GüncelYurt

Kırboğa Siverek’teki Olaya El Attı

Gelecek Partisi Urfa Kurucu Başkanı Şükrü Kırboğa, Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinden Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden cami imamı için harekete geçti.

Gelecek Parti Kurucular Kurulu Üyesi Şükrü Kırboğa Siverek’te meydana gelen üzücü olaydan sonra, durumun takipçisi olacaklarını açıkladı.

Gelecek Partisi İmamın Ölümünün Takipçisi Olacak

Kırboğa, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde görevi nedeniyle kaptığı Covid-19 virüsüne yenik düşerek hayatını kaybeden İmam Osman Çilent konusuna el attı. Kırboğa konunun takipçisi olacaklarını şu sözlerle açıkladı;

“Şanlıurfa Siverek ilçemizde görevi başında Covid-19 nedeniyle şehit düşen Osman Çilenti’ye Allah’tan rahmet,yakınlarına başsağlığı diliyorum.Ailenin iddialarına dönük olarak bizler de konunun takipçisi olacağız.Osman Çilenti ve görevi başında coronadan vefat eden tüm görevliler şehit olarak kabul edilmeli, hükümet bunun için gerekli adımları atmalıdır.”

 

 

Ne Olmuştu?

Urfa Siverek’te cami imamı olan Osman ÇİLENTİ, covid-19 nedeniyle vefat edenlerin cenazelerini yıkamakla görevlendirilmişti; ancak ailesinin iddiasına göre ne eğitim ne de koruyucu malzeme verilmişti.

Covid-19’lu bir cenazeyi yıkadıktan sonra kaptığı koronavirüs belirti gösterince doktora gitmiş ve ilk etapta iğne yapılarak evine gönderilmişti daha sonra iyileşmeyince tekrar gittiği hastanede ısrarla ve tekraren covid-19 taşıyan cenazeleri yıkadığını söyleyince test yapılmış ve 2 gün sonra pozitif sonucuyla karşılaşmıştı.

Kurumundaki bazı durumlara itiraz etmesiyle hakkında daha önceden açılmış 2 soruşturmaya hasta yatağından telefonla savunma yapmış, pozitif olduğuna kurum yetkilileri inanmamış, bizatihi kuruma gidip evrak bırakması istenmişti.

Eşinin ifadesine göre tüm bu yaşananlar Osman ÇİLENTİ’nin kurumda bazı usulsüzlüklere ve adam kayırmacılığa itiraz etmesinden kaynaklandı ve Osman ÇİLENTİ bu hastalığı yaşarken üzerindeki yoğun stres nedeniyle kalp krizinden vefat etti.

 

 

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı