TeknolojiYurt

Göbeklitepe Osat Teknofest’te Finale Kaldı

Göbeklitep OSAT, TEKNOFEST kapsamında düzenlenen Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışması'nda finale kaldı.


Harran Üniversitesi öğrencilerinin kurduğu Göbeklitep OSAT, TEKNOFEST kapsamında düzenlenen Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışması’nda finale kaldı. Finale kalan ekip yarın yarışmanın finaline çıkacak.

TEKNOFEST kapsamında TÜBİTAK, Bilişim Vadisi ve HAVELSAN iş birliğiyle bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışması’nda “Özgün Araç” kategorisi yarışları başladı. Bilişim Vadisi’nde dün gerçekleştirilen teknik kontrollerin ardından gerçekleştirilen yarışmada, “Özgün Araç” kategorisindeki ekipler mücadele ediyor.

GÖBEKLİTEPE OSAT FİNALE KALDI

19 ekibin yarıştığı kategoride Harran Üniversitesi öğrencilerinin kurduğu Göbeklitepe OSAT’ta tasarladığı araçla yarışıyor. Yarışmada özgün tasarımı ve özellikleriyle öne çıkan Göbeklitepe OSAT’ın tasarladığı araç finale kaldı. Finale kalan 7 takımdan biri olan Göbeklitepe OSAT, yarın yarışmanın finali için sahneye çıkacak.

DESTEK BEKLİYORLAR

Şanlıurfa’yı temsilen yarışmaya katılan öğrenciler, Şanlurfa Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyelerinden maddi ve manevi her türlü desteği bekliyor.

BİHA

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı