HARÜSEM Genç STEM Kulübü’nden Kampı

HRÜ Sürekli Eğitim Merkezi (HARÜSEM) ev sahipliğinde HRÜ Genç STEM Kulübü tarafından Mobil Uygulama Geliştirme Kampı gerçekleştirilecektir.

Genç STEM Kulübü'nden Uygulama Yazılım Geliştirme Kampı

Yazılım geliştireme kampı HARÜSEM’de 2 gün sürecek olup son gününde Girişimcilik START-UP programları sunulacaktır. Yazılım geliştirme kampı 05.02.2022 Cumartesi günü Harran Üniversitesi Yenişehir Kampüsü HARÜSEM binasında başlayıp 06.02.2022 Pazar günü 18.00’da bitecektir. Kamp, 21.YY. Eğitim Modeli STEM Eğitim ile öğrenme ve geliştireme temelli ilerleyecektir.

Yazılım geliştirme kampının en büyük amacı sürekli gelişen mobil uygulama sektöründe sıfırdan ileri düzeye uygulamalı çözümlerin geliştirilmesidir.

Neden Mobil Uygulama Geliştirme Kampı;

• Flutter öğrenerek mobil uygulamalar konusunda pek çok şey yapmak mümkündür.

• Kolay Öğrenilebilir: Flutter, aynı zamanda modern bir “framework” aracıdır. Çeşitli mobil uygulamaları onunla geliştirmek oldukça basittir.

• Üretkenliği Artırır: Hot-Reload özelliği ile kod üzerinde yaptığınız değişikleri aynı zamanda uygulamanız üzerinden de kolaylıkla gerebilmekteyiz. Bu özellik yazılım geliştirme sürecini önemli ölçüde hızlandırır ve üretkenliğinizi de arttırır.

• Girişimciler için İdealdir: Eğer fikrinizi hızlı bir şekilde yatırımcılara göstermek istiyorsanız kullanabileceğiniz Flutter doğru bir teknolojidir.

• 2 gün sürecek kampta “akran eğitim” modeli uygulanacağı için daha sürdürülebilir bir eğitim olması beklenmektedir.

Genç STEM Kulüp Başkanı Şerif ESİN kamp hakkında şunları kaydetti “Girişimcilik START-UP’ları ile zenginleştirilmiş olan bu kampta birebirinden güzel sürprizler, genç arkadaşlarımızı beklemektedir. Üniversitemizin desteği ile düzenlediğimiz bu etkinlikte bizlere destek veren Genç STEM Kulüp Danışmanı Doç.Dr. Ahmet GÖÇEN’e ve bu sene TÜBİTAK Ödülü olarak hem bize büyük gurur yaşatan hem de tüm çalışmalarımızda desteğini eksik etmeyen Rektörümüz Prof. Dr. Sabri ÇELİK’e teşekkür ederiz”

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu