğimizi de oylayacağımızı söylüyoruz” şeklinde konuştu.

 

“Tekirdağ, Türkiye’nin Büyüme Ve Gelişme Potansiyeli En Yüksek İllerinden Biri”

Tekirdağ’ın; Türkiye’nin büyüme ve gelişme potansiyeli en yüksek illerinden biri olmasına, hükümet olarak Tekirdağ’a her türlü yatırımı yapmalarına rağmen şehrin belediyecilik bakımından aynı gelişmeyi gösteremediğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Belediyelerin çoğu, Bakanlıklarımızın şehre gösterdiği ihtimamın yanına bile yaklaşamadı. Böyle olunca da yapılan işlerin çoğu yarım kalıyor, Tekirdağ halkı yeteri kadar istifade edemiyor” diye ekledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlara, “Gelin artık birilerinin, hiçbir iş yapmadan, sadece hepimize ait olan belli değerleri istismar ederek Tekirdağ’ın önünü tıkamasına izin vermeyelim. Gelin artık Tekirdağ’da istismar siyasetinin dönemini kapatıp hizmet siyasetinin devrini başlatalım” sözleriyle seslendi.
Hükûmetin, Cumhuriyet Halk Partili belediyelere para vermediği yalanının söylendiğine dikkat çekerek, “Hâlbuki biz her belediye gibi buraya da ödeneğini hep gönderdik. Ama buradaki iş bilmezler, beceriksizler bu parayı sizlere hizmete dönüştürecekleri yerde çarçur ettiler” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart seçimlerini, Tekirdağ’ı Trakya’nın ve Türkiye’nin incisi hâline getirmek için fırsata dönüştürmenin şehir halkının elinde olduğunu kaydetti.

 

“Milletimize Hizmet Etmeye Son Nefesimize Kadar Devam Edeceğiz”

“Biz, milletimize hizmet etmeye son nefesimize kadar devam edeceğiz” diye konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, aynı şekilde Tekirdağ’a da sonuna kadar hizmet etmeyi sürdüreceklerini, büyükşehriyle ve ilçeleriyle belediyelerde de bu ahengi yakaladıklarında Tekirdağ’ı kısa sürede şahlandıracaklarını vurguladı.
Konuşmasında, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı’nın Yeni Zelanda’daki terör eylemiyle ilgili yaptığı açıklamaya da yer veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilgili parti liderinin açıklamasında yer alan, ‘İslam dünyasından kaynaklanan terör’ ve ‘İslam dünyasının oturup düşünmesi lazım’ ifadeleriyle ilgili, “Senin o Avustralyalı senatörden ne farkın var? Yani terörün kaynağı İslam dünyası mı?” diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, söz konusu ifadelerle ilgili şu değerlendirmelere yer verdi: “Terörün kaynağının İslam dünyası olduğunu söyleyecek kadar izanını kaybetmiş, kendini kaybetmiş olan birisi, halkının yüzde 99’u Müslüman olan bu ülkede siyaset yapıyor. Bay Kemal, sen terörün kaynağının İslam dünyası olduğunu söylemeye ne yetkilisin, ne ehilsin. Sen önce kendini gözden geçir. Zira sen zaten şu anda teröristlerle berabersin, teröristlerle el elesin, teröristlerle kol kolasın. Sen zaten ta Kandil’dekileri, Tendürek’tekileri, Cudi’dekileri, Gabar’dakileri yanına alıp onlarla beraber yürüyüş yapan adamın ta kendisisin. Ama ben inanıyorum ki, benim Tekirdağlı kardeşlerim de, Türkiye’deki CHP’ye gönül veren kardeşlerim de sana inşallah 31 Mart’ta öyle bir Osmanlı tokadı atacak ki bir daha belini doğrultamayacaksın. Ve ben inanıyorum ki, artık bu millet, evet, CHP’yi de senden kurtaracak, yani buna da ihtiyacı var CHP’nin.”

