Bu haber 07 Eylül 2018 14:00:37 Tarihinde eklenmiştir.

Herkes Ev Sahibi Olacak, İndirim Üstüne İndirim!

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından her yıl yapılan indirim kampanyası, 2018 yılında ikinci kez uygulanmak üzere 21 Eylül 2018 tarihinde başlıyor.

Herkes Ev Sahibi Olacak, İndirim Üstüne İndirim!

Borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için TOKİ kampanyası bu yıl ikinci kez uygulanacak. Toki’den ikinci indirim kampanyası uygulamasından yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları, 21 Eylül – 19 Ekim tarihleri arasında ilgili bankalara başvuruda bulunabilecekler.

Toki’den ikinci indirim kampanyası için son başvuru tarihi 19 Ekim

toki ile ilgili görsel sonucu

Konuyla ilgili detaylı bilgilendirmeyi yapan TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen alıcılardan gelen yoğun talebi değerlendirerek, geri ödemesi devam eden gayrimenkuller için kampanyanın tekrar uygulanmaya karar verildiğini ifade etti. Ayrıca, erken ödeme indirimi kampanyasının 19 Ekim’de son bulacağının ve bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında indirim uygulanmasının mümkün olmayacağını da dile getirdi.

TOKİ tarafından yapılan erken ödeme kampanyasının indirim oranı bu kez %24 olarak belirendi. 2018 yılının Nisan ayında yapılan ilk indirim kampanyası %20 olarak belirlenmişti. Turan, kampanya ile ilgili yaptığı açıklamada, kampanyadan bütün borç bakiyesini kapatamayacak durumda olan kişilerin de yararlanabileceğini dile getirdi. Turan, uygulamaya göre vatandaşların, kalan borcun yüzde 25’inden az olmamak koşuluyla yapacakları peşin ödemelerde, yüzde 24 indirim kampanyasından faydalanabileceklerini belirtti.

Toki indirim kampanyasından yararlanma şartları

toki ile ilgili görsel sonucu

İkinci kez yapılan indirim uygulamasından yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının, başvurdukları tarih itibarıyla, TOKİ aidat borcu ve emlak vergisi borcu bulunmamalı.

Kampanyadan yararlanabilecek alıcıların kapsamı ile ilgili bilgi veren Ergün Turan, kampanyadan, satışları 2017 yılı Haziran ayı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2017 yılı Haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri alıcılarının yararlanma hakkı olduğunu ifade etti. Ayrıca vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerin indirim kampanyasına dahil edilmediğini belirtti.

Konut kredisi kullanımıyla ilgili de açıklama yapan Ergün, kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının istedikleri takdirde, Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları bankalardan konut kredisi kullanabileceklerini ifade etti.

Kampanyadan 192 bin kişinin faydalanacağı öngörülüyor

toki ile ilgili görsel sonucu

Nisan ayında yapılan ilk indirim kampanyasında 12 bin 763 kişi, 772 milyon 239 liralık borçlarını kapatıp tapularını almaya hak kazanmıştı. Geri ödemesi devam eden gayrimenkullerin erken ödemesini gerçekleştirip tapularını alanların yanı sıra kısmi ödeme imkanından yararlanan kişilerle beraber toplam 13 bin 905 kişi kampanyadan faydalanmıştı.

Yoğun talep nedeniyle kampanyanın tekrar uygulanmasına karar verildiğini ifade eden Ergün, Toki’den ikinci indirim kampanyası uygulamasından yaklaşık 192 bin konut ve iş yeri alıcısının yararlanmasını beklediklerinin bilgisini verdi.

