Advert
Advert
Bu haber 10 Şubat 2019 08:45:16 Tarihinde eklenmiştir.

Erdoğan,Patlıcancılara, Bibercilere, Patatescilere Sesleniyorum: Siz Bir Merminin Fiyatını Biliyor Musunuz?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Aydın'da halka hitap etti. Kartal’da yaşanan facianın ardından kentsel dönüşümle ilgili gerekli tüm adımların atılacağını bildiren Erdoğan, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Kentsel dönüşümde artık bizim sabrımız taştı. Bunlara sabredecek zamanımız yok. AK Parti’li belediyeler ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız başta olmak üzere ilgili tüm bakanlıklarla bir araya gelerek kapsamlı bir çalışma başlatacağız' dedi.

Erdoğan,Patlıcancılara, Bibercilere, Patatescilere Sesleniyorum: Siz Bir Merminin Fiyatını Biliyor Musunuz?

-Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kentsel dönüşüm mesajı: Artık sabrımız taştı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde ikinci mitingini Aydın'da gerçekleştirdi. Cumhur İttifakı Aydın Belediye Başkan Adaylarının da yer aldığı mitingde, Atatürk Kent Meydanı'nı dolduran binlerce kişiye hitap eden Erdoğan, Aydınlılardan destek istedi.

Aydınlıları okuduğu efe şiiriyle selamlayarak konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit Başbakan Adnan Menderes'in memleketi Aydın'ı yürekten selamladığını söyledi. Aydın Efelerinin İstiklal Harbi'nde ülkesine ve milletine, 1950'de ise demokrasiye sahip çıktıklarını hatırlatan Erdoğan, Aydınlıların şimdi de ülkenin istikbaline sahip çıkmaya devam ettiğini ifade etti. Aydın'ın erkeleri kadar kadınlarının da Efe olduğunu belirten Erdoğan, “İnşallah bu Aydın, inşallah 31 Mart'ta da AK Parti'nin ve Cumhur İttifakı'nın yanında duracaktır. Türkiye'nin tarım ve hayvancılıkta gelişmesine öncülük eden Aydın inşallah 31 Mart'ta da ülkenin ufkunun gelişmesine katkı sağlayacaktır. Aydın, Menderes'in yanında durarak demokrasiye sahip çıkmıştı. Aydın şimdi de bizim yanımızda durarak ülkenin bekasına katkı sağlayacaktır. Buradan yayılan köklerle biz bu toprakları bin yıldır vatan yapabildik. Maziden günümüze kilit taşı olan merkezlerden birisi Aydın'dır” diye konuştu.
 

Yıkım Ekibi Yine Ellerini Ovuşturmaya Başladı

“Türkiye için çalışmak, Türkiye'ye hizmet etmek her baba yiğidin harcı değildir” diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye için tek tuğla koymamış yıkım ekibi yine ellerini ovuşturmaya başladı. Bunların tek bir hedefi ve tek bir projesi yoktur ama her seçimde olduğu gibi yine aynı hevesle kıvranıyorlar. Bunun için CHP, terör örgütünün güdümündeki partiye ve güya milliyetçilik taslayan diğer bir partiye kadar hepsi bir araya gelebiliyor. Söyle bana arkadaşını, söyleyeyim sana kim olduğunu. CHP şimdi terör örgütünün siyasi ayağıyla yürüyor. Onların yanında İYİ Parti yürüyor. Saadet Partisi de onlarda yürüyor. Bunlar dörtlü çete, birlikte yürüyorlar. Söyleyince ‘Bize hakaret ediyorsun' diyorlar. Söyleyeceğiz ki milletimiz gerçeği görsün. ‘Sizde ittifaksınız' diyorlar. Bizimkisi Cumhur İttifakı; biz 15 Temmuz hain darbe girişiminin karşısında dimdik durduk. Biz 15 Temmuz'da CHP'yi de çağırdık. Cuma akşamına kadar gelemeyeceklerini söylediler. CHP'ye de geldik ama gelmediler.
Çünkü bu cibilliyet meselesidir. Onun için bizimle yürüyemedi ama biz kurduğumuz Cumhur İttifakı'yla yürüyoruz. Geçen seçimde soğana patatese umut bağlamışlardı, şimdi ise domatese bibere umut bağladılar. Bunları konuşarak oy toplayabileceklerini sanıyorlar. Mehmetçiğimiz tankları ve silahlarıyla teröristleri ve DEAŞ'ı yok etti mi? Ben o patatesçilere soruyorum. O merminin bir tanesinin nereden geldiğini biliyor musunuz? Uçaklarımız terör yuvalarını bombalarken yapılan yatırımları bilir misin? Bay Kemal, sen Çanakkale ruhunu bilir misiniz? İşte biz, sizlerle 31 Mart'ta bunlara birlikte ders vereceğiz. Biz aç kalırız ama boğun eğmeyiz. Biz doğalgaza ve elektrik fiyatlarını indiriyoruz. Niye bunları konuşmuyorlar? Biz fırsatçılarla mücadele ediyoruz. Biz cumhur ittifakı ile yürüyoruz”

 

Bunların Derdi Makam Değil

Cumhur İttifakı'nın karşısında kurulan ittifakı eleştiren Erdoğan, “31 Mart'tan sonra meydanın kendilerine kalacağını zannediyorlar. Eğer meydan bunlara kalsa zücaciye dükkanına girmiş fil gibi ortalığı bir birbirine katarlar. Milletimiz son 14 seçimde olduğu gibi bunlara yine fırsat vermeyecektir. Çünkü CHP, eski CHP değil. Bu parti, Menderes'in il başkanı olduğu ve milletvekili seçildiği parti değil. CHP'nin adındaki halk ifadesi artık taşıdığı anlamdan çok uzaklaştı. CHP artık halkın partisi değil, sadece Kılıçdaroğlu ve avenesinin partisidir. Gelin bunlara sandıkta gerekli dersi hep birlikte verelim. Bunların ittifakının zemininde Türkiye'ye hizmet etmek yok. Durum böyle olduğu için Türkiye hem dışarda ve hem de içerde en kritik dönemlerinden geçerken, bu kadar benzemez bir araya gelebildi. Bunların derdi başkanlık, meclis üyeliği veya il genel meclisi üyeliği değil. Bunların derdi, Türkiye'nin yakaladığı yükseliş ivmesini sekteye uğratmak” diye konuştu.

 

Cumhuriyet Tarihinde Yapılmamış Yatırımları Yaptık

Erdoğan, “Asıl olarak Cumhur İttifakı'nın büyükşehir ve ilçelerde başarılı olmasıdır. Bunun için her iki partiye gönül veren kardeşlerimizin gece gündüz çalışması gerekiyor. 16 yılda Aydın'da 23.5 katrilyon yatırım yaptık. Cumhuriyet tarihinde böyle bir yatırım yok. Aydın'da bin 523 konut yapıp, sahiplerine teslim ettik. İhtiyaç sahiplerine 2,2 katrilyon sosyal yardımda bulunduk. İzmir ile Antalya'yı birbirine bağlayacak olan 154 kilometrelik Aydın Denizli otoyolu ihalesini 26 Mart'ta yeniden yapacağız. Aydın'daki demiryolu hattını TÜBİTAK'ın yaptığı yazılımla tamamen milli kaynaklarla modernize ediyoruz. Kat üzerine yeni bir hızlı tren tüneli yapacağız. Aydın'a 16 yılda 11 baraj ve 7 gölet yaptık ve sulama yatırımlarımız devam ediyor. Aydın'daki vatandaşlarımızın atık su bedellerinden şikayetçi olduğunu duyduk. İnşallah büyükşehri kazandığımızda bu sorun ile birlikte içme suyu fiyatı sorunu da çözülecek. Aydınlı çiftçiye 4 katrilyon destek verdik. Ülkemizin yaş sebze ve meyve ihracatının önemli merkezlerinden olan Aydın'ın gelişimine her türlü desteği vereceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Kentsel Dönüşümde Sabrımız Kalmadı

Kartal'da yaşanan facianın ardından kentsel dönüşümle ilgili gerekli tüm adımların atılacağını bildiren Erdoğan, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Kentsel dönüşümde artık bizim sabrımız taştı. Bunlara sabredecek zamanımız yok. AK Parti'li belediyeler ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız başta olmak üzere ilgili tüm bakanlıklarla bir araya gelerek kapsamlı bir çalışma başlatacağız. Bu enkazın kaldırılmasının ardından ise Başsavcılığın vereceği rapora göre bunlara en ağır cezaları vereceğiz. Her gün korkuyla yaşamaktansa, bir gün beyler gibi yaşayacağız. Buna göre gerekli tüm adımları atacağız. Aydınlılardan Büyük Menderes'e sahip çıkmalarını istiyorum. Menderes'e atık bırakan her kuruluş, ülkenin geleceğini yok ediyor. Eskiden herkes Aydın'a gıpta ederdi ancak son zamanlarda bu tersine döndü. İnşallah Aydın 31 Mart'ta hizmet ve gönül belediyeciliğiyle tanışacak. Ülkemiz, şehrimiz, istikrar ve geleceğimiz için Cumhur ittifakı adaylarına sahip çıkmalıyız. Bu seçimlerin ardından çok hızlı bir hızlı bir icraat dönemi başlayacak ve Türkiye'yi 2023 hedeflerine taşıyacağız”
Cumhur İttifakı'nın Aydın Büyükşehir Başkan Aday Mustafa Savaş ve tüm ilçe adaylarını tek tek kürsüye davet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, adaylarla birlikte hep birlikte el ele poz verdi.  


 
Etiketler
Yorum Yap
Ekonomi
​Albayrak, Bütçe 5 Milyar TL Fazla Verdi
​Albayrak, Bütçe 5 Milyar TL Fazla Verdi
Hazine ve Maliye Bakanlığı, ocak ayına ilişkin bütçe uygulama sonuçlarını açıklandı. Yapılan açıklamada Ocak ayında merkezi yönetim bütçesi 5.1 milyar TL fazla verdiği ifade edildi.
Bayram İkramiyelerinde Yeni Düzenleme
Bayram İkramiyelerinde Yeni Düzenleme
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Bayram ikramiyeleri, evde bakım yardımında gelir şartı hesaplanmasına dahil edilmeyecek" dedi.
İş Adamlarından Tanzim Mağazalarına Destek
İş Adamlarından Tanzim Mağazalarına Destek
Kısa sürede milletin beğenisini kazanan tanzim satış noktalarına bir destek de iş adamları Ali Uçak ve Vahit Uçak,tan geldi.uçak kardeşler tanzim satış mağazasına 2 tır ürünü bedelsiz olarak teslim etti.
Şanlıurfa Bölge Birliğinde Hayvan Teslimi
Şanlıurfa Bölge Birliğinde Hayvan Teslimi
Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesine 2593 Sayılı Şanlıurfa Tarım Kredi Kooperatifi aracılığı ile 20 Adet Damızlık Gebe Simental düve tedariği Bölge Birliği Zooteknisi Soner Doğanay tarafından seçimi yapılarak teslimi yapıldı.
Seracılar Birliği Başkanından Hükümete Uyarı
Seracılar Birliği Başkanından Hükümete Uyarı
Türkiye Sera Yatırımcıları ve Üreticileri Birliği Başkanı Müslüm Yanmaz hükümete seslendi
Erdoğan Müjdeyi Verdi,Ucuz Ürünü Satmaya Başladık. Sırada  Temizlik Malzemeleri Var
Erdoğan Müjdeyi Verdi,Ucuz Ürünü Satmaya Başladık. Sırada Temizlik Malzemeleri Var
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan: “Bugün itibariyle ucuz ürünü satmaya başladık. Bunlarla da kalmayacağız, temizlik malzemelerinde de buna gireceğiz”
Belediyeden Tanzim Satışlar Başladı
Belediyeden Tanzim Satışlar Başladı
Enflasyonla topyekün mücadele kapsamında mobil tanzim satış noktası kurdu. Kentte 50 tanzim satış noktası kurulacak.
Bakan Açıkladı Sebzeye Yüzde 800 Zam Yapmışlar
Bakan Açıkladı Sebzeye Yüzde 800 Zam Yapmışlar
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 6 Şubat tarihinde 5 ildeki hallerde yapılan eş zamanlı operasyonlarda sebze-meyve fiyatlarında yüzde 800’lere varan fahiş fiyat artışları tespit ettiklerini belirterek, 88 firmaya 2 milyon liranın üzerinde idari para cezası uygulandığını söyledi.
İhtiyaç Kredilerine Yeni dönem! Resmi Gazetede Yayınlandı
İhtiyaç Kredilerine Yeni dönem! Resmi Gazetede Yayınlandı
Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete’de
Erdoğan,Patlıcancılara, Bibercilere, Patatescilere Sesleniyorum: Siz Bir Merminin Fiyatını Biliyor Musunuz?
Erdoğan,Patlıcancılara, Bibercilere, Patatescilere Sesleniyorum: Siz Bir Merminin Fiyatını Biliyor Musunuz?
Cumhurbaşkanı Erdoğan Aydın'da halka hitap etti. Kartal’da yaşanan facianın ardından kentsel dönüşümle ilgili gerekli tüm adımların atılacağını bildiren Erdoğan, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Kentsel dönüşümde artık bizim sabrımız taştı. Bunlara sabredecek zamanımız yok. AK Parti’li belediyeler ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız başta olmak üzere ilgili tüm bakanlıklarla bir araya gelerek kapsamlı bir çalışma başlatacağız' dedi.
Doğalgazın Çıkma Anı Görüntülendi
Doğalgazın Çıkma Anı Görüntülendi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde doğalgaz bulunduğunu açıklamasıyla birlikte, doğalgazın çıkış anının görüntüleri ortaya çıktı.
Vali Erin Uyardı, Cezası 45 Bin TL
Vali Erin Uyardı, Cezası 45 Bin TL
Türkiye pamuk üretiminin yaklaşık yüzde 50’sini karşılayan Şanlıurfa’da, pamuğun kalitesini koruma ve geliştirmeye yönelik Şanlıurfa Valiliği koordinesindeki çalışmalar, ilgili kamu kuruluşları, mesleki kuruluş temsilcileri, sanayiciler ve çiftçi temsilcilerinin katılımıyla devam ediyor.
Advert
Advert
Advert
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
7°C / 3°C
Durum
Kuvvetli Yağmurlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:45
Güneş
07:07
Öğle
12:46
İkindi
15:44
Akşam
18:13
Yatsı
19:28
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
Advert
ANKET
TÜMÜ