Gübre fiyatlarına yüzde 30 indirim

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, gübre fiyatlarında 14 Şubat 2022 itibariyle yüzde 30’a varan indirimler uygulanacağı açıklandı.

Gübre fiyatlarına yüzde 30 indirim

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü, ÜRE gübresinin 9 bin 200 TL, 20.20.0 gübresinin 6 bin 100 TL ve çay gübresi ise 7 bin 500 TL’den satılacağını açıkladı.

Kurumdan konuyla ilişkin yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, üreticilerimizin tarımsal girdi ihtiyaçlarını zamanında, güvenilir, kaliteli ve uygun şartlarda karşılamaya ve ülke tarımını desteklemeye devam etmektedir.

Tarımsal üretimin devamlılığı açısından verimlilik en önemli konulardan biridir. Tarım alanlarından daha fazla ürün elde etmek için verim ve kalitenin sürekliliğini sağlamak büyük önem taşımaktadır.

Başta kimyevi gübre olmak üzere tarımsal girdi fiyatlarında yaşanan artışlarından olumsuz etkilenen üreticilerimizin üretim maliyetlerini düşürmek amacıyla üretimi kolaylaştırıcı imkânlar sağlanmaktadır.

Bu kapsamda, 14.02.2022 tarihi itibariyle kimyevi gübrelerde yüzde 30’a varan indirimler yapılmış olup, ÜRE gübresi 9.200 TL, 20.20.0 gübresi 6.100 TL ve çay gübresi ise 7.500 TL’den satılacaktır.

Sürdürülebilir tarımsal üretim için geçmişte olduğu gibi bundan sonra da daha güçlü bir şekilde üreticimizin yanında yer almaya devam edeceğiz”.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu