Şanlıurfa Gündemini Belirleyen En Son Sıcak Gelişmeler, Şanlıurfa Kaza Haberleri, Beyaz Masadaki Siyasi Tartışmalar Urfa.com Farkı İle Sizlerle

Bu haber 03 Temmuz 2018 23:54:33 Tarihinde eklenmiştir.

Urfa.Com Haber Sitesi

Tekzip İsteyen : Uz. Dr. Mehmet CELALOĞLU Muhatap : http://www.urfa.com Adres : Hayati Harrani Mah. Akçakale Cad. NO:442/1 Ş.Urfa90(507) 759 56 86

  Urfa.Com Haber Sitesi

  Urfa.Com Haber Sitesi
 
Tekzip İsteyen : Uz. Dr. Mehmet CELALOĞLU
Muhatap : http://www.urfa.com
Adres : Hayati Harrani Mah. Akçakale Cad. NO:442/1 Ş.Urfa90(507) 759 56 86
E mail adresi: internet@urfa.com
Talep Konusu :Tekzip
Sayın Muhatap :http://www.urfa.com internet sitesinde 07 Haziran 2018 saat 11:30 da yayınlanan Ömer Seyfettin BACAKSIZ isimli şahsa ait “Siverek Devlet Hastanesi Hakkında İlginç İddia. Hastane Değil Pastane” başlıklı yazı haberinizde ismim kullanılarak şahsım adına yapmış olduğunuz haber mesnetsiz ve gerçek dışıdır.
ANAYASA'NIN 32. MADDESİ
 Düzeltme ve Cevap Hakkı
 MADDE 32. – Düzeltme ve cevap hakkı, ancak kişilerin haysiyet ve şereflerine dokunulması veya kendileriyle ilgili gerçeğe aykırı yayınlar yapılması hallerinde tanınır ve kanunla düzenlenir.
 Düzeltme ve cevap yayımlanmazsa, yayımlanmasının gerekip gerekmediğine hâkim tarafından ilgilinin müracaat tarihinden itibaren en geç yedi gün içerisinde karar verilir.
 5187 SAYILI BASIN KANUNU'NUN 14. MADDESİ
 Düzeltme ve Cevap
 MADDE 14. — Süreli yayınlarda kişilerin şeref ve haysiyetini ihlâl edici veya kişilerle ilgili gerçeğe aykırı yayım yapılması halinde, bundan zarar gören kişinin yayım tarihinden itibaren iki ay içinde göndereceği suç unsuru içermeyen, üçüncü kişilerin hukuken korunan menfaatlerine aykırı olmayan düzeltme ve cevap yazısını; sorumlu müdür hiçbir düzeltme ve ekleme yapmaksızın, günlük süreli yayınlarda yazıyı aldığı tarihten itibaren en geç üç gün içinde, diğer süreli yayınlarda yazıyı aldığı tarihten itibaren üç günden sonraki ilk nüshada, ilgili yayının yer aldığı sayfa ve sütunlarda, aynı puntolarla ve aynı şekilde yayımlamak zorundadır, hükmü gereği tekzip metni tarafınıza ulaştıktan sonra 3 gün içinde tekzip başlığı altında aynı sayfa aynı sütun aynı puntolarla yayınlanmasını talep ediyorum. Aksi taktirde ilgili kanun gereği yasal hakkım olan mahkeme sürecinin tarafımdan başlatılacağını tarafınıza bildiririm.
 
                                               TEKZİP
 
Siverek Devlet Hastanesi Kurumu tüm birim ve personelleriyle Yataklı Tedavi Kurumları İşletme Yönetmeliğine göre hizmet veren bir kurum olup Nisan 2018 tarihi itibariyle Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü onayı ile başhekim olarak görevlendirilmemle beraber yeni hastane yönetimimi kurup Siverek halkına daha iyi hizmet adına hastanemiz sorunlarına odaklanmış bulunmaktayız.
İlk olarak mesai saatlerine uyulması konusunda tüm birim ve personellere ilgili yazı tebliğ edilmiş olup kartlı giriş ve çıkış uygulaması etkin hale getirilmiştir. Hiçbir personelimiz ve doktorumuz bu süre içerisinde keyfi, usulsüz idari izin kullanmadığı gibi tüm izinler(saatlik izinler dahil) resmi prosedüre göre yasal zeminde kullandırılmıştır. Tüm resmi belgeler personelin özlük dosyalarında ve hastane otomasyon sisteminde kayıtlıdır. Hekimlerin mesaiye riayet etmediği iddiası gerçek dışı olup her gün düzenli olarak acil servis ve poliklinik sahalarımız ilgili birim amirlerince denetlenmekte ve olumsuz bir durumda anında gerekli idari işlem başlatılmaktadır.
Tüm kamu kurumlarında olduğu gibi hastanemiz içinde de sigara içme yasağı olup tespit edildiği an ilgili kanun çerçevesinde işlem yapılmaktadır. Nitekim bu uygulamanın daha da caydırıcı olması açısından hastanenin komple yangın alarm sistemi kontrolden geçirilerek aktif hale getirilmiştir.
Acil ve poliklinik dahil yaklaşık günlük 3000-3500 hasta girişi olduğu hastanemizde Dahili ve Cerrahi branş doktorlarımız ellerinden gelen her türlü gayreti sarf etmekte ve bunun karşılığı olarak da 657 sayılı devlet memurları kanunu ve döner sermaye yönetmeliğine göre ücret almaktadırlar. Döner sermaye dağıtımı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna Bağlı Sağlık Tesislerinde Görevli Personele Ek ödeme Yapılmasına Dair Yönetmelik çerçevesinde döner sermaye inceleme komisyonu neticesinde ve etik kurul görüşü ile en son il sağlık müdürlüğünün onayı ile ödeme yapılmaktadır.
   Ayrıca hastanemizde 24 saat kesintisiz sağlık hizmeti anlayışı çerçevesinde tüm nöbet ve icaplar yataklı tedavi kurumları nöbet yönetmeliğine göre belirlenmiş olup tüm nöbet listeleri en son şekliyle il sağlık müdürlüğü onayı ile gerçekleşmektedir. İddia edildiği gibi yoğun bakımda kendi kendime nöbet yazma gibi bir durum söz konusu değildir.
  Hastanemize tüm doktor,memur ve personel alımı sağlık bakanlığı atama ve nakil yönetmeliğine göre bakanlıkça yapılmaktadır. Mecburi hizmet süresi biten hekimimiz ya çalışmaya devam etmekte veya isteği halinde başka bir yere ilgili mevzuat çerçevesinde tayinini isteyebilmektedir. İddia edildiği gibihiç kimse istifaya zorlanmadığı gibiçalışma koşulları iyileştirilerek hekimlerimizin daha uzun süre ilçemizde kalmaları sağlanmıştır. Şu an hastanemizde 18’i pratisyen doktor olmak üzere toplam 78 tane doktor bulunmakta ve bu sayı emsal ilçelere göre çok iyi durumda olup ayrıca hiçbir şekilde ve hiçbir bölümde hekim sıkıntısı yaşanmamaktadır.
  Son olarak “Başhekim Gücünü Kimden Alıyor” iddiasına yanıt olarak ben tüm gücümü ve yetkimi T.C Anayasasının bana vermiş olduğu Başhekimlik görev, sorumluluk ve yetkilerinden alıyorum.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 
                                                                                
                                                                                  Uz. Dr. Mehmet CELALOĞLU
                                                                             Siverek Devlet Hastanesi Başhekimi
 
