Bu haber 07 Eylül 2018 14:00:37 Tarihinde eklenmiştir.

Herkes Ev Sahibi Olacak, İndirim Üstüne İndirim!

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından her yıl yapılan indirim kampanyası, 2018 yılında ikinci kez uygulanmak üzere 21 Eylül 2018 tarihinde başlıyor.

Herkes Ev Sahibi Olacak, İndirim Üstüne İndirim!

Borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için TOKİ kampanyası bu yıl ikinci kez uygulanacak. Toki’den ikinci indirim kampanyası uygulamasından yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları, 21 Eylül – 19 Ekim tarihleri arasında ilgili bankalara başvuruda bulunabilecekler.

Toki’den ikinci indirim kampanyası için son başvuru tarihi 19 Ekim

toki ile ilgili görsel sonucu

Konuyla ilgili detaylı bilgilendirmeyi yapan TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen alıcılardan gelen yoğun talebi değerlendirerek, geri ödemesi devam eden gayrimenkuller için kampanyanın tekrar uygulanmaya karar verildiğini ifade etti. Ayrıca, erken ödeme indirimi kampanyasının 19 Ekim’de son bulacağının ve bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında indirim uygulanmasının mümkün olmayacağını da dile getirdi.

TOKİ tarafından yapılan erken ödeme kampanyasının indirim oranı bu kez %24 olarak belirendi. 2018 yılının Nisan ayında yapılan ilk indirim kampanyası %20 olarak belirlenmişti. Turan, kampanya ile ilgili yaptığı açıklamada, kampanyadan bütün borç bakiyesini kapatamayacak durumda olan kişilerin de yararlanabileceğini dile getirdi. Turan, uygulamaya göre vatandaşların, kalan borcun yüzde 25’inden az olmamak koşuluyla yapacakları peşin ödemelerde, yüzde 24 indirim kampanyasından faydalanabileceklerini belirtti.

Toki indirim kampanyasından yararlanma şartları

toki ile ilgili görsel sonucu

İkinci kez yapılan indirim uygulamasından yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının, başvurdukları tarih itibarıyla, TOKİ aidat borcu ve emlak vergisi borcu bulunmamalı.

Kampanyadan yararlanabilecek alıcıların kapsamı ile ilgili bilgi veren Ergün Turan, kampanyadan, satışları 2017 yılı Haziran ayı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2017 yılı Haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri alıcılarının yararlanma hakkı olduğunu ifade etti. Ayrıca vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerin indirim kampanyasına dahil edilmediğini belirtti.

Konut kredisi kullanımıyla ilgili de açıklama yapan Ergün, kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının istedikleri takdirde, Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları bankalardan konut kredisi kullanabileceklerini ifade etti.

Kampanyadan 192 bin kişinin faydalanacağı öngörülüyor

toki ile ilgili görsel sonucu

Nisan ayında yapılan ilk indirim kampanyasında 12 bin 763 kişi, 772 milyon 239 liralık borçlarını kapatıp tapularını almaya hak kazanmıştı. Geri ödemesi devam eden gayrimenkullerin erken ödemesini gerçekleştirip tapularını alanların yanı sıra kısmi ödeme imkanından yararlanan kişilerle beraber toplam 13 bin 905 kişi kampanyadan faydalanmıştı.

Yoğun talep nedeniyle kampanyanın tekrar uygulanmasına karar verildiğini ifade eden Ergün, Toki’den ikinci indirim kampanyası uygulamasından yaklaşık 192 bin konut ve iş yeri alıcısının yararlanmasını beklediklerinin bilgisini verdi.

