Bu haber 12 Şubat 2019 20:30:12 Tarihinde eklenmiştir.

Şıhanlıoğlu,Basın Açıklamasında Bulundu

İyi Parti Genel Başkan Baş Danışmanı Lokman Şeyhanlıoğlu, Şanlıurfa kamuoyunda özellikle kendi aşiretleri konusunda yapılan açıklamalarla ve siyasetteki rölü konusunda basın açıklaması yayınladı.

Şıhanlıoğlu,Basın Açıklamasında Bulundu

Şıhanlıoğlu basın açıklamasında şunları söyledi:

"İki Günden Beri Şanlıurfa Yerel Basında Ve Sosyal Medyada;Mensubu Olduğum (Asıl Adı Şehğan-İ Aşireti)Mizle İlgili Çıkan Haberlere Açıklık Getirmek,Akrabalarımı Ve Hemşerilerimi Bilgilendirmek Amaçlı Yazımdır.

İlk Olarak Söylemem Gereken Önemli Bir Şey Var.

Böyle Bir Toplantının Yapılacağından Benim Haberim Yok, Sonradan Sosyal Medyadan Çıkan Haberlerden Örendim.İsmi Geçen Bazı Akrabalarımdan Birilerini Arayarak Toplantının Asıl Sebebini Sordum, Konuyu Öğrendim Ve Bu Açıklamayı Yapma Gereği Duydum.


Çok Önemli Olan Bir Kaç Konuya Değinmek İstiyorum.
-Bu toplantıyı her ne sebepten düzenlemiş olursa olsun aldıkları kararlar ne beni nede benim gibi düşünen "şeyğan-i aşiretine bağlı akrabalarımı ilgilendirmez,alakadar etmez,bağlamaz.Ufacık Bir Yerde Kafalarına göre birilerini bir araya getirerek kendilerine köşe hazırlamaya çalışanlar belki bu gün varlar ama yarın olmayacaklardır buna emin olabilirsiniz...

-Bu kadar gereksiz bir konuyu büyütmek dava konusu yapmak için bir araya gelen aşiret mensubumuza bağlı bir kaç kişi, 28 berden oluşan yoğun bir nüfusa sahip "şeyğan-i aşiretini temsil edemez, yönlendiremez, bütün nüfusun adına hiç bir şekilde karar veremez, etki altına alamaz, böyle bir şeyede ne hakları, ne güçleri, ne selahiyetleri, nede yetkileri var zaten olamazda olmasına da müsaade edilmeyecektir

-Ben şahsen; seyyıd dedelerimin koyduğu kuralları birilerinin ikbali ve şahsi çıkarları için bozmaya çalışmasına, ismimizi kirletmesine, kullanmasına müsaade etmeyeceğim bunu herkesin bilmesi lazım, uzun zamandan beri bu gibi saçmalıklarla ortalığı kirletenlerin bilmesi gereken şey akıntıya karşı boşuna kürek çekiyorlar, kimin oğlu olduğu ne olduğu ne yaptığını herkes biliyor kendilerini kamuflaja bürümüşler kimseyi kandıramaz

Yani demek istediğim herkes eski sırasına yani babasının dedesinin oturduğu yere geçecek bunu sakın unutmayın.

Kapının önünde oturanlar yukarı geçemez, haddini bilmeyenler günü geldiğinde bunun hesabını çok ağır öder haberiniz olsun

Bu Kadar Gereksiz Bir Konuyu Bu Aşamaya Getirenler, Başka Yönlere Çekenler Kendi Şahsi Düşünceleridir.

Bu yapılaşmayı düzenleyenler, öncülük yapanlar beni ve benim gibi düşünen "şeyğan-i aşireti" mensuplarını ve Viranşehirli hemşerilerimizi huzursuz etmiştir ,rahatsız etmiştir.

Benim aile büyüklerimin yapısını herkesin bildigi kanısındayım, çünkü olmasa olmaz kırmızı çizgilerimiz vardır. Bende aynı yoldan gitmek mecburiyetindeyim ve bunada hiç bir şaklaban, sonradan türemiş yaratıklar engel olamazlar. Bu sebepten dolayıdır ki, hiç bir kul bu çizgiyi Bozamaz bozmaya kalkanlarda ben ve benim gibi düşünen "Şeyğan-İ Aşireti"Mensuplarını karşısında bulur bu böyle biline

Biz paramızla anılan bir aile olmadık belki olmayacağızda. Ama biz sonradan makam görmeler ve nerden para bulduğu her kes tarafından bilinenlerin kazdığı çukura çekemeyecekleri kadar geçmişi temiz ve net görülebilen bir ailenin zürriyetindeniz şüphesi olan varsa buyursun çıksın meydana inkar etsin ve kendi seccaresini koysun ortaya yani kendini ispat etsin,"mala yadé"nin ne olduğunu o zaman görür, yani el mi yaman er mi yaman demek istiyorum anladınız mı..?

Makamda,parada gelip geçer ama onur ve şeref kalıcıdır bu da ne parayla nede makamla satın alınır, çünkü bu güne kadar hiç bir mahlukatın bizleri satın alamaya,korkutamaya,kullanamaya gücü yetmedi bundan sonrada gücü yetmeyecektir,aynı duruşumuz devam edecek haberiniz olsun sonradan görmeler...

Şimdi sizlere geçmişten gelen önemli kurallarımızdan bir kaç tanesini sıralamak istiyorum.

-Biz;Ancak Mazlumların Yanında Oluruz.

-Biz:Ancak Mağdurların Yanında Oluruz.

-Biz;ancak kimsesizlerin yanında oluruz.

-Biz;ancak hakkın ve haklının yanında oluruz.

-Biz;ancak zayıfların yanında oluruz.

-Biz;ancak zalimlere,zulmedenlere karşı dururuz.

-Biz;elimizin erdigincede pisliklere karşı koyarız.

-Biz;paranın,makamın, mevkinin esiri kölesi uşağı olmayız olanlarda bizi hiç mi hiç ilgilendirmez, bu gibilerin kanından ve akrabalığından da şüphe ederiz...

-Biz;Âllâh'tan Korkan,Dinine Bağlı,İmanlı,Vatansever,Milletini Seven,Adaletli,Onurlu,Dik Duran,Doğruyu Söyleyenlerden Oluruz.

-Biz;Âllâh'ın Yarattığı Kulları Eşit Olarak Görürüz,Kimseyi Kimseden Üstün Görmeyiz(İstisnalar Hariç)

-Biz; İnsanları,Dininden,Mezhebinden,Irkından,Dilinden,Dünya Görüşünden,Siyasi Yapısında Dolayı Bir Birinden Ayırmayız Çünkü Biz Bölücü Olmayız Ancak Birleştirici Oluruz Ve Bir Müslümanın Yapması Gerekende Budur...

Ben Ve Benimle Beraber Olan Yani Benim Gibi Düşünen (Şeyğan-İ Aşireti) Mensubu Akrabalarım;Dinini,Devletini Vatanını,Bayrağını Sevenlerin Hiç Biride Akp'li Degil,Akp'ye Oy Vermeyecekler,Verme Necburıyetleride Yoktur,Hatta Vermek İsteyenleride Ellerinden Geldigince Engelleyeceklerdir Bu Böyle Bilinsin.

Akp'li Olmayanlar Ne Zamandan Beri Vatan Haini Oldu Söyleyin Beyler.
Akp'nin İçindekilerin Çok Temız Sütten Çıkmış Ak Kaşık Mı Zanbediyorsunuz;Hadi Tek Tek İsimleri Saymaya Şanlıurfa İli Ve İlcelerınden Başlayalım Ha Ne Dersiniz..?

Vatanını,Devletini,Milletini,Bayrağını Sevmek İçin İllede Akp'li Mi Olmak Lazım,

Akp Ye Oy Vermek Mi Lazım..?

Nasıl Bir Saçmalık Bu Kimi Kandırıyorsunuz..?

Sizler Bu Dediginize İnanıyormusunuz..?

Kim Bilir Ne Nenfeatiniz,Çıkarınız,Beklentiniz Var Akp Adaylarından..?

Secim Bitsın Bakalım Sandıklarınızdan Akp'ye Kaç Oy Çıkacak Gorecegiz..?

Yazılarıma Gelince;

Ben Araştırmacı Yazarım,Uzun Zamandan Beri 7 Köşede Yazılarım,Ayrıca Resimli Paylaşımlarım;Tıvit'lerim,Haberlerim Yayınlanıyor Hepside Yerinde Duruyor. Bu Güne Kadar Benim Aşiretçik Yaptığımı,Ağayım Dedigımi,Milletimize Her Hangi Bir Feodalist Baskı Uyguladığımı Duyan,Okuyan Varsa Lütfen Belirtsin Hatta Beni Arasın Bizzat Söylesin.

Siyasileri eleştirmem kişisel degildir,gerektiginde bağlı olduğum siyasi partimide eleştirmiş ender kişilerde biriyim.amacım tabanın sıkıntılarını,taleplerini ve yapılması gerek hizmetleri yetkilelere ileterek insanlarımıza bir nebzede olsa fayda saglamaktır.peki sizlere soruyorum;benim yazılarımın bir tanesini yazabilecek bir tek basın mesubu,köşe yazarı,haber sunan,moderatör var mı..?bu eleştirilerim yerel ve genel yönetimde olan bütün siyasi partiler,seçilmiş ve atanmışları kapsamaktadır.benim kişisel çıkarla,maddi ve manevi beklentiyle, ihalelerle,hırsızlıkla,yolsuzlukla,rüşvetle,koltukla,makamla ilgili olan yazımı okuyan var mı...?
Aksini İddia Eden Varsa Buyursun Yazılarımın Tamamı Yerinde Duruyor.

Ben Ve Benim Gibi Düşunen "Şeyğan-İ Aşireti" Mensubu Akrabalarım,Oyunu Hiç Bir Bedel Karşılığı Satmadı Satmayacakta,Satanlarla Birliktede Olmayacaktır Herkesin Bunu İyi Bilmesi Gerekir,Bu Kirli İlişkilerde Olanlarında Benim Bağlı Olduğum"Şeygan-İ Aşiretiyle"Hiç Bir Bağı Ve İlişkisi Yoktur Olamazda Ancak Sonradan Bitme "Ba-Fılle"Yani Donme,Yamama,Çapulcuların Ta Kendileridirler Bilesiniz...

Ben Ve Benim Gibi Düşünen Akrabalarım Hiç Kimsenin Uşağı,Kölesi,Kulu,Şamar Oğlanı Degildir Bunun Her Kes Tarafından Böyle Bilinmesi Lazım.

Her Aşiretin,Topluluğun Hatta Ailelerin Arasında Fıkir Ayrılığı Olabilir Bu Da Doğaldır.

Bundan dolayıdır ki;benim şahsımı ne kan bağım nede göbek bağım bağlamaz baglayamaz,çünkü bir insan doğarken göbek bağı kesilir,ne demek istedigimi anlayan anlamıştır,anlamayaların ne düşündügü hangi yöne dönecegi beni hiç ilgilendirmez.Bu sebepten dolayı;benim en yakın akrabam,arkadaşım aynı düşünceye sahip olanlardır,aynı yoldan benimle yürüyenlerdir,geriside teferruattır,parazittir,gereksizdir,yaptıklarınında ne benimle ne de benim gibi düşünenlerle hiç bir alakası,bağı,irtibatı yoktur.Bu gibi kişiler ve icat ettikleri konular benim meselem davam olamaz bunada beni hiç bir kul mecbur edemez hatta yanımda konuyu bile konuşamaz.

Son olarak söylemek istediğim bir şey var.

Ben;"Mâlâ Bube"Yim,"Mâlâ Yâdé'yim" Hz. Seyyıd İmam Hüseyin'in Özbe Öz Seyyıd Soyundan Gelen Âllah'ın aciz bir Kuluyum;Seyyıd Orhan Şıhanlıoğlu'nun Oğlu Lokman Şıhanlıoğlu'yum,eger ismimi bu ve bu gibi konulara,toplantılara dahil eden ve ya etmek isteyenler olursa,çıkardıkları olaya ve olaylara karıştırmak isteyen olursa ve duyarsanız inanmayın,benim bu gibi tiyatroları tasvip etmeyecegimi,karşı olduğumu beni tanıyan herkes bilir,çünkü bu güne kadar benim bu gibi boş gereksiz işlerle alakam olmadı bundan sonrada olmayacaktır. saygılarımla..."
 
Etiketler
Yorum Yap
Güncel
​Türkiye’nin 93 Yıllık Köklü Firması Almanlara Satılıyor
​Türkiye’nin 93 Yıllık Köklü Firması Almanlara Satılıyor
Türkiye'de 93 yıldır hizmet gösteren ilk otobüs firması Kamil Koç'un Almanya merkezli Flixmobiliy'e devri için Rekabet Kurumuna başvuru yapıldı.
​Saymaz’a Bir Destek de Kamalak’tan Geldi: Şehvetiye Tarikatı İslam’a Hizmettir
​Saymaz’a Bir Destek de Kamalak’tan Geldi: Şehvetiye Tarikatı İslam’a Hizmettir
Saadet Partisi eski Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Gazeteci İsmail Saymaz’ın “Şehvetiye Tarikatı” adlı kitabından dolayı Saymaz’ı arayarak tebrik etti. Kamalak kitabın İslam’a hizmet ettiğini söyledi.
​Soylu, Kürtler 10-15 Çocuk Yapıyorlardı, Şehir Yaşantısı Onları Da 2-3 Çocuğa Düşürecek
​Soylu, Kürtler 10-15 Çocuk Yapıyorlardı, Şehir Yaşantısı Onları Da 2-3 Çocuğa Düşürecek
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Soylu, 3 HDP'li belediye başkanının görevden alınması ve yerlerine kayyım atanmasına ilişkin, "Karar siyasi değildir, hukuk çerçevesinde bir idari karardır" dedi.
​Memurlar ile Hükümet Yine Anlaşamadı
​Memurlar ile Hükümet Yine Anlaşamadı
1 Ağustos'ta başlayan 5. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri mütabakatsızlıkla sonuçlandı. Toplu Sözleşme masasında yetkili konfederasyon Memur-Sen ile Kamu İşveren Heyeti arasında anlaşma sağlanamadı.
​İkinci El Araç Alacaklar Dikkat! Eylül Ayında Zorunlu Hale Geliyor
​İkinci El Araç Alacaklar Dikkat! Eylül Ayında Zorunlu Hale Geliyor
İkinci el araç alacak vatandaşlar, daha önce 15 gün satıcının sigortasını kullanabilirken Eylül ayından itibaren aracı alır almaz sigorta yaptırmak zorunda kalacak.
​Erdoğan’dan Esnafa 100 Bin TL Kredi
​Erdoğan’dan Esnafa 100 Bin TL Kredi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, esnafa 100 bin TL kredi desteği verilmesine yönelik talimat verdi.
​Aşiret Düğününde Damadın Abisinden Görülmemiş Takı
​Aşiret Düğününde Damadın Abisinden Görülmemiş Takı
Aşiret düğününde damadın abisinin damada altın yerine taktığı hediye davetlileri şaşırttı.
​Bugün Sona Erecekti! Suriyelilere Tanınan Süre Uzatıldı
​Bugün Sona Erecekti! Suriyelilere Tanınan Süre Uzatıldı
İstanbul’da kaydı olmayan Suriyelilere kayıtlı oldukları illere gitmeleri için daha önce tanınan süre bugün sondu. Soylu’nun yaptığı açıklamaya göre Suriyelilere tanınan süre 30 Ekim’e kadar uzatıldı.
​Eski Mankenden İmamoğlun’a Sert Çıkış
​Eski Mankenden İmamoğlun’a Sert Çıkış
Eski manken Tuğçe Kazaz, açıklamalarıyla yine gündeme oturdu. Kazaz, İstanbul'da sel felaketi yaşanırken tatilde olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na "Şov yapmadan o koltukta duramıyorsun" diyerek tepki gösterdi.
Ahmet Türk'ün Yerine Gelen Başkan İşten Çıkarılanları Geri Alıyor
Ahmet Türk'ün Yerine Gelen Başkan İşten Çıkarılanları Geri Alıyor
Görevden alınan HDP’li Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk tarafından 31 Mart yerel seçimlerinin ardından 29 kodu ile işten çıkarılan şehit yakınları ve aileleri için ilk müjde geldi.
​Başkan Aksak: Hepimiz Ceylanpınar'ız, Herkesi Sükunete Davet Ediyorum
​Başkan Aksak: Hepimiz Ceylanpınar'ız, Herkesi Sükunete Davet Ediyorum
Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak, son günlerde ilçede yaşanan tatsız olayların temelinde işsizlik sorunu olduğunu belirterek, sorunun çözümü için yoğun çaba harcadıklarını belirtti.
​Elinde Baltayla Çatıya Çıkan Adam Aşağı Düştü
​Elinde Baltayla Çatıya Çıkan Adam Aşağı Düştü
Bir kişi çocuklarını ve eşini göremediği iddiasıyla elinde baltayla çatıya çıktı. Ancak dengesini kaybederek 7 metre yükseklikten aşağı düştü.
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
04:13
Güneş
05:40
Öğle
12:33
İkindi
16:16
Akşam
19:16
Yatsı
20:37
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