Bu haber 07 Şubat 2019 21:30:18 Tarihinde eklenmiştir.

​Desteci, Ermenileri Sınır Dışı Edelim

BBP Lideri Mustafa Desteci, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un 24 Nisan’ı “Ermeni Soykırım Günü” ilan etmesini eleştirdi.

​Desteci, Ermenileri Sınır Dışı Edelim

-BBP Liderinden Sert Açıklamalar

BBP Lideri Mustafa Desteci, Eskişehir Sivrihisar Belediye Başkan adayı Mehmet Çin’in tanıtım toplantısında açıklamalarda bulundu. Desteci Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un 1915 olaylarıyla ilgili açıklamalarına dair yaptığı açıklamada 24 Nisan’ı “Ermeni Soykırım Günü” ilan etmesini eleştirerek, "Ermenistan'dan kaçak olarak ülkemize gelip karnını doyuran 100 bin Ermeni var. Ben diyorum ki bunları sınır dışı edelim" ifadelerini kullandı.

 

Siz Kimsiniz?

Desteci açıklarına şöyle devam etti;

"Aynaya bakın. O aynada kendinizi görürsünüz. Fildişi Sahilleri'nde kendinizi görürsünüz. Nijer'de, Fas'ta, Tunus'ta, Cezayir'de kendinizi görürsünüz. Bu Müslüman Türk milleti tarihin hiçbir döneminde asla hiçbir millete ne soykırım ne de katliam yapmıştır. İslam inancımız bunu reddeder ama sizin tarihiniz soykırımlarla dolu”
Fransa'nın Türk milletine laf söyleme hakkı yok. Siz kimsiniz? Sen önce kendi soykırımlarının hesabını ver. Sen Cezayir'de 2 milyon Müslümanın ölümüne sebep oldun. Sen Ruanda'da darbeyi destekledin, 800 bin masum insan hayatını kaybetti. Sen önce bunların hesabını ver. Siz daha dün Kanuni'nin eteğini öpüp yardım istiyordunuz. Sen kimsin de bu millete racon kesiyorsun, Ermeni soykırımı yapıldığını iddia ediyorsun. Bunu reddediyoruz. Kabul etmiyoruz. Macron değil, bütün dünya birleşse bunu kabul ettiremez. Bu büyük bir yalandır. Bugün Ermenistan'dan kaçak olarak ülkemize gelip karnını doyuran 100 bin Ermeni var. Ben diyorum ki bunları sınır dışı edelim. Bunlar bir taraftan Türkiye aleyhine lobi gerçekleştiriyor, bir taraftan da biz bunları besliyoruz. CHP zihniyetinde olanlar ya da siyonist emperyalistlerin Türkiye'deki maşaları hep Suriyeli mültecileri gündeme getiriyorlar ama Ermeni kaçaklarını hiç gündeme getirmiyorlar. Getirmezler çünkü akrabaları onlar. Bizler her şeyin bilincindeyiz."Etiketler
Yorum Yap
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
03:33
Güneş
05:13
Öğle
12:36
İkindi
16:26
Akşam
19:50
Yatsı
21:22
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