Şanlıurfa Gündemini Belirleyen En Son Sıcak Gelişmeler, Şanlıurfa Kaza Haberleri, Beyaz Masadaki Siyasi Tartışmalar Urfa.com Farkı İle Sizlerle

Bu haber 09 Temmuz 2018 12:10:21 Tarihinde eklenmiştir.

Bozova'dan Türkiye'ye Urfalı Çocukların Büyük Başarısı

Başarılarıyla İçişleri Bakanlığının dikkatini çeken Bozovalı çocuklar, Bakanlık tarafından hazırlanan "Görevlendirme yapılan belediyelerde, şehirlerle beraber çocuklar da nefes aldı" isimli kısa videoya konu oldu. Sporculardan Ali Rıza Sarar: "Geçen yıl başladığım kanoda, Türkiye üçüncülüğü, dördüncülüğü ve beşinciliği elde ettim. Çok severek yaptığım için kısa sürede güzel dereceler aldım" dedi.

Bozova'dan Türkiye'ye Urfalı Çocukların Büyük Başarısı

Şanlıurfa'da İçişleri Bakanlığı tarafından görevlendirme yapılan Bozova Belediyesinin kano takımı, aldığı başarılarla adından söz ettiriyor.

Eski Bozova Belediye Başkanı Zeynel Taş'ın terör soruşturması kapsamında tutuklanmasının ardından İçişleri Bakanlığınca 1 Ocak 2017'de başkanlığa vekaleten görevlendirilen Bozova Kaymakamı Zekeriya Göker ve ekibi, birbirinden önemli hizmetlere imza attı.

Çocukların ve gençlerin kötü alışkanlıklar yerine spora yönelmesini sağlayan Göker'in girişimleriyle bir yıl önce Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü eğitmenleri tarafından Atatürk Barajı'nda çocuklara kano eğitimi verilmeye başlandı.
 

İsmini Dahi Bilmiyorlardı

Çoğunun daha önce ismini dahi bilmediği bu sporu kısa sürede öğrenen çocuklar, bu sayede Türkiye'ye açılmanın mutluluğunu yaşıyor.

Takımın kurulmasının ardından geçen bir yıllık sürede takım halinde üçüncü olan Bozovalı çocuklar, bireysel kategorilerde de çeşitli dereceler elde etti.

Bu seneki yarışmalarda, Ali Kemal Sarar: 500 mt/Birincilik ve 200 mt/İkincilik‍. Hilal Şimşek ise 200 mt/Üçüncülük elde etti.

Başarılarıyla İçişleri Bakanlığının da dikkatini çeken çocuklar, Bakanlık tarafından hazırlanan "Görevlendirme yapılan belediyelerde, şehirlerle beraber çocuklar da nefes aldı" isimli kısa videoya konu oldu.
Yaklaşık 90 çocuğun eğitim aldığı takım, Eskişehir'de Türkiye Kano Federasyonu tarafından düzenlenecek Kano Türkiye Kupası yarışlarına hazırlanıyor.
 

Kısa Sürede Yürüttüğümüz Çalışmalarla Başarılar Elde Ettik

Bozova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Zekeriya Göker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, belediyeyi devraldıktan sonra ilçede çocuklara yönelik sadece bir spor kulübünün faaliyet gösterdiğini, bunu artırmak için çalışmalara başladıklarını söyledi.

İlçede çocukların ilgi gösterdiği branşlarda kulüpler kurduklarını belirten Göker, atıl durumda olan belediye spor kulübünü de aktif hale getirerek oluşturdukları kano, atletizm, dart, badminton ve voleybol takımlarıyla başarılar elde ettiklerini dile getirdi.
 

Urfalı Çocuklar Su Sporlarına Yönlendiriliyor

İlçenin Atatürk Barajı kenarında yer alması dolayısıyla çocukları su sporlarına yönlendirdiklerini anlatan Göker, "Kano takımımızda şu anda 90 sporcumuz var. 2017 yılının mayıs ayında başladığımız bu sporda, geçen yıl çocuklarımız bireysel kategoride 2 Türkiye üçüncülüğü, takım olarak da yine üçüncülük elde ettik. Bu yıl da katıldığımız yarışmalarda sporcularımız bireysel olarak Türkiye dereceleri kazandı." dedi.

Göker, Eskişehir'de düzenlenecek yarışmalara 30 sporcu göndereceklerini, çocukların tamamının yarışmayacağını ancak kenti gezip görmelerini sağlamak amacıyla sayıyı yüksek tuttuklarını söyledi.

