Şanlıurfa Gündemini Belirleyen En Son Sıcak Gelişmeler, Şanlıurfa Kaza Haberleri, Beyaz Masadaki Siyasi Tartışmalar Urfa.com Farkı İle Sizlerle

Bu haber 03 Temmuz 2018 23:54:33 Tarihinde eklenmiştir.

Urfa.Com Haber Sitesi

Tekzip İsteyen : Uz. Dr. Mehmet CELALOĞLU Muhatap : http://www.urfa.com Adres : Hayati Harrani Mah. Akçakale Cad. NO:442/1 Ş.Urfa90(507) 759 56 86

  Urfa.Com Haber Sitesi

  Urfa.Com Haber Sitesi
 
Tekzip İsteyen : Uz. Dr. Mehmet CELALOĞLU
Muhatap : http://www.urfa.com
Adres : Hayati Harrani Mah. Akçakale Cad. NO:442/1 Ş.Urfa90(507) 759 56 86
E mail adresi: internet@urfa.com
Talep Konusu :Tekzip
Sayın Muhatap :http://www.urfa.com internet sitesinde 07 Haziran 2018 saat 11:30 da yayınlanan Ömer Seyfettin BACAKSIZ isimli şahsa ait “Siverek Devlet Hastanesi Hakkında İlginç İddia. Hastane Değil Pastane” başlıklı yazı haberinizde ismim kullanılarak şahsım adına yapmış olduğunuz haber mesnetsiz ve gerçek dışıdır.
ANAYASA'NIN 32. MADDESİ
 Düzeltme ve Cevap Hakkı
 MADDE 32. – Düzeltme ve cevap hakkı, ancak kişilerin haysiyet ve şereflerine dokunulması veya kendileriyle ilgili gerçeğe aykırı yayınlar yapılması hallerinde tanınır ve kanunla düzenlenir.
 Düzeltme ve cevap yayımlanmazsa, yayımlanmasının gerekip gerekmediğine hâkim tarafından ilgilinin müracaat tarihinden itibaren en geç yedi gün içerisinde karar verilir.
 5187 SAYILI BASIN KANUNU'NUN 14. MADDESİ
 Düzeltme ve Cevap
 MADDE 14. — Süreli yayınlarda kişilerin şeref ve haysiyetini ihlâl edici veya kişilerle ilgili gerçeğe aykırı yayım yapılması halinde, bundan zarar gören kişinin yayım tarihinden itibaren iki ay içinde göndereceği suç unsuru içermeyen, üçüncü kişilerin hukuken korunan menfaatlerine aykırı olmayan düzeltme ve cevap yazısını; sorumlu müdür hiçbir düzeltme ve ekleme yapmaksızın, günlük süreli yayınlarda yazıyı aldığı tarihten itibaren en geç üç gün içinde, diğer süreli yayınlarda yazıyı aldığı tarihten itibaren üç günden sonraki ilk nüshada, ilgili yayının yer aldığı sayfa ve sütunlarda, aynı puntolarla ve aynı şekilde yayımlamak zorundadır, hükmü gereği tekzip metni tarafınıza ulaştıktan sonra 3 gün içinde tekzip başlığı altında aynı sayfa aynı sütun aynı puntolarla yayınlanmasını talep ediyorum. Aksi taktirde ilgili kanun gereği yasal hakkım olan mahkeme sürecinin tarafımdan başlatılacağını tarafınıza bildiririm.
 
                                               TEKZİP
 
Siverek Devlet Hastanesi Kurumu tüm birim ve personelleriyle Yataklı Tedavi Kurumları İşletme Yönetmeliğine göre hizmet veren bir kurum olup Nisan 2018 tarihi itibariyle Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü onayı ile başhekim olarak görevlendirilmemle beraber yeni hastane yönetimimi kurup Siverek halkına daha iyi hizmet adına hastanemiz sorunlarına odaklanmış bulunmaktayız.
İlk olarak mesai saatlerine uyulması konusunda tüm birim ve personellere ilgili yazı tebliğ edilmiş olup kartlı giriş ve çıkış uygulaması etkin hale getirilmiştir. Hiçbir personelimiz ve doktorumuz bu süre içerisinde keyfi, usulsüz idari izin kullanmadığı gibi tüm izinler(saatlik izinler dahil) resmi prosedüre göre yasal zeminde kullandırılmıştır. Tüm resmi belgeler personelin özlük dosyalarında ve hastane otomasyon sisteminde kayıtlıdır. Hekimlerin mesaiye riayet etmediği iddiası gerçek dışı olup her gün düzenli olarak acil servis ve poliklinik sahalarımız ilgili birim amirlerince denetlenmekte ve olumsuz bir durumda anında gerekli idari işlem başlatılmaktadır.
Tüm kamu kurumlarında olduğu gibi hastanemiz içinde de sigara içme yasağı olup tespit edildiği an ilgili kanun çerçevesinde işlem yapılmaktadır. Nitekim bu uygulamanın daha da caydırıcı olması açısından hastanenin komple yangın alarm sistemi kontrolden geçirilerek aktif hale getirilmiştir.
Acil ve poliklinik dahil yaklaşık günlük 3000-3500 hasta girişi olduğu hastanemizde Dahili ve Cerrahi branş doktorlarımız ellerinden gelen her türlü gayreti sarf etmekte ve bunun karşılığı olarak da 657 sayılı devlet memurları kanunu ve döner sermaye yönetmeliğine göre ücret almaktadırlar. Döner sermaye dağıtımı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna Bağlı Sağlık Tesislerinde Görevli Personele Ek ödeme Yapılmasına Dair Yönetmelik çerçevesinde döner sermaye inceleme komisyonu neticesinde ve etik kurul görüşü ile en son il sağlık müdürlüğünün onayı ile ödeme yapılmaktadır.
   Ayrıca hastanemizde 24 saat kesintisiz sağlık hizmeti anlayışı çerçevesinde tüm nöbet ve icaplar yataklı tedavi kurumları nöbet yönetmeliğine göre belirlenmiş olup tüm nöbet listeleri en son şekliyle il sağlık müdürlüğü onayı ile gerçekleşmektedir. İddia edildiği gibi yoğun bakımda kendi kendime nöbet yazma gibi bir durum söz konusu değildir.
  Hastanemize tüm doktor,memur ve personel alımı sağlık bakanlığı atama ve nakil yönetmeliğine göre bakanlıkça yapılmaktadır. Mecburi hizmet süresi biten hekimimiz ya çalışmaya devam etmekte veya isteği halinde başka bir yere ilgili mevzuat çerçevesinde tayinini isteyebilmektedir. İddia edildiği gibihiç kimse istifaya zorlanmadığı gibiçalışma koşulları iyileştirilerek hekimlerimizin daha uzun süre ilçemizde kalmaları sağlanmıştır. Şu an hastanemizde 18’i pratisyen doktor olmak üzere toplam 78 tane doktor bulunmakta ve bu sayı emsal ilçelere göre çok iyi durumda olup ayrıca hiçbir şekilde ve hiçbir bölümde hekim sıkıntısı yaşanmamaktadır.
  Son olarak “Başhekim Gücünü Kimden Alıyor” iddiasına yanıt olarak ben tüm gücümü ve yetkimi T.C Anayasasının bana vermiş olduğu Başhekimlik görev, sorumluluk ve yetkilerinden alıyorum.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 
                                                                                
                                                                                  Uz. Dr. Mehmet CELALOĞLU
                                                                             Siverek Devlet Hastanesi Başhekimi
 
Etiketler
Yorum Yap
Güncel
Urfa'da Şok Ölüm,Annesi Emzirirken....!
Urfa'da Şok Ölüm,Annesi Emzirirken....!
Şanlıurfa'da, akşam saatlerinde akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı.Olayın adresi,Ceylanpınar.
Urfa'da,Sulama Kanalı Can Aldı
Urfa'da,Sulama Kanalı Can Aldı
Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde sulama kanalına düşen çocuk boğuldu.
Ayhan’ın Cenaze Programı Belli Oldu
Ayhan’ın Cenaze Programı Belli Oldu
HDP’li İbrahim Ayhan için ilk tören bu sabah Erbil’de yapıldı. Cenazenin gece geç saatlerde Urfa'nın Siverek ilçesine ulaşması bekleniyor.
Urfalı Babanın Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?
Urfalı Babanın Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?
Arabesk müziğin unutulmaz sanatçısı Müslüm Gürses’in hayatını anlatan ‘Müslüm’ filminin fragmanı yayınlandı. Timuçin Esen’in başrolü üstlendiği Müslüm filmi ekim ayı içerisinde vizyona girecek. İşte, Müslüm filminden detaylar
Vali Erin'den, Urfalılara Teşekkür
Vali Erin'den, Urfalılara Teşekkür
Muharrem ayı münasebetiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla bugün 13 ilde gerçekleşen aşure ikramı, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürü Metin Yener’in katılımıyla Şanlıurfa’da da yapıldı.
Çiftçi;Şanlıurfa Şaha Kalktı
Çiftçi;Şanlıurfa Şaha Kalktı
Tarihi Kentler Birliği Şanlıurfa Buluşmasına gelen Belediye Başkanları Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen İsot Festivali öncesi isot hasadına katıldı. Tarihi Kentler Birliği Şanlıurfa buluşması kapsamında Meclis Üyeleri, Akedemisyen ve kazı başkanlarına yönelik birçok etkinlik ve program düzenlendi.
Evlerini 1 Ekime Kadar Yıkmazlarsa Askerler Devreye Girecek
Evlerini 1 Ekime Kadar Yıkmazlarsa Askerler Devreye Girecek
İsrail, Kudüs'ün doğusunda yer alan Han el-Ahmer bölgesindeki evlerini 1 Ekim'e kadar yıkmaları konusunda Filistinlileri tehdit etti.
Hastaları Çekiçle Tedavi Eden Kara Hekim Gözaltına Alındı
Hastaları Çekiçle Tedavi Eden Kara Hekim Gözaltına Alındı
Sırt hastalıklarını tedavi ettiğini iddia eden şifacı, 37 yaşındaki Temek Aykut isimli hastayı sakat bıraktığı gerekçesiyle gözaltına alındı.
Akülü Sandalye İle Hırsızlık Yaptı, Miyarlar Çaldı
Akülü Sandalye İle Hırsızlık Yaptı, Miyarlar Çaldı
Akıllara durgunluk veren olayda kimliği belirsiz bir kişi, akülü tekerlekli sandalye ile geldiği marketten yaklaşık 40 bin liralık malzeme çalarak kayıplara karıştı. Hırsızlığın yaşandığı o anlar, iş yerinin güvenlik kameralarınca saniye saniye kaydedildi.
Başkan Demirkol, Semt Pazarında Vatandaşlarla Buluştu
Başkan Demirkol, Semt Pazarında Vatandaşlarla Buluştu
Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, hafta sonu mesaisinde Selahaddin Eyyubi Mahallesinde bulunan semt pazarını ziyaret ederek, esnaf ve vatandaşlarla buluştu.
Tahminlerinin %92'si Tutumuştu, 2019 Deprem Yılı Olacak
Tahminlerinin %92'si Tutumuştu, 2019 Deprem Yılı Olacak
Deprem uzmanı Kadir Sütçü, 2019 yılı için Türkiye'de 7 büyüklüğünde depremler olabileceğini söyledi.
Devlet Hastanesi İnşaatında Çalışan İşçiler Toprak Altında Kaldı
Devlet Hastanesi İnşaatında Çalışan İşçiler Toprak Altında Kaldı
400 yataklı devlet hastanesinin inşaatı sırasında meydana gelen toprak kaymasında inşaatta çalışan iki kişi, bir kamyon ve bir kepçe toprağın altında kaldı. Ekiplerin kurtarma çalışmaları sürüyor.
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
04:46
Güneş
06:07
Öğle
12:24
İkindi
15:47
Akşam
18:29
Yatsı
19:44
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
1 Beşiktaş 34 23 3 8 +43 77
2 Medipol Başakşehir 34 21 3 10 +35 73
3 Fenerbahçe 34 18 6 10 +28 64
4 Galatasaray 34 20 10 4 +25 64
5 Antalyaspor 34 17 10 7 +7 58
6 Trabzonspor 34 14 11 9 +5 51
7 Akhisar Belediyespor 34 14 14 6 +4 48
8 Gençlerbirliği 34 12 12 10 -1 46
9 Atiker Konyaspor 34 11 13 10 -5 43
10 Kasımpaşa 34 12 15 7 -4 43
11 Karabükspor 34 12 15 7 -10 43
12 Aytemiz Alanyaspor 34 12 18 4 -11 40
13 Osmanlıspor FK 34 9 14 11 -8 38
14 Bursaspor 34 11 18 5 -24 38
15 Kayserispor 34 10 16 8 -11 38
16 Çaykur Rizespor 34 10 18 6 -9 36
17 Gaziantepspor 34 7 22 5 -35 26
18 Adanaspor 34 6 21 7 -29 25