Etiketler
Yorum Yap
Ekonomi
​Sebze Fidanına Akın
​Sebze Fidanına Akın
Son günlerde sebze fiyatlarının el yakması nedeniyle pazarda satılmaya başlanan yerli sebze fidanlarında satış patlaması oldu.
​Türk Ekonomisinde Başarı! Türkiye Tam 150 Ülkeye Gönderiyor
​Türk Ekonomisinde Başarı! Türkiye Tam 150 Ülkeye Gönderiyor
Dünyanın ağzını Türk meyve suları tatlandırıyor. Türkiye’nin meyve suyu ihracatı, 2018 yılında yüzde 30’luk ihracat artış hızı yakalayarak, 279 milyon dolarlık tutarla meyve sebze mamulleri sektöründe ihracatın yıldızı oldu.
​Pahalı Olunca Dilim Dilim Satılmaya Başlandı
​Pahalı Olunca Dilim Dilim Satılmaya Başlandı
Yaz aylarının vazgeçilmez meyvesi karpuz Bilecik’teki pazar tezgahlarında yerini alırken, fiyatın yüksek olması sebebiyle dilim dilim satılıyor.
İmamoğlu'nun Mazbata Alacağı Haberleri Sonrası Dolar 5.71'e Kadar Geriledi
İmamoğlu'nun Mazbata Alacağı Haberleri Sonrası Dolar 5.71'e Kadar Geriledi
Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasını alacağı haberiyle düşüşünü hızlandıran kur 5.71'e kadar geriledi.
Yaprağı Meyvesinden Pahalı
Yaprağı Meyvesinden Pahalı
Sezonun ilk asma yaprağı pazarda kilogramı 8 TL'den satışa sunuldu. Asma yaprağı 8 TL'den satılırken üzümün 5 ile 7 TL'den satılması vatandaşlarda şaşkınlık oluşturdu.
​Albayrak, İstanbul'da seçim tekrarı yatırımları etkilemez
​Albayrak, İstanbul'da seçim tekrarı yatırımları etkilemez
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İstanbul'da 'sonuç ne olursa olsun piyasa tarafından satın alındığını' belirterek, "İstanbul seçimleri tekrarlansa bile yatırım konusunda bir fark yaratmaz." dedi.
Benzin ve Motorine Zam Geldi!
Benzin ve Motorine Zam Geldi!
Benzin de 22, motorinde 18 kuruşluk zam ÖTV'den karşılanarak pompa fiyatlarına yansıtılmadı.
İşsizlik Rakamları Açıklandı
İşsizlik Rakamları Açıklandı
İşsizlik oranı Ocak ayında 3,9 puanlık artış ile yüzde 14,7 seviyesinde gerçekleşti.
​Sezon Açıldı! Günde 5 Ton Topluyorlar
​Sezon Açıldı! Günde 5 Ton Topluyorlar
Bahar yağmurlarıyla ortaya çıkan salyangozları toplayan köylüler ek gelir elde ediyor. Günde yaklaşık 5 ton salyangoz un toplandığı Çivril’de toplanan salyangozlar İzmir ve Balıkesir’deki işletmelere gönderiliyor.
Müze Ziyaretleri Cep Yakıyor
Müze Ziyaretleri Cep Yakıyor
Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yerlerinin kafeteryalarındaki fahiş fiyatlar pes dedirtti.
​Bu Belediye Minibüsünde Para Geçmiyor
​Bu Belediye Minibüsünde Para Geçmiyor
Belediyeye ait minibüste para geçmiyor. Uygulamadan memnun olan 7’den 77’ye tüm vatandaşlar pazara, hastaneye, okula ücretsiz gidip geliyor.
​Gittikçe Azalıyor! Şanlıurfa 3. Sırada
​Gittikçe Azalıyor! Şanlıurfa 3. Sırada
Türkiye’nin orta kuşakta yer alması sebebiyle hayvancılık ve tarım faaliyetleri konusunda birçok ülkeye göre daha daha iyi durumda fakat yapılan araştırmalarda Türkiye’deki tarım alanlarının gittikçe azaldığı tespit edildi. Şanlıurfa, tarım alanlarının genişliği sıralamasında Türkiye’de 3. Sırayı alıyor.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
7°C / 3°C
Durum
Kuvvetli Yağmurlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
04:06
Güneş
05:35
Öğle
12:31
İkindi
16:12
Akşam
19:14
Yatsı
20:35
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