Haassssssut…

“Haset“ kelimesini bilir ve günlük yaşamımızda da sık sık kullanırız. En kaba tabiriyle kıskançlık demek ama aslında doğru anlamalı.

Haassssssut...

Bu sıradan bir kıskançlık değil. Sende olmayıp başkasında olanı tarifsiz bir delilikle istersen haset etmiş oluyorsun. Yani bir yerden sonra insan kendinden iyice uzaklaşıyor, kopuyor, başkası olamadıkça belki de kalbi kararmaya başlıyor, kendini gün be gün zehirliyor, ne fena! İşte böyle birisine dönüşen insana “hasut“ deniyor.
Ağzınızı doldurun ve urfa tabiri ile HAASSSSSSUT demenizi istiyorum. İşte tam da Şanlıurfa yı kısaca özetliyorsunuz…

Neden Şanlıurfa ilerleyemiyor, Şanlıurfa hizmette neden başarılı oluyor ama konumlara saygı duyulmuyor ya da alanında ilerlemek isteyen uzman kişiler konu Şanlıurfa değilken neden aşağı çekiliyor ve engelleniyor? Bunun cevabı bu haset kelimesinin altında yatıyor bence. Tahsiline, konumuna bakmadan her şeye bir cevabımız var. Herkes milletvekili, herkes belediye başkanı olmaya müsait herkes ekonomist ve herkesin Ankara da dayısı var. Duyuyoruz ! Milletvekili ve konum değiştirmek için gezmeler başladı, içinde tahsili ama bir işe yaramayan cahillerde var. Ben basit siyaset ve siyasetçi diyorum bunlara. Çünkü bir yerlere gelebilmek için yalan söylüyorlar hatır ( gönül, dostluk) bırakmıyorlar kırıp geçiriyorlar yazık! Bence herkes haddini bilmeli, hadsizlik etmemeli, bencil olmamalı.
Yanılıyor muyum?

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu