Şanlıurfa Gündemini Belirleyen En Son Sıcak Gelişmeler, Şanlıurfa Kaza Haberleri, Beyaz Masadaki Siyasi Tartışmalar Urfa.com Farkı İle Sizlerle

Bu haber 03 Temmuz 2018 23:54:33 Tarihinde eklenmiştir.

Urfa.Com Haber Sitesi

Tekzip İsteyen : Uz. Dr. Mehmet CELALOĞLU Muhatap : http://www.urfa.com Adres : Hayati Harrani Mah. Akçakale Cad. NO:442/1 Ş.Urfa90(507) 759 56 86

  Urfa.Com Haber Sitesi

  Urfa.Com Haber Sitesi
 
Tekzip İsteyen : Uz. Dr. Mehmet CELALOĞLU
Muhatap : http://www.urfa.com
Adres : Hayati Harrani Mah. Akçakale Cad. NO:442/1 Ş.Urfa90(507) 759 56 86
E mail adresi: internet@urfa.com
Talep Konusu :Tekzip
Sayın Muhatap :http://www.urfa.com internet sitesinde 07 Haziran 2018 saat 11:30 da yayınlanan Ömer Seyfettin BACAKSIZ isimli şahsa ait “Siverek Devlet Hastanesi Hakkında İlginç İddia. Hastane Değil Pastane” başlıklı yazı haberinizde ismim kullanılarak şahsım adına yapmış olduğunuz haber mesnetsiz ve gerçek dışıdır.
ANAYASA'NIN 32. MADDESİ
 Düzeltme ve Cevap Hakkı
 MADDE 32. – Düzeltme ve cevap hakkı, ancak kişilerin haysiyet ve şereflerine dokunulması veya kendileriyle ilgili gerçeğe aykırı yayınlar yapılması hallerinde tanınır ve kanunla düzenlenir.
 Düzeltme ve cevap yayımlanmazsa, yayımlanmasının gerekip gerekmediğine hâkim tarafından ilgilinin müracaat tarihinden itibaren en geç yedi gün içerisinde karar verilir.
 5187 SAYILI BASIN KANUNU'NUN 14. MADDESİ
 Düzeltme ve Cevap
 MADDE 14. — Süreli yayınlarda kişilerin şeref ve haysiyetini ihlâl edici veya kişilerle ilgili gerçeğe aykırı yayım yapılması halinde, bundan zarar gören kişinin yayım tarihinden itibaren iki ay içinde göndereceği suç unsuru içermeyen, üçüncü kişilerin hukuken korunan menfaatlerine aykırı olmayan düzeltme ve cevap yazısını; sorumlu müdür hiçbir düzeltme ve ekleme yapmaksızın, günlük süreli yayınlarda yazıyı aldığı tarihten itibaren en geç üç gün içinde, diğer süreli yayınlarda yazıyı aldığı tarihten itibaren üç günden sonraki ilk nüshada, ilgili yayının yer aldığı sayfa ve sütunlarda, aynı puntolarla ve aynı şekilde yayımlamak zorundadır, hükmü gereği tekzip metni tarafınıza ulaştıktan sonra 3 gün içinde tekzip başlığı altında aynı sayfa aynı sütun aynı puntolarla yayınlanmasını talep ediyorum. Aksi taktirde ilgili kanun gereği yasal hakkım olan mahkeme sürecinin tarafımdan başlatılacağını tarafınıza bildiririm.
 