Etiketler
Yorum Yap
Ekonomi
Vali Erin Uyardı, Cezası 45 Bin TL
Vali Erin Uyardı, Cezası 45 Bin TL
Türkiye pamuk üretiminin yaklaşık yüzde 50’sini karşılayan Şanlıurfa’da, pamuğun kalitesini koruma ve geliştirmeye yönelik Şanlıurfa Valiliği koordinesindeki çalışmalar, ilgili kamu kuruluşları, mesleki kuruluş temsilcileri, sanayiciler ve çiftçi temsilcilerinin katılımıyla devam ediyor.
Başkan Peltek, Asgari Ücret İşveren Desteği Uzatılsın
Başkan Peltek, Asgari Ücret İşveren Desteği Uzatılsın
Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler, Hazine ve Maliye ile Ticaret Bakanlıklarına birer yazı göndererek Asgari Ücret İşveren Desteği’nin uzatılmasını talep etti.
İşkur’dan 2000 Dolarlık İş!
İşkur’dan 2000 Dolarlık İş!
Hükümetin 1.5 milyon kişiyi işe yerleştirerek rekora imza attığı istihdam seferberliği sınırı aştı.
Asgari Ücretlinin Bir Ayda Aldığını Bir Haftada Kazanıyorum!
Asgari Ücretlinin Bir Ayda Aldığını Bir Haftada Kazanıyorum!
Tarım ve Orman Bakanlığının kırsal kalkınmayı teşvik amacıyla başlattığı Genç Çiftçiler Projesi'nden faydalanarak aldığı hibelerle iş kuran çiftçilerle Kızılcahamam'ın Bedirler mahallesinde bir araya gelen Dr. Pakdemirli, verilen desteklerle oluşturulan ekili alanları gezdi.
Başkan Peltek Müjdeyi Verdi, Bir Nefes Kredisi Daha
Başkan Peltek Müjdeyi Verdi, Bir Nefes Kredisi Daha
Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) üyelerine yönelik yeni Nefes Kredisi başlattı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde Türkiye’deki tüm oda ve borsaların katılımıyla uygulamaya giren nefes kredisinden ŞUTSO üyeleri de faydalanabilecek.
Urfa’da Aralarında, 1 Milyar $’Lık Yatırım
Urfa’da Aralarında, 1 Milyar $’Lık Yatırım
Yenilenebilir enerji hamlesi ile dışa bağımlılığı sonlandırmayı hedefleyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, ikinci Güneş Enerjisi Santrali ihalesi için çağrıya çıktı. Bu kapsamda Şanlıurfa, Hatay ve Niğde'de güneş enerjisi santrallerinin kurulması amacıyla toplam bin megavat bağlantı kapasiteli üç ayrı ihale yapılacak.
Hilvan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nden Fiyat Denetimi
Hilvan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nden Fiyat Denetimi
Hilvan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların yoğunlukta alışveriş yaptığı ulusal ve yerli marketlerde fiyat denetimi yaptı.
Zabıta Ekiplerinden Fiyat Denetimi
Zabıta Ekiplerinden Fiyat Denetimi
Viranşehir Belediyesi zabıta ekipleri son günlerde marketlerde satılan ürünlerdeki fiyat dalgalanmalarına karşı büyük marketlerde günlük denetim yapmaya başladı. Belediye Başkan Yardımcısı Halaf Kete ve Zabıta memurları fiyat etiketlerine bakarak artış olup olmadığını kontrol ediyor.
Türkiye Ve İran Tarımda İşbirliğine İmza Attı
Türkiye Ve İran Tarımda İşbirliğine İmza Attı
Türkiye- İran 7. Dönem Tarım Yürütme Komitesi Toplantısı dolayısıyla Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli'nin başkanlığında Tahran'a giden üst düzey heyet, tarım alanında uygulanacak işbirliği anlaşmalarına imza attı.
Urfalı Eski Başkan Hakkında Bomba İddia!
Urfalı Eski Başkan Hakkında Bomba İddia!
Başkan Tuna, belediyenin hafriyat gelirinin aylık 30 bin Türk Lirası iken, belediyeye devrolduktan sonra ortalama 15 milyon TL'ye çıktığını söyledi.
9 Ayda 900 Bin Kişiye İş Kapısı
9 Ayda 900 Bin Kişiye İş Kapısı
Türkiye kur üzerinden yürütülen ekonomik kuşatma operasyonuna karşı dimdik ayakta dururken, istihdamda bir rekora daha imza atmaya hazırlanıyor.
Harran'a 2.7 Milyon Liralık Yatırım
Harran'a 2.7 Milyon Liralık Yatırım
Dicle Elektrik, Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde 2 milyon 700 bin liralık yatırım gerçekleştirecek. İlçeye bağlı mahallelerdeki elektrik şebekesini güçlendirecek olan bu yatırımdan 4 bin abone olumlu yönde etkilenecek.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
7°C / 3°C
Durum
Kuvvetli Yağmurlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:03
Güneş
07:29
Öğle
12:43
İkindi
15:21
Akşam
17:45
Yatsı
19:03
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koltuğunda Kimi Görmek İstersiniz?