Şanlıurfa gündemini belirleyen en son sıcak gelişmeler, Şanlıurfa kaza haberleri, Beyaz masadaki siyasi tartışmalar urfa.com farkı ile sizlerle

Bu haber 11 Temmuz 2017 14:04:07 Tarihinde eklenmiştir. 555 Defa Okundu.

Tecavüzden 'korumak' için bunu yapıyorlar!

Tüyler ürperten bir işkence: Tecavüzden korumak için meme ütüleme

Tecavüzden 'korumak' için bunu yapıyorlar!

Küçük kız çocuklarını tecavüzden korumak için onlara işkence uygulayan korkunç bir gelenekten bahsediyoruz. Sanki suçlular kendileriymiş gibi acıya maruz bırakılıyorlar.
Erkek egemen toplumlar tecavüz gibi vahşi suçlardan yine kadınları sorumlu tutup çareyi onlara işkence edecek yöntemlerde buluyorlar.

Afrika'da hala uygulanan bu geleneğin nereden tutsan elinde kalıyor. Tek kelimeyle anlatmak gerekirse gerçek bir işkence. Meme ütüleme denen bu yöntemde gerçekten de kız çocuklarının memeleri taşlarla, kızdırılmış soparla, bıçaklarla ütüleniyor.

Önceden belirlenen yöntemle kız çocuklarına işkence başlıyor. Sanki çok masum bir nedeni varmış gibi gözüken bu yönteme bütün dünya tepkili. Ergenliğe giren kız çocuklarına uygulanan bu vahşice yöntemin sebebi, memeleri belirginleşen kızları tecavüzden korumak. Oysa ki tacavüz suçu tecavüzcünündür, uğrayanın değil!

İrileşen göğüsler, tacizin ve tecavüzün tek sebebiymiş gibi düşündükleri kirli zihinlerini değiştirmek için Birleşmiş Milletler'den kadın örgütlerine herkes tepkili. Bu vahşice yöntemi uyguladıkları yaş ise gerçekten yürek dağlıyor: 9 yaş.

Ana kuzusu sayılacak kadar küçük çocuklara uygulanan bu yöntemle, onların dikkat çeken vücutları olmaması isteniyor. Ama bu yöntem o kadar kötü ki zararlarını listelesek sonu gelmiyor. İstatistikler ise korkunç durumu gösteriyor. Kamerun'un kırsal bölgelerinde kızların %26'sı bu işkenceye maruz bırakılıyor.Bu işlemin en ürkütücü sonuçlarından biri: İleride çocuklarını emzirememek.


Memeleri ezilen genç kızların ileride anne olduklarında süt bezleri işlevsizleşiyor. Bu yüzden de bebeklerini emziremiyorlar.  Ezilerek veya yakılarak memeleri ütülenen çocukların vücutların vücutlarında kalıcı yara izleri kalıyor. Hele de enfeksiyon kaptıysa..

Açık yaralar yüzünden enfeksiyon kapan çocukların durumu ölüme kadar sürüklenebiliyor. Ya da ileride meme kanserine sebebiyet verebiliyor. Bu vahşiçe yöntemin en çok uygulandığı yer Kamerun. Fakat Birleşik Krallık'ta bile uygulandığı söyleniyor.

Aileler kızlarının memelerini ütüledikten sonra deri ve kumaş bantlarla kapatarak onları cinsellikten uzaklaştırdığını düşünüyor. Kadın sünnetinden sonra en vahşice işkencelerden biri olarak kabul edilen bu yöntemin bir an önce son bulmasını diliyoruz.


Kadınların ve kız çocuklarının bedenlerindne utanmadıkları, onları saklamak zorunda kalmadıkları ve başlarına gelen saldırıların kendilerinden kaynaklanmadığının düşünüldüğü bir dünya diliyoruz.
 
Etiketler
Yorum Yap
Dünya
Önce köyü sonra Beyrut'u temizlediler
Önce köyü sonra Beyrut'u temizlediler
Kadınlarla el ele verdi! Önce köyü sonra Beyrut'u temizlediler: 81 yaşındaki Zeinab Moukalled ile tanışın
Katar ambargo uygulayan ülkelere....
Katar ambargo uygulayan ülkelere....
Katar yönetiminin, ambargo uygulayan Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır aleyhinde uluslararası mahkemelerde dava açacağı ve bu nedenle oluşan zararın tazmin edilmesini talep edeceği kaydedildi.
'Cami mahyasında dansöz oynatıldı' iddiası! Skandal!
'Cami mahyasında dansöz oynatıldı' iddiası! Skandal!
2013'te bir darbe ile yönetimi ele geçiren Abdülfettah el Sisi diktatörlüğü altında yaşayan Mısır'da cami mahyasında dansöz oynatıldığı iddiasıyla sosyal medyada yayılan video İslam alemini ayağa kaldırdı. Mısır yönetiminden videonun ülkede çekilip çekilmediği ya da doğruluğuna ilişkin henüz açıklama gelmezken, özellikle Müslüman sosyal medya kullanıcıları videoya büyük tepki gösterdi. İşte o videodan skandal nitelikteki o görüntüler...
Yeni devlet kurdular!
Yeni devlet kurdular!
Ukrayna'dan tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan eden Donetsk Halk Cumhuriyeti, bölgede 'Malorossiya' (Küçük Rusya) adlı yeni bir ülke kurulduğunu açıkladı. Rus haber ajansı Sputnik'in aktardığına göre, Donetsk Halk Cumhuriyeti lideri Aleksandr Zaharçenko, üç yıldır devam eden Ukrayna krizini çözmek amacıyla kurdukları yeni, bağımsız ülke Malorossiya'ya üç yıllık bir süreçte geçiş yapmayı planladıklarını belirtti.
80 bin çocuk ölmek üzere
80 bin çocuk ölmek üzere
80 bin Myanmarlı çocuk açlıktan ölmek üzere
‘Ebubekir Bağdadi yüzde 99 yaşıyor’
‘Ebubekir Bağdadi yüzde 99 yaşıyor’
IRAK Kürt Bölgesel Yönetimi’nin terörle mücadele birimi başkanı Lahur Talabani, öldüğüne ilişkin haberler çıkan terör örgütü DEAŞ’ın lideri Ebu Bekir el Bağdadi’nin hayatta olduğunu iddia etti.
‘Öğrenciyle ilişkiden’ cezaevine
‘Öğrenciyle ilişkiden’ cezaevine
ABD’nin Georgia eyaletinde South Gwinnett Lisesi öğretmeni Therese Gunn (54), 17 yaşındaki öğrencisiyle cinsel ilişkiye girdiği için 90 gün hapis cezası aldı.
Ülke şokta! En az 27 kişi hayatını kaybetti
Ülke şokta! En az 27 kişi hayatını kaybetti
Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde tekne battı. En az 27 kişinin hayatını kaybettiği belirtilirken 54 kişiden de haber alınamıyor
FLAŞ: Ünlü isim hayatını kaybetti
FLAŞ: Ünlü isim hayatını kaybetti
İranlı matematik dehası Maryam Mirzakhani 40 yaşında hayatını kaybetti. Mirzakhani, matematiğin nobeli olarak görülen Fields ödülünü alan ilk kadındı.
Psikopat Damadın Eşi İntihar Etti!
Psikopat Damadın Eşi İntihar Etti!
Tacikistan'da 24 yaşındaki bir damat, hiç tanımadan evlendiği 18 yaşındaki eşinin daha önceki bekaret testlerine inanmayarak, yeni bir bekaret testi için baskı yapınca genç kadının intiharına yol açtı.
DEAŞ'ı Kim Kurdu,Nasrallah Açıkladı
DEAŞ'ı Kim Kurdu,Nasrallah Açıkladı
Irak'ın Musul kentinin terör örgütü DEAŞ'tan kurtarılmasının ardından açıklama yapan Lübnan Hizbullah'ı lideri Hasan Nasrallah, 'ABD'nin DEAŞ'ı yarattığını' ve 'ABD'nin bölge ülkelerinin söz konusu örgütü finanse etmesine göz yumduğunu' söyledi.
Resme Dikkatli Bakın...
Resme Dikkatli Bakın...
CTC Sentinel isimli derginin kapağında, omzunda Abdullah Öcalan'lı arma olan bir YPG'linin fotoğrafı kullanıldı. Kolunda Öcalan'lı fotoğrafın altında, 'Bir DSG üyesi, Rakka'nın Meşleb Mahallesi'nde yükselen dumanı incelerken (7 Haziran 2017)' yazısı bulunuyor.Altyazıda sözü edilen DSG, Demokratik Suriye Güçleri'nin kısaltması.