Etiketler
Yorum Yap
Güncel
Urfa’da Kaza, Motosiklet Arkadan Çarptı
Urfa’da Kaza, Motosiklet Arkadan Çarptı
Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçesinde Meydana Gelen Kaza, Motosiklet Sürücüsünün Direksiyon Hâkimiyetini Kaybetmesi Sonucu, Bir Araca Arkadan Çarptı. Kazada 1 Kişi Yaralandı.
Başarılı Başkan Fatma Şahin,Halfeti’de
Başarılı Başkan Fatma Şahin,Halfeti’de
Müslüm Yüksel ile birlikte Halfeti ilçesine gelen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Halfeti Belediye Başkanı Şeref Albayrak’ı makamında ziyaret etti.
Urfalıların Zemzem Ablası Kırsalda
Urfalıların Zemzem Ablası Kırsalda
TBMM Genel Kurulunun kısa molasını fırsat bilerek memleketi Şanlıurfa’ya gelen Milletvekili Zemzem Gülender Açanal, temaslarını kırsalda sürdürdü.
Urfalı Fotoğrafçı Sinem Dişli’den Büyük Başarı
Urfalı Fotoğrafçı Sinem Dişli’den Büyük Başarı
Urfalı Fotoğrafçı Sinem Dişli’nin, Urfa Yakınlarında Bir Tarlada Çektiği "Duman Sütunu" Fotoğrafı, Dünyaca Ünlü New York Times’da Yayınlandı. Dişli, Bu Anı Yakalamak İçin 3 Yıl Uğraştı.
Yerli Tohuma,Urfa Desteği
Yerli Tohuma,Urfa Desteği
Zira ithal tohumlar bizi en güvendiğimiz tarım alanında dışa bağımlı hale getirebilir.Yerli üretimi teşvik eden projelere bu yüzden dört elle sarılmamız şart.
Urfalıların Ablası Açanal Sözünde Durdu
Urfalıların Ablası Açanal Sözünde Durdu
TBMM Genel Kurulunun 23 Temmuz Pazartesi gününe kadar verdiği kısa molayı fırsat bilerek soluğu Şanlıurfa’da alan AK Parti Milletvekili Z. Gülender Açanal, verdiği sözde durdu.
Karaköprü’de, Kepçe Faciası
Karaköprü’de, Kepçe Faciası
Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçesinde, Dicle Elektrik’in Bünyesinde Bulunan Kepçe, Elektrik Direğine Çarpması Sonucu Telleri Kopardı. Tellerde Bulunan Elektrik, Tehlike Saçıyor.
Hilvan Belediyesi'nde Yol Yapım Çalışmaları Devam Ediyor
Hilvan Belediyesi'nde Yol Yapım Çalışmaları Devam Ediyor
Hilvan'ın merkez ve kırsal mahallelerinde başlattığı üstyapı çalışmaları kapsamında kırsal Hoşin Mahallesi'nde kilitli parke taşı döşeme düzenlemeleri devam ediyor.
Urfa’da 2 HDP’li Gözaltına Alındı
Urfa’da 2 HDP’li Gözaltına Alındı
Şanlıurfa’nın Bozova İlçesinde, Bozova HDP Eski İlçe Başkanı Mehmet Ural ve HDP Parti Üyesi Salih Aslan, Sabah Saatlerinde gözaltına alındı. Gözaltına Alınanların Sorgusu Sürüyor.
Atatürk’e Hakaret Etti. Tutuklanacağını Anlayınca Özür Diledi
Atatürk’e Hakaret Etti. Tutuklanacağını Anlayınca Özür Diledi
Anıtkabir'de Atatürk'e küfreden ve bu anları videoya çeken S.İ. hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcışığı tarafından soruşturma başlatıldı. Savcılıktan yapılan açıklamada S.İ. hakkında yakalama kararı da çıkarıldığı belirtildi.
Ceceli Mahkemeye Başvurdu, Beni İntizar'dan Koruyun
Ceceli Mahkemeye Başvurdu, Beni İntizar'dan Koruyun
Eski eşi Sinem Gedik ile İntizar arasındaki ilişki iddiaları üzerine çocuğunun velayetini almak için dava açan şarkıcı Mustafa Ceceli, bu kez İntizar’ın yaptığı açıklamalar nedeniyle korunma talebinde bulundu.
Servis Şoföründen 12 Yaşındaki Kız Çocuğuna, Senden Çocuk Yapacağım, Kremini Al Da Gel
Servis Şoföründen 12 Yaşındaki Kız Çocuğuna, Senden Çocuk Yapacağım, Kremini Al Da Gel
İstanbul Uğur Mumcu Mahallesinde okul servis şoförlüğü ve bir Avm'nin servisçiliğini yapan sapık yakayı ele verdi.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
39°C / 26°C
Durum
Sıcak
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
03:35
Güneş
05:15
Öğle
12:39
İkindi
16:26
Akşam
19:49
Yatsı
21:21
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
1 Beşiktaş 34 23 3 8 +43 77
2 Medipol Başakşehir 34 21 3 10 +35 73
3 Fenerbahçe 34 18 6 10 +28 64
4 Galatasaray 34 20 10 4 +25 64
5 Antalyaspor 34 17 10 7 +7 58
6 Trabzonspor 34 14 11 9 +5 51
7 Akhisar Belediyespor 34 14 14 6 +4 48
8 Gençlerbirliği 34 12 12 10 -1 46
9 Atiker Konyaspor 34 11 13 10 -5 43
10 Kasımpaşa 34 12 15 7 -4 43
11 Karabükspor 34 12 15 7 -10 43
12 Aytemiz Alanyaspor 34 12 18 4 -11 40
13 Osmanlıspor FK 34 9 14 11 -8 38
14 Bursaspor 34 11 18 5 -24 38
15 Kayserispor 34 10 16 8 -11 38
16 Çaykur Rizespor 34 10 18 6 -9 36
17 Gaziantepspor 34 7 22 5 -35 26
18 Adanaspor 34 6 21 7 -29 25