 

Tekirdağ’a Yapılan Yatırımlar

Son 17 yılda Tekirdağ’a toplam 21 milyar liralık yatırım yaptıklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitim alanında 3 bin 284 yeni derslik, 3 bin 349 kişi kapasiteli yurtlar, gençlik merkezleri, spor eğitim merkezleri inşa ettiklerini, Namık Kemal Üniversitesi’ni hizmete açtıklarını, sağlık alanında 980 yataklı 14’ü hastane olmak üzere 30 sağlık tesisini şehre kazandırdıklarını aktardı.
İhtiyaç sahibi vatandaşlara 1,1 milyar liralık sosyal yardım, Tekirdağlı çiftçilere 3,1 milyar liralık tarımsal destek, Tekirdağlı yatırımcılara 24,6 milyar liralık yatırım teşviki ve şehirdeki 69 bin iş yerine 2,3 milyar liralık SGK prim teşviki sağladıklarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehirde 5 bin 376 konut projesini hayata geçirdiklerini, 87 km olan bölünmüş yol uzunluğunu 343 km’ye çıkararak 93 köprü, viyadük ve köprülü kavşak yaptıklarını, şehre dokuz yeni organize sanayi bölgesi, bir teknopark, 48 ar-ge merkezi, dokuz tasarım merkezi kurduklarını, şehirdeki 18 tarihî eseri restore ettiklerini üç baraj, dört gölet ve 57 taşkın koruma tesisi kurduklarını, şehrin içme suyu problemini çözmek için Naipköy Barajını, 38 kilometrelik isale hattını ve içme suyu arıtma tesisini inşa ettiklerini hatırlattı.
Ulaşım, eğitim, sağlık, tarım, sulama, teknoloji alanlarında şehre kazandırdıkları, yapım, proje ve ihale aşamasında olan diğer hizmet ve yatırımlardan da örnekler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, askerî birliklerin arazilerinden de istifadeyle şehre kuracakları 40 millet bahçesiyle Tekirdağ’ın çehresini değiştireceklerini, Atatürk’ün kurduğu 57’inci Alayın binalarını ihya ederek müze yapacaklarını, şehrin tüm sahil şeridini en güzel şekilde düzenleyerek Tekirdağ’ı bölgesinin en önemli turizm merkezi hâline getireceklerini, yapımı devam eden şehir hastanesini önümüzdeki yıl hizmete açacaklarını açıkladı.
Bütün bu yatırım ve hizmetleri önümüzdeki dönemde ilgili bakanlıklar ve belediyelerle yapacakları iş birliği içinde hayata geçireceklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yeter ki siz tercihinizi gönül belediyeciliğinden yana kullanın. Yeter ki siz Tekirdağ’daki istismar siyasetine son verip hizmet siyasetine destek olun” diye ekledi.Editör: Ahmet Şen


 
Etiketler
Yorum Yap
Güncel
Birecik’te Mirkelam Rüzgarı Esiyor
Birecik’te Mirkelam Rüzgarı Esiyor
Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi AK Parti Belediye Başkan adayı Mahmut Mirkelam için ilçede Seçim Bürosu açıldı. Büro açılışı miting havasında, oldukça kalabalık bir şekilde gerçekleşti. AK Başkan adayı Mirkelam, Birecik ilçesinin geleceği için her türlü hizmete talib olduğunu söyledi.
Yüksel Aksoy,Açanal'a Teşekkür Etti
Yüksel Aksoy,Açanal'a Teşekkür Etti
AK Parti Bozova Belediye Başkan Adayı Suphi Aksoy’un Eşi Yüksel Aksoy bugün düzenlenen Büyük Bozova Mitingine katılan Açanal’a teşekkür etti
Komşusunu Engelli Oğluna Cinsel Saldırıda Bulunduğu İçin Öldürmüş
Komşusunu Engelli Oğluna Cinsel Saldırıda Bulunduğu İçin Öldürmüş
Şubat ayında ahıra giderken silahla vurularak öldürülen şahsın katil zanlısı yakalandı. Zanlının şahsı 29 yaşındaki engelli oğluna cinsel saldırıda bulunduğu için öldürdüğü öne sürüldü.
Mirza’nın Oyuncak Mutluluğu Hem Duygulandırdı Hem Güldürdü
Mirza’nın Oyuncak Mutluluğu Hem Duygulandırdı Hem Güldürdü
Bir aracın bagajın oyuncakları gören küçük Mirza’nın yüzündeki mutluluk hem duygulandırdı hem de güldürdü.
Pakdemirli, Biz Meteorolojiye  Yarın Şemsiye Mi Alsak, Kalın Mı Giyinsek Gibi Küçük Bir Zaviyeden De Bakmıyoruz
Pakdemirli, Biz Meteorolojiye Yarın Şemsiye Mi Alsak, Kalın Mı Giyinsek Gibi Küçük Bir Zaviyeden De Bakmıyoruz
Bursa Uludağ'da Dünya Meteoroloji Günü kutlama programına katılan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, "Biz meteorolojiye; yarın şemsiye mi alsak, kalın mı giyinsek gibi küçük bir zaviyeden de bakmıyoruz. Meteorolojinin ortaya koyduğu tahminler ve veriler artık günümüzde; spordan ekonomiye, şehircilikten savunmaya kadar bütün ulusal ve uluslararası faaliyetleri yönetiyor" dedi. Bakan Pakdemirli Ege Üniversitesiyle birlikte geliştirilen yeni proje sayesinde de vatandaşları artık polenlere karşı da uyaracaklarını söyledi.
Ak Başkan Adayı Kuş Eski Urfa’yı Gezdi
Ak Başkan Adayı Kuş Eski Urfa’yı Gezdi
Tevazu, samimiyet ve gayretle yola çıkan AK Parti Eyyübiye Belediye Başkan Adayı Mehmet Kuş, esnaf gezileri kapsamında Tarihi Urfa’yı gezdi vatandaşlardan ve bölge esnaflarından destek ve dua istedi.
Canpolat Esnafımızın Hizmetinde Olacağız
Canpolat Esnafımızın Hizmetinde Olacağız
AK Parti Haliliye Belediye Başkan adayı Mehmet Canpolat 31 Mart yerel seçimleri öncesinde dur durak bilmeden çalışmalarını sürdürüyor.
En Turistik Alanımız Savaş Alanını Andırıyor
En Turistik Alanımız Savaş Alanını Andırıyor
Seçim çalışmaları kapsamında Saadet Partisi Eyyübiye Belediye Başkan Adayı Halil YİĞİT Eyyüpnebi mahallesi sakinleriyle mahalle toplantısı yaptı.
Meslektaşımızın Acı Gün'ü
Meslektaşımızın Acı Gün'ü
Urfa’da meslektaşımız olarak görev yapan Gazeteci Ahmet Kolsuz’un teyzesi Dursun Kolsuzoğlu hakkın rahmetine kavuştu.
Karacadağ Kalkınma Ajansı 2019 Yılında 21,5 Milyon Tl Hibe Desteği Sağlayacak
Karacadağ Kalkınma Ajansı 2019 Yılında 21,5 Milyon Tl Hibe Desteği Sağlayacak
Kurulduğu 2009 yılından bu yana 823 projeye 287 Milyon TL katkı sağlayan Karacadağ Kalkınma Ajansı bu yıl mali destek programları kapsamında TRC2 Bölgesi’ne (Diyarbakır-Şanlıurfa) 21,5 Milyon TL’lik hibe desteği verecek. 2019 Yılı Mali Destek Programları Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Diyarbakır’da gerçekleştirildi.
​Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu ve Akşener’e Sert Sözler, Hesap Sorulacaktır
​Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu ve Akşener’e Sert Sözler, Hesap Sorulacaktır
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya mitinginde sert açıklamalarda bulundu, "Bu seçimi sırf kızgınlıkla sandık hesaplaşmasına döndürmeye çalışanlar şunu aklından çıkarmasın hesap sorulacaktır" dedi.
​Çiftçilere Destek Ödemesi Başlayor
​Çiftçilere Destek Ödemesi Başlayor
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bugün saat 18.00’den sonra başlayacak olan, “Bitkisel Üretim Destekleri Ödemeleri“ ile ilgili olarak, “Toplamda bugün itibariyle 1 milyar 432 milyon lira ödeme yapacağız. Tüm çiftçilerimize müjde olarak bu haberi veriyorum" dedi.
Advert
Advert
Advert
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
7°C / 3°C
Durum
Kuvvetli Yağmurlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
04:54
Güneş
06:16
Öğle
12:38
İkindi
16:04
Akşam
18:48
Yatsı
20:04
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
Advert
ANKET
TÜMÜ