                                               TEKZİP
 
Siverek Devlet Hastanesi Kurumu tüm birim ve personelleriyle Yataklı Tedavi Kurumları İşletme Yönetmeliğine göre hizmet veren bir kurum olup Nisan 2018 tarihi itibariyle Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü onayı ile başhekim olarak görevlendirilmemle beraber yeni hastane yönetimimi kurup Siverek halkına daha iyi hizmet adına hastanemiz sorunlarına odaklanmış bulunmaktayız.
İlk olarak mesai saatlerine uyulması konusunda tüm birim ve personellere ilgili yazı tebliğ edilmiş olup kartlı giriş ve çıkış uygulaması etkin hale getirilmiştir. Hiçbir personelimiz ve doktorumuz bu süre içerisinde keyfi, usulsüz idari izin kullanmadığı gibi tüm izinler(saatlik izinler dahil) resmi prosedüre göre yasal zeminde kullandırılmıştır. Tüm resmi belgeler personelin özlük dosyalarında ve hastane otomasyon sisteminde kayıtlıdır. Hekimlerin mesaiye riayet etmediği iddiası gerçek dışı olup her gün düzenli olarak acil servis ve poliklinik sahalarımız ilgili birim amirlerince denetlenmekte ve olumsuz bir durumda anında gerekli idari işlem başlatılmaktadır.
Tüm kamu kurumlarında olduğu gibi hastanemiz içinde de sigara içme yasağı olup tespit edildiği an ilgili kanun çerçevesinde işlem yapılmaktadır. Nitekim bu uygulamanın daha da caydırıcı olması açısından hastanenin komple yangın alarm sistemi kontrolden geçirilerek aktif hale getirilmiştir.
Acil ve poliklinik dahil yaklaşık günlük 3000-3500 hasta girişi olduğu hastanemizde Dahili ve Cerrahi branş doktorlarımız ellerinden gelen her türlü gayreti sarf etmekte ve bunun karşılığı olarak da 657 sayılı devlet memurları kanunu ve döner sermaye yönetmeliğine göre ücret almaktadırlar. Döner sermaye dağıtımı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna Bağlı Sağlık Tesislerinde Görevli Personele Ek ödeme Yapılmasına Dair Yönetmelik çerçevesinde döner sermaye inceleme komisyonu neticesinde ve etik kurul görüşü ile en son il sağlık müdürlüğünün onayı ile ödeme yapılmaktadır.
   Ayrıca hastanemizde 24 saat kesintisiz sağlık hizmeti anlayışı çerçevesinde tüm nöbet ve icaplar yataklı tedavi kurumları nöbet yönetmeliğine göre belirlenmiş olup tüm nöbet listeleri en son şekliyle il sağlık müdürlüğü onayı ile gerçekleşmektedir. İddia edildiği gibi yoğun bakımda kendi kendime nöbet yazma gibi bir durum söz konusu değildir.
  Hastanemize tüm doktor,memur ve personel alımı sağlık bakanlığı atama ve nakil yönetmeliğine göre bakanlıkça yapılmaktadır. Mecburi hizmet süresi biten hekimimiz ya çalışmaya devam etmekte veya isteği halinde başka bir yere ilgili mevzuat çerçevesinde tayinini isteyebilmektedir. İddia edildiği gibihiç kimse istifaya zorlanmadığı gibiçalışma koşulları iyileştirilerek hekimlerimizin daha uzun süre ilçemizde kalmaları sağlanmıştır. Şu an hastanemizde 18’i pratisyen doktor olmak üzere toplam 78 tane doktor bulunmakta ve bu sayı emsal ilçelere göre çok iyi durumda olup ayrıca hiçbir şekilde ve hiçbir bölümde hekim sıkıntısı yaşanmamaktadır.
  Son olarak “Başhekim Gücünü Kimden Alıyor” iddiasına yanıt olarak ben tüm gücümü ve yetkimi T.C Anayasasının bana vermiş olduğu Başhekimlik görev, sorumluluk ve yetkilerinden alıyorum.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 
                                                                                
                                                                                  Uz. Dr. Mehmet CELALOĞLU
                                                                             Siverek Devlet Hastanesi Başhekimi
 
Etiketler
Yorum Yap
Güncel
Önkol, Haliliye Belediye Başkan Aday Adayı Olduğunu Duyurdu
Önkol, Haliliye Belediye Başkan Aday Adayı Olduğunu Duyurdu
​Urfalı İş İnsanı Hüseyin Önkol, kardeşi Arif Önkol’un Ak Parti Haliliye Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı.
​Son Dakika… O İsim Siverek MHP’den Belediye Başkan Adayı Adayı Oldu
​Son Dakika… O İsim Siverek MHP’den Belediye Başkan Adayı Adayı Oldu
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde MHP’den Belediye Başkan Aday adayı olduğunu açıklayan sürpriz isim Ekonomist çiftçi Mehmet Fatih Bucak oldu. Bucak Milliyetçi Hareket Partisinden belediye başkan adaylığına başvuru yaptı.
​Avukat Osman ASLAN Karaköprü Belediye Başkan Aday Adayı Oldu
​Avukat Osman ASLAN Karaköprü Belediye Başkan Aday Adayı Oldu
Yıllardır avukatlık yaparak Şanlıurfalının teveccühünü kazanan Osman Aslan AK Parti Karaköprü yönetiminde istifa ederek aday adayı oldu.
HALİLİYE BELEDİYESPOR’DA MAÇ HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI
HALİLİYE BELEDİYESPOR’DA MAÇ HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI
Haliliye Belediyespor Voleybol ve Basketbol takımları, hafta sonu oynayacakları maçların hazırlıklarını tamamladı. Voleybol takımı, kendi evinde Akkuş Belediyespor’u ağırlayacakken, basketbol takımı ise Ankara deplasmanında Söğütsen Seramik’in konuğu olacak.
Siverek' Aç Kalan Domuzlar Mısır Tarlalarına Dadandı
Siverek' Aç Kalan Domuzlar Mısır Tarlalarına Dadandı
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde aç kalan domuzlar mısır tarlalarına dadandı. Domuzların mısır tarlalarına girmeleri vatandaşlar tarafından cep telefonuyla kaydedildi.
Akıma Kapılarak Düşen İşçiden Sevindirici Haber Geldi
Akıma Kapılarak Düşen İşçiden Sevindirici Haber Geldi
İnşaatta çalışan ve elektrik akımına kapılarak 4’üncü kattan düşen işçinin hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.
SİVEREK DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN DÜZENLENEN KORUMA KURULU TOPLANTISI ODAMIZ EV SAHİPLİĞİNDE YAPILDI.
SİVEREK DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN DÜZENLENEN KORUMA KURULU TOPLANTISI ODAMIZ EV SAHİPLİĞİNDE YAPILDI.
Odamız ev sahipliğinde Siverek Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından 16 Ağustos 2018 Perşembe günü düzenlenen Koruma Kurulu toplantısına Cumhuriyet Savcısı Sayın Selim TAN,Siverek Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Serdal BUCAK, Genel Sekreter Yeliz AKIN ,Siverek kurum amirleri katıldı.
Yetim, Esentepe Mahalle Muhtarını Ziyaret Etti
Yetim, Esentepe Mahalle Muhtarını Ziyaret Etti
Mersavi aşiretine mensup Av. Sabri Yetim, Esentepe Mahalle Muhtarımız İbrahim Karagül’ü ziyaret etti
Soylu, 24 Haziranda Kaç Suriyeli’nin Oy Kullandığı Açıkladı
Soylu, 24 Haziranda Kaç Suriyeli’nin Oy Kullandığı Açıkladı
24 Haziran genel seçimlerinde milyonlarca Suriyeli mültecinin oy kullandığı yönündeki iddialara cevap veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kaç Suriyelinin oy kullandığını açıkladı
​Başkan Atilla Sanatın ve Sanatçının Yanında
​Başkan Atilla Sanatın ve Sanatçının Yanında
Yönetmenliğini Serdal Altun'un, sponsorluğunu ise Ceylanpınar Belediyesi'nin yaptığı Oyuncak Bebek kısa filmi ödüle doymuyor.
​İhbar Üzerine Yakalandılar, Urfa’da 4 kişi Gözaltına Alındı
​İhbar Üzerine Yakalandılar, Urfa’da 4 kişi Gözaltına Alındı
Şanlıurfa'da emniyet ekiplerinin yaptığı aramada uyuşturucu ele geçirildi. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.
​Kızıldemir, Aday Adaylık Çalışmalarına Başladı
​Kızıldemir, Aday Adaylık Çalışmalarına Başladı
Haliliye İlçe Belediye Başkan Aday Adayı İsa Kızıldemir, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Canpolat’a nezaket ziyaretinde bulundu.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
39°C / 27°C
Durum
Sıcak
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:33
Güneş
06:58
Öğle
12:17
İkindi
14:59
Akşam
17:24
Yatsı
18:42
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koltuğunda Kimi Görmek İstersiniz?