Advert
Bu haber 13 Mart 2019 23:00:16 Tarihinde eklenmiştir.

Erdoğan,Bu Malum Zillet İttifakı Var Ya, Onlar Ülkemizi Bölmeye Gayret Ediyorlar PKK ile FETÖ İle İş Birliği Yapanın Türkiye’nin Hayrına Bir Amacı Olamaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart’ın bir beka meselesi olduğunu belirterek, “Birileri niye terör örgütleriyle iş birliği pahasına 31 Mart’ı bir dönüm noktası haline getirmeye çalışıyor. Bunların derdi belediyeler değil, Türkiye’nin kendisidir. PKK ile FETÖ ile iş birliği yapanın Türkiye’nin hayrına bir amacı olamaz. Karanlık ittifaklarının vitrininde ayrı mahzeninde ayrı pazarlıklar yapanların bu ülkeyle ilgili bir derdi olamaz” dedi.

Erdoğan,Bu Malum Zillet İttifakı Var Ya, Onlar Ülkemizi Bölmeye Gayret Ediyorlar PKK ile FETÖ İle İş Birliği Yapanın Türkiye’nin Hayrına Bir Amacı Olamaz

-Bu malum zillet ittifakı var ya, onlar ülkemizi bölmeye gayret ediyorlar"
- “PKK ile FETÖ ile iş birliği yapanın Türkiye’nin hayrına bir amacı olamaz”
- “Ülkemizde bizim Kürdistan var mı? Kürdistan’ı çok seviyorsa Irak’ın kuzeyinde Kürdistan var, buyursun oraya gitsin”
- “Bunlar kimi yerde CHP, kimi yerde İYİ Parti, kimi yerde Saadet Partisi üzerinden terör örgütü yandaşlarını belediyelere sızdırmaya çalışıyorlar. Milletimiz bu oyuna izin vermeyecek”


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gölbaşı’nda Toplu Açılış Töreni’nde konuştu. Konuşmasının başında 31 Mart yerel seçimlerine 18 gün kaldığını hatırlatan Erdoğan, “Zillet ittifakına 31 Mart’ta gereken cevabı veriyor muyuz? Gölbaşı buna hazır. Cumhur İttifakı ile bir başka hazır. Hanım kardeşlerim, beyler, kapı kapı dolaşıyor muyuz, sandıkları patlatıyor muyuz? Bu kardeşiniz 4,5 yıl daha Türkiye’de Cumhurbaşkanı mı? İnşallah Mehmet kardeşimle, Ramazan kardeşimizle burada 5 yıl onlarda büyükşehir ve ilçede belediye başkanlığı yapacak mı? El ele vereceğiz ve hem Gölbaşı'nı hem de Ankara’yı beraber daha da tırmandıracağız. Sizin desteğiniz çok önemli. Sandıkları patlatacağınıza inanıyorum. Bugüne kadar 70 milyon liralık bir yatırımla Mogan’ı büyük oranda temizledik. Şimdi daha derine inerek Mogan’ı hem insanlar, hem burada yuva kurmuş kuşlar ve balıklar için çok daha kaliteli bir yaşam haline getiriyoruz. Bu bölgede Eymir Gölü ile Mogan’ı birbirine bağlayan Ankara’nın en güzel millet bahçelerinden birini kuruyoruz. Millet bahçemizi de içine alan İmrahor’dan başlayıp Mogan’a kadar uzanacak 35 kilometrelik Kanal Ankara Projesiyle şehrimize çok farklı bir eser kazandırıyoruz. Bu projenin içinde gençlik ve bilim merkezlerinden kamp alanlarına, meyve bahçelerinden müzeye kadar pek çok birim yer alacak. Ankara’nın güneyinin çehresini değiştireceğine inandığım bu projenin temelini çok yakında atıyoruz. Bugün resmi açılışını yaptığımız eserlerden biri de Konya Yolu boyunca inşa ettiğimiz köprülü kavşaklardır. Gölbaşı Anadolu Lisesi başta olmak üzere eğitim yatırımları da şehrimize kazandırdığımız bir diğer yatırımlar arasındadır. Belediyemiz çok önemli yatırımlara imza attı. Gölbaşı’na bambaşka hava katan şehir parkımız, mahallelere yapılan 53 ayrı park, aile yaşam merkezleri, kültür merkezleri, spor merkezleri gibi 209 proje sizlerin hizmetine sunuldu” ifadelerini kullandı.


 

“Türkiye Üzerinde Hesapları Olan Güçler Gözlerini 31 Mart’a Dikmiş Bekliyorlar”

“Türkiye gibi bir ülkede önemsiz bir seçim olmaz. Türkiye gibi çevresinde dünyanın tüm güçlerinin cirit attığı bir coğrafyada her seçim bir beka seçimidir. Sınırlarımızın ötesinde ülkemizin tökezlemesini bekleyen terör örgütleri tüm umutlarını 31 Mart’a bağlamış durumdalar. Türkiye üzerinde hesapları olan güçler gözlerini 31 Mart’a dikmiş bekliyorlar. Ülkemizin içinde ne kadar ezanımızla, bayrağımızla, vatanımızla, demokrasiyle, geleceğimizle sorunlu kesim varsa hepsi de tüm güçleriyle 31 Mart’a yüklenmiş durumdalar” diyen Erdoğan, “HDP’nin kongrelerinde İstiklal Marşı okunmuyor. Bayrağımız bile asılmıyor, son zamanlarda ufak sembolik olarak bayrağımızı asıyorlar. 31 Mart bunun için bir beka meselesidir. Eğer mesele belediyecilikse hiç kimse kusura bakmasın bu konuda kimse elimize su dökemez. Birileri niye terör örgütleriyle iş birliği pahasına 31 Mart’ı bir dönüm noktası haline getirmeye çalışıyor. Bunların derdi belediyeler değil, Türkiye’nin kendisidir. PKK ile FETÖ ile iş birliği yapanın Türkiye’nin hayrına bir amacı olamaz. Karanlık ittifaklarının vitrininde ayrı mahzeninde ayrı pazarlıklar yapanların bu ülkeyle ilgili bir derdi olamaz” dedi.


 

“Kürt Değil, Ama Benim Kürt Kardeşlerimi İstismar Ediyor”

“Bu malum zillet ittifakı var ya, onlar ülkemizi bölmeye gayret ediyorlar” diyerek sözlerini sürdüren Erdoğan, “Bu adam (Sezai Temelli) Kürt değil. Ama benim Kürt kardeşlerimi istismar ediyor. Bu sirk cambazı. Benim ülkemi bölme gayreti girme içerisine giren böyle bir adama benim halkım en güzel cevabı verecek. Ülkemizde bizim Kürdistan var mı? Kürdistan’ı çok seviyorsa Irak’ın kuzeyinde Kürdistan var, buyursun oraya gitsin. Ülkemizde bizim Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu Bölgemiz var, Karadeniz'imiz var, Ege'miz var, Akdeniz'imiz var, Marmara'mız var. 780 bin kilometrekareyle bu vatan bölünemez, böyle bir gayretin içine girenler hesabını verir. Ne diyor kadın (Figen Yüksekdağ), ‘biz sırtımızı PKK’ya, YPG’ye dayadık’ diyor. Ben de diyorum ki biz sırtımızı bu aziz millete ve Allah’a dayadık. Bunlara göz açtırmayız. Ne diyor; ‘1 Temmuz’a kadar terörle mücadele yasasını kaldırdınız kaldırdınız, yoksa savaş kapıda.’ Ne oldu, 1 Temmuz geldi geçti. Ya topunuz gelin. Gabar’da, Cudi’de, Tendürek’te, Kandil’de inlerine girdik. Girmeye devam ediyoruz. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Ne diyor; heykelini dikecekmiş. Nerede dikecekmiş. O cezaevinde dikiyor zaten” ifadelerini kullandı.


 

“Milletimiz Bu Oyuna İzin Vermeyecek”

Millet İttifakı’na değinen Erdoğan, “Onlar ittifaklarını ne etrafında kurdular. Bölücü örgütün emrindeki partinin yöneticileri açıkça kimleri desteklediklerini ifade ediyorlar. CHP’ye sorsanız böyle bir ittifak yok diyor. Adı iyi ama kendisi karışık parti var, ona sorsanız külliyen reddediyor. Kendilerini inkar pahasına bu ittifakta yer alan Saadetçilere sorsanız onlar da kabul etmez ama tüm bu partilerin belediye meclis üyelikleri listelerinde terör örgütünün mensuplarının aday olarak gösterildiğini oralarda yaşayan vatandaşlarımız gayet iyi biliyor. Gölbaşında CHP’nin, HDP’nin adayı var mı? Sözde İYİ Parti’nin adayı var. Demek ki bu aday hepsinin ortak adayı. Büyükşehir de HDP’nin, İYİ Parti’nin adayı var mı? CHP’nin adayı kim? Hepsinin de ortak adayı. Bu gerçekler ortadayken hala laf oyunlarıyla, inkarla, yalanla milletimizi kandırmaya çalışıyorlar. Biz çukur olaylarından sonra bölücü örgütün emrine giren tüm belediye başkanlarını görevden aldık. Daha sonra Güneydoğu, Doğu Anadolu bütün buralar pırıl pırıl oldu. Bunlar kimi yerde CHP, kimi yerde İYİ Parti, kimi yerde Saadet Partisi üzerinden terör örgütü yandaşlarını belediyelere sızdırmaya çalışıyorlar. Milletimiz bu oyuna izin vermeyecek” açıklamasında bulundu.
Toplu açılış töreninin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir vatandaşın çay davetini kırmadı.Editör: Ahmet Şen

 
Etiketler
Yorum Yap
Asayiş
Öldürüp Telefonundan,Ben İyiyim Merak Etmeyin Diye SMS Attılar
Öldürüp Telefonundan,Ben İyiyim Merak Etmeyin Diye SMS Attılar
Kaybolduktan 40 gün sonra öldürülmüş halde derede bulunan adamın katil zanlısı iki kardeşin şahsın telefonunu alarak olaydan bir gün sonra polisi yanlış yönlendirmek için arkadaşına "Benim şarjım bitti ben iyiyim merak etmeyin" diye SMS attığı ortaya çıktı
Askeri Araç Devrildi: 1 Şehit, 20 Yaralı
Askeri Araç Devrildi: 1 Şehit, 20 Yaralı
Askeri aracın devrilmesi sonucu bir asker şehit oldu, 20 asker yaralandı.
8 Yıldır Ağır Hasarlı Evde Yaşıyorlar
8 Yıldır Ağır Hasarlı Evde Yaşıyorlar
Van’ın İpekyolu ilçesinde yaşayan Küçükgündüz ailesi, BDP’li belediyenin 43 yıllık emsal parseli imara kapatmasından dolayı 8 yıldır ağır hasarlı binada korku içinde yaşıyor.
Fırtına Okulun Çatısını Uçurdu
Fırtına Okulun Çatısını Uçurdu
Saatlerinde etkisini göstermeye başlayan ve giderek artan fırtına nedeniyle bir okulun çatısı uçtu.
Karısını Zincirle Boğarak Öldüren Hırdavatçı Tutuklandı
Karısını Zincirle Boğarak Öldüren Hırdavatçı Tutuklandı
İş yerine gelen ve boşanma aşamasında olduğu karısı Zeynep Öztürk’ü zincirle boğarak öldüren hırdavatçı Ercan Öztürk, tutuklanarak cezaevine konuldu.
Gecenin Karanlığını Aydınlatan Alevler 2 Katlı Evi Küle Çevirdi
Gecenin Karanlığını Aydınlatan Alevler 2 Katlı Evi Küle Çevirdi
2 katlı ahşap ev yanarak kullanılamaz hale geldi. Gecenin karanlığını aydınlatan yangında itfaiye ekipleri alevleri kontrol altına almak için uzun uğraşlar verdi.
Düğün Salonunda Asma Tavan Çöktü, Faciadan Kıl Payı Dönüldü
Düğün Salonunda Asma Tavan Çöktü, Faciadan Kıl Payı Dönüldü
Bir düğün salonunda düğün töreninden hemen sonra asma tavan çöktü; faciadan kıl payı dönüldü. İş yeri çalışanı 2 kişi ise hafif şekilde yaralandı.
Çobanlık Yapan Yaşlı Adamın Cesedi Kayalıklar Arasında Bulundu
Çobanlık Yapan Yaşlı Adamın Cesedi Kayalıklar Arasında Bulundu
Gaziantep'in İslahiye ilçesinde çobanlık yapan yaşlı adamın cesedi kayalıklar arasında bulundu.
Köpeği Motosiklete Bağlayıp Sürüklediler
Köpeği Motosiklete Bağlayıp Sürüklediler
Motosiklete bağladıkları köpeği sürükleyen 2 şahıs gözaltına alınırken, dört ayağında da yara oluşan ve yürüyemeyen köpek tedavi altına alındı.
Oğlunu Kurtarmak İçini Boğulan Babanın Cansız Bedeni Bulundu
Oğlunu Kurtarmak İçini Boğulan Babanın Cansız Bedeni Bulundu
Elektrikli bisikletten sulama kanalına düşen oğlunu kurtarmak için kanala atlayan babanın cansız bedenine ulaşıldı.
Aslan, Belediyeyi Sizden Biri Olarak Yöneteceğim
Aslan, Belediyeyi Sizden Biri Olarak Yöneteceğim
Saadet Partisi Karaköprü Belediye Başkan Adayı Essum Aslan, ‘Karaköprü’ye halktan biri başkan olacak ve onların sahibi olduğu belediyeye bekçilik yapacak” dedi.
Borcunu Ailesinden Gizleyenlere Yargıtay'dan Kötü Haber
Borcunu Ailesinden Gizleyenlere Yargıtay'dan Kötü Haber
Özellikle ticaret hayatında karşılaştığı ekonomik zorlukları ailesine yansıtmak istemeyenlere Yargıtay'dan kötü haber geldi. Yüksek mahkeme; kambiyo senet borcu bulunan borçlunun annesine haciz ihbarnamesi gönderilebileceğine hükmetti. Emsal kararla birlikte; borcunu sevdiklerinden gizlemeye çalışanlar aile fertlerine gelecek haciz ihbarnamesiyle şok yaşayacaklar.
Advert
Advert
Advert
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
7°C / 3°C
Durum
Kuvvetli Yağmurlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
04:54
Güneş
06:16
Öğle
12:38
İkindi
16:04
Akşam
18:48
Yatsı
20:04
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
Advert
ANKET
TÜMÜ