Bu haber 10 Şubat 2019 08:45:16 Tarihinde eklenmiştir.

Erdoğan,Patlıcancılara, Bibercilere, Patatescilere Sesleniyorum: Siz Bir Merminin Fiyatını Biliyor Musunuz?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Aydın'da halka hitap etti. Kartal’da yaşanan facianın ardından kentsel dönüşümle ilgili gerekli tüm adımların atılacağını bildiren Erdoğan, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Kentsel dönüşümde artık bizim sabrımız taştı. Bunlara sabredecek zamanımız yok. AK Parti’li belediyeler ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız başta olmak üzere ilgili tüm bakanlıklarla bir araya gelerek kapsamlı bir çalışma başlatacağız' dedi.

Erdoğan,Patlıcancılara, Bibercilere, Patatescilere Sesleniyorum: Siz Bir Merminin Fiyatını Biliyor Musunuz?

-Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kentsel dönüşüm mesajı: Artık sabrımız taştı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde ikinci mitingini Aydın'da gerçekleştirdi. Cumhur İttifakı Aydın Belediye Başkan Adaylarının da yer aldığı mitingde, Atatürk Kent Meydanı'nı dolduran binlerce kişiye hitap eden Erdoğan, Aydınlılardan destek istedi.

Aydınlıları okuduğu efe şiiriyle selamlayarak konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit Başbakan Adnan Menderes'in memleketi Aydın'ı yürekten selamladığını söyledi. Aydın Efelerinin İstiklal Harbi'nde ülkesine ve milletine, 1950'de ise demokrasiye sahip çıktıklarını hatırlatan Erdoğan, Aydınlıların şimdi de ülkenin istikbaline sahip çıkmaya devam ettiğini ifade etti. Aydın'ın erkeleri kadar kadınlarının da Efe olduğunu belirten Erdoğan, “İnşallah bu Aydın, inşallah 31 Mart'ta da AK Parti'nin ve Cumhur İttifakı'nın yanında duracaktır. Türkiye'nin tarım ve hayvancılıkta gelişmesine öncülük eden Aydın inşallah 31 Mart'ta da ülkenin ufkunun gelişmesine katkı sağlayacaktır. Aydın, Menderes'in yanında durarak demokrasiye sahip çıkmıştı. Aydın şimdi de bizim yanımızda durarak ülkenin bekasına katkı sağlayacaktır. Buradan yayılan köklerle biz bu toprakları bin yıldır vatan yapabildik. Maziden günümüze kilit taşı olan merkezlerden birisi Aydın'dır” diye konuştu.
 

Yıkım Ekibi Yine Ellerini Ovuşturmaya Başladı

“Türkiye için çalışmak, Türkiye'ye hizmet etmek her baba yiğidin harcı değildir” diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye için tek tuğla koymamış yıkım ekibi yine ellerini ovuşturmaya başladı. Bunların tek bir hedefi ve tek bir projesi yoktur ama her seçimde olduğu gibi yine aynı hevesle kıvranıyorlar. Bunun için CHP, terör örgütünün güdümündeki partiye ve güya milliyetçilik taslayan diğer bir partiye kadar hepsi bir araya gelebiliyor. Söyle bana arkadaşını, söyleyeyim sana kim olduğunu. CHP şimdi terör örgütünün siyasi ayağıyla yürüyor. Onların yanında İYİ Parti yürüyor. Saadet Partisi de onlarda yürüyor. Bunlar dörtlü çete, birlikte yürüyorlar. Söyleyince ‘Bize hakaret ediyorsun' diyorlar. Söyleyeceğiz ki milletimiz gerçeği görsün. ‘Sizde ittifaksınız' diyorlar. Bizimkisi Cumhur İttifakı; biz 15 Temmuz hain darbe girişiminin karşısında dimdik durduk. Biz 15 Temmuz'da CHP'yi de çağırdık. Cuma akşamına kadar gelemeyeceklerini söylediler. CHP'ye de geldik ama gelmediler.
Çünkü bu cibilliyet meselesidir. Onun için bizimle yürüyemedi ama biz kurduğumuz Cumhur İttifakı'yla yürüyoruz. Geçen seçimde soğana patatese umut bağlamışlardı, şimdi ise domatese bibere umut bağladılar. Bunları konuşarak oy toplayabileceklerini sanıyorlar. Mehmetçiğimiz tankları ve silahlarıyla teröristleri ve DEAŞ'ı yok etti mi? Ben o patatesçilere soruyorum. O merminin bir tanesinin nereden geldiğini biliyor musunuz? Uçaklarımız terör yuvalarını bombalarken yapılan yatırımları bilir misin? Bay Kemal, sen Çanakkale ruhunu bilir misiniz? İşte biz, sizlerle 31 Mart'ta bunlara birlikte ders vereceğiz. Biz aç kalırız ama boğun eğmeyiz. Biz doğalgaza ve elektrik fiyatlarını indiriyoruz. Niye bunları konuşmuyorlar? Biz fırsatçılarla mücadele ediyoruz. Biz cumhur ittifakı ile yürüyoruz”

 

Bunların Derdi Makam Değil

Cumhur İttifakı'nın karşısında kurulan ittifakı eleştiren Erdoğan, “31 Mart'tan sonra meydanın kendilerine kalacağını zannediyorlar. Eğer meydan bunlara kalsa zücaciye dükkanına girmiş fil gibi ortalığı bir birbirine katarlar. Milletimiz son 14 seçimde olduğu gibi bunlara yine fırsat vermeyecektir. Çünkü CHP, eski CHP değil. Bu parti, Menderes'in il başkanı olduğu ve milletvekili seçildiği parti değil. CHP'nin adındaki halk ifadesi artık taşıdığı anlamdan çok uzaklaştı. CHP artık halkın partisi değil, sadece Kılıçdaroğlu ve avenesinin partisidir. Gelin bunlara sandıkta gerekli dersi hep birlikte verelim. Bunların ittifakının zemininde Türkiye'ye hizmet etmek yok. Durum böyle olduğu için Türkiye hem dışarda ve hem de içerde en kritik dönemlerinden geçerken, bu kadar benzemez bir araya gelebildi. Bunların derdi başkanlık, meclis üyeliği veya il genel meclisi üyeliği değil. Bunların derdi, Türkiye'nin yakaladığı yükseliş ivmesini sekteye uğratmak” diye konuştu.

 

Cumhuriyet Tarihinde Yapılmamış Yatırımları Yaptık

Erdoğan, “Asıl olarak Cumhur İttifakı'nın büyükşehir ve ilçelerde başarılı olmasıdır. Bunun için her iki partiye gönül veren kardeşlerimizin gece gündüz çalışması gerekiyor. 16 yılda Aydın'da 23.5 katrilyon yatırım yaptık. Cumhuriyet tarihinde böyle bir yatırım yok. Aydın'da bin 523 konut yapıp, sahiplerine teslim ettik. İhtiyaç sahiplerine 2,2 katrilyon sosyal yardımda bulunduk. İzmir ile Antalya'yı birbirine bağlayacak olan 154 kilometrelik Aydın Denizli otoyolu ihalesini 26 Mart'ta yeniden yapacağız. Aydın'daki demiryolu hattını TÜBİTAK'ın yaptığı yazılımla tamamen milli kaynaklarla modernize ediyoruz. Kat üzerine yeni bir hızlı tren tüneli yapacağız. Aydın'a 16 yılda 11 baraj ve 7 gölet yaptık ve sulama yatırımlarımız devam ediyor. Aydın'daki vatandaşlarımızın atık su bedellerinden şikayetçi olduğunu duyduk. İnşallah büyükşehri kazandığımızda bu sorun ile birlikte içme suyu fiyatı sorunu da çözülecek. Aydınlı çiftçiye 4 katrilyon destek verdik. Ülkemizin yaş sebze ve meyve ihracatının önemli merkezlerinden olan Aydın'ın gelişimine her türlü desteği vereceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Kentsel Dönüşümde Sabrımız Kalmadı

Kartal'da yaşanan facianın ardından kentsel dönüşümle ilgili gerekli tüm adımların atılacağını bildiren Erdoğan, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Kentsel dönüşümde artık bizim sabrımız taştı. Bunlara sabredecek zamanımız yok. AK Parti'li belediyeler ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız başta olmak üzere ilgili tüm bakanlıklarla bir araya gelerek kapsamlı bir çalışma başlatacağız. Bu enkazın kaldırılmasının ardından ise Başsavcılığın vereceği rapora göre bunlara en ağır cezaları vereceğiz. Her gün korkuyla yaşamaktansa, bir gün beyler gibi yaşayacağız. Buna göre gerekli tüm adımları atacağız. Aydınlılardan Büyük Menderes'e sahip çıkmalarını istiyorum. Menderes'e atık bırakan her kuruluş, ülkenin geleceğini yok ediyor. Eskiden herkes Aydın'a gıpta ederdi ancak son zamanlarda bu tersine döndü. İnşallah Aydın 31 Mart'ta hizmet ve gönül belediyeciliğiyle tanışacak. Ülkemiz, şehrimiz, istikrar ve geleceğimiz için Cumhur ittifakı adaylarına sahip çıkmalıyız. Bu seçimlerin ardından çok hızlı bir hızlı bir icraat dönemi başlayacak ve Türkiye'yi 2023 hedeflerine taşıyacağız”
Cumhur İttifakı'nın Aydın Büyükşehir Başkan Aday Mustafa Savaş ve tüm ilçe adaylarını tek tek kürsüye davet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, adaylarla birlikte hep birlikte el ele poz verdi.  


 
Etiketler
Yorum Yap
Ekonomi
İmamoğlu'nun Mazbata Alacağı Haberleri Sonrası Dolar 5.71'e Kadar Geriledi
İmamoğlu'nun Mazbata Alacağı Haberleri Sonrası Dolar 5.71'e Kadar Geriledi
Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasını alacağı haberiyle düşüşünü hızlandıran kur 5.71'e kadar geriledi.
Yaprağı Meyvesinden Pahalı
Yaprağı Meyvesinden Pahalı
Sezonun ilk asma yaprağı pazarda kilogramı 8 TL'den satışa sunuldu. Asma yaprağı 8 TL'den satılırken üzümün 5 ile 7 TL'den satılması vatandaşlarda şaşkınlık oluşturdu.
​Albayrak, İstanbul'da seçim tekrarı yatırımları etkilemez
​Albayrak, İstanbul'da seçim tekrarı yatırımları etkilemez
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İstanbul'da 'sonuç ne olursa olsun piyasa tarafından satın alındığını' belirterek, "İstanbul seçimleri tekrarlansa bile yatırım konusunda bir fark yaratmaz." dedi.
Benzin ve Motorine Zam Geldi!
Benzin ve Motorine Zam Geldi!
Benzin de 22, motorinde 18 kuruşluk zam ÖTV'den karşılanarak pompa fiyatlarına yansıtılmadı.
İşsizlik Rakamları Açıklandı
İşsizlik Rakamları Açıklandı
İşsizlik oranı Ocak ayında 3,9 puanlık artış ile yüzde 14,7 seviyesinde gerçekleşti.
​Sezon Açıldı! Günde 5 Ton Topluyorlar
​Sezon Açıldı! Günde 5 Ton Topluyorlar
Bahar yağmurlarıyla ortaya çıkan salyangozları toplayan köylüler ek gelir elde ediyor. Günde yaklaşık 5 ton salyangoz un toplandığı Çivril’de toplanan salyangozlar İzmir ve Balıkesir’deki işletmelere gönderiliyor.
Müze Ziyaretleri Cep Yakıyor
Müze Ziyaretleri Cep Yakıyor
Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yerlerinin kafeteryalarındaki fahiş fiyatlar pes dedirtti.
​Bu Belediye Minibüsünde Para Geçmiyor
​Bu Belediye Minibüsünde Para Geçmiyor
Belediyeye ait minibüste para geçmiyor. Uygulamadan memnun olan 7’den 77’ye tüm vatandaşlar pazara, hastaneye, okula ücretsiz gidip geliyor.
​Gittikçe Azalıyor! Şanlıurfa 3. Sırada
​Gittikçe Azalıyor! Şanlıurfa 3. Sırada
Türkiye’nin orta kuşakta yer alması sebebiyle hayvancılık ve tarım faaliyetleri konusunda birçok ülkeye göre daha daha iyi durumda fakat yapılan araştırmalarda Türkiye’deki tarım alanlarının gittikçe azaldığı tespit edildi. Şanlıurfa, tarım alanlarının genişliği sıralamasında Türkiye’de 3. Sırayı alıyor.
​Kuyumcu Esnafından Düğün Yapacaklara Altın Çağrısı
​Kuyumcu Esnafından Düğün Yapacaklara Altın Çağrısı
Kuyumcu esnafı düğün yapacaklara çağrıda bulundu. Fiyat bakımından altın almak için en uygun dönemlerin olduğunu ifade eden kuyumcu esnafı fiyatların normal seyrinde olduğunu kaydetti.
​Dolar Yükseldi! Dolar Bugün Kaç Lira Oldu?
​Dolar Yükseldi! Dolar Bugün Kaç Lira Oldu?
Seçimden sonra dolar fiyatlarının düşeceği ile ilgili açıklamada bulunan Hazine ve Ekonomi Bakanı Berat Albayrak’ın yaptığı açıklamadan sonra gözler seçim sonrası dolar fiyatlarına takıldı.
​Honda, Türkiye’deki Üretime Son Veriyor
​Honda, Türkiye’deki Üretime Son Veriyor
Honda, 2021 yılında Türkiye'deki otomobil üretim operasyonunu sonlandırma kararı aldığını duyurdu. Şirket, Türkiye’de satış ve satış sonrası operasyonlarını müşterilerine sunmaya devam edecek.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
7°C / 3°C
Durum
Kuvvetli Yağmurlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
04:11
Güneş
05:39
Öğle
12:31
İkindi
16:11
Akşam
19:11
Yatsı
20:32
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