Çocukların aldığı başarılı sonuçların kısa sürede ses getirdiğini ve ilçenin tanınırlığını artırdığını vurgulayan Göker, şöyle konuştu:

"Kısa sürede yürüttüğümüz çalışmalarla başarılar elde ettik. İçişleri Bakanlığı da diğer bakanlıklarımız da bizim bu başarımızdan haberdar oldular. Çocuklarımızın kano sporundaki başarısı sayesinde çoğu kişi 'Bu Bozova neresi' diye soruyor. Öyleki Türkiye üçüncüsü olduğumuzda yıllardır bu sporda başarı sağlamış takımlar çok şaşırdı. Siz çok kısa süre içerisinde Türkiye üçüncülüğünü alıyorsunuz, bu nedenle Bozova'yı Antalya'da, Ege'de deniz kenarında sanan insanlar var. Bozova'yı duymayan insanlar var. Bozova, Şanlıurfa'nın şirin, Fırat'ın kenarındaki muhteşem bir ilçesi. Böyle bir potansiyeli var, çok şükür bu da gün yüzüne çıkmaya başladı."
 

Çocuklarımızı da Kanocu Yapın

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Nesih Çiftçi de ilçenin konumu dolayısıyla çocuklar için en ideal sporun su sporları olduğunu ve bu yönde çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirtti.

Çiftçi, geçen yıl başlayan eğitimlere katılımın kısa sürede çok arttığını vurgulayarak, "Çocukların kano sporuna başlaması kendilerini ifade yetilerini ortaya çıkardı. Batı illerinde aileler 'çocuklarımız futbolcu olsun' diyor ama Bozova'da bazı ailelerimiz 'bizim çocuklarımızı da kanocu yapın' diye başvuru yaptılar, bilerek çocukları bize getirdiler. Böyle girişimler bizim ve hocalarımızın çok hoşuna gitti, mutlu olduk. Ailelerimizin bu bilinci, hocalarımızın gayretiyle inşallah çocuklarımız yakın zamanda daha fazla Türkiye derecelerinde, milli takımlarda yer alacaklardır." diye konuştu.
 

Çok Güzel ve Heyecanlı

Türkiye üçüncülüğü bulunan sporculardan Ali Kemal Sarar ise kano sporunu daha önce hiç bilmediğini ancak aldığı eğitim sayesinde kısa sürede öğrendiğini söyledi.

Sarar, ismini dahi bilmediği sporu çok sevdiğini ifade ederek, şöyle devam etti:

"Ben kano sporunu arkadaşlarımdan duydum ve ne olduğun tam olarak bilmeden gelerek öğrenmeye başladım. Baktım çok güzel ve heyecanlı bir spor, devam etmeye başladım. Geçen yıl başladığım kanoda, Türkiye, üçüncülüğü, dördüncülüğü ve beşinciliği elde ettim. Çok severek yaptığım için kısa sürede güzel dereceler aldım. İlk yarışımda Türkiye beşincisi oldum ve daha sonra diğer başarıları elde ettim."


Elif Ranya Çiftçi de kanoyla tanıştığı için çok mutlu olduğunu ve bu sporu severek yaptığını belirtti.

Çiftçi, "Kaymakamımız ve müdürümüz sayesinde bu sporu öğrendik ve turnuvalara katılmak için çeşitli illere gittik. Gittiğimiz illeri görme ve gezme fırsatı bulduk. Yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum. Onlar olmasaydı ne kano sporunu tanırdık ne de başka şehirlerdeki yarışmalara gidebilirdik. Şu an kano yaptığım için kendimi çok şanslı hissediyorum çünkü bu imkana sahip olamayanlar da var." diye konuştu.
 


 
Etiketler
Yorum Yap
Ö-HABER
Akçakale Belediyesi'nden Örnek Hizmetler
Akçakale Belediyesi'nden Örnek Hizmetler
30 Mart 2014 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde 19 bin 030 oy alarak AK Parti’den Belediye Başkanı seçilen Abdulhakim Ayhan yaptığı çalışmalar ile Akçakale’ye önemli tesisler kazandırdı.
Tacizci, Ağza Alınmayacak Küfürlerle Mahallede Terör Estirdi
Tacizci, Ağza Alınmayacak Küfürlerle Mahallede Terör Estirdi
İstanbul’da oturan ve kadınları sürekli taciz ettiği iddiasıyla tutuklanan şehir eşkıyası ifadesinin ardından serbest bırakıldı.
Urfa’da Karayollarının Aldığı Güvenlik Önlemi Yetersiz Kaldı
Urfa’da Karayollarının Aldığı Güvenlik Önlemi Yetersiz Kaldı
Şanlıurfa’da karayollarının yaptığı asfalt çalışması tehlikeye davetiye çıkarıyor. Yola bırakılan iş makinesinin önünde uyarı levhalarının olmaması kazaya sebebiyet verecek cinsten
Şanlıurfa'da Saldırıya Uğrayan Doktorun Son Durumu Belli Oldu
Şanlıurfa'da Saldırıya Uğrayan Doktorun Son Durumu Belli Oldu
Şanlıurfa’da görevi başındayken hasta yakını tarafından kafasına fayansla vurulan doktor yoğun bakıma alınmıştı. O doktorun son durumu belli oldu.
Saldırganın Eşi Konuştu, Sizin Çocuğunuz Olsaydı Aynısını Yapmaz Mıydınız?
Saldırganın Eşi Konuştu, Sizin Çocuğunuz Olsaydı Aynısını Yapmaz Mıydınız?
Şanlıurfa’da çocuğuyla ilgilenmediği gerekçesiyle doktorun kafasına mermer taşıyla vurup komalık eden saldırganın eşi olay sırasında yaptığı açıklamalarla şok etti.
Hırsızlar Urfa'da 1 Çanta Dolusu Para İle Yakalandı
Hırsızlar Urfa'da 1 Çanta Dolusu Para İle Yakalandı
Diyarbakır’dan gelen hırsızlar Şanlıurfa’da polis engeline takıldı. Polisi görünce çaldıkları çantayı boş araziye atan hırsızlar, polisten kaçarken geçirdikleri kaza sonucu yakayı ele verdi.
Urfa’da Anahtarı Evde Unutan Anne Çocuğunu Çatıdan Balkona Sarkıttı
Urfa’da Anahtarı Evde Unutan Anne Çocuğunu Çatıdan Balkona Sarkıttı
Şanlıurfa'da, anahtarını evde unutan bir kadın, çilingir çağırmak yerine çocuğunun hayatını tehlikeye attı.
Doktoru Komalık Eden Saldırgan Tutuklandı. Verdiği İfade Şaşkına Çevirdi
Doktoru Komalık Eden Saldırgan Tutuklandı. Verdiği İfade Şaşkına Çevirdi
Şanlıurfa’da çocuğuyla ilgilenmediği gerekçesi ile doktoru darp eden ve yoğun bakımda yatmasına sebep olan Abdülkadir K. tutuklandı.
Kelaynak Kuşları Hafif Hava Araçları İle Akdeniz'e Göç Ettiriliyor
Kelaynak Kuşları Hafif Hava Araçları İle Akdeniz'e Göç Ettiriliyor
Bir grup Alman tarafından Avrupa’ya tanıtılmak üzere oluşturulan Waldrapp Projesi ismini verdikleri projede Kelaynak kuşları denetim altında göç ettiriliyor.
Şehit Babasını Dolandırdılar. Vurgun 6 Milyon TL
Şehit Babasını Dolandırdılar. Vurgun 6 Milyon TL
Şanlıurfa'da 275 esnafın bulunduğu Zahireciler Borsasındaki 40 esnafın 6 milyon lira dolandırıldığı ileri sürüldü.
Urfa’da,  Hasta Yakını Doktoru Komalık Etti
Urfa’da, Hasta Yakını Doktoru Komalık Etti
Şanlıurfa Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde pediatri asistanına kaldırım taşıyla saldıran hasta yakınları, Dr. Bahattin Ahmet Yalçın'ı ağır yaraladı. Acil BT'si çekilen doktorun yoğun bakımda tedavisi sürüyor.
İmam Olduğu İddia Edilen Yaşlı Sapık Köpeğe Tecavüz Ederken Yakalandı
İmam Olduğu İddia Edilen Yaşlı Sapık Köpeğe Tecavüz Ederken Yakalandı
Kayseri'de eski imam olduğu iddia edilen yaşlı sapık, boş arazide köpeğe tecavüz ederken yakalandı.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
39°C / 24°C
Durum
Sıcak
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
03:33
Güneş
05:14
Öğle
12:38
İkindi
16:27
Akşam
19:51
Yatsı
21:23
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
1 Beşiktaş 34 23 3 8 +43 77
2 Medipol Başakşehir 34 21 3 10 +35 73
3 Fenerbahçe 34 18 6 10 +28 64
4 Galatasaray 34 20 10 4 +25 64
5 Antalyaspor 34 17 10 7 +7 58
6 Trabzonspor 34 14 11 9 +5 51
7 Akhisar Belediyespor 34 14 14 6 +4 48
8 Gençlerbirliği 34 12 12 10 -1 46
9 Atiker Konyaspor 34 11 13 10 -5 43
10 Kasımpaşa 34 12 15 7 -4 43
11 Karabükspor 34 12 15 7 -10 43
12 Aytemiz Alanyaspor 34 12 18 4 -11 40
13 Osmanlıspor FK 34 9 14 11 -8 38
14 Bursaspor 34 11 18 5 -24 38
15 Kayserispor 34 10 16 8 -11 38
16 Çaykur Rizespor 34 10 18 6 -9 36
17 Gaziantepspor 34 7 22 5 -35 26
18 Adanaspor 34 6 21 7 -29 25